p

Hafta Ortası İndir: 27 Nisan Sürümü - Windows SDK için Kinect'e bir bakış ve XP'den Windows 7'ye geçme hakkında 10 ipucu

Microsoft, bu hafta Windows için Kinect yazılım geliştirme kitine (SDK) bir bakış gösterdiğinde büyük bir haber yaptı. Ayrıca geçen hafta yeni - bu sinir bozucu Windows XP alışkanlığı ve Kinect'in ses yetenekleri hakkında harika bir kamera arkası hikayesi nasıl tekmelenir.

Kinect'in gücü ve potansiyeli. Bu baharın ilerleyen saatlerinde Microsoft, doğal kullanıcı arayüzleri (NUI) ile hayal kurma ve inanılmaz deneyimler yaratma özgürlüğünü teşvik etmek için Microsoft Research'ten ticari olmayan bir Windows yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınlayacak. Microsoft'un ve akademik araştırma ve meraklı toplulukların birlikte yaratıcılığının, bilgisayarlarla ilişkimizi dönüştürecek yeni deneyimlere yol açacağına inanıyoruz. Microsoft'un ev sahipliğinde düzenlenen yıllık geliştirici konferansı MIX11'deKinect'in gücü ve potansiyeli orta aşamaydı.

Windows 7 ile işte üretken olmak. Bu 25 Nisan'da Windows Deneyim Blogundablogcu Brandon LeBlanc, okuyuculara, işte daha üretken olmanızı sağlamak için tasarlanan Windows 7'deki bazı özellikleri gösteren beş video veriyor. Onları kontrol edin.

Windows XP alışkanlığını tekmelemenin on yolu. Hala Windows XP çalıştıran birçok işletme Windows 7'ye yükseltme yapmak istiyor, ancak nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Dinlenmek. O kadar da zor değil. Bu 21 Nisan yazısında Springboard Serisi Blog, blog yazarı Stephen L. Rose XP'den Windows 7'ye nasıl geçirilir hakkında 10 ipucu veriyor. XP'ye bağlı olduğunuzu biliyoruz, ama bilge bir adam bir keresinde genç neslin her zaman eski nesli devirdiğini söylemişti. Bu işler böyledir.

Kinect'i dinliyorum. Microsoft Blog Editörü Steve Clayton'da son zamanlarda dinleyecek herkese Doğal Kullanıcı Arayüzlerinin dokunma, jest ve konuşmadan daha fazlası olduğunu söylüyor - ancak kinect, belki de etraftaki en sıcak NUI teknolojisi, bunlardan ikisini son derece iyi yapıyor. Kinect ile uğraşmanın odak noktasının çoğu, iskelet izleme yeteneğini kullanarak jestle olmuştur. Kinect'in konuşma yeteneği daha az odaklandı. Bu 25 Nisan'da Microsoft Blog'da Next at Microsoft Blog'da yayınlananbu yazıda Clayton, Kinect'in ses yeteneklerinin geliştirilmesinde etkili olan Microsoft Research mühendisi Ivan Tashev'in profilini ortaya çıkarmasını sağlar.

Donanım hızlandırması... Paintball mu? Donanım ivmesi bir onay işaretinden daha fazlasıdır. Bir tarayıcının donanım hızlandırmayı etkinleştirmeyi nasıl seçtiği, Web uygulamalarının performansı ve kullanıcı deneyimi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Donanım ivmeslerindeki kalite ve performans farklarını vurgulamak için, Internet Explorer'dakiler IE 10 Platform Preview 1ile yayımlanan Paintball test sürücüsüne yakından bakarlar. IEBlog'daki bu 26 Nisan yazısındavardıkları sonuçları kaçırmayın.

Windows Phone 7 uygulamalarında kullanıcı deneyimi. Aşağıdaki videoda, IdentityMineile UX Mimarı Jobi Joy, şirketinin çok popüler ve başarılı IMDB ve Twitter Windows Phone uygulamalarına katkıda bulunurken öğrendiği bazı dersleri ele alıyor. Jobi, IMDB uygulamasının tasarımı ve UX'si ile "algılanan performansın" ne anlama geldiği de dahil olmak üzere çok çeşitli konuları kapsıyor ve panorama kontrolleri için bir araya koyduğu çerçeveye dalıyor.

Silverlight 5 beta sürümü kullanıma sunuldu. Microsoft kısa süre önce Silverlight 5 Beta 'nın hemen kullanıma uzaya kadar kullanılabilir olduğunu duyurdu. Beta, Silverlight 5'in bu yılın sonlarında son sürümüne doğru büyük bir adımdır ve Microsoft'un geçen Aralık ayında Silverlight Firestarter'da zaten duyurduğu özelliklerin çoğunu içerir. Silverlight 5 için Visual Studio ve Expression Blend desteği de indirilebilir. Beta ve Araçları buradanindirebilirsiniz. Silverlight 5, medya, uygulama geliştirme ve kullanıcı deneyimlerinde daha fazla ilerleme sağlar ve 40'ın üzerinde yeni özellik ve 100'lerce yeni API ekler.

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümü için bu kadar - okuduğunuz için teşekkürler ve haftaya burada görüşürüz!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler