Hafta Sonu Okuma: 17 Aralık

Microsoft'un bugünlerde çok şeyi var: Windows Phone 7, Kinect, Bing, bulut bilişim - ve bu sadece geçen hafta içinde.

Tatillerin çok yakında olduğunu ve insanların tatil için hazırlandıklarının farkına vararak, Hafta Sonu Okuması'nın bu baskısını kısa tutacağım. Ama yapmamız gereken çok şey var, o yüzden başlayalım.

Windows Phone 7. Ülke çapında oto sigortacısı GEICO ve Hollywood stüdyosu Paramount Pictures'ın bir bölümü olan Paramount Digital Entertainment, Windows Phone 7hakkında büyük haberler duyurdu. GEICO, Windows Phone 7'yi 24.000 çalışanı için kurumsal bir akıllı telefon olarak desteklemeyi kabul etti ve GEICO GloveBox adlı yeni bir mobil uygulamanın kullanılabilirliğini herkese açık hale getirdi.

Sadece bir gün sonra Paramount, Windows akıllı telefon sahipleri için gelişmiş bir film deneyimine hayat vermek için Microsoft Silverlight teknolojisini kullanan 10 yeni mobil uygulamanın kullanıma hazır olduğunu duyurdu. Stüdyo yeni uygulamaları "School of Rock", "Zoolander" ve "GI Joe: The Rise of Cobra" gibi popüler oyunlarla başlattı. Bu uygulamalar tam film artı ek malzeme içerir. ABC News,teknoloji blog PocketNow.com ve diğer haber ajanslarının bir kısmı Paramount ile anlaşmayı ele alıp, bu anlaşmayı ele alıp, teknik bloga ve diğer haber ajanslarına yer ve haber yaptı.

Bing' e. Bu hafta arama cephesinde harika haberler var. Bing sadece kaygan yeni özelliklerbir sarmaşık piyasaya sürülmekle kalmadı, aynı zamanda arama motoru Google'a karşı savaşmaya devam ediyor. TechFlash'te bu hafta yer alan bir habere göre Bing, Kasım ayı boyunca ultra rekabetçi arama pazarında pazar payı kazanırken, Google da pay kaybetti.

Bulut bilişim. Dikkat! Burası Londra! Londra'da Metro'yu denetleyen toplu taşıma ajansı (İngiltere'dekiler şehrin metrosu olarak adlandırıyor) Trackernet sisteminin bir parçası olarak yeni bir veri akışı kümesi barındırmak için Windows Azure bulut bilişim platformunu kullanacağını duyurdu. Bu Windows Azure blog gönderisinegöre, Trackernet trenlerin konumlarını, hedeflerini, sinyal yönlerini ve tek tek trenlerin durumunu gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir. PCWorld anlaşmayı bu hikayeyle ele aldı.

Xbox 360 için Kinect. Şimdiye kadar, tüm dünya Kinect'ibiliyordur. Ancak Microsoft'un çığır açan hareket sensörünün gerçekte nasıl ortaya çıktığının arkasındaki hikayeyi biliyor musunuz? Bu şeyler sadece kendilerini icat etmiyor ve Microsoft Hikaye Anlatımı Kıdemli Direktörü Steve Clayton, Kinect'in nasıl ortaya çıktığına dair bazı kamera arkası görüntüleri ortaya çıkardı. Fazladan birkaç dakikanız varsa, kinect'i hayata geçirenlerle yapılan röportajların yanı sıra film yönetmeni Steven Spielberg'in bir kameosunu içeren bu videoyu izleyin.

Internet Explorer'ı açın. Tam da Web'e geri dönmenin güvenli olduğunu düşünürken... Özellikle Internet Explorerkullanıyorsanız! Bağımsız ürün analiz şirketi NSS Labs'in yeni bir raporu, IE 8 ve IE 9'un bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma söz konusu olduğunda sadece Firefox, Chrome, Safari ve Opera'dan daha iyi olmadığını, onları sudan çıkardıklarını ortaya koydu. PCWorld haberi Salı günü verdi. Bu IE blog gönderisinikeşfetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kısa keseceğimi söyledim, şimdi imzalıyorum. Yine de bizi izlemeye devam edin - Hafta Sonu Okuması, Microsoft'taki en son gelişmeleri özetlemek için önümüzdeki Cuma günü geri dönecek.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner
Kıdemli Müdürü, Kurumsal Bloglar

04.11.2021

Diğer Haberler