Hafta Sonu Okuma: 9 Mayıs— Microsoft Office Mix PowerPoint sunularını yeniden keşfediyor

Hafta Sonu Okuma'nın bu sürümünde, yeni Microsoft Office Mix, en son siber güvenlik raporları ve Skype'ın Anneler Günü'nü daha unutulmaz hale getirmeye yardımcı olabilecek çeşitli yolları hakkında hikayelerimiz var.

PowerPoint kullanarak etkileşimli dersler oluşturmaya ve paylaşmaya yardımcı olan bulut tabanlı bir hizmet olan Office Mix,Perşembe günü ücretsiz önizleme olarak kullanıma sunuldu. Ayrıca CK-12 Vakfı ve Khan Academygibi web sitelerinden videolar ve alıştırmalar ekleyebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi için İleri at Microsoft, Inside Microsoft Research, Microsoft in Education ve Office Blogs. Ayrıca Ofis dünyasında, New York Metropolitan Transit Authority bulut tabanlı e-posta ve üretkenlik için Microsoft Office 365'in 22.000 koltuğunu dağıtacak. Ülkenin diğer ucunda, San Bernardino County, Calif., Şerif Departmanı da Microsoft Office 365'i uygulayacak, böylece vatandaş ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilecek, suçları araştırabilecek ve idari görevleri yerine getirebilir.

clip_image002

Microsoft'unÇarşamba günü yayınlanan en son siber güvenlikraporu, 2010 ve 2013 yılları arasında Microsoft ürünlerinde yararlanılan ciddi güvenlik açıklarının sayısında yüzde 70'lik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Dramatik düşüşün bir açıklaması: Microsoft'un yeni yazılımı ve güvenlik önlemleri, saldırganlar için hayatı daha da zorlaştırmış olabilir. Yazılım tedarik zinciri güvenliği ve kritik altyapı koruması hakkında güncellenmiş teknik incelemeler de mevcuttur.

clip_image003

Skype'ın annenizden uzaktayken bu Anneler Günü'nü ekstra özel hale getirmenin birkaç yolunu gördük. Ayrıca, annenizin yüzüne bir gülümseme koymanın yaratıcı yolları hakkında daha fazla fikir verebilecek kullanışlı bir infografik de vardır.

 

"On the Whiteboard"un son baskısı, bir LEGO robotik yarışmasıyla teknolojiyi oyun odasına getiriyor. "Build for Good"da, bir avuç şirket LEGO'nun bir sorunu çözen veya günlük yaşamı iyileştiren bir robot yaratma mücadelesini yanıtladı. Microsoft'un projesi Xbox oyunu "Zoo Tycoon"a odaklandı ve üç robot, beş Windows Phone ve özel Windows Çalışma Zamanı uygulamalarınasahip bir Surface tablet .

San Francisco'da Microsoft, topluma geri vermede liderlik gösterdi. Microsoft, eğitim,istihdam ve konut alanında en büyük etkiye sahip kar amacı gütmeyen kuruluşlara yatırım yaparak yoksulluğu üstlenen Tipping Point Topluluğuile ortaklık yoluyla SF Gives adlı yeni bir girişimi destekliyor. Hafta başında Microsoft, 650'den fazla kayıtlı kar amacı gütmeyen kuruluşu içeren Silicon Valley Gives çevrimiçi bağış toplama çabasına sponsor oldu.

Windows Phone, tabletler ve PC'ler için uygulamalar ve oyunlar bize komedi rahatlaması, beyin teaser'ları ve sevimli hayvanlar verdi. Personel uygulaması seçer Soğan komik kemiğimizi gıdıklarken, YumvY herkesin mutfak oyununu yükseltti. Windows Phone Mağazası ve Windows Mağazası'ndan "Wordament Snap Attack" yüklemek kafanız için bir egzersizi garanti ederken, "Kinectimals Unleashed" (Windows Phone Mağazası ve Windows Mağazası'nda bulunur) beynin bulanık yaratık merkezini uyarır. Daha pratik uygulamalar için, Haftanın Uygulaması, CNET ile teknik düzeltmenizi alın ve alaska Havayolları'ndabir sonraki seyahatinizi ayırtın. Windows Phone 8.1'de Internet Explorer 11'de yükseltmeleri de gördük.

clip_image002

Bu hafta Microsoft Facebook sayfasında, Andrew Kim'in profilini çıkardık. Bir sanat öğrencisi olarak, bir Dondurmayı yeniden tasarlamak için bir ödev verildi. Bunun yerine Microsoft'un yeniden markalaştı. Proje viral oldu ve onu Xbox ekibinde tasarımcı olarak bir işe yönlendirdi. #ICreatedThis kullanarak bize hikayeni anlat.

clip_image004

Weekend Reading'in bu baskısına göz atarak teşekkür ederim. Umarım harika bir Anneler Günü hafta sonu geçiriyorsunuzdur! Haftaya görüşürüz!

Tarafından gönderildi Athima Chansanchai
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler