Hafta Sonu Okuma: 23 Mart Sürümü-Yeni bir "Açlık Oyunları" Web Deneyimi, Windows Phone Çin'e Geliyor, ayrıca Microsoft'un Dijital Suçlar Birimi, Skype ve Daha Fazlası

Hafta Sonu Okuma'nın bu sürümünde, "Açlık Oyunları" Web deneyimi, Çin'e gelen Windows Phone, Microsoft'un PhotoDNA teknolojisini kolluk kuvvetlerinin kullanımına sunma ve daha fazlası hakkında hikayelerimiz var. Okumaya devam edin!

Açlık Oyunları'na gir. Herkes bunu konuşuyor. Açlık Oyunları. Çok satan üçlemenin sayfaları okuyucuları kıyamet sonrası bir dünyada yaşayan büyüleyici bir karakter kümesiyle tanıştırdı ve Cuma günü ilk kitabın film uyarlaması o dünyaya hayat verdi. Microsoft'un Internet Explorer ekibi ve Lionsgate arasındaki ortaklık sayesinde, Açlık Oyunları hayranları panem dünyasına ve bugün zengin ve baskıcı Capitol şehrine dalabilir ve deneyimleyebilir. Bu haftanın başlarında Lionsgate ve Microsoft, Capitol şehrinde trenlerinden indikleri andan itibaren ziyaretçileri Açlık Oyunları dünyasına çeken "ezber bozan" bir Web deneyimi başlattı. Bu özellik hikayesini Microsoft Haber Merkezi'nden okuyun ve bu 20 Mart'ta Keşif IE Blogunda bir haber yayınlayarak kepçenin geri kalanını alın. Panem'in aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atın:

03-20HungerGames_panem_web

Microsoft, PhotoDNA teknolojisini kolluk kuvvetlerinin kullanımına sunulur. Çevrimiçi çocuk pornografisi sorununun ölçeği ve bu tür soruşturmalarla ilişkili veri miktarı çok büyük. Bu nedenle, Microsoft PhotoDNA görüntü eşleştirme teknolojimizi çocuk cinsel istismarı soruşturmalarını geliştirmeye yardımcı olmak için hiçbir ücret ödemeden kolluk kuvvetlerinin kullanımına sunmak için NetClean ile ortaklık yaptığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz - kurbanları daha verimli bir şekilde tespit etmelerini ve kurtarmalarını ve istismarcıları adalete teslim etmelerini sağlıyoruz. Microsoft'un Dijital Suçlar Birimi'nden bir videonun yer aldığı tüm hikayenin sorunlarıyla ilgili bu Pazartesi yazısını Microsoft'ta okuyun.

Windows Phone Çin'e geliyor. Çin, geliyoruz. HTC, Çarşamba günü ülkedeki ilk Windows Phone'u satmaya başladıklarını duyurdu. HTC Eternity (kod adı), 4,7 inç ekranlı, ön ve arkaya bakan kameralara sahip, kilidi açılmış veya "açık pazar" bir ahizedir ve bir dizi popüler Çin uygulamasıyla doludur. Ayrıca, bu yıl Nokia ve diğer telefon üreticilerinden Çin'e giden birçok harika Windows Phone ahizesinin ilki. O yüzden bizi izlemeye devam edin. Daha fazla ayrıntı için Windows Phone Blog'daki bu Çarşamba gönderiye göz atın. Mühendislik ve tasarım ekiplerimiz, yazılımın hem Çince karakterlerin doğal güzelliğini sergileyen hem de Çinli müşterileri heyecanlandıran bir sürümünü oluşturmak için çok çalışarak ayrıntıları gerçekten terletti:

Çin'de Windows Phone

Detroit Projesi: Bir Amerikan klasiği yeniden hayal etmek. Bu haftanın başlarında Microsoft, geliştiricilere geleceğin uygulamalarını ve otomotiv teknolojilerini oluşturma konusunda ilham vermek için oluşturulan bir konsept otomobil olan "Project Detroit" kod adını resmen açıkladı. Araçta yer alan bağlı cihaz senaryoları Xbox 360, Xbox 360, Windows 8, Windows Phone, Windows Azure, Bing, Ford Sync ve daha fazlası için Kinect'i içerir. 1967 fastback gövdeli 2012 ford Mustang Project Detroit'i oluşturmak için Microsoft, Corona, Calif merkezli ödüllü bir otomotiv tasarımcısı ve Discovery Channel'ın Velocity network reality TV dizisi"Inside West Coast Customs"ınyıldızı Ryan Friedlinghaus ile birleştirdi. Daha fazla ayrıntı için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesine ve slayt gösterisine göz atın. CNET ve The Verge de hikayeyi ele alıp haberlerini yayınladı. Projeden bir konsept otomobilin aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atın:

USA_

Windows Live Essentials güncelleştirmesi kullanıma sunuldu. Bu haftanın başlarında, 48 dilin tamamında Windows Live Essentials 2011 için bir güncelleme yayınladık. Bu küçük sürüm, Windows Live Messenger, Mail, Fotoğraf Galerisi, Movie Maker, Aile Koruması, Yazıcı ve Mesh dahil olmak üzere Essential paketindeki tüm programlarda çok sayıda güncelleştirme içerir. Önümüzdeki haftalarda, Windows Vista SP2 ve Windows 7'deki müşterilere yeni sürüme yükseltmelerini isteyen bir bildirim verilecektir. Bu sürüm Essentials paketi için kritik düzeltmeler içerdiğinden, birkaç ay içinde güncelleme tüm uygun müşteriler için gerekli hale gelecektir. Tüm hikaye için Windows Deneyimi Blog'daki bu Salı yazısını okuyun.

Skype ve DonorsChoose.org sınıflara teknoloji getirmek için ortaktır. Geçen Eylül ayında Skype, öğretmenlere öğrenciler için eğitim deneyimlerini zenginleştirmek için Skype'ıkullanmalarına yardımcı olan ücretsiz bir çevrimiçi topluluk olan sınıfta Skype aracılığıyla dünya çapında bir milyon sınıf bağlama hedefini açıkladı. Bu hedefin peşinde, herkesin ihtiyacı olan öğretmenlere ve öğrencilere yardım etmesini kolaylaştıran yenilikçi bir çevrimiçi yardım kuruluşu olan DonorsChoose.orgile yeni bir ortaklık duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Hikayenin geri kalanı için The Big Blog'daki bu Çarşamba yazısını okuyun.

Windows 8 için klavye kısayollarının tam listesi. Bu Salı gönderisinde, Microsoft Editörü Steve Clayton'da Sonraki, Windows Deneyimi Blogunda Windows 8 Tüketici Önizlemesi'nde kolayca gezinmenin en iyi yoluna odaklanan bir videoyu vurgulamaktadır. Bir bakın.

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar! Uğradığınız için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog


 

28.10.2021

Diğer Haberler