Hafta Sonu Okuma: 17 Mayıs Sürümü -Nokia Lumia 925 güzel bir şey

Weekend Reading'in bu sayısında, yeni Nokia Lumia 925, Telefónica'nın 130.000 çalışanı için Office 365 ve Yammer'ı seçmesi, "Windows Blue" (şimdiki adıyla Windows 8.1) hakkında bir güncelleme ve merakla beklenen "Star Trek Into Darkness" filmi etrafında Paramount Pictures ile şirketler arası ortaklık hakkında hikayelerimiz var.

Dikkat edilmesi gereken bir şey: Nokia Lumia 925. Nokia'dakiler dalga geçmiyor. Lumia 928'i tanıttıktan bir haftadan kısa bir süre sonra - Perşembe günü Verizon'da satışa sunulan Windows Phone 8 cihazı - Fin telefon üreticisi Salı günü Lumia 925'in perdesini kaldırdı. Lumia 925, Haziran ayında Avrupa'nın Vodafone ağında ilk kez yer alıyor, ardından China Mobile ve China Unicom'a gidiyor. Nokia'ya göre, bu yılın sonlarında ABD'de T-Mobile'da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Telefon, Avrupa'daki vergi ve sübvansiyonlar öncesinde yaklaşık 469 avroya mal olacak. Bu hikayenin geri kalanını almak ve bu yaz Windows Phone 8'e gelen bir güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Windows Phone Bloguna gidin. Ayrıca, Lumia 925'in bazı ince noktalarını gösteren aşağıdaki videoya göz atın. Uygulama cephesinde, dikkatinizi bu hafta Windows Phone Mağazası'na isabet eden iki yeni uygulamaya çekmek istiyoruz - Angry Birds Rio ve Zinio. Kontrol edin.

Telefónica, dünya çapında 130.000 çalışanı birbirine bağlamak için Office 365 ve Yammer'ı seçiyor. Entegre iletişim çözümlerinin lider sağlayıcısı Telefónica, Microsoft Office 365 ve Yammer'ı işletme işletmeleri genelinde dünya çapındaki çalışanlara dağıtacak. Bu teknolojiler, telefónica'nın grup enformasyon müdürü Phil Jordan liderliğindeki, şirketin temel dijital yeteneklerini ve küresel ayak izini güçlendirecek ve geliştirecek daha fazla basitleştirme, çeviklik ve maliyet azaltmayı sağlamak için küresel bir BT dönüşüm stratejisinin bir parçasıdır. 24 ülkede 130.000'den fazla çalışanıyla Telefónica, işbirliği ile ilgili çalışan deneyimini mümkün kılıyor ve dönüştürüyor, kesintisiz bir dijital entegre deneyimle çok daha hızlı ve sezgisel bir yol sunuyor. Tüm hikayeyi almak için Microsoft Haber Merkezi'ne gidin.

Xbox 360 hala ABD'de 1 numara Xbox 360, The NPD Group'un yeni verilerine göre, geçen ay ABD'deki en iyi konsol konumunu korudu ve diğer platformlardan daha fazla birim sattı. April ayrıca, Xbox 360'ın bu hikayenin geri kalanını almak için Perşembe günü The Official Microsoft Blog'daki gönderisini OKUYUN'da ABD'de en çok satan konsol olduğu üst üste 28. Bu hafta diğer Xbox haberlerinde, Xbox LIVE'da iki yeni uygulamanın kullanıma sunulduğu açıklandı - Machinima ve Twitch. Machinima, YouTube'daki en iyi eğlence yerlerinden biridir ve Machinima Xbox LIVE uygulamasıyla kullanıcılar, popüler "Halo 4: Forward Unto Dawn", oynanış vidleri, canlı yayınlar, orijinal içerikler ve yalnızca Xbox 360'ta bulunan özel haberler gibi epizodik anlatım serilerine tam erişim kartı alır. Machinima'nın ekran görüntüsü aşağıda. Twitch, 800.000'den fazla kişinin oyun akışı ve 34 milyondan fazla insanın çevrimiçi izlediği oyunlarıncanlı akışı için dünyanın en büyük platformlarından biridir Twitch.tv . Ve tabii ki, muhtemelen bu Salı, 21 Mayıs, Microsoft'un yeni nesil oyunların, TV'nin ve eğlencenin başlangıcını işaret eden özel bir basın etkinliği olan #XboxReveal'a ev sahipliği edeceğini duymuşsunuzdir. Xbox ile ilgili en son haberleri ve gelişmeleri takip etmek için yepyeni blog Xbox Wire.

Machinima

Ücretsiz Windows 8.1 güncellemesi 26 Haziran'da tanıtılacak. Tami Reller, Salı günü Boston'daki JP Morgan Technology, Media &Telecom Conference'ta yaptığı konuşmada, daha önce "Windows Blue" olarak bilinen Windows 8 güncellemesinin Windows 8.1 olarak adlandırılacağını ve tüketicilerin Windows Mağazası'ndan Windows'a ücretsiz bir güncelleme olarak alabileceklerini söyledi. Windows 8.1 hakkında daha fazla ayrıntı yakında duyurulacaktır, Brandon LeBlanc, Blogging Windows Tuesday'deki bir takip yazısında şunları ekledi: "Ayrıca, San Francisco'daki Geliştirici Oluştur konferansıyla zamanlanmış olarak 26 Haziran'dan itibaren Windows 8.1'in genel önizlemesini kullanıma sunacağız. Önizleme Windows 8 ve Windows RT için kullanılabilir."

Bing ve Paramount Pictures, Star Trek yeteneğini yakınınıza yakın bir telefona veya bilgisayara getirir. "Star Trek Into Darkness"ın yakında piyasaya sürülme beklentisiyle, Yıldız Filosu Ruhu'na girmenize yardımcı olmak için Paramount Pictures ile birlikte çalıştık. 16 Mayıs'ta, Star Trek'in bir sonraki bölümü sinemalara ulaştı ve trekker'ınızı kutlamak için bir dizi eğlenceli Bing özelliği üzerinde çok çalıştık. Klingon'da "beni ışınla" nasıl dendiğini mi merak ediyorsunuz? Bir sonraki geceniz (veya gezegenler arası gümbürtü) için tam zamanında, Microsoft Klingon'u Bing Translator'daki desteklenen diller listesine ekledi. Birkaç basit tıklama, metni İngilizce'den (veya desteklenen 41 dilden herhangi birinden) Klingon'a çevirmek için gereken tek şeydir ve bunun tersi de önemlidir. Star Trek temalı eğlence çevrimiçi olarak ve ayrıca Windows Phone 8 için Bing Translatoriçin bir güncelleme olarak mevcuttur. Ayrıca, Bing ana sayfası şimdi daha önce hiçbir ana sayfanın gitmediği cesurca gidiyor, yazıyor Sage Kitamorn, Bing program yöneticisi. Hayranlar Bing'i ziyaret edebilir ve Star Trek temalı bir eğlence için birkaç gizli ifadeden birini (ipucu: ışınla –) yazabilirler.

Capture

Surface Pro'nun Avrupa'daki çıkış tarihleri duyuruyor. Yakın zamanda duyurduğumuzgibi, Surface Pro ve Surface RT'nin mevcut olacağı pazarların sayısını genişletiyoruz. Daha fazla insanın aşağıdaki tarihlerde Surface'i alabilmesi için heyecanlıyız: 17 Mayıs (Fransa), 23 Mayıs (Birleşik Krallık), 30 Mayıs (Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç ve İsviçre) ve 31 Mayıs (Almanya). Daha fazla bilgi edinmek ve harika bir Surface RT promosyonu hakkında bilgi edinmek için Surface Blog'a gidin.

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

27.10.2021

Diğer Haberler