p

Facebook Girişi Windows ve Windows Phone'a geliyor

Aşağıdaki yazı Steve Guggenheimer, Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Baş Evangelist, Geliştirici Platformu Evangelizm, Microsoft' tan.
Bir milyardan fazla insan bağlanmak ve paylaşmak için Facebook'u kullanıyor. Giderek, uygulamalara erişmek, arkadaşlarıyla oyun oynamak, çalma listelerini paylaşmak veya bir forumda yorum yapmak için Facebook kimliklerine de güveniyorlar. Birçok geliştirici ayrıca, uygulamalarının deneyimini geliştirmek, yeni senaryoları etkinleştirmek ve uygulamayı yeni müşterilere açmak için kullanılabilecek ve daha iyi gelir fırsatları sağlayan Facebook sosyal grafiğine girmek için Facebook Girişi'ne güveniyor.
Bugün, zengin geliştirme senaryolarını desteklemek için Facebook ile devam eden ortaklığımızın bir parçası olarak, Windows 8 / 8.1 ve Windows Phone 8'de Facebook Giriş API'lerini duyurmaktan çok memnunuz. Geliştiriciler, Microsoft'un Windows App Builder blogu ve Windows Phone Developer blogu aracılığıyla belgelere ve API'lere ve Facebook'un Windows Phone için Facebook Girişi ve Windows Phone için Facebook Girişi için ayrıntılı belgelerineerişebilir. Windows 8 için Facebook Girişi üretim uygulamalarında kullanıma hazırdır ve Windows Phone 8 için Facebook Girişi bugün beta olarak başlatılıyor. Beta süresinin 60 gün veya daha kısa sürmesini bekliyoruz ve geliştiricileri denemeye ve bize geri bildirimde etmeye teşvik ediyoruz.
Geliştiriciler için, Facebook Login'i sorunsuz bir şekilde entegre etmek, tüketicilerin en büyük engelleyicilerinden birinin yeni bir uygulamayı denemesini engeller: bir kimlik ekranını geçmek. Bir tüketici ile tamamlamak istediği görev arasındaki her adım veya kesinti, sürtünme ve etkileşim bırakma oluşturur. Bazı çalışmalar, bu tür kesintilerin kullanıcının uygulamaya kaydolma olasılığını önemli ölçüde azaltabileceğini göstermektedir. Örneğin, 2012 yılında Janrain tarafından yaptırılan bir çalışmada, ABD'ye katılanların yüzde 92'si unutulan giriş bilgileri veya yeni bir hesap oluşturma ihtiyacı nedeniyle bir deneyim bırakıyor. Facebook Giriş, meydan okuyan adresleri ve Facebook, Giriş işlevinin yüzde 70'in üzerinde dönüşüm oranlarına yol açabileceğini belgeledi.
Bu duyuru, geliştiricilerin hem Windows hem de Windows Phone'ı hedefleyen zengin ve bağlı uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırmak için Microsoft'un devam eden stratejisi ve taahhüdüyle uyumlu. Geliştiriciler, uygulamalarında Facebook'un gücünü kolayca ortaya çıkarmak için Facebook Giriş'inden yararlanabilir. Örneğin, Facebook Girişi ile geliştiriciler tüketicilerin şunları yapmasını sağlayabilir:
· Cihazda depolanan Facebook kimlik bilgilerini yeniden kullanarak tek bir tıklama veya dokunma ile bir uygulamaya giriş yapın.
· Facebook'ta yüksek puanları ve diğer uygulama etkinliklerini paylaşın.
· Arkadaşlarınıza karşı oyun oynamak veya yeni rakipler bulmak gibi sosyal etkileşimlerde bulunın.
· Bir uygulama bağlamında fotoğraflara kolayca erişin ve paylaşın.
Bir dizi şirket, Windows ve Windows Phone'daki müşterileri için tutarlı, zengin ve kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturmak için Facebook Login'i arıyor.
· Foursquare Platform Başkanı Akshay Patil, Foursquare'in Windows cihazlarda Facebook Giriş API'sini "insanların yeni yerler bulmak, arkadaşlarınıza ayak uydurmak ve deneyimleri paylaşmak için Foursquare'i kullanmasını daha da kolaylaştırmak" için kullanacağını söyledi.
· Adobe Tüketici Ürünleri Başkan Yardımcısı Lea Hickman, Adobe'nin Windows 8'de Adobe Revel ve Adobe Photoshop Express için Facebook Giriş API özelliklerini "insanların fotoğraflarından en iyi şekilde elde etmelerine ve anılarını arkadaşlarıyla ve aileleriyle kolayca paylaşmalarına yardımcı olmak için" uygulayacağını söyledi.
· Clear Channel Media and Entertainment Dijital Başkanı Brian Lakamp, iHeartRadio için Windows cihazları için Facebook Giriş API'sinin eklenmesinin "iHeartRadio'ya hızlı ve sorunsuz erişim sağlayarak dinleyicilerin en sevdikleri istasyonları Facebook'ta paylaşmasına, yorum bırakmasına ve daha derinlemesine etkileşimlerin keyfini çıkarmasını sağlayacağını" söyledi.
Facebook Login, microsoft'un tüketiciler için kimlik sistemine ücretsiz bir tekliftir, Bir Windows cihazında kimlik doğrulaması yapmak, Mağaza'dan uygulama indirmek ve diğer birçok işlev için kullanılan Microsoft Hesabı. Şirketler için Active Directory'de olduğu gibi Microsoft Hesabına da yüzde 100 bağlıyız. Facebook Oturum Açma'yı etkinleştirmek, Microsoft'un sektördeki diğer liderlerle iyi çalışan genişletilebilir platformlar oluşturma ve geliştiricilere Windows ve Windows Phone için uygulamalar oluştururken kimlik doğrulaması gibi şeyler için seçenekler sunma konusundaki sürekli taahhüdüne hitap ediyor.
Daha fazla ayrıntı için Microsoft Developer, Windows Phone Dev Center, Windows Developer Center ve Facebook'ı ziyaret edin.

27.10.2021

Diğer Haberler