Alışveriş Sepetim

Büyüyen işletmelerin e-posta arşivleme hakkında bilmesi gerekenler

Çoğu ofis çalışanı için, e-posta göndermek ve yanıtlamak artık belirlenmiş bir görev değil, sürekli ve bazı durumlarda neredeyse otomatik olarak yapılması gereken bir şey gibi geliyor - neredeyse nefes almak gibi. Rakamlara bir bakın: Bu yılın sonuna kadar 215 milyardan fazla e-posta gönderip almış olacağız 2020'nin sonuna kadar mı? 257 milyardan fazla.
Bu çok fazla e-posta.
Aynı zamanda birçok önemli bilgidir. Ortalama bir gelen kutusunda depolanan tüm belgeleri, görüntüleri ve verileri düşünün; önemli yazışmalar, beyin fırtınası oturumları ve alınan kararlardan bahsetmiyorum bile. Şirketiniz bu fikri mülkiyeti korumak için yapması gerekeni yapıyor mu? Büyüyen işletmelerin dikkate alması gereken e-posta arşivlemenin bazı yönleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin .
Temel bilgilerle başlayalım. E-posta arşivleme tam olarak göründüğü gibidir: bir kişinin e-postalarını saklama ve aranabilir hale getirme süreci. Ve kanunen zorunludur .
On yıl önce, tüm işletmelerin e-postalar da dahil olmak üzere iş verilerinin elektronik kayıtlarını tutmasını gerektiren düzenlemeler getirildi. Bir dava durumunda, her kayıt kolayca alınabilir olmalıdır; bu, genel bir yedeklemeye güvenemeyeceğiniz anlamına gelir. Yani “O dosyayı bulamıyorum” kabul edilebilir bir mazeret değildir.
Bazı işletmeler de ek düzenlemelere uymak zorundadır Örneğin, halka açık şirketlerin 2002 tarihli Sarbanes-Oxley Yasasına uyması gerekirken, sağlık ve sigorta sağlayıcılarının HIPAA gereksinimlerini karşılaması gerekir.
 

17.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.