Hafta Sonu Okuma, 5 Şubat

Yine Cuma öğleden sonra ve bu hafta olan ve görmediğiniz bazı ilginç şeyleri bitirmenin zamanı geldi. Burada ABD'de Super Bowl hafta sonu ve bu yüzden sadece sporla ilgili bir şeyle başlamak adil görünüyor.
Jordan Brand, Microsoft teknolojilerine dokunuyorJordan Markası bu yıl 25 yaşına giriyor ve Microsoft teknolojileri Wirestoneile ortaklaşa kutlamaya yardımcı oluyor. İlk olarak Mozaik 23/25adlı bir sosyal mozaik. Mozaik, silverlight 3 ve Deep Zoom'u kullanarak, hayranları tarafından yüklenen yüzlerce ayrı resimden inşa edilmiş, adamın kendisinin büyük bir mozaiği oluşturuyor. Ve Microsoft'un bulut işletim sistemi Olan Windows Azure bunu mümkün kılan yardımcı oldu. Microsoft Surface ve Windows 7ile birlikte gelecek daha fazlası var. Teknolojinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla ayrıntıyla ilgileniyorsanız, Silverlight ekip blogunu ve Windows Azure blogunuokuyun.
Internet Explorer 8 çok popüler: Bu hafta NetApplications tarayıcı pazar payı raporunu yayınladı ve Internet Explorer 8'in piyasaya sürüldükten sadece bir yıldan az bir süre sonra en popüler tarayıcı olduğunu gösterdi. Brandon LeBlanc, IE8'in yararları ve Windows Blog'dakigönderisinde eski tarayıcılardan yükseltme nedenleri hakkında daha fazla ayrıntıya sahiptir.
Gezegene yardım etmek için teknolojiyi kullanmak: BBC Radio, Avrupa Çevre Ajansı'nın Dünya'ya Göz Projesi ,Microsoft ile ortaklık ve Bing haritaları, Windows Azure ve SQL Azure gibi Microsoft teknolojisine dayalı . Proje ile vatandaşlardan gelen girdilerin bilimsel verilerle birleştirerek belirli bir lokasyonda hava ve su kalitesinin daha iyi anlaşılması hedefleniyor. BBC Radio'nun hikayesini 6:45 dakika'dan itibaren Eye on Earth projesiyle dinleyebilirsiniz.
SharePoint Sosyalleşiyor: Bu hafta dünyanın dört bir yanından yedi startup (Microsoft'un BizSpark programının tüm katılımcıları) SharePoint 2010 SocialFestiçin Microsoft'un Silikon Vadisi kampüsünde bir araya geldi. Amaç; Her takımın sosyal ağ uygulamalarını genişletmek için SharePoint 2010'daki bazı yeni özelliklerden nasıl yararlanabileceğini görün. Her takım SharePoint ekibiyle 4 gün boyunca yakın çalıştı ve çalışmalarını bir jüri heyetine gösterdi. İngilizler kazandı ve daha fazla bilgi edinebilir ve videoları bu Microsoft Haber Merkezi makalesinde veya Techcrunch'ta izleyebilirsiniz.
Microsoft Etiketi: Henüz microsoft tagduymamış olabilirsiniz , ama grup We the Kings kesinlikle var ve iyi bir şekilde kullanıyor. Microsoft Tag, bir "Etiket" resmi çekmenizi ve belirli bir kişi, ürün veya hizmet hakkında çevrimiçi olarak daha fazla bilgiye erişmenizi sağlar. Bir URL'yi yeniden eklemenize veya kısa bir koda mesaj eklemenize gerek yoktur. Sadece bir fotoğraf çek. Biz Kings, ücretsiz konser biletleri vermek için Microsoft Tag ile bir ekip kurdu.
Aferin Fatura: Microsoft Araştırma Baş Araştırmacısı Bill Buxton, Business Week tarafından dünyanın en etkili tasarımcılarından biri olarakkabul edildi. Tebrikler Bill. Bill ve Doğal Kullanıcı Arabirimi ve Microsoft Surface gibi konulardaki çalışmaları hakkında daha fazla bilgiyi Haber Merkezi makalesindeveya bu videoda okuyabilirsiniz.

Ve son olarak tam eve gidebileceğimizi düşündüğümüzde Bing ekibi Facebook ile arama konusunda gelişmiş işbirliğiduyurdu. Bu, kullanıcılara bazı harika Bing özelliklerine erişimle daha eksiksiz bir arama deneyimi sunacak ve Bing-Facebook arama entegrasyonunu ABD'nin ötesine genişleterek Facebook'u dünya çapında kullanan 400 milyondan fazla kişinin ortaklığın meyvelerini görmesi için genişletecektir.
İyi hafta sonları
Yayınlanan Dominic Carr

Direktör, Microsoft Haber Merkezi.

04.11.2021

Diğer Haberler