Alışveriş Sepetim

Evden nasıl çalışılır ve bunu yaparken iyi görünmek

Son on yılda, mobil iş gücü yüzde 100'den fazla arttı - aynı zaman diliminde teknolojideki bol gelişmeyi düşündüğümüzde bu şaşırtıcı değil. Uzaktan çalışma, iyileştirilmiş bir iş-yaşam dengesi ile hem şirketlere hem de çalışanlara harika faydalar sunar. Sadece bu da değil, 2015 yılında yapılan bir Gallup anketi , evden çalışanların işleriyle daha fazla meşgul olma olasılığının daha yüksek olduğunu ve meşgul olmanın daha yüksek karlılık, mobil üretkenlik , müşteri katılımı ve diğer olumlu iş sonuçlarına yol açabileceğini gösteriyor .
FI evden nasıl çalışılır
Ancak mobil ekipler kendilerine özgü sorunlar yaşarlar. Ön planda, ekip üyeleri ekibin geri kalanından ayrı çalıştığında doğal olarak meydana gelen kopukluk vardır. Uzaktan çalışanlar bazen iş arkadaşlarıyla daha derin ilişkileri gözden kaçırmakla kalmaz, aynı zamanda ofis kültürünü deneyimleyemezler ve önemli duyuruları kolayca kaçırabilirler. Çinli bir seyahat acentesinde tam zamanlı evden çalışanlar arasında yürütülen bir vaka çalışması , mobil çalışanların terfi alma olasılığının yüzde 50'ye kadar daha az olduğunu bile gösterdi.
Mobil iş gücünün bir parçasıysanız, deneyiminizi olabildiğince başarılı kılmak için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:
  • İletişim kurun, iletişim kurun, iletişim kurun— Uzaktan çalışanlar genellikle kendi programlarını hazırlarken (örneğin, öğle yemeği için iki saat ayırarak (ve daha sonra telafi ederek) veya çocukları okuldan almak için ara vererek) ne zaman geleceğinizi ekibinize bildirmek önemlidir. Uzun bir süre masanızdan uzakta olacaksınız. Bu şekilde, acil bir şeyleri olması durumunda ne zaman döneceğinizi bilecekler. Üyeler birbirlerinden ne bekleyeceklerini bildiklerinde ekipler daha iyi çalışır.
  • Her zaman son teslim tarihlerinize uyun — Bu söylemeye gerek yok, ancak gevşemediğinizden emin olmak önemlidir. Yukarıda bahsedilen Gallup anketine göre, evden çalışma verimliliği, daha iyi olmasa da en azından ofis içi üretkenlik kadar iyidir. Patronunuzun veya iş arkadaşlarınızın sisteme olan inancını kaybetmesine neden olan siz olmayın.
  • Mevcut tüm teknolojileri kullanın —E-postanın kesinlikle yeri olsa da, anlık mesajlaşma, konferans vb. gibi diğer teknolojiler, ekip üyeleriyle o anda bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Bir iş arkadaşınızın masasına uğrama veya su soğutucusunda ekip üyelerini görme olanağınız olmadığı için, uygun olduğunda sohbetler ve işbirliği oluşturmak için her fırsatı değerlendirmelisiniz.
  • Düzenli olarak ofisi ziyaret edin veya ofiste çalışın— Birçok uzak çalışan, ofisi haftada bir ziyaret edecek kadar yakın yaşamıyor, ancak rolünüze bağlı olarak ofiste geçirilen düzenli zaman, ekip uyumu için çok önemlidir. Siz ve yöneticinizin ne sıklıkla "yeterli" olduğunu tartışmanız gerekecek, ancak arada bir yüzünüzü göstermenin ne kadar yardımcı olduğuna şaşıracaksınız. İş arkadaşlarınızın sizinle yüz yüze vakit geçirmesi, bir sorun veya proje hakkında sohbet etmeleri gerektiğinde size çevrimiçi veya telefon yoluyla ulaşmalarını kolaylaştırır.
  • Sizi bilgilendirebilecek iş arkadaşlarınızla ilişkiler kurun— Ara sıra ofisi ziyaret etseniz bile, orada olmadığınızda muhtemelen bazı haberleri veya bilgileri kaçıracaksınız. Önemli herhangi bir şeyden, hatta ofis kültüründe veya ruh halindeki bir değişiklikten bile memnuniyetle sizi haberdar edecek ofis arkadaşlarınızla düzenli olarak kontrol edin.
Ancak başarılı olmak yalnızca mobil iş gücüne bağlı değildir . Şirketler, nerede çalışırlarsa çalışsınlar, mobil ekiplerin herkesle aynı erişime sahip olması için mobil cihazlarda dosya paylaşımına izin veren ve uygun güvenliği sağlayan işbirliği yazılımı kullanarak, uygun eğitimler vererek, evden çalışanların tüm ekiple daha fazla etkileşim halinde kalmasına yardımcı olabilir. . Ek olarak, düzenli video konferansları planlamak, bir telekomünikasyon durumunda uzun bir yol kat edebilecek yüz yüze zaman sağlar. Uzaktan çalışanlar kendilerini ekibin bir parçası gibi hissettiklerinde, memnun kalma ve işleriyle meşgul olma olasılıkları daha yüksektir; bu, ilgili herkesin yararına olan bir gerçektir.

İlgili içerik

  • Toplantılarınızı modernleştirmenin 5 yolu —Office 365'in bir parçası olarak en yeni Skype Kurumsal özelliklerine ve ekiplerinizin birlikte çalışma şeklini dönüştürmenize nasıl yardımcı olabileceklerine daha yakından bakmak için isteğe bağlı web yayınımızı izleyin.
  • Yeni Office'in ekiplerin  her zamankinden daha iyi işbirliği yapmasını nasıl sağladığını öğrenin  .

17.08.2021

Diğer Haberler