Çevrimiçi toplantılarla büyük paralardan tasarruf etmenin 5 yolu

Günümüz ekonomisinde tüm şirketlerin ortak bir noktası vardır: Sürekli olarak maliyetleri düşürmenin yollarını ararlar. İşletmeniz küçük veya büyük, kâr amacı gütmeyen veya kâr amaçlı olsun, en iyi şirketler sürekli olarak süreçlerini ve çalışanlarını mümkün olduğunca verimli hale getirmenin yollarını arıyor. Çevrimiçi toplantılar bunu yapmanın bir yoludur.
Göre Amerika'da Verizon Konferans adlı Toplantıları çalışmada, son derece yoğun bir düzenli gidenler 60'dan fazla toplantıları her ay uzmanları kim. Bazı yöneticiler hala yüz yüze toplantıların gücüne inanırken, çoğu, özellikle birden fazla şubesi, küresel müşterileri ve uzaktan çalışanları olan şirketler için her zaman mümkün olmadığını kabul edecek. Neyse ki, birçoğu çevrimiçi toplantıların çoğu durumda yüz yüze toplantılar kadar etkili olduğunu da görüyor.
Beş Yol FI - 1
Güçlü bir çevrimiçi toplantı aracı uyguladığınızda şirketinizin büyük tasarruf etmesinin beş nedeni:
  1. Ses, video, çevrimiçi sohbet ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla iletişim ortamına izin veren tek bir araca sahip olursunuz . Hizmetleri bu şekilde paketlemek genellikle önden daha az maliyetli olur ve ayrıca sorun giderme gerektiğinde BT kaynaklarından tasarruf edersiniz. Ayrıca, tek bir iletişim aracına geçiş yapmak, çalışanlarınıza daha az ustalaşma olanağı vererek yardımcı olur. Daha az eğitim gerekir ve daha az zaman kaybedilir.
  2. Sanal bir ortam aracılığıyla daha fazla kişinin dahil edilmesi, genel olarak daha az toplantı yapılmasına neden olur . Doğru çevrimiçi toplantı aracıyla yüzlerce kişiyi şirket görüşmelerinize dahil edebilir ve nerede olurlarsa olsunlar uzaktan bağlantı kurabilirler. İnsanlara evde, hasta veya seyahatte olmaları fark etmeksizin bağlantı kurma yeteneği vermek, daha az tekrarlanan toplantıya ve çalışanlarınızın zamanının daha verimli kullanılmasına yol açabilir. Ve kazanılan zaman, daha yüksek üretkenliğe eşittir ve bu da gelirde bir artışa yol açabilir.
  3. Çevrimiçi toplantılar uygulandığında daha az seyahat gerekir . Verizon Conferencing'in araştırmasına göre, şahsen yapılan beş kişilik bir toplantı (uçak yolculuğu gerekli), sesli konferanstan yedi kat, video konferanstan üç kat daha maliyetli Ekran paylaşımı, çevrimiçi sohbet ve video konferans gibi özelliklerle çevrimiçi toplantı araçları, iş seyahati ihtiyacını önemli ölçüde azaltabilir.
  4. Çevrimiçi toplantılar, çalışanların uzaktan çalışmasını kolaylaştırır ve daha az genel giderlere yol açabilir . Ofis alanı, kamu hizmetleri, malzemeler ve ofis malzemeleri söz konusu olduğunda, evden çalışan çalışanlara sahip olmak şirketinizi kurtarabilir. Aslında, Global Workplace Analytics'in istatistiklerine göre , tipik bir işletme, zamanının yarısında evde çalışan kişi başına yılda 11.000 dolara kadar tasarruf edebilir. Tüm çalışanlarınızın etkin bir şekilde bağlantı kurmasını sağlayan çevrimiçi bir toplantı aracına yatırım yapmak, genel giderlerden tasarruf edebileceğinize kıyasla çok küçük bir miktardır.
  5. Çevrimiçi toplantılarla daha az parayla küresel olarak bağlantı kurabilirsiniz . Küresel olarak bağlanmanın maliyeti aşırı olabilir. Doğru çevrimiçi toplantı aracı, telefon numaralarını her ülke için mümkün olduğunca yerel hale getirmek için düzenlediğinizde çalışanların ve dolayısıyla şirketinizin doğrudan aramalardan tasarruf etmesine olanak tanır.

17.08.2021

Diğer Haberler