Geleceğin televizyonu sadece tv'nizde değil.

Tarafından gönderildi Ted Malone

Microsoft TV, Video ve Müzik, Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü

Teknolojinin işleri nasıl kökten değiştirdiğini görmek için çok uzağa bakmanıza gerek yok. Kişisel dijital eğlence alanını ele alalım. Donanım, yazılım ve bulut tabanlı hizmetlerdeki gelişmelerin müzik deneyimleme, fotoğraf çekme ve video çekme, aile ve arkadaşlarla bağlantı kurma, video oyunları oynama ve daha yakın zamanda film, TV şovu ve video izleme şeklimizi nasıl büyük ölçüde değiştirdiğini düşünün. Sekiz yaşındaki çocuğum Noel için Zune HD istedi ve altı yaşındaki çocuğum beni Mario Kart'ta kırbaçlayabilir.
Son birkaç yıldır, ana akım televizyon programlarının çevrimiçi olarak yaygın olarak kullanılabilirliğini gördük, içerik daha önce yalnızca geleneksel yayın dağıtımı yoluyla kullanılabilir. Tüketiciler artık canlı, kaydedilmiş ve isteğe bağlı dizi ve film seçeneklerine sahipler.
DVR, tüketicileri TV izleme deneyimlerini kontrol altına alarak ilk önemli kilometre taşı oldu. Şimdi, tüketici TV izlemesinde DVR'den daha büyük bir etkiye sahip olabilecek ikinci bir büyük değişikliğe giriyoruz ve sadece dışarıdaki inekler için değil (hey, en iyi arkadaşlarımdan bazıları inek). TV, evin içinde veya dışında, zaman kaydırılmış, konum değiştirmiş veya evdeki herhangi bir odadan pc, alıcı kutusu, bağlı TV veya oyun konsolu aracılığıyla görüntülenen her yerde ve istediğiniz yerde olacaktır.
İleride, tüketiciler geleneksel TV içeriğini zengin eğlence deneyimleriyle birleştiren TV deneyimlerinin tadını çıkarabilecek ve İnternet de dahil olmak üzere çeşitli yerlerden içerik kaynaklarından yararlanabilecekler. Örnekler arasında çekilişler, sosyal yorumlar, sahne arkası röportajları ve çok daha fazlası sayılabilir. Yazılım ve bulut hizmetleri, donanım cihazlarının sayısı çoğalsa bile izleyici için bu yeni, daha kişiselleştirilmiş, tümleşik deneyimleri birleştirmenin ve oluşturmanın anahtarı olacaktır. Bu vizyona hayat vermek, Microsoft'un Mediaroom ekibinin misyonudur.
Medya odası
Mediaroom 2.0 ile tüketiciler yalnızca Windows Media Center yazılımlarını kullanarak bilgisayarlarında canlı HDTV programlarını görüntüleyebilirler - aynı anda en fazla dört programı izleyebilir veya kaydedebilirler.

Tüketiciler istedikleri her şeyi, istedikleri zaman ve istedikleri yerde izleyebilmek isterler. 'Bulutta' geniş içerik kaynaklarını depolamanın ve erişmenin zorluğu, Microsoft ekibinin çözmeye odaklandığı bir şeydir ve bazı iyi ilerlemeler kaydettik (her zaman yapılacak daha çok iş var!). Mediaroom IPTV platformumuz, AT&T, British Telecom, Deutsche Telekom, SingTel ve diğerleri gibi operatörler aracılığıyla dünya çapında 4 milyondan fazla hanenin TV içeriğine yenilikçi yollarla erişmesini sağlayan dünyanın lider IPTV çözümü haline geldi.
Steve Ballmer'ın bu gece CES'te duyurduğu Microsoft Mediaroom 2.0'ın piyasaya sürülmesi, tüketicilerin harika içerik bulmasını ve keşfetmesini kolaylaştıracak; TV'yi yeni yollarla izlemek, dinlemek ve etkileşimde bulunmak; ve bunu hayatlarının her yerinde ve tüm ekranlarında yapmak. Mediaroom 2.0, ödemeli TV operatörlerinin Mediaroom platformunu tek bir eğlence bulutsu olarak dağıtmalarını sağlayacak ve premium TV hizmetlerini her zamankinden daha fazla aboneye, daha fazla ekrana, daha fazla içeriğe ve daha fazla kontrole, her yerde, her zaman (banyoda bile - kaçış yok mu?) ulaşacak şekilde genişletecektir. Ve operatör müşterilerimiz, paralel içerik dağıtım sistemlerini dağıtmaya gerek kalmadan tüm bu tüketici avantajlarını sağlayabilir.
Operatör müşterilerimiz tarafından tam olarak dağıtıldıktan sonra Mediaroom 2.0, tüketicilerin yalnızca Windows Media Center yazılımlarını kullanarak bilgisayarlarında canlı HDTV programlarını görüntülemelerine olanak tanır ve bu da aynı anda dört programa kadar izleme veya kaydetme olanağı sağlar. Bir ev DVR'sine kaydedilen filmler ve TV şovları evin içinde veya dışında her yerde kullanılabilir. Daha önce alıcı kutusu gerektiren isteğe bağlı programlama, her zaman ve her yerde de kullanılabilir olacaktır. Cep telefonları da geride kalmayacak. Tüketiciler merkezi bir içerik sistemine erişecekleri için, bir ödemeli film bağlı herhangi bir cihaz, hatta bir akıllı telefon aracılığıyla görüntülenebilir.
TV deneyimlerinin her zamankinden daha kişisel olduğu bir TV devrimi sürüyor. Bu yeni yetenekleri sunmanın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Mediaroom, operatörlerin merkezi içerik, her yerde DVR, isteğe bağlı özellikler ve her cihazda ekrandan ekrana akabilen etkileşimli uygulamalarla kesintisiz bir televizyon deneyimi sunmasını ve izleyicilerin keyfini çıkarmasını sağlayacak.
Geleceğin televizyonu bugün başlıyor.
 

04.11.2021

Diğer Haberler