Hafta Ortası İndir: 2 Kasım–Bing Sosyal Arama Ekibi ile Sohbet, Serin Bir Microsoft Araştırma Projesi, ayrıca Windows 8, Windows Phone ve Internet Explorer

Hafta Ortası İndirme'nin bu sürümünde, Bing Sosyal Arama ekibi, harika bir Microsoft Araştırma projesi, Nokia World'den Windows Phone geliştirici haberleri ve Windows 8'i Oluşturma'dan yeni bir gönderi hakkında hikayelerimiz var. Bir bakın.

Bing Sosyal Arama ekibi aramayı 'daha az yalnız' hale getirir. Bu özellik hikayesinde,Bing'in sosyal arama ekibinin üç üyesi, microsoft haber merkezi ile aramanın heyecan verici teknolojik sınırında çalışma ve çok çalışmadıklarında ne yaptıkları hakkında sohbet ediyor.

Görev Yöneticisi'ni 64'den fazla mantıksal işlemciyle kullanma. Bu Ekim 27th post Building Windows 8, okuyucular çok sayıda mantıksal işlemciye sahip sistemleri yönetmek için güncellenmiş Görev Yöneticisi araçlarını bulacaktır. Windows ve Windows Live Başkanı Steven Sinofsky, gönderiye yaptığı bir girişte şunları yazıyor: "Bu, masaüstü bilgisayarların çok ötesinde ölçeklenebilirliktir ve sunucu ve veri merkezi için tasarlanmıştır. Windows geliştirmenin büyük bir kısmı, işletim sistemi çok çeşitli form faktörleri ve CPU mimarileri arasında ölçekleniyor olmasıdır."

Microsoft Research Artırılmış Projektörler gösterir. Cambridge'deki Microsoft Research ekibimizden Kinect ile ilgili harika bir çalışmanın başka bir videosunu görmek ister misiniz? Artırılmış Projektörler başlıklı bir proje, ortamları dijital grafiklerle güçlendirme potansiyelini gösterir - bu, projektörün kullanıldığı ortam hakkında bir farkındalığa sahip olduğunda özellikle ilginç hale gelir. Evet, içinde oldukları odayı anlayan projektörler. Daha fazlasını bilmek ister misin? Bu Salı gönderiye göz atın Microsoft Blog'da sonraki, projeyi gösteren altı dakikalık bir video içeriyor.

Dokunun, hafifçe vurun, kaydırın veya kaydırın. Dokunma gibi Doğal Kullanıcı Arayüzleri (NUI) yıllardır geliştiriliyor, ancak sadece son zamanlarda ana akım bir gerçeklik haline geldi. Dokunmatik kullanıcı arayüzleri, ister dizüstü bilgisayarda, ister hepsi bir arada bilgisayarda veya cep telefonunda olsun, bilgi işlem yapmayı her zamankinden daha etkileşimli, kullanımı daha kolay ve daha yaygın hale getirmiştir. Bir Microsoft iş ortağı olan Samsung'un yenilikçi donanım aracılığıyla zengin deneyimler oluşturmak için neler yaptığını görmek için, bu özellik hikayesine ve kaygan cihazların slayt gösterisinegöz atın Microsoft Haber Merkezi .

Akıllı sistemler ve bir sonraki bilgi çağı. Temel düzeyde, nispeten basit bir tarif gibi geliyor: Küçük, çok güçlü bir mikroişlemci alın, kablosuz olarak buluta bağlayın ve çok akıllı yazılımın cömert bir kısmını ekleyin. Birçok uzmana göre, bunlar akıllı bir sistemin birincil bileşenleridir, günlük nesnelerin bu verilerin toplandığı, dilimlendiği, doğrandığı ve analiz edildiği merkezi bir bilgi işlem altyapısına bilgi sağladığı bir yerdir. Bu haber hakkında daha fazla bilgi için, bu özellik hikayesini Microsoft Haber Merkezi 'ndenokuyun.

Nokia World'deki geliştiriciler için heyecan verici bir haber. Nokia World'de geçen hafta Nokia, nokia Lumia 800 ve Nokia Lumia 710 olmak üzere iki yeni muhteşem Windows Phone'un açılışını yaptı. Ayrıca Nokia World'de, Nokia ve Microsoft'un üçüncü bir ekosistem kurarak yarattığı yeni fırsatı detaylandırdık. Bu hikaye hakkında daha fazla bilgi için, bu Ekim 27th yazıyı okuyun Windows Phone Geliştirici Blogu.

Ve bu hafta Internet Explorer haberlerinde... Hızlı ve işlevsel siteler oluşturmak, çoğu Web geliştiricisinin aşina olduğu bir zorluktur. Kullanıcı bir bağlantıyı her tıklatışında yeni bir sayfa yüklemek yavaştır. Tüm içeriği dinamik olarak getirmek geri düğmesini etkili bir şekilde devre dışı bırakır. Hashes ile çalışmak daha iyidir, ancak yine de ideal değildir. Windows Geliştirici Önizlemesi'ndeki Internet Explorer 10, HTML5 Geçmişiiçin destek ekleyerek tehlikeyi ortadan kaldırır. Bu konu hakkında daha fazla ayrıntı için, IEBlog 'dakibu Pazartesi yazısını okuyun.

Hafta Ortası İndirme'nin bu baskısı için bu kadar. Okuduğun için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler