p

Finans firmalarından fabrikalara - teknoloji endüstri inovasyonuna güç katiyor

Judson Althoff, Microsoft'un kampüsündeki yeni Bank of America'nın Redmond açılışına katıldı. Şube, Microsoft Azure ve AI tarafından desteklenen yeni teknolojileri test ediyor.
Judson Althoff, Microsoft'un kampüsündeki yeni Bank of America'nın Redmond açılışına katıldı. Şube, Microsoft Azure ve AI tarafından desteklenen yeni teknolojileri test ediyor.

Geçenlerde, Microsoft'un Redmond, Washington'daki kampüsündeki yeni Bank of America yerinde kurdele kesimine katıldım. Finans merkezi, müşterilerimizle birlikte inovasyonun harika bir örneğidir. İngilizce, İspanyolca ve Amerikan İşaret Dili yeteneklerine sahip holografik bir karşılama cihazı gibi sadece bu konumda kullanılabilen bazı test teknolojisine sahiptir. Bankanın ortakları, bağlantıda kalmaya ve müşteri hizmetleri sunmaya yardımcı olmak için Surface Pro'larla donatılmıştır.

Bank of America örneğinde olduğu gibi, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler dönüşüyor. Neiman Marcus, Albertsons Companies, TomTomGoodyearExxonMobilSchneider ElectricTelefónicaAT&TRazerEmiratesDaimler AG,Renault-Nissan-Mitsubishi gibi şirketler de dahil olmak üzere bulut,yapay zeka ve IoT genelinde çözümlere güç sağlamak için finans, sağlık ve üretim genelindeki müşterilerimiz Microsoft ile iş birliği yapıyor , ElectroluxAirbus Savunma ve Uzay ve Siemens Gamesa. Ayrıca, Unilever gibi ortak müşterilerin iş verilerini iş uygulamaları arasında birleştirmelerini ve yapay zeka odaklı yeni içgörülerin kilidini açmalarını sağlayacak Adobe ve SAP ile ortaklığımız olan Açık Veri Girişimi hakkında yeni ayrıntılar duyurduk.

Son çeyrekte ortaklık yaptığımız farklı markaların her birinin arkasında inovasyon hikayeleri var. En ilham verici bulduğum şey, müşterilerin ip'imizi her zamankinden daha hızlı yenilik yapmak için nasıl kullandıklarına dair örnekler. İşte birkaç örnek:

Bir yıl önce IoT'ye 5 milyar dolarlık bir yatırım açıkladık. Starbucks, Chevron, Walmart, Walgreens, BMW, Volkswagen ve Toyota Material Handling Group gibi müşterilerin dijital dönüşümlerini hızlandırmak için IoT ve yapay zeka hizmetleriyle bulut platformu olarak Azure'dan yararlandığı bugüne hızlı bir şekilde ilerleyin. Aslında IoT, günlük olarak karşılaştığınız sektörlerde büyük bir etki yaratıyor. Örneğin, PURELL El Dezenfektanı'nın mucidi Ohio merkezli GOJO Industries,halk sağlığında büyüyen bir dijital yenilikçidir. Şirket, PURELL SMARTLINK Teknolojisi çözümlerine güç sağlamak için Azure IoT kullanıyor. Yüzden fazla sağlık tesisinin hareket sensörleri, İnternet'e bağlı dağıtıcılar ve veri toplayan ve analiz eden bir bulut platformu aracılığıyla el hijyeni uyumluluğunu kolaylaştırmasına yardımcı olan yaklaşık 25.000 bağlı dağıtıcıya sahiptir.

İki GOJO Industries çalışanı
PURELL El Dezenfektanı'nın mucidi GOJO Industries, Azure IoT'de çalışan bir PURELL SMARTLINK Teknolojisi çözümünden güvenli IoT dağıtıcıları ve el hijyeni verileriyle hastanelerin el hijyenini izlemesine yardımcı olur.

İmalat sektöründe, en üst kattan atölyeye dijital dönüşüm, müşterilerin ve iş ortaklarının işlerini nasıl yürütülme şeklini yeniden şekillendirmeye devam ediyor. Örneğin Hannover Messe 2019'da, Azure Endüstriyel IoT bulut platformu üzerine kurulu ve açık teknoloji çerçevesi ve endüstriler arası topluluk oluşturarak üretkenliği yavaşlatan veri silolarını parçalamak için tasarlanan Açık Üretim Platformu'nu (OMP) başlatmakiçin BMW Group ile ortaklık kurduk. OMP'nin hedefi, gelecekteki endüstriyel IoT gelişmelerini önemli ölçüde hızlandırmak, değer verme süresini kısaltmak ve yaygın endüstriyel zorlukları ele alırken üretim verimliliğini artırmaktır.

BMW Grubu fabrikası
Microsoft'un Azure Endüstriyel IoT bulut platformu, BMW Group ile duyurulan ortaklığa güç katır.

Üreticiler için uzun süredir devam eden bir zorluk, çalışanların eğitim ve gelişimini basitleştirirken üretkenliği en iyi şekilde nasıl artırılacağıdır. Ticari kamyon tasarımcısı ve üreticisi PACCAR, dijital çözümlerin üretime ve diğer sektörlere de uygulanabileceğini göstermektedir. İşletmelerin kullanıma hazır uygulamalardan yararlanmasını sağlayan yeni nesil giyilebilir holografik bilgisayarımız Dynamics 365 Guides ve HoloLens 2 ile PACCAR çalışanları adım adım erişebilir bir kamyon kapısını monte etmek veya her talimat kartından bir telin dişli olması gereken hassas deliğe veya fabrika katındaki doğru aletin konumuna kadar ışıklı okları takip etmek gibi yabancı görevlerde onlara rehberlik etmek için holografik talimatlar. Gerçek kapının üzerine yerleştirilmiş holografik çizimler, bu görevin nasıl gerçekleştirildiğini ve normalde görülemeyen çelik panelin arkasındaki yapıların nasıl aydınlatılacağını gösterir.

Montaj hattında HoloLens 2 kullanan işçi
PACCAR, üretim verimliliğini ve çalışan eklemeyi geliştirmek için Kılavuzlar ve HoloLens 2'yi araştırıyor. PACCAR çalışanı Chelsey Potts, Kenworth kamyon montaj hattında çalışıyor.

Toyota Malzeme Taşıma Grubu ek bir üretim örneği sunar. Şirket dünyanın en büyük forklift üreticisidir, ancak müşterileri depo kamyonlarından ve ekipmanlarından çok daha fazlasına ihtiyaç duyar. Toyota Malzeme Taşıma Grubu, yapay zeka, karma gerçeklik ve IoT ile çözümler sunarak, müşterilerin e-ticaretteki küresel yükselişi karşılamalarına ve malları hızlı, sık, doğru ve güvenli bir şekilde taşımalarına yardımcı oluyor. Microsoft teknolojileriyleçözümler, bugün mevcut olan bağlı forklift ve saha servis sistemlerinden akıllı otomasyon ve lojistik simülasyonun önünü açan yapay zeka destekli konseptlere kadar uzanıyor - hepsi Toyota'nın verimliliği optimize etme, operasyon yardımı ve kaizenveya sürekli iyileştirme standartlarıyla tasarlandı.

Toyota işçileri fabrikada
Toyota Malzeme Taşıma Grubu, dijital dönüşümle forklift, fabrika, servis ve lojistik çözümleri ile Microsoft Azure yapay zeka, IoT ve karma gerçeklik yenilikleri yapıyor.

İşlerinin dijital gelişimini hızlandırmak isteyen müşteriler, onlarla işbirliği yapabilen, birlikte yaratabilen ve birlikte yenilik yapabilen iş ortaklarına ihtiyaç duyar. Bu, Accenture ve Microsoft tarafından Avanadeile birlikte oluşturulan ve dünyanın en büyük Microsoft çözüm uzmanları grubu olan 45.000'den fazla profesyoneli kuruluşların dijital dönüşüm gündemini ilerletmek için bir araya getiren Accenture Microsoft Business Group'unŞubat ayındaki lansmanının arkasındaki ivmeydi.

İş birliği ve modern iş yeri söz konusu olduğunda Razer, dünya çapında 2,3 milyar müşteriye sahip multi milyar dolarlık bir sektörde küresel bir fenomendir. Razer'ın 15 ofisi var ve oyuncular için lider marka olarak tanınıyor. Bugün, şirket, iş dünyasında rekabet avantajı için aynı özellikleri kullanırken, bir oyunu kazanmak için gereken aynı hızlı iletişimi, hızlı karar vermeyi ve gerçek zamanlı işbirliğini elde etmek için yaratıcı ekip çalışmasını destekleyen eksiksiz, akıllı bir çözüm olan Microsoft 365'i kullanıyor.

Sanal ekip çalışması kullanan Razer çalışanları
Teams işbirliği ortamında düzenli olarak gerçekleşen sanal ekip çalışması, razer'da ürün geliştirme paydaşlarının saat dilimlerine ve coğrafyalara rağmen tasarım sorunlarına ağırlık verdiği yaratıcı problem çözme konusunda ilham veriyor.

Havayolu endüstrisinde Virgin Atlantic, çalışanların her seyahat adımını mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmek için ihtiyaç duydukları araçlara ve bilgilere sahip olmasını istiyor. Microsoft PowerApps ve Dynamics 365 kullananVirgin Atlantic artık müşterilerini daha iyi görüyor ve iş ve saha çalışanlarının işlerinde başarılı olmalarına ve keyifli bir seyahat deneyimi yaratmalarına yardımcı olan uygulamaları hızlı ve kolay bir şekilde geliştirebiliyor.

İki Virgin Atlantic işçisi uçağın önünde
Virgin Atlantic, müşteri memnuniyetini artırmaya, çalışan katılımını artırmaya ve maliyetleri azaltmaya yardımcı olmak için Microsoft PowerApps'e başvurur.

Dijital, kamu sektörü kurumlarının ailelere ve çocuklara nasıl yardımcı olduğunu da değiştiriyor. Örneğin, New York City Administration for Children's Services (ACS) vaka işçileri, yılda 50.000'den fazla çocuk istismarı veya ihmali vakasını araştırmak için Windows 10'da çalışan Microsoft 365 güvenlik, Office uygulamaları ve Surface Pro cihazlarını kullanıyor. Bu zamana duyarlı çalışma, saatler süren rapor yazmayı ve belgeleri almak için ailelerin evleri ile ofis arasında birden fazla seyahati içeriyordu. Artık, alanın herhangi bir yerinden, çocukları ve aileleri korumaya ve savunmaya odaklanmak için kritik kaynaklara anında erişebilir ve notlar alabilir.

Surface Pro'lu New York City çocuk vaka çalışanı
New York City çocuk hizmetleri iş arayanları, dijital dosyalarını ve notlarını güvenli bir şekilde yönetmeye yardımcı olmak için LTE ile etkinleştirilen Surface Pro cihazlarını kullanıyor. Burada gösterilmiştir: Eric Blackwood, Çocuk Koruma Uzmanı.

Sektör veya coğrafya ne olursa olsun, dijital, şirketlerin ve kuruluşların iş modellerini nasıl yeniden hayal ettiklerini - yeni veriler ve içgörüler oluşturmalarından, müşterilerle nasıl etkileşime girdiklerine ve çalışanlar için iş yeri deneyimlerini nasıl geliştirtiklerine kadar - yönlendirmeye devam ediyor. Dijital dönüşümleri sayesinde yeni yeteneklerin kilidini açan ve yeni pazarlar takip eden müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla işbirliğimizi genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.

30.10.2021

Diğer Haberler