Alışveriş Sepetim

Hafta Sonu Okuma: 7 Ekim-Avrupa Komisyonu Skype Alımını Onayladı, Microsoft Xbox 360 için Bir Dizi Canlı TV İş Ortağının Yanı sıra Windows phone 7.5 ve Hotmail'i Duyurdu

Microsoft'ta en azını söylemek için büyük bir haftaydı. Hafta Sonu Okuma'nın bu sürümünde Skype, Xbox 360, Hotmail ve Windows Phone 7.5 hakkında haberlerimiz var. Kontrol edin.

Avrupa Komisyonu Skype alımını onaylar. Geçtiğimiz Mayıs ayında Microsoft ve Skype Global S.à r.l, Microsoft'un önde gelen İnternet iletişim şirketi Skype'ı Silver Lake liderliğindeki yatırımcı gruptan 8,5 milyar dolar nakit karşılığında satın alacağı kesin bir anlaşma yaptıklarını açıkladı. Bugün, satın alma Avrupalı düzenleyiciler tarafından onaylandı. Microsoft'un genel müdür yardımcısı ve genel danışmanı Brad Smith'in Avrupa Komisyonu tarafından satın almanın onaylanmasıyla ilgili açıklamasını görmek için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu basın açıklamasını okuyun.

Microsoft, comcast, Verizon ve diğerleriyle birlikte birçok içerik fırsatında bir aradadır. Bu haftanın başlarında Microsoft, ABD'deBravo, Comcast, HBO, Syfy, Verizon FiOS, İngiltere'de BBC, Kanada'da Rogers, İspanya'da Telefónica ve Meksika'da Televisa ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın önde gelen yaklaşık 40 TV ve eğlence sağlayıcısının bu tatil sezonunda Xbox 360 üzerinden canlı TV ve isteğe bağlı deneyimler sunmaya başlayacağını duyurdu. Bu hikayenin geri kalanını almak için, bu Çarşamba yazısınıokuyun Resmi Microsoft Blog . Aşağıda Xbox 360'ta sesle çalışan arama özelliğini gösteren bir ekran görüntüsü verilmiştir:

prod_xboxTVSearchResult_page

Hotmail'e bir kez daha bakmanın zamanı geldi. Cidden. Önemli bir şey. Son bir buçuk yıl içinde Hotmail ekibi, hem hizmetteki iyileştirmeleri hem de insanların e-postaları üzerinden daha hızlı çalışmalarına yardımcı olan tamamen yeni özellikleri yayınlamak için son derece sıkı çalıştı. Zaten dünya çapında popüler olan hizmetteki iyileştirmeler üç alana odaklanmıştır: hız, spam ve mobil deneyim. Bu Perşembe gönderisine göz atın Resmi Microsoft Blog Hotmail'dekibazı iyileştirmeleri gösteren üç kısa cızırtılı makara videosu içeriyor.

En sevdiğiniz yeni Windows Phone 7.5 özelliği nedir? 27 Eylül'de Microsoft, Windows Phone mobil platformunun bir sonraki sürümü olan Windows Phone 7.5'i kullanıma sunulmaya başladı. Windows Phone 7.5, telefonun sezgisel, "önce insanlar" temeli üzerine inşa etmek için tasarlanmış yüzlerce yeni özellik ve deneyimle doludur - çoklu görev, daha entegre uygulamalar, primo mobil Web tarama ve hayatımızdaki insanlarla bağlantı kurmak için entegre sosyal ağ ve konuşma konuları gibi güçlü ve kişiselleştirilmiş araçlar. Güncelleme bir süredir kullanıma sunulduğuna göre, okuyuculara şunu sormak istiyoruz: En sevdiğiniz yeni Windows Phone 7.5 özelliği nedir? Aşağıda, insanların telefon görüşmeleri, metinler, anlık mesajlar ve Facebook mesajları da dahil olmak üzere bir kişiyle tüm alışverişlerini tek bir yerde görmelerini sağlayan iş parçacığı özelliğinin ekran görüntüsü bulunmaktadır.

prod_wp75Threads_page

Ve bu hafta diğer Windows Phone haberlerinde... Daha önce de okuduğunuz gibi, Microsoft bu tatil sezonunda Xbox 360 üzerinden canlı TV ve isteğe bağlı video deneyimleri sunmak için yaklaşık 40 yeni iş ortağıyla bir arada çalıştı. Ancak Windows Phone ekibindekiler, bu duyurudan çıkan kaçırılması kolay bir haber gördüğünüzden emin olmak istedi, yani yakında Xbox Companion Uygulamasını kullanarak Xbox'ınızı Windows Phone'unuzla kontrol edebileceksiniz. Ayrıca, bu haftanın başlarında, Windows Phone Blogu, Windows Phone 7.5'in eğlenceli, kullanışlı ve daha az bilinen yeni özelliklerinden bazılarını öne çıkararak haftalık ipuçları + püf noktaları sütunu olan "İpucu Salı" adlı yeni bir seri başlattı. Bir bakın.

Microsoft 2011 Vatandaşlık Raporu'nu paylaşma. Geniş paydaş tabanımıza Microsoft'un finansal ve finansal olmayan performansı hakkında tam bir bakış sunmak için Vatandaşlık Raporumuzu Yıllık Finansal Raporumuzla aynı anda yayınlıyoruz. Kurumsal sorumluluk, hissedarlara değer döndürmekten daha fazlası anlamına gelir - çevresel, sosyal ve yönetişim konularındaki sorumluluklarımızı ele almak için paydaşlarla etkileşimde bulunmak anlamına gelir. Tüm şirketlerin faaliyet gösterme lisanslarının bir parçası olarak, küresel ölçekte topluma olumlu katkıda bulunma sorumluluğuna sahip olduğuna inanıyoruz. Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu Salı yazısınıokuyun Resmi Microsoft Blog .

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar! Resmi Microsoft Blog'a uğradığınız için teşekkürler ve harika bir hafta sonu 2.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog


 

30.10.2021

Diğer Haberler