Hafta Sonu Okuma: 11 Şubat Sürümü - Nokia, Bing atlayışları, ZDNet IE9, yeni Windows Phone Amazon uygulaması, Windows 7, Xbox ve daha fazlasını inceliyor

Microsoft bu hafta sadece haberlerle dolu: Nokia ile yeni duyurulan anlaşma, Bing'in pazar payını kapıyor ve Microsoft'un yeni Web tarayıcısı Internet Explorer 9'un piyasaya sürülmesi.

Kazın ve tadını çıkarın!

Microsoft ve Nokia... Birlikte çok mutluyuz. Her ihtimale karşı, Microsoft ve Fin cep telefonu üreticisi Nokia, Nokia'nın Windows Phone işletim sistemini birincil mobil platformu olarak benimsemesini sağlayan geniş bir stratejik ortaklık planlarını açıkladı. Microsoft CEO'su Steve Ballmer ve Nokia CEO'su Stephen Elop'un ortak mektubu anlaşmaya daha ayrıntılı olarak giriyor. Anlaşmanın bir parçası olarak Bing, Nokia'nın arama hizmetlerine Nokia cihazları arasında güç verecek.

Bing yüzde 6 atlıyor. Seattle Times teknoloji muhabiri Brier Dudley, 8 Şubat'taki bir blog yazısında Bing'in ABD arama pazarındaki payının Ocak ayında yüzde 6 artarak yüzde 27,44'e yükseldiğini, Google'ın ise aynı dönemde yüzde 2 düştüğünü bildirdi. Arama pazarı payı verileri, küresel bir veri analitiği şirketi olan Experian Hitwise'dan geldi. Ve bu 10 Şubat blog yazısında, ZDNet yazarı Robin Harris bize neden Google'dan Bing 'e geçtiğini anlatıyor.

ZDNet'in Ed Bott'u IE9'u inceliyor. (Spoiler uyarısı: Beğendi!) Internet Explorer 9 sürüm adayı 1'in 10 Şubat'taki bu incelemesinde Bott, "Internet Explorer 9 ile Microsoft, Windows 7 ile iyi bütünleşen temiz ve modern bir tasarıma sahip hızlı, standartlara uygun bir tarayıcı oluşturmayı başardı" diye yazıyor. İncelemesinde Bott, IE9'un kullanıcı deneyimini, gizlilik ve güvenlik özelliklerini, tarayıcının performansını ve diğer Web teknolojileri ve standartlarıyla uyumluluğunu araştırıyor.

Alışveriş yapanlar dikkat! WP7 için resmi Amazon.com uygulaması burada! Mobilistas'ın Amazon.com'un Windows Phone 7 için resmi uygulaması için biraz tıkırdatma için bekleyiş sona erdi. Windows Phone Blog'daki bu 10 Şubat yazısında, blog yazarı Michael Stroh, yeni uygulamanın Marketplace'e gelişini bildiriyor. Ve kaçırdıysanız diye söylüyorum, işte Stroh'un Pinworthy blog serisinin 4 Şubat baskısı.

İngiltere'nin Kanal 4 Haberleri ziyarete uğradı. İngiltere'deki Channel 4 News'ten İngiliz gazeteci Benjamin Cohen ve meslektaşları geçtiğimiz günlerde iki günlüğüne Redmond'a geldi ve Microsoft'un yeni nesil teknolojilerinden bazılarını derinlemesine görüntülediler. Daha sonra Microsoft Blog Editörü Steve Clayton Cohen aldı bu Şubat 11th postKanal 4 News'in ziyaretinden kaynaklanan yaklaşık sekiz dakikalık video segmentini içeren.

Windows 7 Service Pack 1'i birlikte gelenleri içerir. Bu Ocak 9th Windows Blog gönderisinde,blog yazarı Brandon LeBlanc, Windows 7 Service Pack 1 ve Windows Server 2008 R2 Service Pack 1'in Microsoft'un ekipman ortaklarına (Pc' ler, dizüstü bilgisayarlar ve Windows 7'yi çalıştıran diğer cihazlar üreten şirketler) piyasaya sürüldüğini bildiriyor. Her ikisi de 22 Şubat'ta Microsoft Yükleme Merkezi'ndeki genel kullanıma sunulur. Ayrıca, blogcu Gavriella Shuster, İşletmeniz için Windows Blog'daki bu 9 Şubat yazısında "Windows 7 güncellemeleri paranız için daha fazla patlama sağlar" hakkında yazıyor.

Yakında yakınınızda bir Xbox Live Marketplace'e geliyor. Siz oyuncular için, Xbox Live Marketplace'te yayınlanmak üzere planlanan içeriklerin bir listesi. Bazı oyunlar arasında "Galaga Legions", "Space Invaders Infinity Gene" ve "Blacklight" saydır. Onları kaçırmayın!

MSN Autos bir ayar alır. MSN Blog'daki bu 9 Şubat yazısında John Flinn, MSN Autos'taki yeni özellikler hakkında yazıyor. Flinn, ayarlamanın "en son otomotiv haberlerini hızlandırmayı ve sizin için doğru aracı bulmayı her zamankinden daha kolay hale getireceğini" yazıyor. Diğer haberler kelebeğin arkasından, MSN ziyaretçileri Postboxadlı yeni bir hizmetin önizleme sürümünü kontrol edebilir. MSN Local'ın kıdemli yapımcısı Rick VanderKnyff, 9 Şubat tarihli bu yazıda,"Kullanıcılar, msn ana sayfasında tanıtılacak özel haftalık konuların yanı sıra yemek, etkinlikler, insanlar ve yerler içeren ayakta duran konulara içerik ekleyebilirler" diye yazıyor. Konular arasında kış fırtınaları, Sevgililer Günü ve evcil hayvan fotoğrafları yer almaktadır.

Enerji Bakanlığı bize güveniyorsa... Daha sonra Microsoft Blog Editörü Steve Clayton, ABD Enerji Bakanlığı'nın Microsoft Research'ün konuşma analizi ve dizin oluşturma teknolojisini nasıl kullandığını ve insanların belirli arama terimlerini kullanarak büyük miktarda videoyu elemelerini sağladığını yazıyor. Super Bowl XLV'de bir NFL oyuncusu ile yan kameraman arasındaki muhteşem çarpışmanın videosunu, sadece kendi kanepenizin rahatlığından birkaç anahtar kelime veya ifade söyleyerek arayabilebildiğinizi hayal edin, Clayton muses. TechFlash Yönetici Editörü Todd Bishop da bu 9 Şubat blog yazısında hikaye hakkında rapor verdi.

Windows Azure için bir puan daha. Microsoft'un bulut bilişim platformu Windows Azure, kazançları artmaya devam ediyor. Azure ekibi, Windows Azure Blog'daki bu 7 Şubat gönderisinde, "Bankacılık yazılımlarının küresel sağlayıcısı Temenos, bugün Windows Azure platformunda TEMENOS T24'ün (T24) kullanılabilirliğini duyurdu. Bu duyuru, T24'ün Windows Azure'daki müşterilerle üretime geçen ilk temel bankacılık sistemi olmasını sağlar. SQL Azure da dahil olmak üzere T24 ve Windows Azure platformunun birleşimi, bankaların işlemleri tüketime dayalı bir fiyatlandırma modeline taşımasına ve kaynakları etkili bir şekilde ölçeklendirmelerine ve müşteri talebine göre hacmi artırmalarına olanak tanır."

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar. Gelecek Cuma görüşürüz ve okuduğun için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner
Kıdemli Müdürü, Kurumsal Bloglar

30.10.2021

Diğer Haberler