Gartner, Microsoft'u Hizmet ve Toplantı Çözümleri Olarak Birleşik İletişimde Lider olarak kabul ediyor

Hibrit çalışma gerçekliğimizin bir parçası haline geldi. Her şeyi nerede, ne zaman ve nasıl çalıştığımızdan yeniden düşünmek zorunda kaldık. Bu yeni normalde gezinmek zaman zaman hem zorlayıcı hem de rahatsız edicidir. Bazılarımız ofislerimize geri dönüp meslektaşlarımız ve müşterilerimizle yüz yüze yeniden bağlantı kurmaktan heyecan duyabilirken, bazılarımız esnekliği sevebilir ve kalıcı olarak ev ofislerimizden çalışmak isteyebilir. Microsoft'ta her gün hibrit çalışmanın belirsizliklerinde nasıl gezineceğimizi öğreniyor ve ihtiyaç duydukları araçlarla müşterilerimizi ve çalışanlarımızı güçlendiriyoruz. Kuruluşların, yalnızca çalışanların üretken kalmasına yardımcı olmak için değil, aynı zamanda hibrit işlerde başarılı olmalarına yardımcı olmak için uzun vadede güvenebilecekleri bir çözüme ihtiyaçları vardır.
Hem 2021 Gartner Unified Communications as a Service (UCaaS) hem de Gartner Meeting Solutions Magic Quadrant TM raporlarında sektör uzmanları tarafından Lider olarak tanınmaktan onur duyuyoruz Her iki raporda da yürütme yeteneği en yüksek olarak konumlanan tek satıcı olmaktan özellikle heyecan duyuyoruz.
Bu, Microsoft'un UCaaS Lideri olarak 3. yılı ve Toplantı Çözümleri Lideri olarak 15. yılıdır. Bu raporların kapsadığı iş yüklerinin hibrit çalışma için temel olduğuna inandığımız ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını destekleyen çözümler sunmaya yönelik uzun süredir devam eden bağlılığımızı gösterdiğimiz için bu takdirle gurur duyuyoruz. Microsoft Teams , nerede, nasıl veya kiminle çalışıyor olursanız olun, bağlantılı, işbirliğine dayalı ve bağlam açısından zengin bir deneyimle ekiplerinize güç veren tek uygulamadır. Daha fazla bilgi edinmek için Gartner Unified Communications Hizmet raporunu ve Toplantı Çözümleri için Gartner Magic Quadrant raporunu indirin .

Microsoft Teams Phone, toplantılar ve Teams cihaz yenilikleriyle sorunsuz bir şekilde işbirliği yapın ve bağlantıda kalın

UCaaS MQ Grafiği: Hizmet Magic Quadrant raporu olarak Gartner Unified Communications araştırmasına dahil edilen 14 satıcıyı listeleyen dört kadranlı grafik. Gösterilen dört kadran şunlardır: Meydan Okuyanlar (sol üst), Liderler (sağ üst), Niş oyuncular (sol alt) ve Vizyonerler (sağ alt). Microsoft, RingCentral, Cisco, Zoom ve 8x8 lider olarak kabul edilmektedir.
Şekil 1: Hizmet Olarak Birleşik İletişim için Gartner Magic Quadrant; Yazar Adı(lar); Rafael Benitez, Megan Fernandez ve Daniel O'Connell , Christopher Trueman , Pankil Sheth ; 18 Ekim 2021.
Birleşik iletişim, işbirliği ve mobilite hizmetleri için yenilikleri kapsarken, telefon, müşterilerin ihtiyaçlarının merkezinde yer alır. Hibrit çalışmada, meslektaşlarımız, ortaklarımız ve müşterilerimizle bağlantıda kalmak için arama yapmak çok önemlidir. Aramanın geleceği, aramanın işbirliğiyle buluştuğu yerdir; çalışma şeklinizi desteklemek için farklı iletişim yöntemlerini bir araya getirir. Microsoft Teams Phone , işinizin akışına arama eklemek için benzersiz bir şekilde konumlandırılmış eksiksiz, bulut tabanlı bir arama çözümüdür. Aylık yaklaşık 80 milyon aktif kullanıcı, bağlı kalmak için Teams Phone'a güveniyor ve her ay bir milyardan fazla çağrı yapıyor. ZF Group ve Ferguson Enterprises gibi müşteriler  Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için her yerden, her zaman iletişim kurmak, işbirliği yapmak ve sorunları çözmek için Teams Phone'a güvenin.
Geçen yıl, işbirliğini geliştirmenize ve aramanın geleceğine hazırlanmanıza yardımcı olmaya devam eden bağlılığımızı gösteren yeni Teams Phone özelliklerini piyasaya sürdük. Geçen yılki önemli duyurular şunları içerir:

Çağrıyı iş akışına dahil edin

 • Aramaları cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde aktarın: Teams Phone artık aramayı kesintiye uğratmadan bilgisayarınızdan bir mobil cihaza veya tam tersi bir aramayı aktarmanıza olanak tanır.
 • İstenmeyen arama tanımlama: Teams Phone, olası istenmeyen aramaları belirlemek için gelişmiş endüstri tekniklerini kullanır ve kullanıcıların spam aramalarla gününüzü gereksiz yere kesintiye uğratmasını engeller.
 • Apple CarPlay desteği: Ekipler için Apple CarPlay desteği, kullanıcıların aracınızın yerleşik kontrollerini kullanarak veya Siri'yi kullanarak eller serbest olarak aramalara ve toplantılara katılmalarını sağlar.
 • "Birlikte daha iyi" cihaz deneyimi: Yeni "birlikte daha iyi" deneyimi, Teams cihazlarının artık birbirini tamamladığı ve kullanıcıların bir aramayı yanıtlamasına, sesini kapatmasına veya sesini açmasına ve aramayı cihazda veya Teams istemcisinde sonlandırmasına olanak tanıdığı anlamına gelir.
 • Masa telefonları için telsiz: Masa telefonlarında bulunan bas konuş işleviyle iş arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde bağlantı kurun.

Mevcut telefonu Microsoft Teams ile bağlayın

 • Operatör Bağlantısı:  Operatör Bağlantısı, müşterilerimizin operatör tabanlı genel anahtarlamalı telefon ağı (PSTN) hizmetinizi yönetilen bir deneyimle Teams'e kolayca bağlamasını sağlar ve şimdi Teams'de PSTN aramasını etkinleştirme özelliğini üç harika seçeneğe genişletir.
 • Microsoft Teams Arama Planları genişletmesi:  Microsoft Teams Arama Planları  , 33 pazarda bulunan, şirket içi ekipman olmadan Teams'de aramayı dağıtmanın basit bir yolunu sunar.
 • Kendi iletişim merkezinizi getirin (sertifika): Teams Phone, mevcut iletişim merkezi çözümünüzle entegre olur ve  bağlı iletişim merkezi  programı, sorunsuz ve güvenilir entegrasyon sağlamak için zorlu üçüncü taraf testlerinden yeni bir doğrulama düzeyi sağlar. Şu anda  , NICE InContact, Genesys ve Five9 dahil olmak üzere 8 sertifikalı çağrı merkezi çözümü vardır ve bunların 12'si de sertifikalandırma sürecindedir.
Bunlar, geçen yılki yeniliklerin sadece birkaç örneği. İletişim ihtiyaçlarınız gelişmeye devam ettikçe, kuruluşunuzu modernize etmenize yardımcı olmak için yatırım yapıyor ve yeteneklerimizi genişletiyor olacağız.
Meetings Solutions MQ Grafiği: Gartner Meetings Solutions Magic Quadrant raporu için araştırmaya dahil edilen 15 satıcıyı listeleyen dört kadranlı grafik. Gösterilen dört kadran şunlardır: Meydan Okuyanlar (sol üst), Liderler (sağ üst), Niş oyuncular (sol alt) ve Vizyonerler (sağ alt). Microsoft, Cisco ve Zoom lider olarak kabul edilmektedir.
Şekil 2: Toplantı Çözümleri için Gartner Magic Quadrant; Yazarlar: Mike Fasciani, Tom Eagle, Brian Doherty, Christopher Trueman; 7 Ekim 2021.
Çalışanların yüz yüze ve uzaktan çalışma arasında zaman ayırdığı, giderek daha karmaşık bir hibrit dünyaya hazırlanırken, her lider etkili ve kapsayıcı hibrit toplantıların nasıl yapılacağıyla boğuşuyor. Microsoft Teams toplantıları , hibrit toplantı deneyimini bir sonraki düzeye taşıyor, böylece odaya, evde veya hareket halindeyken herkes masada oturuyormuş gibi hissediyor.
Dünya çapında birçok büyük kuruluş Microsoft Teams kullanıyor: 124 kuruluşun 100.000'den fazla Teams kullanıcısı var ve yaklaşık 3.000 kuruluşun 10.000'den fazla kullanıcısı var. Birlikte, geçişten uzaktan çalışmaya geçişten gerçek zamanlı olarak değişime yön veriyoruz ve şimdi, çalışanların dahil olduklarını ve değerli olduklarını hissettikleri ve işletmelerin daha iyi performans gösterdiği yeni bir hibrit çalışma çağı yaratmak için.
Pandemi vurduğunda, Siemens ve Vanguard gibi şirketler, iş esnekliği sağlamak ve çalışanlarının çok fazla kesinti olmadan hızla evden çalışmalarını sağlamak için Teams'e döndü. Hibrit çalışma senaryoları için tasarlanan Teams'in gücü sayesinde Siemens, Vanguard ve dünya çapındaki daha pek çok şirket, işin geleceği konusunda kendilerini daha güvende hissedebilir.
Müşterilerimize ve çalışanlarımıza her yerden, her zaman çalışma gücü vererek esnekliğin ön plana çıktığı hibrit çalışmayı desteklemek için yeni toplantı yenilikleri sunmaya devam ediyoruz. İşte bazı önemli duyurular.

Yüz yüze olmak kadar etkili uzaktan toplantılar

 • PowerPoint Live in Microsoft Teams: Hem sunum yapanlara hem de katılımcılara fayda sağlayan, Microsoft Teams'e özel tamamen yeni PowerPoint sunum deneyimi. Bir sunucu olarak, konuşmacı notlarınıza, slaytlarınıza, toplantı sohbetine ve katılımcılara erişim sağlarken toplantıları yönetebilirsiniz. Katılımcılar olarak slaytları kendi hızınızda görüntüleyebilir ve slaytları kendi dilinizde görmek için Slayt Çevirisini kullanabilirsiniz.
 • Sunucu modu: Sunucu modu, bir toplantı sırasında video akışınızın ve içeriğinizin izleyicilere nasıl göründüğüne ilişkin seçenekler sunarak sunumunuzu ilgi çekici hale getiren PowerPoint Live in Teams'in harika bir arkadaşıdır. İlk modumuz Standout, video akışınızı paylaşılan içeriğin önünde bir siluet olarak gösterir. Muhabir, içeriği görsel bir yardımcı olarak tıpkı bir haber hikayesi gibi omzunuzun üzerine yerleştirir. Yan yana, içeriğinizin yanında video beslemenizi görüntüler.
 • Cameo: Sununuzu tasarlarken Teams kamera akışınızı sorunsuz bir şekilde entegre eden, slaytlarınızda nasıl ve nerede görünmek istediğinizi özelleştirmenize ve içeriğinizi maksimum etki için geliştirmeye başladığınızda tasarımcıdan düzen önerileri almanıza olanak tanıyan yeni bir PowerPoint deneyimi.
 • Konuşmacı koçu: Hızınızla ilgili rehberliği özel olarak paylaşmak, birinin sözünü kestiğinizde sizi bilgilendirmek ve hedef kitlenizle görüşmenizi hatırlatmak için yapay zekayı kullanır.
 • Dinamik görünüm: Optimum görüntüleme deneyimi için toplantınızın öğelerini akıllıca düzenler. İnsanlar bir toplantıya katıldığında, videoyu açtığında, konuşmaya başladığında veya bir toplantıda sunum yapmaya başladığında, Teams düzeninizi otomatik olarak ayarlar ve kişiselleştirir.
 • Aydınlatma düzeltmeleri:  Düşük ışıklı ortamlarda bile görüntülü toplantılarda iyi görünmenize yardımcı olur.
 • Yeni Beyaz Tahta deneyimleri: Microsoft 365'te karma çalışma için tasarlanmış görsel işbirliği çalışma alanı. Yeni Beyaz Tahta, 40'tan fazla yeni özelleştirilebilir şablon, resim ve şekil ekleme yeteneği, tepki etiketleri ve başkalarının Beyaz Tahtada ne yaptığını gösteren işbirliği imleçleri ile çeşitli cihazlarda gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca, geliştirilmiş fare mürekkebimiz, fare veya izleme dörtgeni olanların görsel olarak iletişim kurmasını ve fikirlerini hayata geçirmesini kolaylaştırır.

Yalnızca yüz yüze katılımcılar için değil, herkes için tasarlanmış fiziksel ofis alanları

 • Teams akıllı hoparlörler: Teams Rooms için tasarlanmıştır ve konuşma metninde toplantı odası konuşmacısına açıklamalar atamak için Teams'de Microsoft'un ses tanıma teknolojisini kullanır.
 • Akıllı kameralar: Teams Rooms cihazlarında üç benzersiz teknoloji içeren bir sonraki dalga: Yapay zeka destekli aktif konuşmacı izleme, çoklu video akışları ve fiziksel konumları ne olursa olsun herkesin toplantılara dahil olduğunu ve toplantılara katıldığını hissetmesini sağlamak için kişi tanıma.
 • Teams mobile'da Companion modu: Teams odalarında içerik yayınlamayı kolaylaştırır ve odadaki katılımcılara sohbet, canlı tepkiler ve Microsoft Beyaz Tahta gibi etkileşim özelliklerine hızlı erişim sağlar.

25.10.2021

Diğer Haberler