Hafta Ortası İndir: 22 Haziran Sürümü-Windows Phone "Mango" İncelemeleri, ayrıca Nesnelerin İnterneti, Windows Azure, IE9 ve Dünya IPv6 Günü

Hafta Ortası İndirme'nin bugünkü sürümünde Windows Phone "Mango" ve Microsoft'un her yerinden birkaç haber biti hakkında yeni incelemeler var. Ne düşündüğünüzü görün...
Windows Phone 7 "Mango" yorumları var! PCMag, Windows Phone mobil platformunun bir sonraki sürümü hakkında şunları söylüyor: "Windows Phone 7, iletişim konusunda ana rakiplerinden gerçekten farklı bir yaklaşım benimsiyor." İşte Gizmodo'nun yazdıkları: Bazı katil Nokia donanımı veya radikal Android yeniden tasarımı beklenirken, bence bu sonbaharda en nerdiestleri hariç herkes için seçim çok basit olacak. iPhone veya Windows Phone. Başka hiçbir şey bu kadar hoş değil." Başkalarının "Mango" hakkında ne söylediğini görmek için, Windows Phone haber odasındaki en iyi haberlerin bu listesinegöz atın .
Nesnelerin İnterneti. Microsoft Blog'da Next'tekibu Pazartesi yazısında editör Steve Clayton, "web hizmetlerinin, sensör ağlarının ve bulut bilişimin vaat edilen ülkesi" olarak tanımladığı Nesnelerin İnterneti'ni kapsayacağı bir dizi gönderiye zemin hazırlıyor. Önümüzdeki günlerde Clayton, dünyamızda giderek daha fazla birbirine bağlı olan "şeyler" hakkında yazacak. Bu hafta evden yağmur ormanlarına ve şehre kadar uzanan geniş bir manzarayı kapsayacak. Bir bakın.
Daha güzel bir mobil Web için hazır olun. Bir Web geliştiricisiyseniz ve sitelerinizin IE9 Mobile'da nasıl görüneceğini görmek istiyorsanız, Microsoft varsayılan öykünücü yüklemesine sahip IE9 Mobile'ı içerdiğinden, Windows Phone geliştirici araçlarını bugün indirebilir ve kendiniz deneyebilirsiniz. Aslında, Microsoft yaklaşan Mango sürümüne hazırlanmakla da oldukça meşguldü ve Windows Phone "Mango" da Internet Explorer 9'a hazırlık için yaptığımız bazı çalışmaları toplulukla paylaşmak istiyor. Daha fazla ayrıntı için Windows Phone Geliştirici Blog'daki bu 16 Haziran yazısını okuyun.
IE 9.0.1, Windows Update aracılığıyla kullanılabilir. Internet Explorer için Haziran 2011 Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi artık Windows Updatearacılığıyla kullanılabilir. Bu güvenlik güncelleştirmesi, Internet Explorer'da Microsoft ile eşgüdümlü olarak açıklanan yedi güvenlik açığını giderir. Güvenlik açıkları, bir kullanıcı IE kullanarak kötü amaçlı, özel hazırlanmış bir Web sayfasını ziyaret ederse uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir. Tüm hikaye için IEBlog'daki bu 14 Haziran gönderiye göz atın.
Dünya IPv6 Günü sorunsuz geçer. Dünya IPv6 Günü 8 Haziran'daydılik ve büyük bir başarıydı. Teknoloji endüstrisindeki düzinelerce web sitesinin 24 saatlik bir süre boyunca IPv6 erişimine olanak sağladığı bir günlük IPv6 desteği testiydi. Burada, Microsoft'ta, IPv6'nın www.microsoft.comwww.bing.com ve www.xbox.com yanı sıra Microsoft reklam hizmetlerine de herhangi bir olay olmadan erişim sağladık. Bütün hikayeyi ister misin? Bu 17 Haziran yazısını resmi Microsoft Blog ' daokuyun.
Windows Azure AppFabric Uygulamaları ile tanışin. Geçen Ekim ayında, PDC 2010 açılış konuşmasında, Windows Azure ekibi, Windows Azure'da uygulamaları güvenilir ve uygun ölçekte oluşturma, çalıştırma ve yönetme vizyonunu paylaştı. O zamandan beri, ekip vizyonu gerçeğe dönüştürmek için kafa kafaya verdi ve geçen ay TechEd 2011'de, AppFabric Geliştirici Araçları'nı kullanarak AppFabric Uygulamaları oluşturmak, AppFabric Container hizmetinde çalıştırmak ve AppFabric Uygulama Yöneticisi'ni kullanarak yönetmek için zengin bir dizi yeni yetenek yayınlanacağını duyurdu. Pazartesi günü ekip, Windows Azure'da bu özelliklerin ilk Topluluk Teknolojisi Önizlemesini (CTP) herkese açık olarak paylaşabileceği günün geldiğini duyurdu.
Daha fazla Microsoft haberi mi istiyorsunuz? Daha fazla Microsoft haberine mi ihtiyacınız var? Ardından, bu Cuma (ve her Cuma) küçük bir Hafta Sonu Okuma için başka bir toplama için Resmi Microsoft Blogunda bizi ayarlayın. Uğradığınız için teşekkürler!
Tarafından gönderildi Jeff

Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog

 

30.10.2021

Diğer Haberler