Hafta Sonu Okuma: Eylül 23rd Edition–Bing Sonbaharı Kutluyor, Windows Önyükleme Deneyimini Yeniden Düşünüyor ve "Gears of War 3" Lansmanları, ayrıca Rustock Botnet, Windows Live ve Windows Phone

Weekend Reading'in bu sürümü, Bing ana sayfasında videonun tanıtımı, Windows 8'deki önyükleme deneyiminin yeniden mühendisliği ve Xbox 360 için merakla beklenen "Gears of War 3" sürümü de dahil olmak üzere Microsoft haberleriyle doludur.

Bing ana sayfası sonbahar videosuyla hayat buluyor. Bing, sonbaharın ilk gününü kullanıcıları için bir ilkle kutluyor: ana sayfasında sonbahar renkli bir video. Bugün Bing ana sayfasını ziyaret edenler, sonbahar yaprakları üzerinde yavaşça yükselen güneşin zaman atlamalı bir videosu ile karşılanacaktır. HTML5 özellikli bir tarayıcı kullanan kişiler tarafından görülebilen video, göz alıcı görüntülerin arama motorunun markasının ikonik bir parçası haline geldiği Bing ana sayfasında ilk kez görünüyor. Videoyu görmek ve daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesini okuyun.

'Gears of War 3', aksiyon dolu bir baba oğul hikayesidir. Gişe rekorları kıran Xbox 360 üçlemesinin dramatik, aksiyon dolu, çok beklenen sonucu "Gears of War 3" kullanıma sunuldu. İşte serinin hayranlarının bilmesi gerekenler: "Gears of War 3"ün son bölümü "Gears of War 2"nin sona ermesinden bir süre sonra açılıyor ve kurgusal gezegen Sera'daki yaşam pamuk ipliğine bağlı. Toplum çöktü ve Delta Mangası'nın birlikleri, insanlıktan geriye kalanları boyun eğmeyen bir yeraltı düşmanı olan Çekirge Sürüsü'nden kurtarmak için umutsuz bir mücadele içindeler. Daha fazlasını bilmek ister misin? Harika bir slayt gösterisi içeren bu özellik hikayesini Microsoft Haber Merkezi 'ndenokuyun. Aşağıda oyundan bir ekran görüntüsü var:

Savaşın Dişlileri

Windows önyükleme deneyimi yeniden mühendisliği. " Windows 8'i oluştururken, bazı yeni teknolojilerden yararlanmak için yola çıktık ve önyükleme deneyimini tamamen yeniden düşünmek için bazı eski varsayımları yeniden gözden geçiriyoruz. Ayrıca klavyesi olmayan cihazlar için daha erişilebilir ve daha uygun hale getirmek istedik," diyor Windows ve Windows Live Bölüm Başkanı Steven Sinofsky bu haftanın başlarında Windows 8'i inşa ediyor. Önyükleme deneyimindeki iyileştirmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, program yöneticisi Billie Sue Chafins tarafından Windows 8 Oluşturma hakkındaki bu Salı yazısını okuyun.

Rustock botnet davası kapandı: Microsoft, kanıtları FBI'a havale ediyor. Microsoft Dijital Suçlar Birimi, Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Merkezi, Güvenilir Bilgi İşlem ve iş ortaklarımızın Rustock botnet'i nasıl kapattığını ilk yazdıktan altı ay sonra, Rustock botnet operatörlerine karşı açtığımız davayı başarıyla sonuçlandırdığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Şimdi konuyu ve hukuk davamız sırasında toplanan keşfi kriminal inceleme için FBI'a yönlendiriyoruz. Hikayenin geri kalanını almak ve Rustock'a karşı çalışma hakkında kısa bir video görmek için Perşembe günkü Resmi Microsoft Blog'daki gönderiyi okuyun.

Sonbahar 2011 için yeni cihaz serisi: İnce girdi. Ahh, sonbahar. Yaz mevsiminin sona erme zamanı, sonbahar yapraklarının yıllık gösterilerine konduğu ve teknoloji endüstrisinin tatil satın alma sezonu için yeni bir dizi olmazsa olmaz cihazı serbest bıraktığı yılın o muhteşem zamanı. Zaten raflara ulaşan, insanların her yerden bağlanmasına ve paylaşmasına, üretkenliği artırmasına, eğlence seçeneklerini geliştirmesine ve organize olmasına yardımcı olacak yeni Windows tabanlı cihazlardır. Daha fazla bilgi için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesine ve slayt gösterisine göz atın. Aşağıda, bu cihazlardan birinin ekran görüntüsü, Is12T, Japonya'nın Windows Phone işletim sisteminin bir sonraki sürümünü içeren ilk akıllı telefonu, kod adı "Mango."

ã?—?¹ã?³ãƒˆ

Windows 8 için Windows Live önizlemesi. Geçen hafta Microsoft, //BUILD konferansında Windows 8'in (WDP) geliştirici önizlemesini yayınladı. Açılış konuşmasındaçok şey ele alırken, bir süredir hizmetlerimizi takip eden kişilere konuştuklarımızın ve bundan sonra nelerin geleceğinin hızlı bir özetini sunmak istedik. Windows 8, uygulamalarımızı ve hizmetlerimizi yeni bir kullanıcı etkileşimi bağlamında ve bağlı uygulamaların gücünde yeniden tasarlama fırsatı sunar. Windows Live'ın geleceği için neler sakladığımızı görmek için, bu Çarşamba yazısınıokuyun Inside Windows Live Blog .

Weekend Reading'in bu baskısı için bir paket. Uğradığınız ve gelecek hafta Resmi Microsoft Blog'da görüşmek üzere aradığınız için teşekkür ederiz.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog


 

30.10.2021

Diğer Haberler