Alışveriş Sepetim

Geriye Bakmak ve İleriye Yaylı

Geçen hafta Kuzey Yarımküre'de baharın resmi başlangıcıydı. Bazı insanlar dışarıda "bahar temizliği"yaparken, geçen sezonda neler olduğuna biraz geriye bakma ve geleceklere bakma fırsatını kullandık. Benim oturduğum yerden, her iki taraf da meşgul. Geriye bir göz atalım.
İlk olarak, dünyanın dört bir yanındaki işletme ve tüketici müşterilerimize inanılmaz cihazlar ve hizmetler dalgası başlattık ve bir dizi işletmede büyüme gördük.
Henüz ilk günlerdeyken, rakamlar cesaret verici. Piyasada yeni bilgisayarlar ve tabletler ve Windows Mağazası'nda harika uygulamalar var ve her gün yenileri geliyor. Windows Phone, bir dizi ülkede yüzde 10 pazar payına ulaştı ve IDC'nin son raporuna göre, 26 pazarda Blackberry'den ve yedide iPhone'dan daha fazlasını gönderdi. Windows Azure, geliri artan 3X ile müşteri tabanını iki katına çıkardı ve Windows Server 2012 Datacenter sürüm lisansları yüzde 80'den fazla büyüdü. Ve geçen çeyrekte, Office 365 ücretli koltuk sayısını yıldan yıla üçe katladık.
İkinci olarak, Steve Ballmer'ın hissedarlara yazdığı mektuptabelirtildiği gibi, bir yazılım şirketinden bir cihaz ve hizmet şirketine işimizin temel bir değişim olduğunu ilan ettik. En sevdiğim örnek mi? Sony Tap, Surface Pro ve Windows Phone'umu kullanarak Office 365 ve SkyDrive'ı kullan. Sihir. ??
Şimdi, ileriye bak. Piyasadaki ürünlerin dikkat çekici bir temeli ve şirketi nasıl geliştireceğimize dair net bir bakış açısıyla, Microsoft genelindeki ürün liderleri, dahili olarak "Mavi" olarak adlandırılan bir dizi plan olan cihazlarımızı ve hizmetlerimizi ilerletme planları üzerinde birlikte çalışıyorlar.B. bu nedenle ürünlerin adlandırılme şansı hiç yok denecek kadar azdır. Ve "yani bana bir şans olduğunu söylüyorsun" kısmıyla başlama. ??
Müşterilerimiz son altı ay içinde yeni cihazlar, yeni uygulamalarve hizmetler , daha iyi performans ve yeni yetenekler dahil olmak üzere güncellemelerin ve yeniliklerin devam eden ritmini zaten deneyimlediler. Bu sürekli geliştirme döngüsü Microsoft genelinde yeni normaldir - günlük deneyimleri ayarlayacağız ve cesur, bağlantılı ve heyecan verici yeni senaryolar sunacağız. Ürün gruplarımız ayrıca, insanların istedikleri her yerde ve her ne yapıyorlarsa birlikte çalışarak tüm cihazlarını, uygulamalarını ve hizmetlerini elde etmeleri için birleşik bir planlama yaklaşımı benimsiyor.
Bugün, Steve Guggenheimer bir sonraki Build geliştirici konferansını duyurdu. Build'de geliştiriciler Windows, Windows Server, Windows Azure, Visual Studio ve daha fazlası için sırada ne olduğunu görür. Bu, gelecek gelişmeleri tartışacağımız sadece bir yer - bir diğeri TechEd.
Bahar sadece temizlik/bir şeyleri vurmak için değildir. Aynı zamanda ekim yapma ve yaza hazırlanma zamanı. Öyle... Hazır olun!
 

04.11.2021

Diğer Haberler