Hafta Sonu Okuma: 1 Nisan Sürümü - ESPN ScoreCenter Windows Phone'da yayına giriyor ve Hotmail NetFlix ve LinkedIn ile etkileşime giriyor

Bu hafta Microsoft'ta, Windows Phone ekibi, yaz çocuklarının dönüşü için tam zamanında sporseverler için ESPN ScoreCenter uygulamasının kullanılabilirliğini açıkladı. Ayrıca bu hafta, Microsoft Imagine 2011 reklam zirvesini düzenledi ve Hotmail için bir dizi yeni özellik sundu.

ESPN ScoreCenter uygulaması Windows Phone'a geliyor. Sporseverler, zamanınız geldi! Merakla beklenen ESPN ScoreCenter uygulaması artık Windows Phone. Windows Phone Blog yazarı Michael Stroh, "Uygulama, dünyadaki yüzlerce spor ligi için puanlar ve haberler sunuyor, böylece başka bir hedefi, sahayı, sepeti, denemeyi, touchdown'ı veya wicket'i asla kaçırmayacaksınız. Ayrıca, bugüne kadar herhangi bir Windows Phone uygulamasının en kaygan tasarımlarından birine sahiptir."

Bu sadece ilk vuruş. Amerika'nın eğlencesi bu hafta sonu tekrar ciddi bir şekilde başlarken, beyzbol sezonunun genç olduğu gibi, akıllı telefonlar için de küresel pazarın da olduğunu belirtmenin uygun olacağını düşündük. Bu haftanın başlarında, Mass merkezli bağımsız pazar araştırma firması IDC, Windows Phone platformunun pazarın yaklaşık yüzde 21'ine sahip olmak için 2015 yılına kadar dünya çapında iki numaraya kasaya atacağını öngördü. Sadece söylüyorum.

Hotmail yeni Active Views özelliklerini sunar. Bu haftanın başlarında San Francisco'daki Web 2.0'da, Windows Live ekibi, kullanıcıların Active Views teknolojisini kullanarak hotmail ile daha fazlasını yapmalarına izin veren yeni özelliklerle bir sarmaşık gösterdi. NetFlix ve LinkedIn'den gelen bilgileri görüntüleme özelliğini içeren yeni özelliklerden bazılarına daha yakından bakmak için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu resim galerisine göz atın. Windows Live ekibi ayrıca, Internet Explorer 9'un sabitleme yeteneklerinin dışında kalan yeni bir Hotmail özelliğinide duyurdu. Hotmail'i Windows 7'deki görev çubuklarına sabitleyen kullanıcılar artık yeni e-posta iletileri aldıklarında bildirim alıyor.

Microsoft CEO'su Steve Ballmer Imagine 2011'e katıldı. Microsoft'un Çarşamba günkü Imagine 2011 pazarlama liderliği zirvesinde Ballmer, reklamcılıkta bir sonraki büyük fırsattan bahsetti. Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesinde Ballmer, yeni nesil dijital teknoloji ile büyük tüketici markaları arasındaki kesişimin büyümeye devam edeceğini öngördü. Yönetmenlik jeneriği "Apollo 13", "A Beautiful Mind" ve "Parenthood" gibi hollywood yönetmenleri Ron Howard da Imagine 2011'de konuştu. Reklamcılık ve hikaye anlatımı arasındaki kesişimi ele almak için aşağıdaki videoya bir göz atın:

Bing özellik güncelleştirmesi. Microsoft kısa süre önce Bing'de Twitter ve Facebook'ı deneyimlemenin iki yeni yolunutanıttı. Şimdi Bing News'teki en son başlıkların yanı sıra, Twitter'dan gelen en son güncellemelerin sıcak haber konularını vurguladığı gerçek zamanlı bir akış bulacaksınız. Bir haber öğesi arayın ve insanların konuyla ilgili ne tweet attıklarını hemen görün. Ayrıca, Bing eğlence sayfaları artık "genel bakış" sekmesine tıklamanıza ve "aklınızdakileri" doğrudan Facebook sayfanıza göndermenize olanak tanır.

Spam AD DÜŞTÜ! Duymuş olabileceğiniz gibi, Microsoft ve kolluk kuvvetleri ve teknoloji endüstrisindeki çeşitli ortaklar, viagra ve diğer reçeteli ilaçları satmak için günde milyarlarca spam parçası göndermekten sorumlu olan Rustock botnet'i düşürdü. Görünüşe göre takımın çabaları meyvesini verdi. Bu 30 Mart TechFlash hikayesine göre, Symantec, Rustock botnet'in parçalanmasından hemen sonra küresel spam'in yüzde 34 oranında düştüğünü bildiriyor.

Gaganın arkasındaki inek. Geekwire yazarı John Cook, 28 Mart'ta Qwest Field'daki Seahawks'ın sadıklarını takımın maskotu Blitz olarak kızdıran Microsoft'un donanım pazarlama lideri Ryan Asdourian hakkındaki bu hikayede "gaganın arkasındaki inek"in profilini çıkarmıştı. 2008'de Multipl Skleroz teşhisi konan Asdourian, MS ile mücadele etmek için farkındalık ve fon oluşturmak için de çok zaman harcıyor.

Okuduğun için teşekkürler! Gelecek Cuma hafta sonu okumanın bir baskısı için tekrar burada görüşürüz.

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler