p

Daha hızlı, daha güvenli bir tarama deneyimine yükseltme

Geçen yıl paylaştığımız gibi , yalnızca mevcut işletim sistemleri için kullanılabilen en son Internet Explorer sürümü desteklenecektir. Tüketici cihazlarının büyük çoğunluğu otomatik olarak güncellendi, ancak bazı ticari müşterilerin hala eski web uygulamalarına bağımlılığı var. Bugün, ticari müşterilerin Windows 7'de Internet Explorer 11'e yükseltmelerine yardımcı olacak ek kaynakları ve iyileştirmeleri duyurmaktan mutluluk duyuyoruz; bu, Windows 10, Office 365 ve Surface Pro 4 ve Surface Book gibi en yeni Windows cihazlarını benimsemeyi kolaylaştırabilir .

Yeni Web Uygulaması Uyumluluk Laboratuvarı Kiti

Bugün kullanıma sunulan Web Uygulaması Uyumluluk Laboratuvarı Kiti , web uygulaması uyumluluk sorunlarının nasıl değerlendirileceğini ve düzeltileceğini gösteren bir self servis laboratuvardır. Bu laboratuvar, Internet Explorer'ın eski sürümleri için daha yüksek kaliteli öykünme sağlayan Kurumsal Mod'u kullanarak web uygulamalarını test etme ve düzeltme konusunda Microsoft Hizmetleri ve iş ortaklarının en iyi uygulamalarını içerir. Web uygulamalarını modern standartlara yükseltmek hala en iyi uzun vadeli çözümdür, ancak Internet Explorer 11'deki geriye dönük uyumluluk özellikleri, yükseltmeyi hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay hale getirebilir.

Kurumsal Mod İyileştirmeleri

Bugün ayrıca bir Microsoft tarayıcı çözümünü yükseltme ve yönetme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacak bazı önemli ürün geliştirmelerini de duyurduk Bu yetenekler ve iyileştirmeler şunları içerir:
  • Kurumsal Mod , çok çeşitli eski siteler ve web uygulamalarıyla çalışmak için iki yüksek kaliteli öykünme moduna ek olarak IE5, IE7, IE8, IE9, IE10 ve IE11 belge modlarını destekler.
  • Kurumsal Site Keşfi varsayılan olarak kapalıdır, belge modu ve belirtilen siteler tarafından kullanılan ActiveX denetimleri gibi verileri toplamak için yapılandırılabilir. Bu, web uygulaması ortamlarının değerlendirilmesinde kullanışlıdır.
  • HTTP Bağlantı Noktası numaraları artık belirtilebilir, böylece http://contoso.com:8080 ve http://contoso.com:8090 farklı belge modlarına yerleştirilebilir.
  • Microsoft Edge ve IE11 geçişi , BT Uzmanlarının hangi web sitelerinin hangi tarayıcıyla en iyi şekilde çalıştığını yapılandırmasına olanak tanır. Örneğin, son kullanıcılar daha güvenli Microsoft Edge tarayıcısını kullanarak web'de gezinebilir, ardından geriye dönük uyumluluk gerektiren siteler için otomatik olarak Internet Explorer 11'e geçebilir.
  • Daha basit, ölçeklenebilir bir Kurumsal Mod şeması artık Windows 10'da desteklenmektedir ve 2016'da Windows 7 ve Windows 8.1 için Internet Explorer 11'e getirilecektir. Bu, karmaşık web uygulaması portföylerini yönetmeyi daha da kolaylaştırır.
Müşteri odaklı bu iyileştirmeler, müşterilerin en son tarayıcıyı yükseltmesini ve güncel kalmasını daha da kolaylaştıracak.

Microsoft Edge'den ne haber?

Windows 10 için geliştirilmiş yeni tarayıcımız Microsoft Edge için heyecanlıyız . Microsoft Edge daha hızlı, daha güvenli bir tarama deneyimi sağlar ve Web Notu, Okuma Görünümü ve Cortana gibi yerleşik özelliklerle gezinmenin ötesine geçer. Ve Internet Explorer 11, bugün ActiveX denetimlerini, araç çubuklarını ve diğer eski teknolojileri kullanan milyonlarca web uygulamasını destekler. Her iki tarayıcı da Windows 10'da desteklenir, ancak varsayılan olarak Microsoft Edge'i öneririz.
Internet Explorer 11, Internet Explorer'ın en son ana sürümüdür ve Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 dahil olmak üzere yüklendiği işletim sisteminin ömrü boyunca desteklenmeye devam edecektir. Microsoft'a yeni web standartları getirilecektir. Edge, Internet Explorer 11 ise güvenlik güncellemelerini ve geriye dönük uyumluluk iyileştirmelerini almaya devam edecek.

Yükseltmek için çok mu geç?

Hayır, yükseltmek için çok geç değil. Windows 7 müşterileri, güvenlik güncellemelerini ve teknik desteği almaya devam etmek için  kadar Internet Explorer 11'e yükseltme yapmalıdır; Windows'un diğer sürümleriyle ilgili ayrıntılar için Microsoft Destek Yaşam Döngüsü sitesine bakın. Yükseltmenizi engelleyen teknik veya işle ilgili bir sorununuz varsa, yardımcı olabileceğimiz için lütfen Microsoft hesap ekibinize veya Microsoft iş ortağınıza ulaşın.
Microsoft, müşterilerin yükseltme yapmasına yardımcı olacak daha iyi geriye dönük uyumluluk ve kaynaklar sunarak, ticari müşterilerin en son tarayıcıda güncel kalmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor Internet Explorer 11'e geçiş, modern web standartları için daha iyi desteğe, iyileştirilmiş performansa, artırılmış güvenlik ve daha fazla güvenilirliğe ek olarak, Windows 10, Office 365 ve en yeni Windows cihazlarına yönelik yükseltmelerin kilidini açmaya da yardımcı olur.
 

17.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.