Hafta Sonu Okuma: 24 Şubat-Bing Bağlantılı Sayfalar Başlattı, Microsoft Yeni Bir Yönetim Kurulu Üyesi Ve Pinterest Bağımlılığınızı Karşılamak İçin Bir Windows Phone Uygulaması Ekledi

Hafta Sonu Okuma'nın bu sürümünde, yeni bir Microsoft yönetim kurulu üyesi olan Bing'in Bağlantılı Sayfaları ve Pinterest bağımlılığınızı gidermeye yardımcı olabilecek bir Windows Phone uygulaması olan Pinspiration hakkında hikayelerimiz var.

Bing'in Bağlantılı Sayfaları ile iyi bir arama izlenimi yaratın. İnsanlar aramanın bu kadar yüksek hacimli bir eğlence olmasıyla, Bing'de nasıl ortaya çıkacağınızı daha fazla kontrol sahibi olmanızı izin vererek bunu bir adım daha ileri götürüyoruz. Bugünden itibaren, Bağlantılı Sayfalar, arama sonuçlarında sizinle ilgili web sitelerini bağlamanıza izin veriyoruz. Şimdi, çevrimiçi olarak sizi arayan arkadaşlarınız bulmalarını istediğiniz şeyi bulabilir. Bing'de parlamalarına yardımcı olmak için arkadaşlarınıza da sayfa bağlayabilirsiniz. Hikayenin geri kalanı için Bing Arama Blog'daki bu Çarşamba yazısını okuyun. Aşağıda Bing Bağlantılı Sayfaların ekran görüntüsü verilmiştir:

Bağlantılı Sayfaları Bing

Microsoft yeni bir yönetim kurulu üyesi ekler. Microsoft Pazartesi günü yaptığı açıklamada, özel olarak tutulan Virtual Instruments'ın icra kurulu başkanı ve Symantec Corp.'un eski başkanı ve CEO'su John W. Thompson'ın şirketin yönetim kuruluna atandığını ve yönetim kurulunun büyüklüğünü 10 üyeye geri verdiğini duyurdu. Microsoft yönetim kurulu başkanı Bill Gates, "John olağanüstü bir teknolojiye ve iş uzmanlığına sahip ve Microsoft'un yönetim kuruluna katıldığı için çok mutluyuz." dedi. Haberin devamı için bu basın açıklamasını okuyun.

Ve bu hafta Windows Phone haberlerinde... Microsoft'un Channel 9'u bugün Windows Phone için eğlenceli ve izlemeye değer "Minute of Mango" adlı yeni bir ipucu ve püf noktası video serisi başlattı. Her zaman canlı Laura Foy tarafından barındırılan seri, Windows Phone 7.5 ile zamandan tasarruf etmek ve daha fazlasını yapmak isteyen herkese yöneliktir. Özel zil sesleri oluşturma ile ilgili ilk bölümegöz atın, ardından diziye abone olduğunuzdan veya arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaştığından emin olun. Ayrıca, Microsoft Editörü Steve Clayton'da Pinspiration, Windows Phone'unuza göz atmanız ve Pinterest'e göndermeniz için bir yol sağlayan bir Windows Phone uygulaması. Pinterest'i sanal bir pinboard olarak düşünün - sevdiğiniz şeyleri kataloglamak ve paylaşmak için bir yer. Aşağıda Pinspiration'ın ekran görüntüsü verilmiştir:

Pinspiration

Xbox 360 ve Microsoft Touch Mouse Engadget ödüllerini kazandı. Perşembe günü, Xbox 360'ın "Yılın Oyun Konsolu" ve Microsoft Touch Mouse'un 2011 Engadget Ödülleri'nde "Yılın Çevre Birimi" kazandığını öğrendik. Tüm detaylar için Engadget'taki bu hikayeye göz atın.

90 gün sonra Graymail'e karşı savaş. Hotmail, geçtiğimiz sonbaharda graymail'e karşı savaşmak için gelişmiş özellikler sundu ve o zamandan beri müşteriler Sweep ve Schedule Cleanup gibi özellikleri kullanarak graymail'i 100 milyondan fazla kez fethetti. Bu Salı gönderisinde Inside Windows Live Blog, Hotmail müşterilerinin Süpürme, TemizlemeYi Zamanla ve Hotmail'in bülten filtresiyle e-postalarının kontrolünü nasıl ele aldıkları hakkında konuşuyoruz ve bu araçların graymail'i kendi gelen kutunuzda sadece 60 saniye içinde fethetmenize nasıl yardımcı olabileceğini göstereceğiz.

Göz atmadan göz atın. Gizlilik yine haberlerde. Görünüşe göre, Google, Apple iPhone' larında, iPad'lerinde ve Mac'lerinde web'de gezinirken Apple'ın Safari tarayıcısının kullanıcılarını izleyebildi. Google tarafından bu tür izleme yeni değil. Buradaki yenilik, Google'ın Apple'ın Safari tarayıcısında yerleşik gizlilik korumalarını kasıtlı ve nihayetinde başarılı bir şekilde atlatmasıdır. Bu tür davranışları endişe verici buluyorsanız ve çevrimiçiyken gizli bilgilerinizi ve gizliliğinizi korumak istiyorsanız, sizin için alternatifler vardır. Windows Internet Explorer gizliliğinize saygı duyan tarayıcıdır. Hikayenin geri kalanı için Exploring IE Blog'daki bu Şubat 17 yazısını okuyun.

Mobil Dünya Kongresi'ne kutlamak için İspanya'da ücretsiz Skype Wi-Fi. Mobil Dünya Kongresi'ne mi seyahat ediyorsunuz yoksa İspanya'da mı yaşıyorsunuz? Size harika haberlerimiz var! Bu yılki Mobil Dünya Kongresi sırasında İspanya'daki herkese, havaalanları, kafeler ve oteller de dahil olmak üzere ülkede bulunan 24.000'den fazla desteklenen kablosuz noktada Skype Wi-Fi ile 2 saat ücretsiz erişim sağlıyoruz. 1 Mart 2012'den itibaren 26 Şubat'tan itibaren İspanya'daysanız, 2 saate kadar ücretsiz Wi-Fi bağlantısının (4x30 dakika oturumları) keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm hikaye için The Big Blog'daki bu Perşembe yazısını okuyun.

2012 için PC Trendleri: "BT'nin Tüketicileştirilmesi". Tam da kurumsal BT departmanı her şeyi halletmiş olduğunu düşünürken, her şeyi değiştiren yeni bir teknoloji, gadget veya standart geliyor. Şimdi, her zamankinden daha fazla, sıcak konu kısmen teknoloji, kısmen sosyal hareket. "BT'nin tüketicileştirilmesi"adı verilen buruşuk kaşlara ve uykusuz gecelere neden olabilir, ancak bilgi çalışanı üretkenliğinde devrim yaratma potansiyeli Henry Ford'un üretim üzerindeki etkisiyle karşılaştırmalar yarattı. Daha fazla ayrıntı istiyoruz, Microsoft Haber Merkezi 'ndeki bu özellik hikayesine ve slayt gösterisinegöz atın.

Microsoft'un yerel dil programı diller, kültürler ve teknoloji arasında köprü kuruyor. Uluslararası Ana Dil Günü'nüntakdirinde, dilin korunmasının güçlü bir destekçisi olan Microsoft Corp., bugün şirketin özel dil çevirisinin geliştirilmesini sağlayan Yerel Dil Programı'nı (LLP) vurguladı. LLP, dünya çapında 1,7 milyar insanın teknolojiye kendi dillerinde erişmesini sağlarken, bu yerel dilleri ve kültürel kimlikleri korumak için çabalıyor. Bu haber hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu basın açıklamasını ve Sorunlar hakkında Microsoft'takibu Salı yazısını okuyun.

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar! Resmi Microsoft Blog'a uğradığınız için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft


 

28.10.2021

Diğer Haberler