Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Hafta Ortası İndirme: Eylül 21st Edition-A Build'e Geri Bakış, Windows Phone Uygulamaları Nasıl Gönderilir ve Internet Explorer 10'da "Metro" Stili

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümünde, geçen haftaki BUILD konferansının yanı sıra Windows Phone ve Internet Explorer hakkındaki hikayelere bir göz attık. Kontrol edin.

BUILD'e bakıyorum. Bir geliştiriciyseniz, muhtemelen geçen hafta Anaheim, Kaliforniya'da yaptığımız build adlı bu küçük konferansı duymuşsunuzdır. Oldukça önemliydi. Windows 8, Windows Server 8 ve Visual Studio 2011'in geliştirici önizlemelerini açıkladık ve prototip Samsung PC'leri verdik Windows 8'in geliştirici önizleme sürümünü içerendiğer şeylerin yanı sıra. Ancak, BUILD'den çıkan haberlerden herhangi birini kaçırdıysanız, konferanstan öne çıkan açılış konuşmasının beş buçuk dakikalık video montajını içeren Microsoft Blog'daki Next at Microsoft Blog'dakibu Salı gönderiye göz atın. Bu sizin için yeterli değilse, bu 13 Eylül yazısınıokuyun Bloglama Windows , ayrıca Windows ekibinden mühendislerle yapılan röportajları içeren üç buçuk dakikalık bir videoya sahip. Son olarak, BUILD hakkında sizi en çok neyin heyecanlandırdığını soran bu Resmi Microsoft Blog anketine oy vermenizi unutmayın.

Geliştiriciler: Windows Phone 7.5 uygulamalarınızı şimdi gönderin, WP7 uygulamalarını Ekim ayında güncelleyin. Geçen ay, Windows Phone ekibi, bir uygulamanın 7.5 sürümünü yayımladıktan sonra, mevcut 7.0 sürümünü artık değiştiremeyeceğinizi kaydetti. Ayrıca, birçoğunuz o zamandan beri onayladığınız gibi, bazılarının bu sınırlamayı bulabileceğini de kabul ettik. Sizi duyduk ve Ekim ayı sonuna kadar App Hub'da uygulamalarınızın hem 7.0 hem de 7.5 sürümlerinde güncellemeler yayınlamanıza izin verecek işlevselliği etkinleştireceğimizi bildirmeye mutluyuz. İnsanların uygulamalarını ortalama olarak her üç ila dört ayda bir güncellediğini bilen bu Ekim zaman dilimi, bugün 7,5 uygulama gönderebileceğinize ve bir sonraki güncelleme gerekmeden önce 7.0 uygulamanıza erişmeye devam ettiğinize dair güvence sağlar. Daha fazla bilgi için, bu Salı yazısını okuyun Windows Phone Geliştirici Blog.

Windows Phone başka bir tasarım ödülü kazandı. Bu haftanın başlarında, 2011 Uluslararası Tasarım Mükemmellik Ödülleri açıklandı ve çok sert rekabete rağmen, Windows Phone Halkın Seçimi Ödülü'nü kazandı. Daha fazla ayrıntı için Microsoft Blog'daki İleri'dekibu Pazartesi gönderiye göz atın. IDEA Ödülleri, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Topluluğu tarafından verilmektedir. Aşağıda, benzersiz Metro tasarımına sahip bir Windows Phone'un ekran görüntüsü bulunmaktadır.

Windows Phone Design Award

Metro tarzından bahsetmişken... Windows 8 Metro tarzı IE ve uygulamalar, Windows'a sınıfının ilk sırasında bir dokunma deneyimi getirir ve bunu diğer giriş biçimlerinden ödün vermeden yapar. Geliştiriciler aynı dokunmatik deneyime sahip siteler ve uygulamalar oluşturabilir. Bu, temel giriş işleme ile başlar. IE10 ve Metro tarzı uygulamalarda, geliştiriciler "İşaretçi" adı verilen daha soyut bir giriş biçimine yazabilir. İşaretçi, fare imleci, kalem, parmak veya birden çok parmak tarafından yapılan ekrandaki herhangi bir temas noktası olabilir. Bu model, kullanıcı hangi donanıma sahip olursa olsun iyi çalışan siteler ve uygulamalar yazmayı kolaylaştırır. Donanım hızlandırma yaklaşımımıza benzer şekilde, deneyim daha iyi donanımla daha iyi hale gelir, ancak API geliştiricilerinin yazdığı donanım belirsizdir. Bu hikayenin geri kalanı için, IEBlog'dakibu Salı yazısını okuyun.

Internet Explorer 10 Preview – üç tane alın. Windows Geliştirici Önizlemesi'ne dahil edilen yeni IE10 altyapısıyla geliştiriciler, dokunma dostu ve güzel etkileşimli Web uygulamaları oluşturmak için daha fazla HTML5 teknolojisiyle çalışabilir. Windows 8, iki tarama deneyimine güç veren bir HTML5 tarama motoru içerir: yeni Metro tarzı tarayıcı ve masaüstündeki IE10. Ortak HTML5 altyapısı, Web standartları için güçlü destek ve hem tarayıcı deneyimleri hem de Metro tarzı uygulamalar için sürekli olarak hızlı, güvenli ve güçlü bir Web programlama modeli sağlar. Daha fazla ayrıntı için IEBlog'daki bu Eylül 13. Ayrıca IE Test Drive sitesini dokunma dostu olacak şekilde güncelledik ve Parçacık HızlandırmaKement Kuşlarıve Dokunma Efektleri gibi bazı eğlenceli çok dokunulabilir demolar ekledik:

20110913-wdpttipp-image2

Microsoft ve Casio patent anlaşması imzaladı. Microsoft ve Casio Computer Co. Ltd., diğer şeylerin yanı sıra Casio'nun müşterilerine belirli Casio cihazlarında Linux kullanımları için patent kapsamı sağlayacak geniş, çok yıllı bir patent çapraz lisanslama anlaşması yaptı. Daha fazla bilgi için, bu Salı günü Microsoft Haber Merkezi'ndeki basın bülteniniokuyun.

Hafta Ortası İndirme'nin bu baskısı için bu kadar. Okuduğun için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.