Ekip haberleri, Android ve Windows uygulamaları ve daha fazlasıyla mobil ve akıllı intraneti zenginleştirme

ntranet, şirketinizde olup biten her şeyin yayın merkezidir. İnsanların haberleri takip ettiği ve iş yerinde etraflarında neler olduğunu keşfettiği yerdir. Artık çalışanları daha da güçlendirmenin, daha doğrusu onlara çalışmalarını yayınlamaları için bir yol vermenin zamanı geldi.
Bugün Ignite'ta, SharePoint tarafından desteklenen mobil ve akıllı intranetiniz için aşağıdakiler dahil en yeni yenilik dalgalarını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz :
 • SharePoint Online modern ekip siteleri için ekip haberleri (bugün duyurulur).
 • Android ve Windows 10 Mobile için SharePoint mobil uygulamaları (bugün önizlemede).
 • iOS için SharePoint mobil uygulamasındaki haber toplama sekmesi (bugün duyurulmuştur).
 • SharePoint ana sayfasından (bugün duyurulmaktadır) modern bir ekip sitesi ve ilişkili bir Office 365 grubu oluşturun.
 • SharePoint Online ekip siteleri, belge kitaplıkları ve listeleri ve OneDrive İş (şimdi kullanıma sunuluyor) içinde yeni kişi deneyimleri.

Aşağıda, bu yeniliklerin bir özeti ve ek kaynaklara bağlantılar verilmiştir.

Ekip haberleriyle ekibi bilgilendirin ve güncel tutun

Ekip haberleri, ekibin diğer üyeleri ve geniş paydaşlarla birlikte önemli olayları ve başarıları nasıl takip ettiğiniz ve yayınladığınızdır. Ekip haberlerini gezi raporları, en iyi uygulamalar, proje güncellemeleri, yeni belge ve içeriğin öne çıkan özellikleri, yeni bir ekip üyesini karşılama, ekip hedeflerini paylaşma ve kilometre taşlarını kutlama gibi şeyler için kullanabilirsiniz.

Bir haber öğesi eklemek için ekip sitesi ana sayfasındaki Haberler web bölümünden bir haber makalesi oluşturmak için + Ekle'ye tıklayın Ardından, metin, video, belgeler, hızlı bağlantılar ve daha fazlasını eklemek için araç kutusunu (web bölümleri galerisi) kullanarak haber gönderisine içerik ekleyin. Bitirdiğinizde, Yayınla'ya tıklayın ve haber makalesi, Haberler web bölümündeki ekip sitesi ana sayfasında belirgin bir şekilde öne çıkar. Ve Tümünü Gör'e tıkladığınızda , ekibin haber arşivi olarak hizmet veren özel bir Haberler sayfasına gidersiniz.
Aşağıda, tüm haberleri (önde ve ortada) içeren bir ekip sitesinin SharePoint mobil uygulamasında nasıl görüntülendiği gösterilmektedir:
   
SharePoint uygulamasında ekip haberleri. Haber makaleleri, SharePoint uygulamasında güzel bir şekilde işlenir.
Ekip haberleri, ekibinizdeki tüm önemli içerikleri yayınlamanın harika bir yoludur. Gelecekte, güncel kalmanıza yardımcı olacak mobil ve e-posta bildirimleri alacaksınız.

SharePoint mobil uygulama önizlemeleri Android ve Windows 10 Mobile'a geliyor

Haziran 2016'da, intranetiniz cebinizde olan iOS için SharePoint mobil uygulamasının ilk sürümünü yayımladık . Bugün, her ikisi için SharePoint mobil uygulamasını getirerek daha ceplerini doldurmakta Android ve Windows 10'a Mobil önizleme.
SharePoint mobil uygulaması, kuruluşunuz genelinde içerik ve kişi aramanıza izin vererek, Office 365 genelinde ekip sitelerinize, kuruluş portallarına ve birlikte çalıştığınız kişilere hızlı erişim sağlayarak işinizin ilerlemesini sağlar. Uygulama içi deneyimlerin birçoğunu desteklemek için Microsoft Graph'tan yararlanırız ve en sık birlikte çalıştığınız içeriğe ve kişilere ulaşmanız için size ilgili bilgiler sağlarız.
Mobil ve akıllı intraneti zenginleştirme 4 Mobil ve akıllı intraneti zenginleştirme 5
Android: Sık Kullanılan ve Takip Edilen siteleri gösteren Ana Siteler sekmesi. Android: Site etkinliğini, dosyaları, listeleri ve tam site gezinmesini gösteren ekip sitesi.
   
Windows 10 Mobile: Sık Kullanılan ve Takip Edilen siteleri gösteren Ana Siteler sekmesi . Windows 10 Mobile: site etkinliğini, dosyaları, listeleri ve tam site gezintisini gösteren ekip sitesi.
SharePoint mobil uygulamasını şu amaçlarla kullanabilirsiniz:
 • Siteler'dan takip ettiğiniz veya sık ziyaret ettiğiniz ekip sitelerine gidin.
 • Bağlantılar'dan kuruluşunuz tarafından yapılandırılan önemli sitelere gidin.
 • Ekip sitenizdeki en son dosya etkinliğini gösteren Etkinlik görünümüyle neler olduğunu öğrenin.
 • Belge kitaplıklarınızı OneDrive uygulamasıyla açın ve ardından Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi Office mobil uygulamalarını kullanarak dosyalarınızı düzenleyin.
 • Birlikte çalıştığınız kişiler hakkında daha fazla bilgi edinin ve ne üzerinde çalıştıklarını keşfedin.
 • Kuruluşunuz genelinde siteleri, dosyaları ve kişileri bulmak için kuruluş çapında bir arama yapın.
 • Önce Android: Doğrudan SharePoint mobil uygulamasında bir ekip sitesinden bir PowerApp başlatabileceksiniz.
Android için SharePoint mobil uygulaması ve Windows 10 Mobile için SharePoint mobil uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin .

iOS'taki SharePoint uygulamasında ekibinizin tüm haberlerini yakalayın

iOS'ta SharePoint uygulamasını kullanıyorsanız, ekip haberlerinin mobil deneyimine ilk kez göz atmış olursunuz. Haberler sekmesine dokunduğunuzda , çalıştığınız sitelerden, takip ettiğiniz sitelerden ve iş arkadaşlarınızın çalıştığı sitelerden Microsoft Graph'ın zekasını kullanan toplu haberlerin bir listesini göreceksiniz. iOS'ta SharePoint mobile size tek bir yer sağlar. intranetinizden haberleri takip edin. Cebinizdeki haber bu!

SharePoint mobil ile ilgili haberler, gelecekteki bir güncelleme olarak diğer platformlara gelecektir.

SharePoint ana sayfasından modern bir ekip sitesi ve ilişkili bir Office 365 grubu oluşturun

Yakında, doğrudan Office 365'teki SharePoint ana sayfasından ekibiniz için bir site ve grup oluşturabileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Site oluştur sihirbazı, modern bir SharePoint ekip sitesinin yanı sıra bir Office 365 grubu da oluşturacaktır. . Hatta üye ekleyebilir ve siteyi yol boyunca sınıflandırabilirsiniz. Ve geçmişte bir SharePoint sitesinin sağlanmasını beklediyseniz, bu işlemin siteyi yalnızca saniyeler içinde oluşturacağını keşfedeceksiniz.

Çok yakında: Doğrudan SharePoint ana sayfasından bir ekip sitesi oluşturun.
Sonuç, Outlook'tan bir Office 365 grubu oluşturduğunuzda olduğu gibidir: Office 365 Grupları'ndaki her grup, bir SharePoint Online ekip sitesinin tüm gücünü alır .

Yeni insan kartlarıyla kimin kim olduğunu ve kimin ne üzerinde çalıştığını öğrenin

Ekip çalışması tamamen insanlarla ve üzerinde çalıştıkları şeyle ilgilidir. Artık bir SharePoint ekip sitesinde, belge kitaplığında, listede veya OneDrive İş'te bir kişi gördüğünüzde, o kişi hakkında daha fazlasını keşfetmenin değeri, halihazırda çalıştığınız yerde parmaklarınızın ucunda.

Kişi kartları, bir kişinin adının üzerine geldiğinizde SharePoint belge kitaplıklarında görünür.
Fareyle bir kişinin adının veya fotoğrafının üzerine geldiğinizde artık daha zengin bir kişi kartı göreceksiniz. Daha önce kart, temel iletişim bilgilerini ve kişiyle bağlantı kurmak için tek tıklamalı yöntemleri içeriyordu. Artık kişinin kim için çalıştığını ve son zamanlarda hangi belgeler üzerinde çalıştığını anında görebilirsiniz. Microsoft Graph tarafından desteklenen bu akıllı kişi kartları, Office 365 genelinde dosyalarınızla çalışırken kişiselleştirilmiş ve eyleme dönüştürülebilir bir deneyim sunar.
Office 365 genelinde kişilerin deneyimlerine yönelik yaklaşan güncellemeler hakkında daha fazla bilgi edinin .

Daha fazla yenilik için takipte kalın

17.08.2021

Diğer Haberler