Dijital hedeflerde yaşam: Anlatılmamış hikayeyi deneyimleyin

13 Temmuz 2001 Cumartesi günü Microsoft, "Kırmızı Kod" adlı kötü amaçlı yazılıma karşı uyarıldı. Sadece iki hafta içinde, ABC News, Kırmızı Kod solucanın dünya çapında 300.000'den fazla Windows bilgisayarına bulaştığını bildirdi. Haber çıktığında, Tom Clancy romanından çıkmış gibiydi. Microsoft, müşterileri ile güven oluşturmayı başaracaksa, ürün ve hizmetlerini geliştirirken güvenliği art niyet haline getiremeyeceğini erken öğrendi.
Peki Microsoft gibi büyük bir kuruluşun milyonlarca satır kod yazarak binlerce geliştiriciyle güvenliğe öncelik vermesini nasıl elde edersiniz? Herkesin aynı hedefe doğru yürümesini nasıl sağladın?
Buradaki bazı insanlar son zamanlarda, yolculuklarını ve Microsoft içindeki kültürü temelden değiştirmeye nasıl yardımcı olduklarını tartışmak için Microsoft'ta güvenlikte perde arkasındaki birkaç kişiyle zaman geçirdiler.
Artık microsoft güvenlik üzerinde daha önce hiç anlatılmadan iç hikaye alabilirsiniz.
Ayrıca ilginizi çekebilir:
· Artık Xbox
One için küresel beta sürümünde olan Project Spark'ı kullanarak oyun geliştiricisi olun· İhtiyacınız olanı Superpages'te bulun, şimdi Windows Phone'da
· Xbox One'ın Xbox Music'ini kullanarak müzik videoları izleme

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

01.11.2021

Diğer Haberler