Hafta Sonu Okuma: 17 Şubat Sürümü- MSNNOW'da Trend Olan Biteni Öğrenin, Windows Phone için Yeni Facebook ve Karbon Sosyal Uygulamalarının yanı sıra Hotmail, Microsoft Research ve Xbox 360'a bakın

Hafta Sonu Okuma'nın bu sürümünde, Windows Phone için yeni ve geliştirilmiş bir Facebook uygulaması ve Layerscape adlı yeni bir Microsoft Araştırma projesi olan MSNNOW'un piyasaya sürülmesiyle ilgili bir haberimiz var.

MSN sizi haberdar etmek için MSNNOW'ı başlattı. Dünyada olup bitenleri bir araya getirmek için siteden siteye atlamanız gerektiğini hiç hissettiniz mi? En son trendler hakkında güncel kalmak isteyenler için iyi haber - msnnow, msn'den now.msn.comyeni bir hizmet , bildiğiniz gibi kalmanıza yardımcı olacaktır. msnNOW, Facebook, Twitter, Bing ve BreakingNews.com'den en son vızıltıyı tek bir yerde ortaya çıkarmak için ilk hizmettir. Web'in karmaşasını keserek, son trendleri ve en sıcak sosyal konuşmaları, insanların onlar hakkında söylediklerini ve neden önemli olduklarını en güncel şekilde görmelerini sağlar. Bu haber hakkında daha fazla bilgi için, bu özellik hikayesini ve Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu basın açıklamasını ve msn blogundabu Çarşamba yazısını okuyun. MSNNOW'un arkasındaki teknolojiye, insanlara ve tutkuya göz atmak için aşağıdaki videoyu izleyin:

Hotmail'in spam koruması bu işte en iyisidir. Hotmail'in SmartScreen teknolojisindeki yıllarca süren iyileştirmelerimiz, gelen kutusunda (SITI) rekor düşük spam oranlarına yol açtı ve müşterilerimiz farkı anlayabilir. Tipik bir Hotmail gelen kutusu için SITI'yi yüzde 3'ün altına indirdik ve daha da önemlisi, sayıyı orada tuttuk. Bu hikayenin geri kalanı için, bu Pazartesi yazısınıokuyun Inside Windows Live Blog .

Şimdi Marketplace'te: Geliştirilmiş bir Facebook uygulaması. Uygulama güncellemeleri her zaman hoş karşılanan etkinliklerdir. Ancak uygulama Facebook olduğunda, bu bir haberdir. Resmi Facebook uygulamasının 2.3 sürümünün Marketplace'te yeni ortaya çıktı ve birçok kayda değer ince ayar ve yükseltmeye sahip olduğunu bildirmeye mutluyuz. Panoda değişiklikler bulacaksınız: Geliştirilmiş panorama ve profil tasarımları, daha iyi haber akışı performansı ve navigasyonu, yeni filtreler ve çok daha fazlası. Aşağıda geliştirilmiş Facebook uygulamasının ekran görüntüsü verilmiştir:

6114_FacebookFakePano10_551517FF

Marketplace'te de yeni - Windows Phone için Karbon. Microsoft Editörü Steve Clayton'ın raporlarında "Uzun zamandır geliyor, ancak Windows Phone için Carbon artık kullanılabilir. Moe sayesinde bir süredir kullanıyorum ve kullandığım tüm Twitter müşterilerinin en kurnazı. Canlı Fayansları çok iyi kullanır, hızlıdır ve harika bir metro görünümüne sahiptir. Ayrıca çoklu hesap desteğine, daha sonra okunan ve satır içi görüntülere sahiptir.. ve geliştiriciler çok yakında push bildirimleri vaat ediyor. Oh ve akıtılan doğrudan mesajlar da hoş bir özelliktir." Carbon'un ekran görüntüsüne aşağıdan göz atın:

WP için Karbon

Nokia Lumia'nın rengi cilt derinliğinden daha fazla çalışır. Bu Perşembe yazısında, Microsoft Editörü Steve Clayton'da Sonraki, Nokia Lumia 800'ün erdemlerini ve saf güzelliğini vurguluyor ve övüyor. "Şu anda akıllı telefon pazarına hakim olan siyah dikdörtgenler denizine karşı bir ifade olarak kısmen satın alınan bir Cyan Lumia 800'e spor yapıyorum." Aşağıdaki Lumia 800'ün ekran görüntüsüne bir göz atın:

Nokia Lumia

Xbox 360 sistem güncellemesi kullanıma uzaıyor. Perşembe gününden itibaren yeni bir zorunlu Xbox LIVE güncellemesi yayına başlıyor. LIVE'da zaten oturum uzamışsanız, oturumunuz tükenebilir ve güncellemeyi kabul etmeniz istenebilir ve birkaç dakika içinde tekrar çevrimiçi olursunuz. Bu güncelleme performansı artıracak ve mümkün olan en iyi Xbox LIVE deneyimini sunmak için sürekli çabalarımızın bir parçasıdır. Daha fazla ayrıntı için Xbox LIVE'ın Major Nelson'ındaki bu Perşembe yazısını okuyun.

Veri görselleştirme, Layerscape ile yeni zirvelere ulaşır. Microsoft Research, yer bilimleri kavramlarını aktarmanın yeni bir yolunu yayınladı. Buna Layerscape, başlangıçta PC'nizde bulunan astronomik bir gözlemevi olan WorldWide Telescope (WWT) olarak geliştirilen bir veri görselleştirme motoru. WWT, gökleri keşfetmek için harika bir araçtı ve öyledir, ancak WWT astronominin ötesine geçti ve diğer şeylerin yanı sıra, Bing Haritalar'ın ince ölçekli görüntüleriyle dokulu, Dünyanın dikkatli bir inşasını ekledi. Daha fazla ayrıntı ister misiniz? Bu Perşembe yazısını Yazılım Etkin Dünya Blogundaokuyun.

Weekend Reading'in bu baskısı için bir paket! Resmi Microsoft Blog'a uğradığınız için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

28.10.2021

Diğer Haberler