Hafta Sonu Okuma – DigiGirlz, Amerika'yı Yükselt ve Windows Phone KIN

Görünüşe göre yaz sonunda Seattle'a gelmişolabilir. Görünüşe göre herkes hafta sonuna biraz erken başlamak için ayrıldı ve onları kim suçlayabilir ki? Yağmur ya da parıltı, işte bu hafta kaçırmış olabileceğiniz şeylerin yararlı bir şekilde toplanması. Hafta Sonu Okuması dediğimiz bir şey:
DigiGirlz: Buradaki çoğumuz teknoloji endüstrisindeki kariyerlerin ne kadar tatmin edici olabileceğini ve teknoloji endüstrisinin gelecekteki ekonomik başarı için ne kadar önemli olduğunu ilk elden biliyoruz. Kadınların bilgisayar bilimi gibi mesleklerde ye az temsil edildiğini de biliyoruz. DigiGirlz, genç kadınlara teknoloji alanında kariyer yapma konusunda ilham vermeyi amaçlayan inanılmaz bir programdır. Microsoft programı bu hafta 10 yaşına girdi ve program ve katılımcılar hakkında daha fazla bilgi edinebilir, ayrıca Microsoft Haber Merkezi'ndekibu özel pakette video ve slayt gösterileri izleyebilirsiniz.
Gaziler için Amerika'yı yükseltin: İnsanların mevcut zorlu iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olmak için bir dizi çaba üzerinde çalışıyoruz. Bir harika örnek Elevate AmericaÇalışan yetişkinlerin yeni, değerli beceriler öğrenmelerine yardımcı olur. Geçtiğimiz hafta kuruluşları, gazilere ve eşlerine onları başarıya ulaştırabilecek eğitim ve becerileri vermek için tasarlanmış Olan Elevate America Veterans Initiativeiçin öneriler sunmaya davet ettik. Önümüzdeki iki yıl içinde, bu önemli programı desteklemek için 2 milyon dolar nakit ve 6 milyon dolar yazılım ve diğer kaynaklar sağlamayı planlıyoruz.
Windows Phone KIN: Yeni KIN telefonlarımız artık Verizon Wireless ağında kullanılabilir. Bu telefonları ilk kez bir ay önce gösterdik, ancak bu hafta gerçekten satışa çıktıklarında noktayı işaretledi. İki KIN telefon, en çok değer verdiğiniz kişileri yakalamayı, paylaşmayı ve bağlantıda kalmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ve gemide tam bir Zune deneyimine sahipler. En sevdiğim özelliklerden biri KIN Studio, KIN Phone'unuza güçlü bir çevrimiçi arkadaştır.
Siber Güvenlik: Biraz daha karanlık bir not olarak, siber güvenlik ciddiye aldığımız bir şeydir. Bu hafta, Güvenilir Bilgi İşlem'den sorumlu kurumsal başkan yardımcımız Scott Charney, konuyla ilgili son düşüncelerini içeren bir blog yazısı koydu. Ayrıca bu hafta Dallas'taki Dünya Siber Güvenlik Zirvesi'nde işletmelere, hükümete ve bireylere uluslararası dijital suçlarla başa çıkarak yardımcı olma planı hakkında konuştu.
Ve işte arkadaşlarımızın ve meslektaşlarımızın yaptığı bazı çalışmalar hakkında okumaktan zevk aldığımız birkaç makale:
• Örneğin Perşembe günü, vadi sakinlerine en son araştırmalarımızdan bazılarını gösterdiğimiz bir Microsoft Research Silicon Valley TechFair'e ev sahipliği yaptık. Dikkat çeken öğeler arasında: Bir dili gerçek zamanlı olarak diğerine çevirebilen bir "çeviri telefonu". Ayrıca, Kaliforniya'nın Rus Nehri'nde devam eden bir proje olan somon yetiştiriciliğinin başarısını belirleyen şey hakkında küçük ipuçları almayı ne kadar iyi hale getirebileceğini de gösterdik.
• Hepimiz yakında piyasaya sürülecek Microsoft Office 2010'u bir süredir kullanıyoruz. Bunu çok seviyoruz ve başkalarının da yaptığını görmekten memnunuz. Bu inceleme, kendimiz daha iyi söyleyemeyeceğimiz bir şekilde övgülerini söylüyor. Başka bir büyük verimlilik aracı SharePoint 2010, aynı zamanda güçlü incelemeler kazanıyor.
İyi hafta sonları.
 
Yayınlanan Dominic Carr

Direktör, Microsoft Haber Merkezi.

Etiketler: 

30.10.2021

Diğer Haberler