p

Dell Technologies ve Microsoft, yeni VMware Solutions ile ortaklığını genişletiyor

Bulut, her türdeki kuruluşun yenilik yapmasını ve iş hedeflerine daha hızlı ilerlemesini sağlar. Verimlilik ve güvenliği artırdı ve şirketlerin yapay zeka ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilerin potansiyelinden yararlanması için yeni fırsatlar açtı. Bulut, her sektördeki işletmelerin dönüşümüne yardımcı oluyor: Perakende daha kişisel hale geliyor, bankacılık daha sorunsuz hale geliyor ve sağlık hizmetleri daha öngörülü ve önleyici hale geliyor.
Bu dijital devrim, teknoloji satıcılarının daha geniş bir müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için açık ve esnek olmasını talep ediyor. Yıllar boyunca, müşteri odaklı çözümler oluşturmak ve teknolojinin daha kolay benimsenmesini sağlamak için iş ortaklarıyla birlikte çalıştık. Sap, RedHat, Adobe, Citrix ve daha fazlası ile olan ortaklıklarımız buna bazı harika örnekler verilebilir. Bu ortaklıklar, müşterilerin ortamlarında zaten var olan araçlar ve teknolojilerle Microsoft bulut çözümlerinden yararlanmalarını sağlar. Bugün, müşterilere Microsoft Azure'da yerel, desteklenen ve sertifikalı bir VMware deneyimi sunmak için Dell Technologies ile genişletilmiş bir ortaklık duyurarak bu trendi sürdürmek için heyecanlıyız. Ayrıca, Microsoft Intune'un yönetim ve güvenlik yeteneklerini genişletmenin yanı sıra Windows Sanal Masaüstü'nün yeteneklerini genişletmek için VMware'i Microsoft 365 ekosistemine kabul ediyoruz.
 Azure VMware Çözümleri
Azure VMware Solutions, Azure'da müşterilerin Azure'da yerel VMware tabanlı iş yükleri çalıştırmasına olanak sağlayan kapsamlı bir VMware ortamı sunar. Müşteriler artık VMware ortamlarında ve Microsoft Azure'da uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir, yönetebilir ve güvenli hale getirebilir. Müşteriler, Azure'un ölçeğinden, performansından ve yeniliğinden yararlanırken VMware vSphere, vSAN, NSX ve vCenter dahil olmak üzere mevcut VMware yatırımlarından, becerilerinden ve araçlarından yararlanabilecektir.
Azure VMware Çözümleri, müşterilerin VMware iş yüklerini uygulamalarını yeniden düzenlemelerine gerek kalmadan Azure adanmış donanımlarında yerel olarak genişletmelerini ve yeniden dağıtmalarını sağlar. Bu entegrasyon aynı zamanda kuruluşların Azure'ın devasa ölçeğinden, güvenliğinden veVMWare logosu performansı artırırken uygulamaları yenilik yapmak ve modernleştirmek için hızlı sağlama döngüleri. Daha yaygın müşteri senaryolarından bazıları veri merkezi azaltma veya genişletmeleri, olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği ve modern uygulama geliştirmeyi içerir.
Azure'daki VMware iş yükleri, azure Active Directory, Azure AI ve IoT gibi çok çeşitli Azure hizmetleriyle tümleştirme yoluyla kolayca modern hale getirilebilir ve yeni ve akıllı deneyimler sağlar. Müşteriler ayrıca Azure Hibrit Avantajları ve ücretsiz Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleride dahil olmak üzere Azure VMware Çözümlerinde barındırılan Windows Server ve SQL Server için benzersiz Azure fiyatlandırması ve avantajlarından yararlanabilir.
Modern bir işyerine geçiş
Müşteriler dijital iş yeri yolculuğuna çıkarken, Microsoft 365 kuruluşlara çalışanların yaratıcı olmaları ve birlikte güvenli bir şekilde çalışmaları için eksiksiz ve akıllı bir çözüm sunar.
VMWare Workspace ONE'ı Microsoft 365 ekosisteminde ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Müşteriler, Microsoft Enterprise Mobility + Security paketinin bir parçası olarak Microsoft Intune ve Azure Active Directory Premium ile tümleştirme yoluyla cihazlar arasında Office 365'in güçlü üretkenlik özelliklerini yönetmek ve güvence altına almak için Workspace ONE'ı kullanabilecek. VMware Workspace ONE, Azure Active Directory koşullu erişim ilkesi çözümleme durumunu güncelleştirmek üzere cihaz durumu ve sistem durumu verileri sunmak üzere Intune tarafından sağlanan API'lerle tümleştirilecek şekilde güncelleştirilir. Office 365 ve Azure tabanlı uygulamalar için koşullu erişim ilkelerinin yapılandırılması Azure Active Directory yönetim portalında yapılmaya devam edecektir. Bu entegrasyon, müşterilere dijital dönüşümlerini hızlandırırken ek teknoloji seçenekleri sağlayacaktır.
Ayrıca yakın zamanda duyurduk Windows Sanal MasaüstüÇok oturumlu bir Windows 10 deneyimi, Office 365 ProPlus için optimizasyonlar ve Windows Server Uzak Masaüstü Hizmetleri (RDS) masaüstleri ve uygulamaları için destek sunan tek hizmet. Genel önizleme heyecanı inanılmazdı ve binlerce müşteri Windows Sanal Masaüstü deneyimini zaten önizledi. Bugünkü anlaşmanın bir parçası olarak VMWare, müşterilerin bulut girişimlerini daha da hızlandırmalarını sağlamak için Microsoft Windows Sanal Masaüstü'nün yeteneklerini genişletecek. İlk özelliklerin 2019 takvim yılı sonuna kadar teknik önizleme olarak kullanıma sunulması bekleniyor.
Misyonumuz, gezegendeki her insanı ve her kuruluşu daha fazlasını başarmaları için güçlendirmektir. Ve bu misyonu, ortak değeri ortaya çıkartan teknoloji yenilikleri ve stratejik ortaklıklar aracılığıyla gerçekleştirmeye kararlıyız. Bu işbirliği, müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik devam eden taahhüdümüzün harika bir örneğidir.

30.10.2021

Diğer Haberler