Hafta Ortası İndir: 8 Haziran Sürümü-Delaware Okulları IE9'da Live.edu artı BUILD, Windows Phone Marketplace, "Windows 8" ve TRON'a geçiyor

Bu hafta Microsoft'ta yoğun bir hafta oldu, Los Angeles'ta electronic entertainment expo (E3) devam ediyor, ancak Microsoft geçen hafta E3 ile ilgili olmayan birçok haber yaptı. Kontrol edin...

Delaware okulları Microsoft bulut paketini benimsemiştir. Delaware Eğitim Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, yenilikçi bir çevrimiçi iletişim ve işbirliği araçları paketi olan Microsoft Live@edu'ı eyalet genelindeki bölge ve charter okullarındaki öğrencilere, öğretim üyelerine ve personele ulaştırmak için Microsoft ile birlikte çalıştığını duyurdu. Teknoloji ve Enformasyon Bölümü (DTI) başlangıçta yaklaşık 20.000 öğretim üyesini ve personelini Haziran 2011'de bu ücretsiz platforma taşıyacak ve önümüzdeki iki yıl içinde herkesi Microsoft Live@edu'a taşımanın yanı sıra 129.000'den fazla öğrenci nüfusuna sunmak amaçlanacak. Daha fazla ayrıntı için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu basın bültenini okuyun.

Fujitsu ve Microsoft bulutta bire birdir. Fujitsu Ltd. ve Microsoft bugün, Fujitsu'nun Japonya'daki veri merkezinde çalışan Windows Azure tarafından desteklenen Global Cloud Platform hizmetinin ilk sürümünün Ağustos 2011'de başlatılacağını duyurdu. Bu hizmetin başlatılması, Fujitsu ve Microsoft arasında Temmuz 2010'da duyurulan küresel stratejik ortaklığın bir sonucudur. Ortaklık, Fujitsu'nun Windows Azure'da oluşturulan çözümleri etkinleştirmek, sunmak ve yönetmek için Microsoft'un hizmet sağlamasıyla birlikte çalışmasına olanak tanır. Bu haber hakkında daha fazla bilgi için, bu Microsoft News Center basın bülteniniokuyun.

BUILD için kaydolun. Microsoft'un ilk BUILD konferansıiçin Anaheim, Kaliforniya'da 13 Eylül - 16 Eylül tarihleri arasında Microsoft'a katılın. BUILD'in özelliği nedir? Windows'un bir sonraki sürümünün ve HTML5 ve JavaScript içeren yeni uygulama modelinin ilk geniş uygulamalı tanıtımı olacak. Kısacası, bir sonraki Windows için Web'e bağlı uygulamalar oluşturmak, modern Web için oluşturmak kadar kolaydır. Geliştiriciler ayrıca, dünya çapında bir milyardan fazla insan tarafından kullanılan Windows'un çekirdeğinin gücünden ve esnekliğinden yararlanan hızlı, akıcı ve dinamik uygulamalar oluşturmak için yepyeni dokunma merkezli kullanıcı deneyimiyle nasıl çalışılacağını öğrenecekler. Bu konuda daha fazla bilgiyi IEBlog.'de bu konuda daha fazla bilgi edinin.

Windows Phone Marketplace toplu uygulama yayımlamayı nasıl yönetir? Son haftalarda, bir avuç şirket birkaç gün içinde yüzlerce uygulamayı tek tek yayınladı. Biz buna toplu yayıncılık diyoruz. Bu uygulamalar sertifika gereksinimlerimizi karşılarken ve tüketicilere daha geniş bir içerik yelpazesi sunarken, bunları toplu olarak yayınlamanın müşterilerimizin deneyimini düşürdüğünü de görüyoruz. Kısa sürede yüzlerce uygulama yayınlayarak, popüler "Yeni" Pazaryeri liste kategorisi hızla doluyor, diğer yeni uygulamaları dışarı itiyor ve alışveriş deneyiminin çeşitliliğini azaltıyor. Gelecekte, hemen geçerli olmak üzere, toplu yayınlamanın Marketplace'teki diğer uygulamaları kalabalıklaştığı senaryoyu önlemek için, herhangi bir geliştiricinin tek bir günde onayladığı uygulama sayısını 20 ile sınırlıyoruz. Daha fazla bilgi bu 2 Haziran'da Windows Phone Geliştirici Blogunda.

Sana bir sözüm var: TRON! Yeni Disney TRON: Legacy Digital Book Site'yi oluşturmak yaklaşık bir ay sürdü, Internet Explorer 9 Donanım Hızlandırılmış HTML5'in üzerine inşa edilmiş sürükleyici bir HTML5 deneyimi. Hikayenin geri kalanı için, bu 3 Haziran yazısını okuyun Keşif IE Blog. Aşağıdaki TRON dijital kitabının bir görüntüsü. Ve evet, göründüğü kadar havalı.

Tron

Daha fazla "Windows 8" iyiliği. Duymuş olabileceğiniz gibi, Microsoft geçen hafta "Windows 8" kod adlı bir sonraki Windows sürümü için kullanıcı arabiriminin bazılarını önizledi. Next tarafından Microsoft Blog Editörü Steve Clayton'da yayınlanan ve Windows Planlama, Donanım ve PC Ekosistemi'nin kurumsal başkan yardımcısı Michael Anguilo'nun Computex'te Microsoft'un yaklaşan teknolojilerinden bazılarını gösterdiğini gösteren bu videoya göz atın.

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümü için bu kadar. Cuma günü hafta sonu okuması için tekrar burada görüşürüz.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler