p

Hafta Ortası İndirme: 4 Temmuz Sürümü- Kinect'in Gücüne Dokunma ve Windows 8 Yükseltme Haberleri

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümünde, Kinect, Windows 8, Windows Phone 8 ve daha fazlası için Microsoft Hızlandırıcı ile ilgili hikayelerimiz var.

Başlangıç şirketleri Kinect'i keşfedilmemiş bölgeye alır." Web iç karartıcı derecede düz bir yerdir," diyor Nicolas Tisserand, Fransız startup Manctl'ınyarısı . "Dijital hayata biraz derinlik getirmenin zamanı geldi." Tisserand, şirketinin neden geçici olarak Lyon'dan Seattle'ın South Lake Union semtindeki bir ofis binasına taşındığını açıklıyor. Sanki bir işaretteymiş gibi, ortağı Nicolas Burrus elinde bir Kinect sensörüyle ayağa kalkıyor. İkilinin dükkan kurduğu ofise gelen bir ziyaretçiyi yavaşça çembere alıyor. Onun yaptığı gibi, odanın ve bireyin etkileşimli bir 3D render'ı yakındaki bir monitörde görünür. Bu haberin geri kalanında, Microsoft Haber Merkezi 'ne gidin. Aşağıda, Kinect için Microsoft Hızlandırıcı'nın genel müdürü Dave Malcolm, start-up übi interactive'in herhangi bir yüzeyi nasıl dokunmatik ekrana dönüştürebileceğini gösterdi.

06-29Malcolm_Web

Metro tarzı uygulamaları lansmana hazırlama. Windows 8'in piyasaya sürülmesine yaklaştıkça, Metro tarzı uygulamaların kataloğu büyümeye devam ediyor. Bugüne kadar, insanlar Microsoft'un indirilen yapıya dahil ettiği uygulamaları ve Mağaza'da hem Tüketici Önizleme hem de Sürüm Önizleme zaman diliminde sunulan uygulamaları deneyimledi. Bu uygulamaların çoğu, sürükleyici, dokunmatik metro tarzı deneyimlerin harika örnekleridir. Ancak, üzerinde çalıştıkları Windows sürümleri gibi, bu uygulamalar da gelecek uygulamaların önizleme sürümleridir. Tüm Metro tarzı uygulamaların son sürümleri, Windows 8 genel kullanıma sunulduğunda kullanılabilir olacaktır. Daha fazla ayrıntı için Windows 8 Oluşturma'daki bu Salı gönderiye göz atın.

Windows 8 Pro'ya $ 39.99 karşılığında yükseltin. Herkesin Windows 8'e yükseltmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için yola çıktık. Genel kullanımdan başlayarak, bilgisayarınızda Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 çalışıyorsa, 131 pazarda yalnızca 39,99 ABD doları karşılığında Windows 8 Pro'ya yükseltme indirmeye hak kazanırsınız. İsterseniz, yükseltmenizden sonra Windows 8 Pro'daki "özellik ekle" seçeneği aracılığıyla Windows Media Center'ı ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Hikayenin tamamı için Blogging Windows'taki bu Pazartesi gönderiye göz atın.

Windows 8'de giriş modernizasyonu. Windows 8'de, giriş platformumuzu modernleştirmek için yola çıktık. Bunun için geliştirmenin daha basit hale geldiğini, aynı zamanda Windows ve uygulamalar geliştikçe yeni giriş modalitelerini büyütebilecek ve destekleyebilecek bir temel oluşturmak istedik. Bunu yapmak için temellere geri döndük ve tasarımımıza rehberlik eden temel ilkelere odaklandık. Bu Pazartesi yayınlanan Windows 8 App Developer Blog, bu ilkelerin neden önemli olduğunu ve Windows 8'de harika uygulamalar oluşturmak için platformdan nasıl yararlanabileceğinizi sizinle paylaşıyoruz.

Windows Phone 8 geliştirici haberlerini yeniden dinleme. Windows Phone 8'i Windows Phone Zirvesi'nde dünyaya tanıtalı bir haftadan biraz fazla oldu. Yeni geliştirici platformumuzdan sorumlu kişi olarak, Windows Phone'dan Kevin Gallo, bu 29 Haziran'da windows phone geliştirici blogunda bu yazıdakaçırmanız durumunda bazı önemli geliştirici duyurularımızı özetlemek için bir dakika aldı. Kaçırmayın.

Akıllı telefonlar, sensörler ve yerli drone'ların yaşı. Wired Dergisi'nin bu ayki sayısında editör Chris Anderson, afganistan veya Irak semalarındakileri değil, artan insansız hava aracı nüfusunu gözler önüne seriyor. Chris'in bahsettiği dronlar kendisi gibi dünyanın dört bir yanındaki hobiciler tarafından inşa ediliyor ve yaratılıyor. Chris'in benzer fikirli hobicilerin fikirlerini ve deneylerini paylaşmaları için oluşturduğu çevrimiçi bir topluluk bile var. Ve teknik olarak daha eğilimli olanlar için yaratıcı bir çıkış noktası olmasının yanı sıra, drone'lar bitkileri yönetmek veya okyanustaki alg çiçeklerini izlemek gibi daha pratik amaçlara da hizmet edebilir," diyor Next at Microsoft Editörü Steve Clayton bu Salı blog yazısında. Sürükleyici bir okuma ve harika bir video içeriyor, bu yüzden kontrol edin.

Web'i ileriye doğru sınayın. Farklı tarayıcıların HTML5 motorlarının kalitesi ve doğruluğu büyük ölçüde değişmeye devam ediyor. Web platformunun birlikte çalışabilirliği ve aynı işaretleme hedefini daha da ileriye çıkarmak için W3C'de geliştirilmekte olan test paketlerine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Toplamda, IE Test Merkezi'nde de görüntüleyebileceğiniz 7573 test sunduk. Farklı tarayıcılar aynı işaretleme desteğini geliştirdikçe, hepimiz HTML5'in sözünü gerçekleştirebiliriz. Hikayenin geri kalanını almak için IEBlog'a gidin.

Doktrin, Windows Azure'da büyük ölçeklenebilirlik için SQL Veritabanı Federasyonlarını destekler. Symfony ve Doctrine, PHP geliştiricileri için popüler bir kombinasyondur ve artık Windows Azure'daki bu açık kaynak çerçevelerinden tam olarak yararlanabilirsiniz. Windows Azure'da Symfony'yi kullanmaya başlamanıntemellerini ayrı bir gönderide ele aldık ve bu 29 Haziran yazısında, Microsoft Open Technologies ve Symfony/Doctrine topluluğu üyeleri arasında devam eden işbirliğinin bir sonucu olan SQL Veritabanı Federasyonları aracılığıyla doctrine'in paylaşım desteğine bir göz atacağız.

Samsung Electronics, bulutta Akıllı TV için Windows Azure altyapısını benimsiyor. Samsung Electronics Co. Ltd., Smart TV altyapısını yönetmek için Windows Azure'ı benimseme kararını açıklıyor. Samsung, Windows Azure bulut teknolojisini seçerek maliyetlerde önemli bir azalma ve artan müşteri tabanını ve daha yüksek üretkenliği karşılamak için daha fazla kapasite elde etti. Bu konuda daha fazla bilgiyi Microsoft Haber Merkezi'nden okuyabilirsiniz.

Hafta Ortası İndirme'nin bu baskısı için bu kadar! İyi 4 Temmuzlar 20!

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog


 

30.10.2021

Diğer Haberler