Evsiz aileleri barındırma, dünya açlığını giderme ve kullanılmış yağı ince sabunlara dönüştürme çabalarına yardımcı olma — Weekend Reading: Aralık 2 baskısı


Amber ve Chris, Mary's Place'in kendilerine yer olmadığı söylendikten sonra 17 günlük bir bebek (bebek arabasında) dahil olmak üzere üç çocuklarıyla Aurora'da duruyor. Daha sonra, personel tesisleri arasında insanların etrafında dolaştıktan sonra sığınağa girmelerine izin verildi. (Fotoğraf: Joshua Trujillo, Starbucks)

Şükran Günü tatilinden sonra, Microsoft'un evsiz aileleri barındırmak için 3 milyon dolarlık bir bağış toplama çabasına katılımı, kuantum hesaplamanın dünya açlığını sona erdirmeye nasıl yardımcı olabileceği ve bir çiftin kullanılmış pişirme yağını sabuna nasıl dönüştürebileceğini nasıl bulduğu hakkında haberleri keşfetmek için işe geri döndük.

Microsoft, Mary's Placetarafından her yıl düzenlenen Dışarıda Çocuk Uyumasın kampanyasını desteklemek için Starbucks Vakfı, Schultz Aile Vakfı ve diğer birçok işletmeye katıldı. King County, Washington topluluğunu harekete geçirmek için eşi görülmemiş bir çabanın parçasılar ve King County'deki yüzlerce çocuk da dahil olmak üzere yaklaşık 500 rafsız aileye güvenli acil durum barınağı sağlamak için 3 milyon dolardan fazla katkıda bulunuyorlar. Starbucks Newsroom'dadaha fazla şey öğrenin.

kuantum bilgisayarı

Yazar Barry Briggs, bulut bilişimle ilgili serisinin ikinci bölümü olan "Things to Come"de kuantum bilişimin tarımsal süreçleri hızlandırıp hızlandıramayacağını ve sonuç olarak artan küresel nüfusumuzu beslemeye yardımcı olup olmadığını araştırıyor. Briggs, yazılım geliştiricilerin, veri bilimcilerinin, tarım uzmanlarının ve çiftçilerin gıda üretimini geliştirmek için teknolojiyi ve özellikle de bulutları kullanmak için güçlerini birleştirdiklerini ve bazen çok dramatik sonuçlar elde ettiğini söylüyor. Kuantum hesaplama ve dünya açlığı hakkındaki makalesinin tamamını Transform blogundaokuyun.

YouTube Videosu

Megan ve Marshall Dostal'ın Diğer Ürünler aracılığıyla gresi nasıl sabuna dönüştürdüğlerini öğrenin. "Sorumlubir şekilde yıkayın"sloganıyla şirket, kullanılmış restoran pişirme yağını ince gliserin ürünlerine dönüştürüyor ve sabunu ülkenin dört bir yanındaki restoranlara, otellere ve mağazalara pürüzsüz, sıfır atıklı bir döngüde geri satıyor. Resmi bir iş geçmişi olmayan girişimciler haline gelen çift için upcycling başarısına giden yol her zaman kolay olmamıştır. Ancak Microsoft teknolojilerinin yardımıyla,ürünlerini nasıl yapacaklarını, pazarlayacaklarını, satacaklarını ve göndereceklerini öğrendiler; büyümelerini sürdürülebilir bir şekilde yönetmek; ve kendileri ve 10 yaşındaki oğulları Wyatt için denge zamanı.

Pioneer'ın yeni uygulaması, 8 inçlik bir Windows 10 tablet okuyucusunda gazeteye bir yıllık aboneliğe kaydolarak önceden yüklenmiş olarak geliyor. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)
Pioneer'ın yeni uygulaması, 8 inçlik bir Windows 10 tablet okuyucusunda gazeteye bir yıllık aboneliğe kaydolarak önceden yüklenmiş olarak geliyor. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)

Kuzeybatı Pasifik'teki cesur bir gazete zinciri sadece kendi varlığını değil, tüm endüstrinin varlığını yenilemekiçin yenilikçi bir yol bulamış olabilir. Washington, Oregon, Idaho, Montana ve Utah'ta günlük ve haftalık 23 gazeteye sahip olan Seattle merkezli Pioneer News Group,aboneliklerle birlikte Windows 10 tabletleri de satmaya başladı. Abonelerin sadece haberleri okumakla kalmayıp aynı zamanda bildirmelerini sağlayan uReporter uygulamasıyla önceden yüklenmiştir. Pioneer'ın adını nasıl yaşadığını öğrenin Transform blogunda.

klip katmanı

Salı günü, Microsoft Garage, Clip Layer'dan yeni bir mobil uygulamanın ve Windows Mağazası'ndaki yeni bir bulmacanın çıkışını gördük: "Turing Testi." "Forza Horizon 3" için Blizzard Mountain Expansion, Aralık 13'te yayınlanacak, önce bir Forza getiriyor - kar, buz, aşırı yükseklikler ve tipiler, oyunculara dağın kralı olma arayışında meydan okumak için. Xbox Wire tüm ayrıntıları sunar.

Beşinci yıldönümüne yaklaşan "Minecraft: Pocket Edition", aradığınız özelliklerle dünyaları daha kolay bulmanıza yardımcı olacak bir Dünya Tohum Kütüphanesi sağlayan 1.0 Ender Güncellemesiile yıl sonundan önce daha fazla özellik ekleyecek; orijinal film müziği ile birlikte oyunu oynamak; ve kutup ayıları ve iglolar tarafından doldurulur soğuk yerel.

donovanbrown

Bu hafta Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarında, ekiplerin geleneksel silolarından çıkmalarını ve otomasyon, izleme ve sürekli teslimatı vurgulayan bir sistemde işbirliği yapmalarını isteyen bir geliştirme yaklaşımı olan DevOps'ta çalışan Microsoft'un üst düzey program yöneticisi Donovan Brown'ıvurguladık. DevOps'u worl d çevresindeki binlerce BT profesyoneli için demystifyingve hem sunum aşamalarında hem de Twitter akışlarında tanınabilir bir yüz haline geldi.

Toparlanmamız için bu kadar. Gelecek Cuma başka bir Hafta Sonu Okuması için görüşmek üzere!

Tarafından gönderildi Athima Chansanchai
Microsoft Haber Merkezi Personeli


 

30.10.2021

Diğer Haberler