Alışveriş Sepetim

Hafta Sonu Okuma, 29 Ocak

Yaşadığım yer cuma öğleden sonra tekrar ve hafta sonunu düşünme zamanı. MSN'deki beş günlük hava tahmininin yine yağmur ve daha fazla yağmur gerektirdiği göz önüne alındığında, bazı hafta sonu okumaları uygun görünebilir gibi görünüyordu. Seattle'ın klişesine katkıda bulunmaktan nefret ediyorum. Güzel bir şehir, ama ıslak olabilir.
Yoğun bir hafta geçirdik. (Tabii ki Cupertino'daki diğer teknoloji şirketindeki arkadaşlarımız için de yoğun bir haftaydı). İşte blogda ele almadığımız ama keşke olsaydı dediğimiz bu hafta olan şeylerden bazıları:
Google'ı yenmek için 90 gün: Haftanın en sevdiğim hikayesi San Jose Mercury News'in makalesiydi: "Microsoft'un Meydan Okuması: Google'ı Yenmek İçin 90 Gün." Bing'de gerçek zamanlı Twitter aramasının arkasında olan ekibin yakın bir hikayesi. Büyük bir hedefi olan tutkulu bir takım ve ilk olmak için üstesinden geldiklerinden bu kadar büyük bir teknik zorluk hakkında harika bir parça. Ve burada çalışan yetenekli insanlara biraz bakış açısı sunuyor.
Windows 7'nin arkasındaki insanlar: Microsoft Haber Merkezi'de ilginç bir hikaye kümesi var " Seven Behind Windows7". Bunlar, Windows 7'deki daha hızlı başlatma, "Atlama Listeleri", dokunma ve bazı yeni tasarım özellikleri gibi bazı yeni özelliklerin arkasındaki kişilerin profilleridir. Microsoft büyüklüğündeki bir şirkette, ürünleri hayata geçiren insanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ilginçtir. Şu anda altı hikaye var, belli ki, bir tane daha gelecek.
Kamu Güvenliğinde Teknoloji: Kamu güvenliği yetkilileri, Dünya Çapında Kamu Güvenliği Sempozyumuiçin bu hafta Redmond, Wash'daki Microsoft kampüsünde bir araya geldi. Microsoft CEO'su Steve Ballmer, teknolojinin temel kamu güvenliği teknolojisi trendleriyle başa çıkmada nasıl yardımcı olabileceğihakkında konuştu: Bulut tabanlı çözümler, siber güvenlik, birleşik iletişim ve kamu güvenliğinde sosyal medya. Zorluklar Haiti'deki trajediyle daha da gerçek oldu ve tartışmanın bir kısmı Haiti'den derslere odaklandı Ayrıca bu hafta, CNET'ten Ina Fried Haiti'ye verilen yanıt ve teknolojinin oynadığı rol hakkında iki makale(burada ve burada)yazdı.
Veri Gizliliği: Dün Veri Gizliliği Günü'ydü. Bu yılki etkinlikte, hepimizin çevrimiçi olarak itibarımızı nasıl düşünmemiz ve korumamız gerektiği üzerinde duruldı. Bir Microsoft çalışması ABD, Fransa, Almanya ve İngiltere'deki tutum ve davranışları inceledi ve ilginç okumalar yapıyor. Belki de en açıklayıcı içgörü, ankete katılan ABD'li işe alım yöneticilerinin ve işe alım yapanların yüzde 79'unun iş başvurusunda bulunanlarla ilgili çevrimiçi bilgileri incelediklerini söylemesiydi. Ve yüzde 70'i bulduklarına göre adayları reddettiklerini söylüyor. İnsanların çevrimiçi itibarlarını korumak için doğru adımları atmış olmaları önemlidir ve Microsoft'un bazı ipuçları vardır
Ve belki finansal portföyünüzün nasıl performans gösterdiğini bilmek istemiyorsunuz, ancak bunu yaparsanız, Bing'deki insanlar bilmediğiniz güzel bir yeni özellik eklediler. Theo Vachovsky, Bingiçinden hisse senedi araştırmayı kolaylaştıran yeni finans özellikleri hakkında bloglar .
İyi hafta sonları.
Yayınlanan Dominic Carr

Direktör, Microsoft Haber Merkezi.
 

 

04.11.2021

Diğer Haberler