Hafta Sonu Okuma: 18 Ekim Sürümü-Windows 8.1 burada!

Weekend Reading'in bu sürümünde, Windows 8.1, Windows Phone 8 Update 3, Microsoft Ventures'ın ilk tohum yatırımı ve büyük uygulama haberlerinin piyasaya sürülmesiyle ilgili hikayelerimiz var! Kontrol edin.

Windows 8.1 kullanıma sunuldu! Windows 8.1'in küresel kullanılabilirliği artık burada, windows 8'e insanların gerçekten zevk alacağını düşündüğümüz çeşitli yeni özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Müşteri geri bildirimlerini dinledik ve istediğimiz iyileştirmelerin çoğunu sunuyoruz. Tüketiciyseniz ve zaten bir Windows 8 cihazınız varsa, artık Windows Mağazası üzerinden Windows 8.1'e ücretsiz güncellemeyi çevrimiçi olarak indirebilirsiniz. Windows 7, Windows Vista, Windows XP veya Windows 8.1 Preview çalıştıran bir aygıtı olan bir tüketiciyseniz, işletim sisteminizi algılayacak ve cihazınıza Windows 8.1 almak için gereken bilgileri sağlayacak Windows.com'ı ziyaret edin. Bu konuda daha fazla bilgiyi Bloglama Pencereleri. Ayrıca, Microsoft İşletim Sistemleri genel müdür yardımcısı Terry Myerson'ın Blogging Windows'taki bu konuk gönderisini kaçırmak istemeyeceksiniz, bu da Windows 8.1 ile tüm cihazlarınızda nasıl uyumlu bir deneyim yaşayacağınızdan bahsediyor. Ayrıca, Windows 8.1 tüm ticari müşteriler ve iş ortakları tarafından kullanılabilir. Microsoft'un daha önce paylaştığı gibi, Windows 8.1 iş müşterilerimiz için önemli bir kilometre taşını temsil eder. İşletmelere cihazlar arasında en güçlü ve esnek modern işletim sistemini sunma vizyonumuz üzerine kuruludur, müşterilerin çalıştıkları her yerde mobil kullanıcılarını etkinleştirmelerine yardımcı olur ve bu esnekliği BT Pro'ların talep ettiği yönetilebilirlik ve güvenlikle birleştirir. Bu hikayeyi İş için Windows blogundabulabilirsiniz. Son olarak Microsoft, Windows Mağazası'nın Windows 8.1'i hedefleyen uygulamalar gönderen geliştiriciler için artık açık olduğunu da duyurdu. Bu hikaye için Windows App Builder Blog'daki bu gönderiye göz atın. Bu, aşağıdaki Windows 8.1 için Kişiler Uygulaması'nın ekran görüntüsü.

screen_12win8-1ga_Page

Uygulamalar uygulamaları. Appy appy uygulamaları. Windows 8.1 için resmi Facebook uygulamasının piyasaya sürülmesinden başlayarak uygulamalar için büyük bir hafta olduğu kesin. Uygulama, beklediğiniz tüm tanıdık özelliklerin yanı sıra Windows'a özgü bazı harika ekstralar getiriyor. Canlı kutucuk bildirimleri, başlangıç ekranınızda bir bakışta gönderi ve mesaj etkinliğinin bir özetini verir. Kolay çoklu görev için Facebook'u diğer uygulama ve programlarla yan yana kullanın. Ayrıca Windows People Hub, Facebook kişilerinize sorunsuz ve otomatik olarak entegredir. Yangın Hortumu'ndabu konuda daha fazla bilgi edinin. Daha sonra Windows phone 8 için Bing Weather ve Bing Sports uygulamalarına güncelleme yapıldı. Bing Weather uygulaması artık dünyanın dört bir yanındaki kayak merkezlerinde mevcut kar ve hava koşullarının yanı sıra hava durumu geçmişi ve UV indeksi gibi ek ölçümler sağlıyor. Diğer birkaç önemli değişiklik, mevcut koşulları, rüzgar hızını ve yağışı gösteren yenilenmiş Canlı Kutucukları ve diğer 5 günlük bir tahminle diğer önemli değişiklikleri içerir. Ayrıca, Bing Sports uygulaması tenis, rugby, NASCAR, LPGA ve Şampiyonlar Ligi futbolu dahil olmak üzere 30 yeni spor ekledi. Uygulama zaten en iyi başlıkları, puanları, programları, sıralamaları ve istatistikleri sağlar. Yine de, sizin için en önemli olan sporları ve oyuncuları da takip edebilirsiniz - böylece uygulama çok daha kişisel hisseder. Bu iki uygulama hakkında daha fazla bilgiyi Windows Phone Blog. AMC'nin hit korku programı "The Walking Dead"in hayranları artık windows'a özel Walking Dead uygulaması aracılığıyla gösteriye ayak uydurabiliyor. Gösteri sırasında uygulamayı ateşleyin ve anlık anketler, önemsiz sorular ve özel video içeren canlı interaktif bir deneyimde hayranlara katılabilirsiniz. Yangın Hortumu'nda uygulama hakkında daha fazla bilgi edinin (cesaretiniz varsa.) Sonra Windows Phone 8 için yeni ve geliştirilmiş Fresh Paint uygulaması, bu haftaki Personel App Pick ( Windows için Front DeskMagazine) ve Windows Phone 8 için Beatphonic.

8814_image_1E1338F6

Microsoft, Windows Phone 8 Güncelleştirmesi 3'i ve yeni Windows Phone Geliştirici Önizlemesi'yi duyurdu. Windows Phone 8 Update 3, önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut telefonlara sunulacak ve beraberinde iyileştirmeler ve yeni yetenekler getirecek. Ayrıca Pazartesi günü, geliştiricilerin geliştirici telefonlarınızda Windows Phone güncelleştirmelerinin yayın öncesi derlemelerini tüketicilere sunulmadan önce almalarına izin veren Windows Phone Geliştirici Önizlemesi duyuruldu. Windows Phone Update 3'te bulunan yeni özelliklerden bazıları, daha fazla Canlı Kutucuk için daha büyük bir Başlangıç ekranı, yeni, özelleştirilebilir bir Sürüş Modu ve daha iyi erişilebilirlik seçenekleri içerir. Windows Phone 8 Güncelleştirmesi 3 hakkında daha fazla bilgi için, Windows Phone Blog 'daki Pazartesi günkü gönderiyiokuyun. Windows Phone Geliştirici Önizlemesi'ndeki hikayenin geri kalanı için, Pazartesi günkü Windows Phone Geliştirici Blog 'daki gönderiyiokuyun.

Visual Studio 2013 artık indirilebilir. Perşembe günü, Microsoft Geliştirici Bölümü'nün kurumsal başkan yardımcısı S. Somasegar, Visual Studio 2013, .NET 4.5.1 ve Team Foundation Server 2013'ünson sürümlerinin artık indirilebildiğini açıkladı. MSDN aboneleri buradan indirebilir.

Bing, Windows 8.1 için Akıllı Arama'yı nasıl oluşturdu? Windows 8.1'deki en havalı ve en görünür iyileştirmelerden biri, Bing'in geliştirilmiş entegrasyonudur ve bu konuda size biraz arka plan vermek için, Blogging Windows, Bing Kullanıcı Deneyimi ekibinde grup program yöneticisi Kieran Snyder tarafından Çarşamba günü bir konuk gönderisi yayınladı. Akıllı Arama'nın nasıl şekil aldığı, ekibin aramanın ne olabileceğini ve olması gerektiğini nasıl yeniden düşündüğü, Windows tuvali için Bing'in Satori'sini nasıl kaldıraçla yararlandıkları ve daha fazlasının perde arkası hikayesi için şimdi Blog Windows'a gidin.

Kieran-Smart-Search_thumb_4197CFDF

Microsoft Ventures ilk yatırımı yapıyor: SkyGiraffe. Salı günü, Microsoft Ventures'ın ilk tohum aşaması yatırımını yaptığı açıklandı: Tel Aviv, İsrail merkezli SkyGiraffe. Microsoft Ventures'ın genel müdürü Raul Sood, Microsoft Ventures Blogu'nda yaptığı bir paylaşımda, "SkyGiraffe, işletmelerin kurumsal sınıf mobil uygulamaları hemen ve kod yazmaya gerek kalmadan herhangi bir cihazda dağıtmalarına yardımcı olan bir SaaS platformu sağlar" diye yazıyor. Geri kalanı için bu hikaye, Microsoft Ventures Blog. Ayrıca, yakın zamanda başlatılan 4Afrika Initiative'in bir parçası olarak, Microsoft, Afrikalı girişimleri desteklemek için 88mph ile güçlerini birleştirdi ve Microsoft Ventures ortaklık programının genişlemesini işaret etti. Microsoft'un ilk Afrika hızlandırıcı ortağı olarak 88mph, yenilikçi Afrikalı girişimlerin başlatılmasına ve güvenli finansman sağlanmasına yardımcı olma konusundaki sicili için seçildi. Microsoft ve 88mph birlikte startup'lara mentorluk, teknoloji rehberliği, tohum finansmanı, ortak satış fırsatları ve daha fazlasını sağlamak için çalışacak. Daha fazla ayrıntı için Microsoft Haber Merkezi'ndeki basın bültenine göz atın.

Ve son olarak, bu hafta Microsoft Facebook sayfasında,bağımsız bir film yapımcısının hareket yerinde projeleri yönetmek için Surface'inasıl kullandığını öğrendik.


 

27.10.2021

Diğer Haberler