p

Hafta Ortası İndirme: 3 Ağustos 3.Sürüm–Xbox 360 için Kinect'in Sesinin Arkasında, ayrıca Windows Phone Dev News, IE10 ve Microsoft Research

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümünde, Xbox 360 için Kinect'in sesinin, Windows Phone geliştiricileri için haber bitlerinin ve diğer birkaç öğenin arkasındaki hikayeye sahip olduk. Bir bakın.

Kinect'in sesinin ardındaki hikaye. Kinect'in piyasaya sürülmesine kadar geçen yıllar boyunca Microsoft, bağlı oturma odası için teknolojileri harmanlıyor ve ev eğlencesi için doğal ve güçlü bir merkez vizyonuna doğru çalışıyordu. Aynı zamanda, dünya çapında milyonlarca insan video oyun konsollarının en yeni yinelemesini evlerine davet etmişti - oyunları, filmleri, TV'yi, müzikleri ve fotoğrafları işleyebilen Xbox 360 video oyunu ve eğlence sistemi - ve İnternet'e bağlı olasılıklar dünyası açtı. Microsoft'un oturma odasında büyüyü nasıl hayal ettiğini ve gerçek hale getirdiğini öğrenmek için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesini okuyun.

Geliştiricilerin dikkatine! GitHub kod örnek kitaplığımızla tanışabilirsiniz. Geliştirici platformumuzunen son sürümünü piyasaya sürdükten sonra, Microsoft, iOS gibi popüler akıllı telefon platformlarının yanı sıra C# ve ASP.NET gibi Microsoft teknolojileri için kod örnekleri için bir dizi istek aldı. Pazartesi günü, GitHub'da SkyDrive, Messenger ve Hotmail'den gelen verileri çeşitli uygulama türlerine entegre etmek için kod örnekleriyle tohumladiğimiz bir kod örneği deposu oluşturduğumuz açıklandı. Bu hikayenin geri kalanını almak için, bu Pazartesi gönderisinegöz atın Inside Windows Live Blog .

Öğrenci geliştiriciler kodlama pirzolalarını Windows Phone'da gösterir. Microsoft birkaç hafta önce kayıtlı geliştiricilerimiz için Mango'nun kullanılabilirliğini duyurduğunda, öğrenci geliştiricilere bir çağrı yaptık: Bize Windows Phone uygulama fikrinizin harika bir prototipini gösterin ve bir geliştirici telefonu alıp alın. Şimdiye kadar muazzam bir tepki aldık! Bazı çılgın fikirlerden ilham aldık ve etkilendik. Öğrencilerin neyle geldiğini görmek için Windows Phone Geliştirici Blog'daki bu 29 Temmuz yazısını okuyun.

Mango'nun devler için bir yardımı daha. Haziran ayında Microsoft, Windows Phone SDK 7.1'in Beta 2 'sini yayınladı. 26 Temmuz'da, Windows Phone Engineering CVP Terry Myerson Windows Phone işletim sistemi RTM 'yi duyurdu. Şimdi, Microsoft kayıtlı geliştirici topluluğumuza beta araçlarının yenilenmesini sunuyor. Windows Phone SDK 7.1 "Beta 2 Refresh"i 'Mango' Connect sitesinden indirebilirsiniz. Paylaştığımız Mango araçları ve bitleri hakkında olumlu geri bildirimler aldık, ancak birçok geliştiricinin hala daha eksiksiz bir yapıyla çalışmakla ilgilendiğini takdir ediyoruz. Araçların yenilenmesi, mango geliştirici deneyimini daha da iyileştirerek ve geliştirerek mühendislik ekibi tarafından bir aylık büyük ilerlemeyi temsil ediyor. Daha fazla ayrıntı için, bu 27 Temmuz yazısınıokuyun Windows Phone Geliştirici Blog .

HTML5, Internet Explorer 10'da sürükleyip bırakın. Sürükle ve bırak, muhtemelen çok fazla düşünmeden, günlük olarak kullandığımız bir kullanıcı etkileşim modelidir. Dosyaları bir klasörden diğerine, metni belgenin bir alanından diğerine sürükleriz ve PowerPoint sunudaki bir yerden diğerine kayar. IE10 Platform Preview 2'de bulunan HTML5 Sürükle ve Bırak,bu doğal ve tanıdık davranışı Web'e getirir. Haberin devamı için IEBlog'daki bu 27 Temmuz yazısını okuyun.

Windows 7'deki IE9 ivmesi devam ediyor. Son bir aydır tarayıcılar ve iş müşterileri hakkında çok ilginç tartışmalar oldu. Giderek daha net hale gelen bir eğilim, son sürümüne rağmen, IE9'un işletmeler için hızla tercih ettiği tarayıcı olma yolunda olduğudur. Net Applications'ın son verileri, IE9 tarayıcı payının ticari hesaplarda yalnızca üç ay içinde yüzde 3,5'e atladığını gösteriyor. Daha fazla bilgi edinmek için, bu 31 Temmuz yazısını okuyun Keşfet IE Blog.

Araştırmacılara daha net bir resim sunmak için Revue 3MP. Birkaç yıl önce, Next at Microsoft Blog Editörü Steve Clayton Cambridge, İngiltere'deki Microsoft Research'ü ziyaret etti ve SenseCam'i duydu - "Alzheimer hastaları için inanılmaz bir araç" olarak tanımladığı bir proje. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, İngiltere merkezli Vicon, teknolojiyi Alzheimer hastalığını ve kısa süreli hafıza kaybını etkileyen diğer durumları inceleyen araştırmacılar için kullanılabilir hale getirdi - cihaz Vicon Revüsü olarak bilinir. Gelecek ay, Ağustos ayında, Vicon yeni nesil kamera, Revue 3MP'yi piyasaya sürecek. Tüm hikayeyi almak için, bu 29 Temmuz yazısını okuyun Microsoft Blog'da İleri.

Hafta Ortası İndir'i okuduğunuz için teşekkürler. Hafta Sonu Okuma'nınbaşka bir baskısı için Cuma günü tekrar uğrayın.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog

27.10.2021

Diğer Haberler