CES 2021: ASUS'un en yeni serisi ROG Flow X13 ve ScreenPad Plus'lı ZenBook Pro Duo'yu içeriyor

CES 2021'de ASUS, "Be Ahead" sanal lansman etkinliğinde en yeni dizüstü bilgisayar, ekran ve eğlence çözümleri serisini duyurdu.
Tanıtılan Windows 10 cihazları arasında: ROG Flow X13, ilk 2'sinde 1 arada dönüştürülebilir ROG oyun dizüstü bilgisayarı ve Rog XG Mobile, Flow X13'ün oyun performansını ve bağlantısını güçlendiren ultra taşınabilir bir harici GPU.
Flow X13, 8 çekirdekli AMD Ryzen 9 5980HS CPU ve zorlu iş yükleri için gereken performansı sağlayan ve en son oyunlarda güçlü performans sağlayan özel GeForce GTX 1650 GPU ile ultra ince 13 inç gövdeye sahiptir. 32 GB'a kadar bellek sorunsuz çoklu görev sağlar. PCIe SSD, yüksek performans ve 1 TB'a kadar kapasite sağlayarak kullanıcılara oyunlar ve profesyonel portföyler için geniş depolama alanı sağlar.
360 derece menteşe, dokunmatik ekran görüntüleme ve etkileşimi en üst düzeye çıkarır ve dizüstü bilgisayar modundan oyun, çizim ve sunum için konumlara hızla geçer. Windows Mürekkep'inden de yararlanabilirsiniz. Uçlardan uyrağa klavye tasarımı, kompakt kasasına tam boyutlu, masaüstü tarzı bir düzen içerir. ErgoLift menteşesi, sistem daha iyi bir yazma açısı için açıldığından klavyenin arkasını kaldırır. X13'ü çadır moduna dönüştürün ve Xbox denetleyicisi gibi uyumlu cihazları kullanarak oyun oynayın.
ROG Flow X13, önünde ekran ve arkada klavye ile açık
ROG Akışı X13
Windows Hello ile oturum açın. İki adet 16:10 ekran seçeneği, 120 Hz yenileme hızı veya daha zengin ayrıntılara sahip Ultra HD 4K çözünürlük sağlar. Entegre tek dokunuşla giriş sayesinde akıllı telefon gibi de uyandırabilirsiniz. Her iki ekranda da Adaptive-Sync, gecikmeyi azaltmak, takılmayı en aza indirmek ve görsel yırtılmayı ortadan kaldırmak için panelin yenileme hızını GPU'nun kare hızıyla senkronize eder.
Kendi kendini temizleyen termal modül, parçacıkları fanlardan ve soğutuculardan uzaklaştırmak için toz önleyici tüneller kullanır. Birikmenin en aza indirilmesi, soğutma sisteminin zaman içinde daha güvenilir çalışmasına yardımcı olarak dizüstü bilgisayara uzun bir ömür boyu hızlı ve esnek oyun deneyimi sunar. Diğer gelişmeler gürültüyü artırmadan hava akışını %13'e kadar artırır.
İster iş üzerinde ister oyunlarda işbirliği yapın, gelişmiş iki yönlü yapay zeka gürültü engelleme, hem giriş hem de çıkış seslerinden istenmeyen sesleri kaldırır.
ROG Flow X13, klavye ve ekranı göstermek için açık yüzen ve düz
ROG Akışı X13
Pil, 10 saate kadar video oynatmaya güç tasarrufuna sahip. Hızlı şarj teknolojisi pili 30 dakikada %0'dan %50'ye yeniler.
ROG XG Mobile, harici grafik alternatiflerinin boyutunun bir kısmıdır, ancak Thunderbolt 4'ten daha hızlı olan özel bir PCIe 3.0 x8 arayüzü aracılığıyla doğrudan CPU'ya bağlı güçlü bir GeForce RTX 3080 GPU içerir. Bu üst düzey GPU, programlanabilir gölgelendirme için CUDA çekirdeklerini gelişmiş ışın izleme için 2. nesil RT çekirdekleri ve yapay zeka hızlandırmalı DLSS grafikleri için daha yüksek verim sunan 3. nesil Tensor çekirdekleriyle birleştiren yeni NVIDIA Ampere mimarisini temel alıyor.
Entegre 280W AC adaptör hem XG Mobile'a hem de Flow X13'e güç vererek kullanıcıların ek bir güç tuğlası taşıma ihtiyacını ortadan kaldırır.
ASUS ayrıca, çoklu görev için ana 4K OLED HDR ekranla çalışan tam genişlikte 4K ikincil dokunmatik ekran olan yeni eğimli ASUS ScreenPad Plus ile donatılmış 15 inç dizüstü bilgisayar ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED'i (UX582) piyasaya sürdü. En yeni nesil Intel Core i9 işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 3070 grafik kartı ile desteklenmiştir.
ZenBook Pro Duo UX582, her iki ekranda da renkli girdaplar göstermek için açık ve yüzen
ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED
Orijinal tasarımı genişleten ScreenPad Plus, daha iyi kullanılabilirlik ve potansiyel parlamayı azaltmak için ikincil ekranın arkasını otomatik olarak 9,5 derece yükselten bir otomatik eğim mekanizması içerir. ZenBook Pro Duo'daki NVIDIA GeForce RTX 3070 ayrı grafik yongası, ScreenPad Plus ve ana ekranı kullanarak çoklu ekran iş akışlarını işlemek için birden fazla çekirdeğe sahiptir. Çerçevesiz ekran tasarımı, daha sürükleyici görseller için %89 ekran/gövde oranına sahiptir.
ASUS ZenBook Duo 14 (UX482), çoklu görev için ana FHD NanoEdge ekranla çalışan ikincil dokunmatik ekran olan ASUS ScreenPad Plus'a da sahip 14 inç bir dizüstü bilgisayardır. Bu cihaz, 11. nesil Intel Core işlemciler ve NVIDIA GeForce MX450 ayrı grafikler veya Intel Iris X kombinasyonuyla performansı ince, 0,66 inç profiline sığdırıre tümleşik grafikler.
ZenBook Pro Duo ile aynı otomatik eğme mekanizmasına sahip olan ZenBook Duo'daki ikincil ekran, daha iyi okunabilirlik için 7 derece eğiktir. Ultra ince çerçeveler, geniş %93 ekran/gövde oranı ve dört taraflı çerçevesiz NanoEdge ekran sunan dizüstü bilgisayar, sürükleyici bir izleme deneyimi sunuyor. Ayrıca, uzun oturumlar boyunca önünüzdeyken konforunuzu artırmak için düşük mavi ışık için TÜV Rheinland sertifikalıdır, bu sayede daha uzun pil ömrü – 17 saat – ve USB-C Power Delivery sertifikalı şarj cihazından veya herhangi bir standart USB-C şarj cihazından çok yönlü şarj için USB-C Kolay Şarj özelliği sayesinde bunu yapabilirsiniz.
ZenBook Pro Duo UX482 açık, ikinci ekrana ve klavyeye bakıyor
ASUS ZenBook Duo 14
Hem ASUS ZenBook Pro Duo hem de ZenBook Duo, kullanıcılara fırça boyutu ayarı, doygunluk, katman opaklığı ve daha fazlası dahil olmak üzere yaratıcı uygulamaların hassas ve sezgisel kontrolünü sağlayan tamamen özelleştirilebilir bir uygulama olan Control Panel'i içerir. Photoshop, Lightroom Classic, Premiere Pro ve After Effects gibi Adobe araçlarını destekler.
Oyun cihazlarında olduğu gibi, Windows Hello'yu kullanarak oturum açabilirsiniz. Her ikisi de, kullanıcılar için başka bir etkileşim katmanı sağlayan bir kalem içerir. Yani her ikisinde de Windows Ink'i kullanabilecek, sesli olarak uyanabileceksiniz, uzak alan Cortana.
 

28.10.2021

Diğer Haberler