Hafta Sonu Okuma: 25 Mayıs–Asya'da Steve Ballmer'ın yanı sıra Office 365, Windows Phone, Skype ve Daha Fazlası ile Yetişmek

Hafta Sonu Okuma'nın bu sayısında, Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın Asya seyahati, Microsoft ve Vatikan arasında milyonlarca öğrenciye Office 365'i ve şu anda Marketplace'te bulunan Windows Phone için yeni Facebook uygulamasını getirecek yeni bir anlaşma hakkında hikayelerimiz var.
Steve Ballmer Asya'daki fırsatları vurguluyor. Steve Ballmer bu hafta Asya'daydı, Japonya, Çin, Kore ve Hindistan'daki etkinliklerde konuştu. Geliştiriciler, müşteriler, iş ortakları ve öğrenciler Ballmer'a Microsoft'un Windows 8 de dahil olmak üzere Asya'da gelecek ürün ve hizmetleri hakkında ne kadar heyecanlı olduklarını söyledi. Ballmer, Tokyo'da düzenlenen Windows partner yönetici zirvesinde yaptığı konuşmada, "Windows 8 yaptığımız şeyin ön saflarında yer alıyor ve bence bizim ve ortaklarımız için gerçek bir fırsat yaratmanın yollarının ön saflarında yer alıyor." dedi. "Ne yaparsanız yapın, Windows 8 hepimiz için yeni fırsatların kilidini açmalı." Bu slayt gösterisindeBallmer'ın turundan daha fazla fotoğrafa bakın. Aşağıda slayt gösterisinden iki resim verilmiştir:
05-25BallmerAsia1_Page

Katolik Uluslararası Eğitim Ofisi, dünya çapında 4,5 milyondan fazla öğrenci için Office 365'i seçiyor. Katolik Uluslararası Eğitim Ofisi (OIEC), yeni bir Katolik Eğitimi Sosyal Ağı'nın bir parçası olarak dünya genelindeki Katolik okulları topluluğu için Office 365 sağlamak üzere Microsoft ile bir eğitim ittifakına girdi. Bu, üç yıllık bir ittifak planının bir parçası olarak 4,5 milyon öğrenci için yazılım sağlanmasıyla başlayacak, ancak zamanla 102 ülkedeki 210.000 okulda 43 milyondan fazla Katolik öğrenciden oluşan OIEC topluluğunda ölçekleme potansiyeline sahip. Hikayenin geri kalanını almak için Microsoft Haber Merkezi ve Resmi Microsoft Blog'a gidin.
Şimdi Marketplace'te: Facebook'un en son halka arzı. Birçoğunuz, geçen ay alay ettiğimiz resmi Facebook uygulamasının en yeni sürümünü merakla beklediğinizi biliyoruz. Bekleyiş sona erdi: Güncelleme (sürüm 2.5, resmi olarak) Marketplace'te yeni ortaya çıktı ve bazı lezzetli eklemeler taşıyor. Çoğunuz muhtemelen cephaneliğinizde bu uygulamaya zaten sahipsiniz. Değilse, onu almak için daha iyi bir zaman var mı? Yenilikleri öğrenmek için Windows Phone Blog'daki bu Perşembe yazısını okuyun. Ayrıca, bu Pazartesi yazıyı kaçırmayın Windows Phone için yeni bir dizi doğa duvar kağıdı. Ve kaçırdıysanız, marketplace'e erişmek için telefonunuzda windows phone 7.5 yüklüolduğunu hatırlatan bir mesaj.
Microsoft, Imagine Cup 2012 için dünya çapında finalistleri açıkladı. Microsoft Imagine Cup öğrenci teknolojisi yarışmasının 10. Bölgesel, ulusal ve çevrimiçi Imagine Cup yarışmalarının kazananları olarak, bu öğrenciler teknoloji inovasyonunun ve girişimciliğin geleceğini temsil ediyor. Hikayenin geri kalanını ister misin? Microsoft Haber Merkezi'ne gidin.
Microsoft Hardware 30 yılını kutluyor. 2012, Microsoft Donanım grubu için heyecan verici bir yıldır, çünkü 30lik Microsoft'un donanım işinde olduğu yıl. Geleceğe ve işimize neler getireceğine bakarken, bir an duraksamak ve her şeyi başlatan yılı yad etmek istiyoruz - 1982. Tüm hikaye için Microsoft Donanım Blog'daki bu Pazartesi yazısını okuyun. Aşağıda Hem eski hem de yeni Microsoft farelerinin ekran görüntüsü verilmiştir.
Fare
Program tıka basa dolu mu? Outlook takviminizde aramayı deneyin. Mahalle planlama toplantısı ne zaman ve patronunun katılmanı istediği iş yemeğiyle çelişecek mi? Takviminiz o kadar dolu ki taramanın bir faydası olmaz. Outlook Takvimi'nin tarihleri sıralamanıza yardımcı olacak kendi Araması olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Outlook Bloguna gidin.
Skype Başkanı Tony Bates de buna dahil. Bu Çarşamba yazısında Büyük Blog, Tony Bates, Microsoft Skype Bölümü başkanı, Liu Bolin üzerinde tartılıyor, güçlü bir şekilde teknolojinin insan ilişkilerini engellediğini hisseden, aslında bizi göz önünde birbirimizden saklayan. Bates şöyle yazıyor: "Ancak, Skype gibi yazılımların insanlar arasında nasıl daha derin, daha anlamlı bağlantılar oluşturduğuna dair inanılmaz derecede güçlü örnekler gördüm. Fiziksel mesafenin yarattığı boşluğu kapatarak, teknoloji aksi takdirde imkansız olacak çok kişisel deneyimleri kolaylaştırabilir. Teknolojinin yüz yüze etkileşimi mümkün kılma yeteneği, güçlü ilişkilerin sürdürülmesine yardımcı olur." Bir bakın.
Skype'tan bir tane daha. Siz rock'çılar ve müzikseverler için bu sizin için. Skype, yeni ev grubu olarakSkype uygulamasıyla Say it'inbir parçası olma şansını verecek olan " Skype ile Söyle" kampanyamızın bir sonraki aşamasını duyurmaktan heyecan duyuyor. Bugünün 'bir sonraki büyük grubu', ünlü ve önde gelen müzik influencer'ları Black Cards'tan Pete Wentz, OneRepublic'den Ryan Tedder ve MTV müzik kişiliği ile "120 Minutes" ve MTVHive.com sunucusu matt Pinfield, başvuruları değerlendirecek ve en iyisini ödüllendirecek. Daha fazla ayrıntı için The Big Blog'daki bu Salı yazısını okuyun.
Weekend Reading'in bu baskısı için bir paket! Uğradığınız için teşekkürler!
Tarafından gönderildi Jeff Meisner

Editor, Resmi Microsoft Blog

28.10.2021

Diğer Haberler