Hafta Sonu Okuma: 22 Nisan Sürümü - Microsoft ve Nokia mobil ortaklığı sonuçlandırıyor ve Bing bu günlük fırsatları elemenize yardımcı oluyor

İlk olarak 11 Şubat'ta duyurulan Microsoft-Nokia anlaşmasının imzalanması ve insanların elemelerine ve mevcut en iyi günlük fırsatları bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanan hızlı büyüyen Bing arama motorundaki yeni bir özellik de dahil olmak üzere bu hafta Microsoft'tan birçok haber geliyor.

Microsoft ve Nokia yeni ortaklığı pekiştirdi. Microsoft ve Fin cep telefonu üreticisi Nokia, Perşembe günü, her iki şirketin de tamamlayıcı varlıklarını kullanarak yeni bir küresel mobil ekosistemle sonuçlanacak bir ortaklık üzerinde kesin bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Planlanandan önce tamamlanan kesin anlaşma, 11 Şubat'ta yapılan ortak duyuruyla tutarlı. Daha fazla ayrıntı için, resmi Microsoft Blog'da bu yazıyı okuyun ve nokia'dan Waldemar Sakalus ve Microsoft'tan Matt Bencke ile bu videoyu izleyin.

Bing ile doğru günlük fırsatları bulun. Grupon. LivingSocial. Tippr. Tüm bu günlük anlaşma sitelerinde, insanların yetişmesi zor. Asla korkma, Bing burada! Bing artık yerel anlaşma kararları almanın kolaylaşmasını sağlayan, insanların zamandan ve paradan tasarruf etmesine yardımcı olan bir hizmet sunmaktadır. m.bing.com'da sunulan Bing mobil fırsatları, Groupon, LivingSocial ve Tippr'dan gelen fırsatlar da dahil olmak üzere Web'in en sıcak yerel fırsatlarının çoğunu toplar ve insanlara ABD'deki 14.000'den fazla şehirde 200.000'den fazla yerel kupona tek noktadan erişim sağlar Daha fazla bilgi için bu basın bültenine ve Bing Arama Blogu'ndaki bu gönderiye göz atın.

Bir Bing şeyi daha. Çarşamba günü San Jose, Calif.'deki Where 2.0 konferansında, Microsoft Seçkin Mühendisi (ve Bing Haritaları ve Mobil Mimar) Blaise Aguera y Arcas, Microsoft'un Okuma / Yazma Dünyasıadlı haritalama ve görselleştirme konusundaki gelecekteki vizyonunu gösterdi. Okuma/Yazma Dünyası, dünyanın coğrafi bağlantılı medyasını dizine alma, birleştirme ve bağlama projesidir. Yeni proje hakkında daha fazla ayrıntı için bu Bing Haritalar Blog gönderisini ve bu Sonraki'yi Microsoft Blog gönderisinde okuyun.

Hotmail'e geçmek kolaylaştı. Hotmail'dekiler, e-postanızın hizmetinizi yürüten şirkete değil, size ait olduğuna inanıyor ve bu hizmet sizin için daha iyi çalışıyorsa yeni bir hizmet denemek ve geçiş yapmak kolay olmalıdır. Bu nedenle, eski hizmetinizden Hotmail'e yükseltmeyi kolaylaştırır ve posta iletme ve ücretsiz POP erişimi gibi güçlü, kullanımı kolay özelliklerle size ait olan tüm verilere kolayca erişebilirler. Hotmail'in e-postanızın kontrolünü size nasıl koyduğunu görmek için Windows Live Blog'daki bu 19 Nisan yazısını ve Yahoo! Mail'den Hotmail'e geçen birinin kişisel hesabı için Windows Deneyim Blog'daki bu 19 Nisan yazısını okuyun.

Yazın çocukları MSN Mobile'a geri döndü. MSN Mobile'daki FOX Sports, 2011 sezonunun başlangıcını şu mantra ile kutluyor: Beyzbol hayranlarına mümkün olan en iyi mobil deneyimi yaşatın. MSN Mobile'daki FOX Sports'un MLB sitesine yapılan yeni yükseltmeler, hayranları oyunun zirvesinde tutacak. Kaygan, yeni kaydırabilen navigasyon, kullanım kolaylığı için otomatik öneri içeren genişleyen bir arama kutusu ve MSN Mobile platformunda sunulan tam ekran slayt gösterileri, video ve fotoğraf galerilerinin yanı sıra, yakın zamanda yenilenmiş MLB bölümünde sunacak çok şey var. Yükseltmelerin geri kalanı için MSN Blog'daki bu 19 Nisan yazısını okuyun.

"Nesnelerin İnterneti" neden kurumsal BT'i değiştiriyor? MIT'nin Jeospasiyal Veri Merkezi'nden Dr. Abel Sanchez Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "Nesnelerin İnterneti, etrafımızdaki fiziksel nesnelerin bir ağ tarafından birbirine bağlandığı bir durumu tanımlamak için MIT'de geliştirdiğimiz bir teoridir." dedi. "Şimdi milyarlarca şey izlenebilir veya veri toplayıp işleyebilir veya bir hizmet sağlayabilir - ve sonra bulut aracılığıyla, tüm bunlar sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilir." "Nesnelerin İnterneti"nin kurumsal BT'yi nasıl değiştirdiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesini okuyun.

Microsoft, Startup America Ortaklığı'nın arkasına geçer. Microsoft, Microsoft BizSpark programının avantajlarını Startup America Partnership'in nitelikli yazılım girişimleri için kolayca erişilebilir hale getirerek Startup America Partnership'e desteğini Çarşamba günü duyurdu. BizSpark, toplumsal zorlukları çözmeye ve iş, yenilik ve hayırseverlik yoluyla fırsat yaratmaya odaklanan Microsoft Unlimited Potential programının bir parçasıdır. Sınırsız Potansiyel sayesinde Microsoft, Imagine Cup ve Microsoft DreamSpark öğrenci programlarıyla girişimci öğrenci geliştirici topluluğunu da destekliyor.

Yarın daha yeşil bir gün için bugün yapılacak 10 şey var. Elektronikleri düzgün bir şekilde geri dönüştür. Masaüstü yerine dizüstü bilgisayar satın alın. Evden çalış. İş uygulamalarını buluta geçirin. Bunlar, insanların çevre üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz şeyler listesinde sadece birkaçıdır. Daha fazla fikre mi ihtiyacınız var? Bu özellik hikayesini Microsoft Haber Merkezi'nden okuyun. Ayrıca, Microsoft son zamanlarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş kağıda geçiş yaptığını duyurdu, yazılım etkin dünya blogundadaha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Microsoft'un Facebook'ı 500.000'e ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Microsoft'un Facebook sitesi 500.000 hayran kitlesine ulaştı. Bu yazı itibariyle, sitenin şu anda 534.847 hayranı var ve bu sayının artmaya devam kalmasını istiyoruz. Git bir göz at ve bize ne düşündüğünü söyle ve Muhteşem Çekilişlerin Büyük Kutusu'nagöz atmeyi unutma.

Ve dedikleri gibi, bu bir son. Gelecek Cuma, Hafta Sonu Okuması'nın bir baskısı için buraya geri dön.

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

04.11.2021

Diğer Haberler