Geriye bakmak, ileriye bakmak: Müşteriler işletmeleri ve insanları için yetenekleri artırıyor

Bir fabrikanın arka planında dizüstü bilgisayarla çalışan iki adam.
Microsoft Inspire 2019'da sahnede, Microsoft yönetim kurulu başkan yardımcısı Judson Althoff ve baş mühendis Unilever'den Dave Penrith, Unilever'in Valinhos, Brezilya'daki fabrikasının dijital ikizini Microsoft Studios tarafından oluşturulan bir bilgisayar animasyonunda demosu yapıyor.

Bu hafta Las Vegas'ta, yıllık iş ortağı etkinliğimiz Microsoft Inspire'da,ortak müşterilerimize en son yenilikleri getirme fırsatları da dahil olmak üzere, geçirdiğimiz yıl ve sektör için sırada ne olduğu hakkında birkaç konuşma yaptım. Birlikte inanılmaz bir ivme oluşturuyoruz, endüstrileri gerçekten dönüştürüyoruz ve mümkün olanın sanatını yeniden tanımlıyoruz. Bu yeni mali yıla girerken, özellikle açık bulut etkileşimleriyle gördüğüm çekiş ve dünyanın dört bir yanındaki şirketlerle olan ortaklıklarımızın işbirlikçi doğası beni enerjilendiriyor.

AT&T ile kapsamlı ve çok yıllık stratejik işbirliğimizin bu sabahki haberi, AT&T'nin ağının gücünden ve bulut uzmanlığımızdan yararlanarak karşılıklı müşterilerimize benzersiz çözümler sunmak için iş ortaklığının bir başka örneğidir. Müşterilerimizin, 5G'nin sektörler arasında kritik neredeyse anlık iletişimi etkinleştirebileceği bir dizi senaryoda yararlanmasını bekliyoruz. Örneğin, farklı bir dil konuşan ihtiyaç sahibi biriyle hızlı bir şekilde iletişim kurmak için yapay zeka destekli canlı ses çevirisi kullanan bir ilk yanıtlayıcı düşünün. Microsoft, Microsoft Azure'daki ağ dışı uygulamalar için AT&T'nin tercih ettiği bulut sağlayıcısı olacak ve veri merkezi altyapısını ve işlemlerini birleştirirken AT&T'yi destekleyecektir. Buna ek olarak, AT&T iş gücünün çoğuna Microsoft 365 ile güçlü bulut tabanlı üretkenlik ve işbirliği araçları sağlayacaktır.

Ürünleri her gün 2,5 milyar tüketiciye dokunan Unilever şirketi, bu hafta Microsoft Inspire'da da büyük bir etki bıraktı. Unilever'in baş mühendisi Dave Penrith, dijitalin şirketin dünya çapındaki yaklaşık 155.000 çalışanını Microsoft 365 (Teams ve Yammer dahil) ile en iyi işlerini yapmaları için nasıl güçlendirdiğini göstermek için sahnede bana katıldı. Unilever ayrıca PowerApps ve Power BI ile verilerden gerçek zamanlı içgörülerden yararlanan ve tedarik zinciri ağını dijitalleştirmek için Valinhos Dove fabrikasındaki fiziksel üretim hatlarını temsil etmek için Azure IoT'nin dijital ikiz teknolojisini kullanan özel uygulamalar oluşturuyor.

Tabii ki, Microsoft Inspire sadece bir an. Son 12 ay içinde, çeşitli müşteri ve sektörlerde ilerlemeler gerçekleştirdik.

Bu yılın başlarında, sağlık sektöründe, Walgreens Boots Alliance (WBA) ile yedi yıllık stratejik bulut ortaklığı ilan ettik. WBA, microsoft azure, microsoft'un bulut ve yapay zeka platformu, Microsoft 365, sağlık sektörü yatırımları ve WBA'nın müşteri erişimi, uygun konumlar, ayakta sağlık hizmetleri ve endüstri uzmanlığı ile yeni perakende çözümlerinin gücünden yararlanarak sağlık hizmeti sunumunu dünyanın dört bir yanındaki insanlar için daha kişisel, uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirecek. Son zamanlarda, UCLA Health, araştırmaları hızlandırmaya ve hasta bakımını iyileştirmeye yardımcı olmak için bulutumuza nasıl geçtiklerini paylaştı ve Providence St. Joseph Health ile olan yeni çok yıllık stratejik ittifakımız, sağlık hizmetlerinde yeni nesil çözümleri dağıtmak ve çalışanlarına Microsoft 365 ve Teams ile güç sağlamak için Azure ve yapay zekanın gücünden yararlanacak.

Bunlar, Microsoft'un müşteri önce yaklaşımını vurgulayan son örneklerden yalnızca bazılarıdır. Aslında, dünyanın önde gelen şirketleri, Fortune 500'ün yüzde 95'inden fazlası da dahil olmak üzere görev açısından kritik iş yükleri için Azure'ı seçiyor. Buna ek olarak, bu yıl Walmart, Kroger, Gap, Inc., Albertsons Companies, Starbucks, Neiman Marcus ve Coles gibi perakende sektörü liderleriyle ve otomotiv endüstrisinde Daimler, BMWVolkswagen ve Renault Nissan Mitsubishiile hikayeler paylaştık. Airbus, üretimle birlikte HoloLens ve karma gerçekliğin, kalite, güvenlik ve güvenliği artırırken, bugüne kadarki uçak üretimini iki katına çıkarmada nasıl yardımcı olduğunu gösterdi.

Microsoft'un bulutunun müşterilerimiz için yalnızca tüm verilerine erişmek için değil, aynı zamanda yenilik yapmak için bu verileri anlamak, işlemek ve bunlara göre hareket etmek için en iyi platform olmasını sağlamak için teknoloji ortaklıklarına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Microsoft'un açık bulut yaklaşımı defalarca gösterilmiştir. Açık Veri Girişimimizi desteklemeyedevam ediyoruz SAP ve Adobe , bu yılın başlarında duyurulan ilerleme de dahil olmak üzere, CokeUnileverWalmart ve HP gibi müşterilere kurumsal ihtiyaçlarını karşılayan veri modelleri oluşturmaları için güç veriyor. Geçtiğimiz çeyrekte, müşterilere Microsoft Azure'da tamamen yerel, desteklenen ve sertifikalı bir VMware deneyimi ve Microsoft 365 ve Windows Sanal Masaüstü'nü genişletme olanağı sağlamak için Dell Technologies ile stratejik bir ortaklık duyurduk. Analytics ve AI gibi Azure hizmetlerini kullanarak Oracle ile bulut birlikte çalışabilirliği iş birliğini duyurduk ve kapsamlı teknoloji portföyünü Azure'da kullanılabilir hale getirmek için Red Hat ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca, geçen hafta Microsoft Azure üzerinde çalışan Service Now'un, devlet gibi bazı yüksek düzenlemeye tabi sektörlerdeki kurumsal müşterilerin dijital dönüşümlerini hızlandırmalarını ve yeni içgörü ve yenilik düzeylerini yönlendirmelerini sağlayacağını duyurmuştuk.

Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın teknolojiyi benimsemesinin tüm yollarını görmek alçakgönüllülüktür. İster büyük ister küçük olsun, şirketler her sektörde yeni deneyimler ve çözümler sunuyor, inovasyonu yeniden tanımlıyor ve işletmelerinin ve çalışanlarının geleceği için etkili bir değişim yaratıyor. Yolculukları güçlüdür ve yol boyunca onların güvenilir ortakları olma fırsatına sahip olduğumuz için şanslıyız.


 

30.10.2021

Diğer Haberler