Alışveriş Sepetim

Hafta Ortası İndirme: 5 Ekim–A Windows 8'deki Başlangıç Ekranına, ayrıca Windows Phone 7.5 Geliştirici Haberlerine, Internet Explorer 10'a ve Windows Azure'a Bakın

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümünde, Windows 8 Oluşturma'dan yeni hikayeler, Windows Phone geliştiricileri için birkaç haber bayt ve BUILD, Internet Explorer 10 ve Windows Azure hakkında daha fazla şey var.

Windows 8'deki Başlangıç ekranı. Bu haftanın başlarında, Windows ekibi, Başlangıç ekranının evrimine, tasarımına ve yeniden tasarlanmasına odaklanan Windows 8'i oluşturma konusunda bir dizi gönderiyi tekmeledi. Tüm hikayeyi almak için bu Pazartesi gönderisine ve Windows 8 Oluşturma'daki bu Salı gönderisine göz atın. Aşağıda, Windows 8'deki Metro tarzı Başlangıç ekranının ekran görüntüsü verilmiştir:

Windows 8 Başlangıç Ekranı

Geliştiriciler Windows Phone 7.5 ile daha fazlasını elde eder. Windows Phone 7.5, 27 Eylül'de kullanıma sunulmaya başlandı ve Windows Phone geliştiricileri için ilgili haberlerin bir döküntüsünün ortaya çıkmasına neden oldu. Windows Phone Geliştirici Blogunda, yeni mobil platformda geliştiriciler için yeni fırsatların bir çamaşır listesini ayrıntılı olarak ortaya koyan bu 27 Eylül yazısını okuyun. Sadece bir gün sonra, telefon ekibi yedi ek sürüm dili, takım deneyimine son son rötuşlar, bir avuç hata düzeltmesi ve önceki araçlardan gelen kullanıcılar için daha iyi bir kurulum işlemi sağlamak için ek yükseltme mantığından oluşan Windows Phone SDK 7.1'in kullanılabilirliğini duyurdu. Son olarak, Windows Phone ekibinin Marketplace'te toplu uygulama yayıncılığı konusunda nasıl daha sert bir tutum sergilediğine dair 29 Eylül blog yazısı var.

Daha fazla BUILD yansıması: Windows 8'in dokunma dili. Daha sonra Microsoft Blog Editörü Steve Clayton, geçen hafta fantezisini vuran BUILD oturumlarının profilini oluşturmaya devam etti. Microsoft Blog'da Next'i okuyan herkes için sürpriz olmamalıdır, doğal kullanıcı arayüzlerini çok fazla kapsayan Clayton, bu Salı blog gönderisini "Dokunmatik olarak optimize edilmiş Metro tarzı uygulamalar tasarlama" başlıklı bir BUILD oturumuna odakladı. Bir bakın.

BUILD demişken... BUILD Konferansı'ndaki tüm Windows Azure oturumları artık isteğe bağlı olarak yeniden yürütme için kullanılabilir. Sunucu ve Araçlar İş Başkanı Satya Nadella ile 2.

IE10'da metin gölgeleme. Windows Geliştirici Önizlemesi'ndeki IE10, donanım hızlandırmalı CSS3 metin gölgesidesteği sunar. Metin gölgesi, Web geliştiricilerinden en çok istenen özelliklerden biridir. Daha önce zor veya imkansız olan metin efektlerinin, metnin satır içi görüntülerine başvurmadan standartlara uygun bir şekilde gerçekleştirilmasını sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için IEBlog'daki bu Eylül 29 yazısını okuyun. Ayrıca, IEBlog ekibi geliştiriciler için bu hatırlatıcıyı yayınladı SVG Open 2011, Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri 9th Uluslararası Konferansı, sadece iki haftadan fazla bir süre kaldı. SVG, HTML kullanılarak oluşturulan Windows 8 Metro tarzı uygulamalariçin bildirime dayalı vektör grafik formatıdır. Aşağıda, BUILD'de piyasaya çıkan IE10'un Windows Geliştirici Önizlemesi'nin ekran görüntüsü verilmiştir:

IE10

Hafta Ortası İndirme'nin bu baskısı için bir paket! Okuduğun için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.