Hafta Sonu Okuma: 10 Ocak Sürüm - Ces 2014'te yeni Windows cihazları tanıtıldı ve Xbox One satışları satılan 3M konsollara çarptı


 

Tüketici Elektroniği Fuarı'nda Panasonic'in 20 inç Toughpad 4k tableti ile Extreme Windows Blog'dan Gavin Gear.

Weekend Reading'in bu sayısında, bu hafta Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtılan heyecan verici yeni bilgisayar ve tabletlerden bazılarına, 3 milyon konsola ulaşan Xbox One'ın kilometre taşına ulaşmasına ve Microsoft'un bulut tabanlı müşteri etkileşimi çözümlerinin lider sağlayıcısı Parature'u satın alma anlaşmasını duyurmasına bakıyoruz.

CES 2014'te, bazıları 4K çözünürlüğe sahip olmak üzere her şekil ve boyutta Windows tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstleri açıklandı. Gösteride 4K TV'ler hakkında çok şey duyduk, ancak iki şirket ekran çözünürlüğünün 4.000 piksel olduğu 4k ile Windows cihazlarının önizlemesini yaptı, HD'den yaklaşık dört kat daha fazla. Panasonic, önümüzdeki ay satışa sunulan 20 inç Toughpad 4K tabletinive piyasadaki ilk 4K tabletini gösterdi. 5.6 pound'da, bilgisayar destekli tasarım ve video düzenleme ile ilgilenen profesyoneller için harika bir mobil seçimdir. Boyut spektrumunun diğer ucunda, 7 inç Toughpad FZ-M1'ini gösterdi Windows 8.1 Pro. Bu arada Toshiba, bu yılın ikinci çeyreğinde piyasada olması gereken ilk 4K dizüstü bilgisayarlarTecra W50 ve Satellite P50t'yi tanıttı. Lenovo'nun birçok yeni teklifiarasında: ThinkPad 8, makine kesim alüminyumdan yapılmış 8 inçlik bir iş tableti ve dokuz saate kadar pil ömrüyle 2,8 pound ağırlığında yeni bir X1 Carbon 14 inç Ultrabook. Bu ayın sonlarında satışa sunulacak. HP'nin yeni hepsi bir arada bilgisayarları ProOne 400 G1 ve HP 205,iş yeri için mükemmel seçeneklerdir. ASUS, vivotab Note 8 adı verilen ve tek elle kullanım için tasarlanmış ve profesyonel bir Wacom dijitalleştirici kalemiyle birlikte gelen 8 inçlik yeni bir tablet piyasaya sürecek. Sony, VAIO Fit | yeni bir üyesini tanıttı Flip ailesi, VAIO Fit 11A | Flip PC, 2.82 pound ağırlığında ve son derece taşınabilir 2'i 1 arada isteyenler için ideal olan 11 inçlik bir versiyon. Gelecek ayın sonunda çıkacak.

Xbox_BestBuyTheater_6 (1)

2013'ün sonundan önce 13 ülkede tüketicilere 3 milyondan fazla Xbox One konsolu satıldı. Konsol 22 Kasım'da satışa çıktı. Xbox strateji ve pazarlamadan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, "Xbox One'ın Xbox için rekor bir hızda satış sattığını görmek inanılmazdı ve Xbox One'ın Kasım ayındaki lansman ayımızda ABD'de en hızlı satan konsol haline geldiğini görmekten onur duyuyoruz." dedi. "Önümüzdeki yıl için heyecanlıyız ve Xbox One'ı dünya çapında daha fazla hayrana ve daha fazla pazarla buluşturmak için çok çalışacağız." 2014'te Xbox One için "Titanfall", "Watch Dogs", "Project Spark", "Sunset Overdrive", "Tom Clancy's The Division", "The Witcher 3: Wild Hunt", "Destiny", "Plants vs. Zombies: Garden Warfare" ve "The Elder Scrolls Online" gibi daha harika oyunlar olduğunu söyledi.

Microsoft,bulut tabanlı müşteri etkileşimi çözümlerinin lider sağlayıcısı Parature'ı satın almak için anlaşmaya vardığı duyuruldu. Satın alma, kuruluşların inanılmaz müşteri deneyimleri sunmasına yardımcı olma Microsoft Dynamics vizyonunu daha da hızlandırmak için birinci sınıf müşteri self servis özellikleri ekleyecek. Microsoft Dynamics CRM'nin kurumsal başkan yardımcısı Bob Stutz, Parature'ın teknolojisinin Web ve Facebook'taki self servis müşteri hizmetleri portalları, mobil müşteri hizmetleri, sohbet yetenekleri ve güçlü bir bilgi tabanı gibi işlevleri içerdiğini ve müşterilerine tercih ettikleri kanallarda onlarla bağlantı kurma olanağı verdiğini yazdı.

Perşembe günü, Nokia ve Microsoft'un "Lumia Black" ürün yazılımı güncellemesi, ilk olarak Lumia 925 ve 1020 telefonlarına, takip edecek diğer Lumia modelleriyle birlikte. Güncelleme, benzer uygulamaları ve ayarları gruplandırmak için bir Başlangıç ekranı özelliği olan Uygulama Klasörleri de dahil olmak üzere Windows Phone 8 cihazlarına yeni özellikler ve uygulamalar getiriyor. Ekranınıza telefon mesajları, Twitter, Facebook, WhatsApp, takvim veya Outlook gibi beş farklı bildirim türü yerleştirmenizi sağlayan Nokia Glance ekran 2.0 da vardır.

Bing, bu Pazar günü altın küre ödüllerine hazırlanmanız için Globes'un yanı sıra sıra Sırasıyla 26Ocak ve 2 Mart Grammy ve Oscar ödülleri için interaktif bir çevrimiçi kaynak merkezi tanıttı. Bing'i kullanarak, tam bir Hollywood düzeltmesi ve ev sahipliği yapıyor olabileceğiniz ödül gecesi partileri için tweet'e layık veya harika olan her türlü ıvır zıvır alabilirsiniz. Bu hafta açıklanan bir Grammy kazananı: Surface, 56. Surface, Grammy adaylıkları sırasında Kayıt Akademisi'nin sosyal akışlarına güç sağlamak için çalışmaya başladı. (Bonus: Surface ekibi sizin için Grammy adaylarından oluşan bir Xbox Music çalma listesi hazırlar.)

bing_com---awards_thumb_07DE9902

İnteraktif eğitim içeriği ve göklerin ayrıntılı bakış açısıyla öğrencilere ve astronomi meraklılarına ilham veren WorldWide Teleskobuda bir kilometre taşına ulaştı: beşinci doğum günü . Kutlamak için, 5.0 sürümü Washington, D.C'daki Amerikan Astronomi Topluluğu'nun 223. Microsoft Araştırma Bağlantıları Blogu'nun açıkladığı gibi, WorldWide Telescope'un en yeni sürümü güçlü yeni özelliklerle birlikte gelir ve gezegenlerin ve diğer güneş sistemi cisimlerinin her zamankinden daha iyi görünmesini sağlayan yeni veri kümelerine erişim içerir. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz burada.

WorldWide Telescope

Bu hafta Microsoft Facebook sayfasında - tabii ki, her zaman CES oldu!

MS Facebook CES

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar. Ziyaretiniz için teşekkürler, haftaya görüşürüz!

Tarafından gönderildi Suzanne Choney
Microsoft Haber Merkezi Personeli


 

27.10.2021

Diğer Haberler