Gelecek için beceriler: Microsoft Learn'e yeni yatırımlar

Microsoft'ta merakı kucaklamayı, becerikli olmaya odaklanmayı ve öğrendiklerimizi alıp gelecekteki başarılar için uygulamayı hedeflediğimiz bir “her şeyi öğren” kültürü inşa ediyoruz.
Bu bağlamda, öğrenme her zamankinden daha önemlidir ve amacımız, yeni bir beceri edinmek, yeni bir kariyer yolunu takip etmek ve en son teknolojik gelişmelerden haberdar olmak isteyen herkes için teknik öğrenmeyi daha da erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmaktır. ilerlemeler. Dün duyurduğumuz gibi , Microsoft ve LinkedIn öğrencilere, iş arayanlara ve çalışanlara günümüzün dijital öncelikli ekonomisinde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazanmalarına yardımcı olmak için geniş bir taahhütte bulunuyor.
Microsoft Learn , beceri kazanma deneyimimizin ayrılmaz bir parçasıdır - öğrencilerin teknik becerilerini geliştirmelerine ve hazırlanmalarına yardımcı olmak için adım adım kısa eğitimleri, tarayıcı tabanlı etkileşimli kodlama ve komut dosyası oluşturma ortamlarını ve görev tabanlı başarıları birleştiren ücretsiz bir çevrimiçi öğrenme platformudur. sertifikalar için. Azure'dan Microsoft 365'e ve Power Platform'dan Dynamics 365'e ve daha fazlasına, öğrencilerden iş arayanlara ve profesyonellere kadar herkesin öğrenmesine yardımcı olabilecek eğitimler sunuyoruz. Öğrenciler ve kuruluşlar, özelleştirilmiş eğitim koleksiyonları oluşturup paylaşarak deneyimlerini kişiselleştirebilir ve içeriği kolayca bulup geri dönmek için yer imlerini kullanabilir. Öğrenim yolculuğu boyunca öğrenciler puanlar, seviyeler kazanabilir ve rozetlerin kilidini açabilir ve ilerlemelerini meslektaşlarıyla ve sosyal medyada kolayca paylaşabilir.
Lansmanından bu yana iki yıldan kısa bir sürede 4 milyondan fazla öğrencinin kaydolmasıyla, topluluk tarafından benimsendiğini ve katılımını görmek için alçakgönüllü olduk ve ilham aldık. Ve son birkaç ayda, insanlar evden çalışmaya geçtikçe, Microsoft Learn kullanımında bir artış gördük ve kullanıcılar bu yılın Ocak-Mayıs ayları arasında geçen yıla kıyasla %192 daha fazla öğrenme modülüyle etkileşime girdi.
Öğrencilerin şunları bulabileceği Microsoft Learn platformuna yatırım yapmaya devam ediyoruz:
 • 225'den fazla öğrenme yolu. Modül koleksiyonları, belirli roller ve teknolojiler etrafında düzenlenir.
 • 1000'den fazla modül . Microsoft Learn deneyiminin yapı taşları olan modül, videolar, laboratuvarlar ve makaleler içeren bir kurstur.
 • 17 rol için rol tabanlı öğrenme . Örneğin, yazılım geliştiricisi, yapay zeka mühendisi, veri bilimcisi ve çözüm mimarı.
 • Hizalanmış eğitim 35 Microsoft sertifikaları. Sertifika kazanmak, günümüzün teknik rollerine ve gereksinimlerine ayak uydurduğunuzu gösterir. Sertifika sınavları çevrimiçi olarak alınabilir ve kullanıcılar sertifikalarını LinkedIn profillerinde kolayca paylaşabilirler. Bu yılın ilerleyen saatlerinde COVID-19'dan etkilenenler için indirimli sertifika sınavları sunacağız.
 • 160'tan fazla eğitmen liderliğindeki eğitim kursları. Microsoft sertifikalı eğitmenler tarafından verilen ve size ve ekibinize özelleştirilebilir öğrenme çözümleri sunan derin teknik eğitime erişin.
 • 23 dile kadar yerelleştirilmiştir. Öğrenme yolları, konuya bağlı olarak 23 dile kadar desteklenir.
Yakın zamanda tanıtılan Microsoft Learn özellikleri şunları içerir:
 • TV'yi Öğrenin : Microsoft'tan ve topluluktan günlük olarak orijinal canlı ve önceden kaydedilmiş içerik akışlarını öğrenin. Tamamen Learn TV'de canlı eğitim, gündelik konuşmalar, etkinlik kapsamı ve hackathonlar aracılığıyla mühendislerimizle tanışın.
 • Bulut Becerileri Yarışması : Bir ekip ortamında modülleri tamamlamanıza ve ödüller için rekabet etmenize olanak tanıyan kolay, kendi hızınızda öğrenme ile bulut becerilerinizi geliştirmenin yeni bir yolu.
 • Microsoft Soru-Cevap : Uzmanlardan ve Microsoft mühendislerinden oluşan bir topluluktan teknik sorunlara ilgili ve zamanında yanıtlar. Microsoft Soru-Cevap, artık tüm Azure ürünleri ve hizmetleri için tek soru-cevap hedefidir.
 • Microsoft Learn Katalog API'si : Microsoft Learn'ü şirketinizin kendi deneyimlerine entegre edin. Şimdi önizleme aşamasında olan Katalog API , geliştiricilerin Learn içeriğini ve eğitimlerini mevcut uygulamalarına ve öğrenim yönetim sistemlerine entegre etmelerini sağlar ve kurumsal raporlama yetenekleri sağlar.
 • Öğrenciler ve Eğitimciler için Microsoft Learn : Önde gelen üniversitelerden öğrenme yolları ve öğrencileri sosyal etki ve sorumluluk bilinciyle inşa etmeye teşvik edecek ve onlara meydan okuyacak içerikler de dahil olmak üzere, öğrenciler için seçilmiş yeni bir içerik koleksiyonunu kullanıma sundukEğitimciler için,sektörde tanınan Microsoft sertifikalarıyla uyumlu Microsoft'un öğretmeye hazır müfredatına ve öğretim materyallerineerişmeyi kolaylaştırdıkBu sertifikalar, bir öğrencinin mevcut derece yolunu güçlendirir ve çeşitli teknik kariyerlerde başarılı olmak için gereken becerileri doğrular.
 • Microsoft Learn Öğrenci Elçileri : Microsoft Learn, herkesin öğrenmeye geldiği yerdir ve Learn Öğrenci Elçileri her yerde öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olur. Bu yeni program, sosyal konulardan yeni teknolojilere kadar, meslektaşlarının en çok önemsedikleri şeyleri öğrenmelerine yardımcı olmak için küresel bir kampüs lideri grubunu bir araya getiriyor. Elçiler yeni Microsoft teknolojilerine ilk kez bakar, liderlik becerileri kazanır ve sektördeki profesyonellerden mentorluk alır ve meslektaşları, artık Microsoft Learn platformu aracılığıyla paylaşılabilen bilgilerinden yararlanır.
Microsoft Learn, LinkedIn Learning'in, insanların iş, teknoloji ile ilgili ve yaratıcı becerileri keşfetmesine ve geliştirmesine yardımcı olan, sektör lideri uzmanlar tarafından verilen 16.000'den fazla kurstan oluşan çevrimiçi eğitim platformunu tamamlar. Microsoft Learn ve LinkedIn Learning, Microsoft Teams'deki yeni öğrenim uygulamasına dahil edilecek ve bu yıl önizlenecek. Yeni uygulama, her gün işte kullandıkları araçlardan yararlanarak öğrenmeyi çalışanın işinin doğal bir parçası haline getirecek.
Kendim de yaşam boyu öğrenen biri olarak, öğrenmek isteyen herkes için böylesine sağlam bir ücretsiz kaynak seti sunabildiğimiz için heyecanlıyım. Learn hesabınız yoksa, kontrol etmenizi tavsiye ederim. Becerilerinizi geliştirmek ve eğlenceli bir şekilde yeni bir şeyler öğrenmek için harika bir zaman.
Microsoft'un 25 milyon insanın COVID-19 ekonomisi için gereken yeni dijital becerileri edinmesine yardımcı olma taahhüdü hakkında daha fazla bilgi edinin ve Brad Smith'in bunun neden önemli olduğu hakkında konuşmasını dinleyin.
Etiketler:  ,  , 
 

17.08.2021

Diğer Haberler