p

Hafta Ortası İndirme: 14 Eylül–Microsoft BUILD'deki Geliştiricilere Windows 8'in Önizlemesini, ayrıca Windows Phone, Internet Explorer ve Windows Live'ı Gösteriyor

Microsoft'u takip eden herkes, bu haftaki haberlerin çoğunlukla 13-16 Eylül tarihleri arasında Anaheim, Kaliforniya'da düzenlenen ve geliştiricilere Microsoft'un gelecek için yol haritasını özetleyen yeni bir etkinlik olan BUILD'e odaklandığını biliyor. Build'de şimdiye kadar yapılan tüm haberlerin bir toplaması için okumaya devam edin.

Microsoft, Windows 8 geliştirici önizlemesini sunar. Salı günü geliştirici odaklı BUILD konferansının ilk gününde Microsoft, "Windows 8" kod adlı bir sonraki büyük Windows sürümünün ayrıntılı bir önizlemesini sergiledi. Şirket ayrıca, her gün Windows kullanan dünya çapında 1 milyardan fazla insan için uygulama yazmaya yardımcı olacak geliştiriciler için yeni araçlar da detaylandırdı. Tüm hikayeyi almak için Microsoft Haber Merkezi'ndeki Windows 8 görüntülerinin altı resimli slayt gösterisini içeren bu basın bültenini okuyun. Senin için yeterli detay yok mu? Sonra bu Salı yazıya göz atın Windows 8'i oluşturma Steven Sinofsky, Windows ve Windows Live Bölümü başkanı ve bu özellik hikayesi BUILD'in geliştiriciler için yeni fırsatları nasıl özetleyeceğine odaklandı. Aşağıda, Steven Sinofsky ve Michael Angiulo, Windows Planlama, Donanım ve PC Ekosistemi'nin kurumsal başkan yardımcısı, Windows 8 tarafından desteklenen cihazların bir kesitini gösteriyor. İkinci resim, Internet Explorer 10'un Windows Geliştirici Önizlemesi'nin ekran görüntüsüdür.

event_devices1_page

 

screenshot_IE10_page

Microsoft, BUILD'in ikinci gününde geliştirici araçları sunar. Bugün Microsoft'un BUILD konferansında konuşan Sunucu ve Araçlar İş Başkanı Satya Nadella, değişen uygulama geliştirme dünyasını özetledi. Bağlı cihazlardaki yeni uygulama kalıplarını ve sürekli hizmetleri ve bunun geliştiriciler için yarattığı fırsatı tartıştı. Nadella, Microsoft'un yatırımlarının geliştiricilerin bu yeni uygulama kalıplarıyla neden daha fazla yenilik ve yaratıcılık sağlamasını sağlayacağını dile getirerek dile getirerek, "Microsoft'un yatırımları, geliştiricilerin daha fazla yenilik ve yaratıcılık sağlamasını sağlayacaktır. Daha fazla ayrıntı için, Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu basın bültenini ve yeni Visual Studio araçlarıyla ilgili bugünün blog gönderisiniokuyun.

Windows Live Fotoğraf Galerisi 2011 tasarımı içinde. ZDNet'in Ed Bott'u, geçtiğimiz hafta The Ed Bott Report'ta Photo Gallery 2011 ve iPhoto '11'in çok kapsamlı bir karşılaştırmasını kaleme aldı. Kazananı ilan edecek kadar ileri gitmese de, tasarım yaklaşımımızın bazı açık avantajlarını vurguluyor. Birçok yönden, deneyimi ve analizi tasarımla başarmak için yola çıktığımız şeyi yansıtıyor. İnsanların Ed'in analizini gerçekte nasıl ortaya çıktığıyla karşılaştırabilmeleri için nasıl yaptığımıza dair küçük bir hikaye sunmanın faydalı olacağını düşündük. Bu hikayenin geri kalanı için, bu Pazartesi yazısınıokuyun Inside Windows Live Blog .

Windows Phone "Mango" için PhoneGap cep telefonu. Windows Phone Mango'yu destekleyen bir PhoneGap beta sürümünün kullanılabilirliğini duyurmak için Nitobi'ye katılmaktan çok heyecanlıyız. Windows Phone'yu hedefleyen uygulamalar oluşturmak için bu yeni seçenek geliştiricilere daha fazla seçenek sunar. Özellikle, Web geliştiricileri Windows Phone'ı hedeflemek için HTML5 becerilerinden kolayca yararlanabilecektir. PhoneGap kitaplıklarının beta sürümünü nereden indirebileceğinizi öğrenmek için, bu Eylül 8 yazısınıokuyun Windows Phone Geliştirici Blog .

Gömülü cihazlara daha 'akıllı' bir yaklaşım. Bu Eylül 9. yazıda, Sonraki Microsoft Blog Editörü Steve Clayton nasıl "Windows Embedded ekibi nesnelerin internetinin tüm bireysel parçalarını akıllı bir sistemebir araya getirecek bazı oldukça havalı şeyler üzerinde çalışıyor . Fikir, gömülü cihazlar, ağ bağlantısı ve depolama ve analiz hizmetlerinden oluşan bu sistemin, işletmelerin olağan kilitlenme tarafından tıkanmadan veri toplamasına, analiz etmesine ve bunlar üzerinde hareket etmesine yardımcı olacağıdır." Gerçekten harika bir infografik içeren gönderiye göz atın.

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümü için bu kadar - okuduğunuz için teşekkürler! Bu Cuma daha fazla şirket haberi için Resmi Microsoft Blog'a uğrayın.

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog


 

30.10.2021

Diğer Haberler