Alışveriş Sepetim

Hafta Ortası İndir: 30 Ocak Sürümü - Stellar Windows Phone Uygulamaları Nasıl Yapılır

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümünde, yüksek performanslı Windows Phone uygulamaları oluşturma, CCNC 2013'teki Mobile Code Jam Challenge'dan uygulamalar kazanma ve Windows Mağazası uygulamalarınızın sertifika almasına yardımcı olacak yeni desteklerle ilgili hikayelerimiz var.

Yüksek performanslı Windows Phone uygulamaları oluşturma. Cep telefonu kullanıcıları, telefonlarında çalışan uygulamaların her zaman iyi performans göstermelerini ve süper kalitede olmasını beklerler. Yavaş bir başlangıç veya sarsıntılı bir kullanıcı arabirimi mutlak bir hayırdır. Bir oyun oynamak veya video izlemek telefonun pilini tamamen tüketirse, kullanıcılar bu oyunu veya uygulamayı tekrar kullanma konusunda çok dikkatli olacaktır. Uygulamanızın kullanıcıların beklentilerini karşıladığından emin olmak için Windows Phone SDK 8.0 – Uygulama İzleme'de aşinanız gereken yeni bir araç vardır. Aşağıdaki resimde örnek bir uygulamanın ayrıntılı performans analizi özeti gösterdir. Uygulamalarınızda uygulama izlemeyi nasıl kullanacağınızı görmek için Windows Phone Developer blogunda 25 Ocak gönderisine gidin.

Mobil Kod Jam Vegas'ı sallıyor. Las Vegas striptizinin en iyi manşetleri Celine Dion, Penn ve Teller ve Carrot Top'u içerebilir, ancak bizim açımızdan, BlueWay ve Fling-It gibi CCNC Mobile Code Jam yıldızlarının Vegas premierleri hakkında hiçbir şey yok. Bu doğru: Ocak ayının ikinci haftasında, Project Hawaii ve TouchDevelop Mobile Code Jam Challenges'ın her biri için en iyi üç gönderim, 10'uncu Yıllık IEEE Tüketici İletişimi ve Ağ Konferansı(CCNC 2013)sırasında Las Vegas'ta sahne aldı ve ödül paralarını toplarken ve akran tanımanın tadını çıkarırken yenilikçi uygulamalarını gösterdi. Microsoft Research Connections Blog'da Pazartesi günkü gönderide kazananlardan bazılarını görün ve aşağıdaki videoda birincilik ödülünü kazanana göz atın - BlueWay adlı bir iç mekan multimedya navigasyon sistemi.

Kilitlenme raporları, Windows Mağazası uygulamanızı onaylamanıza yardımcı olur. Windows Mağazası büyümeye devam ettikçe ve uygulama oluşturuculara önemli bir pazar fırsatı sundukça, uygulama sertifika sürecini açıklığa kavuşturmak istiyoruz, böylece uygulamanızı Windows Mağazası'na sokmak için ne yapmanız gerekeni biliyorsunuz. Ayrıca, uygulamanız sertifikayı geçemezse nasıl devam edeceğinizi bilmenizi istiyoruz. En yaygın olarak, bir uygulama kilitlendiği veya sertifika işlemi sırasında yanıt vermediği için sertifikada başarısız olur. Bir uygulamanın çökmesinin herhangi bir nedeni nedeniyle, özellikle çökmeyi yerel olarak yaşamazsanız, ne olduğunu ve nasıl düzeltileceğini bilmek zor olabilir. 28 Ocak itibariyle, bir uygulama bu nedenlerden herhangi biri nedeniyle sertifikayı başarısız olduğunda, sertifika raporunu içeren bir kilitlenme dosyası göndeririz. Uygulamalarınızın sertifikalandırılmasını hızlandırmak istiyorsanız, Windows App Developer Blog'daki Pazartesi günkü gönderiye göz atın.

Windows Phone eşleme denetimi. Yeni Windows Phone harita kontrolünün ana hedeflerinden biri, platformumuz genelinde sorunsuz entegrasyondur. Kullanıcılarımız, Windows Phone 8'de nerede harita kullanırlarsa kullansınlar aynı harita deneyimine sahip olmayı beklemelidir. Bunu başarmak için, yerleşik deneyimimiz ve uygulamalarımız genelinde aynı çekirdek harita kontrolünü paylaşmaya karar verdik. Yeni denetimde fark edeceğiniz ilk fark, tasarımcıda çalışmamasıdır. Bunun nedeni, yeni denetimin tüm yönetilen kod olmaması ve Windows Phone 8 işletim sistemine dahil edilen yeni harita platformunu kullanmasıdır.

Ford, büyük veri ve makine öğrenimi ile daha da ileri gidiyor. Birkaç hafta önce Microsoft Editörü Steve Clayton'ın CES gezi raporunda Next'i okursanız, Ford'un tüketicilerin myEnergi Lifestyleadını verdikleri bir program olan elektriği kullandıklarında optimize etmelerine yardımcı olma konusundaki çalışmaları hakkındaki yorumunu hatırlayabilirsiniz. Vegas'tan döndüğünden beri Clayton, teknolojiyi görmek için arabanın gövdesini soyup alan birkaç makaleye rastladı. Ford, son birkaç yıldır ödüllü Ford SYNC'i oluşturmak için Windows Embedded grubuyla yakın bir şekilde çalıştı. Ama hata yapmayın, Ford'un kendine has oldukça bilgili teknoloji becerileri var. Ford Fusion üzerinde çalışan iki otomotiv mühendisinin yer aldığı aşağıdaki videoyu izleyin ve hikayenin geri kalanı için Salı günkü Next at Microsoft gönderisine gidin.

Windows Azure Mağazası: Yeni eklentiler ve genişletilmiş kullanılabilirlik. BUILD 2012 konferansı sırasında, Windows Azure'ın yeni bir özelliğini duyurduk: Windows Azure Mağazası. Windows Azure Mağazası, bulut tabanlı uygulamalarınız için iş ortaklarımız tarafından sağlanan premium eklenti hizmetlerini keşfetmenizi, satın almanızı ve sağlamanızı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Örneğin, bir MongoDB veritabanını saniyeler içinde kolayca kurmak için Windows Azure Mağazası'nı kullanabilir veya uygulamanızın performansı hakkında derin bilgiler veren NewRelic gibi bir analiz hizmetini hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Windows Azure Kurumsal Başkan Yardımcısı Scott Guthrie, 23 Ocak'taki ScottGu'nun Blog gönderisindeadım adım büyüyen eklenti hizmetleri listesine nasıl kaydolacağınızı gösterir.

SQL Server yedekleme ve buluta geri yükleme basitleştirilmiş. SQL Server 2012 SP1 Toplu Güncelleştirme 2, şirket içi SQL Server veritabanının Windows Azure'a yedekleme ve geri yükleme yeteneğini basitleştiren yeni işlevler içerir. Artık SQL Server Yerel Yedekleme işlevini kullanarak doğrudan Windows Azure Depolama'ya yedekleme oluşturabilirsiniz. Yeni işlevselliğe kısa bir giriş yapmak ve daha ayrıntılı bilgi için bağlantıları izlemek için Windows Azure blogunda bu Ocak 24 yazısını okuyun.

Kimliğin dört ayağı - hibrit BT çağında kimlik yönetimi. Kimlik yönetimi eskiden nispeten basit bir konudur. Bir veya daha fazla kimlik deposunu temel alan bir kimlik yönetim sistemi kurarsınız, kimlik deposu sistemine kullanıcı adları ve parolalar girersiniz, gruplar oluşturur ve bunları kullanıcı hesaplarıyla doldurursunuz ve sonra uygulamalarınızı ve hizmetlerinizi bu sistemi kullanacak şekilde yapılandırırsınız ve gidersiniz. "Sofistike" olmak istiyorsanız, kullanıcıların şifrelerini periyodik olarak değiştirmelerini gerektirmek ve belki de bir miktar şifre karmaşıklığı gerektirerek çıldırmak gibi şeyler yapabilirsiniz. Üçüncü binyılın ikinci on yılına ileri sar. Kurumsal kimlik yönetimi giderek daha karmaşık hale geldi. Bu yeni teknik incelemenin ayrıntılarını Pazartesi günkü Özel Bulut Blogu 'ndaki gönderisindealın.

MMS için 8-12 Nisan'da Las Vegas'ta bize katılın. Microsoft Yönetim Zirvesi (MMS), BT Uzmanlarına özel olarak tasarlanmıştır ve Microsoft'un sunduğu en derin teknik eğitim düzeylerinden bazılarını sağlar. Katılımcılar, 300 ve 400 seviyeli oturumlara ve eğitmen liderliğindeki ve kendi kendine tempolu laboratuvarlara katılırken sektör uzmanlarından öğrenecekler. Buna ek olarak, kayıtlı katılımcılar MMS'deki Microsoft Sertifika Sınavlarında yüzde 50 (dolara dayalı ABD fiyatı) tasarruf edebilir. MMS'de neler öğreneceğinizi ve Springboard Serisi Blog'daki bu 25 Ocak duyurusuna nasıl kaydolacağınızı öğrenin.

Hafta Ortası İndirme'nin bu baskısı için bu kadar! Okuduğun için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog

28.10.2021

Diğer Haberler