Hafta Ortası İndirme: 30 Mart Sürümü - Windows Phone geliştiricileri için birkaç işaretçi ve IE9 ekibinin enerji tasarruflu bir Web tarayıcısı nasıl oluşturduğu

Birçok Microsoft haberi bu hafta geliştiriciler ve teknoloji meraklıları için tellere ulaştı. Sıska yakalamak için okumaya devam edin!

Windows Phone 7'de "hub" tasarlama. Bu 24 Mart'ta Windows Phone Geliştirici Blogu'nda blogyazarı Alfred Astort, "hub"lar veya panoramik kontrol kullanan Windows Phone uygulamaları tasarlamak hakkında yazıyor - özünde, kullanıcıların başparmaklarının bir içerik merkezinden diğerine seğirmesiyle sola ve sağa kaydırmalarına izin veren uygulamalar. Astort ilk olarak bu 15 Mart yazısındapanoramik kontrol hakkında blog yazdı.

Internet Explorer 9 ve enerji verimliliği. Güç tüketimi, modern bir tarayıcı oluşturmada önemli bir husustur ve Internet Explorer 9'un bir amacı, güç gereksinimlerinde sektöre sorumlu bir şekilde liderlik etmektir. Bir tarayıcı gücü ne kadar verimli kullanırsa, pil bir mobil cihazda ne kadar uzun süre dayanırsa, elektrik maliyetleri o kadar düşük olur ve ortam etkisi o kadar küçük olur. Güç küçük bir endişe gibi görünse de, şu anda yaklaşık iki milyar insanın İnternet'i kullanması tarayıcı güç tüketiminin dünya çapındaki etkileri önemlidir, IEBlog'daki bu 28 Mart yazısındaIE ekibinden Walter VonKoch, Matthew Robben ve Jason Weber yazıyor.

Hardcore oyuncular bunu SEVECEK. Yonga üreticisi NVIDIA kısa süre önce oyun tutkunları için yüksek oktanlı bir ekran kartı olan GeForce GTX 590'ın kullanıma sunlandığını duyurdu. Brandon LeBlanc, Extreme Windows Blog'daki bu 24 Mart yazısında "bu grafik kartı çılgın güçlü. Ve eğer ikisini bir bilgisayara koyarsanız, daha da güçlü olur. Bilgisayarları inşa eden ve güçlü bileşenlerin en güçlüsesini isteyen uber-geek için mükemmel."

Birisi bilgisayarıma pekmez mi döktü? Blogcu Yochay Kiriaty'nin 24 Mart'ta Windows blog için geliştirme, PC'ler arka planda herhangi bir zamanda 100'den fazla hizmet çalıştırabilir. Bilgisayarınızda yeterli beygir gücü yoksa, tüm bu hizmetler bilgisayarınızı önemli ölçüde yavaşlatabilir, güç kullanımına zarar verebilir ve Windows başlangıç süresini artırabilir. Ancak, Windows 7 ve Windows Server 2008 R2, hizmetlerin yalnızca gerektiğinde çalışmasını sağlamak için Tetik Başlatılan Hizmet (TSS) adlı yeni bir mekanizma sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için Kiriaty'nin gönderisini okuyun.

Mobil platformlara yeni Azure araçları geliyor. Bu haftanın başlarında Microsoft, Telefónica'nın yeni küresel geliştirici platformu BlueVia'yı Microsoft'un 6 milyon kişilik .NET geliştirici topluluğuna getirmek için İspanyol telekom Telefónica ile yeni bir işbirliği duyurdu. Ayrıca duyuruldu – Windows Phone için Windows Azure Araç Seti 'nin piyasaya sürülmesi.

Artırılmış gerçeklik – yakında yakınınızda bir kontakt lense geliyor. Bu 29 Mart'ta Microsoft Blog'da Next'te yayınlanan bu yazıdaeditör Steve Clayton muses, "Terminator'da Arnold Schwarzenegger'in etrafta dolaştığını ve vizyonuna bindirilmiş insanlarla ilgili verileri gördüğümüzü hatırlıyor musunuz - belki de artırılmış gerçekliğin ilk bakışı?" Clayton, Washington Üniversitesi'nden "biyonik bir gözün film tahminlerini gerçeğe biraz daha yaklaştıran" yeni teknolojiler hakkında rapor vermeye devam ediyor. Bir bakın.

Kullanıcı deneyimi efsanesi Bill Buxton konuşuyor. Silverlight TV'deki bu röportajda,kullanıcı deneyimi gurusu ve Microsoft Araştırmacısı Bill Buxton, Surface, UX ve MIX11'dekiyeni UX Lightning serisinin bir sonraki sürümü hakkındaki düşüncelerine değiniyor . Buxton kesinlikle son zamanlarda tur atıyor - Seattle Times'ın Microsoft Pri0 blogunda bu 17 Mart yazısınagöz atın . Ve işte şu SLTV röportajı:

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümü için bu kadar - önümüzdeki Çarşamba burada görüşürüz. Okuduğun için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler