Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Bugün Connect()'te—Microsoft Graph ile tanışın

Bir şirket olarak, dünyanın işleyişini yeniden tasarlamaya odaklandık. Bilgi bolluğu çağında, insanların bilgi silolarından kurtulmalarına, "bir ağ gibi çalışmasına" ve birden çok temas noktasından gelen bilgileri anlamlı yollarla birbirine bağlamalarına yardımcı olacak entegre deneyimler aradıklarını anlıyoruz. Ofis genişletilebilirliği, her zaman her yerde bulunan bağlantı, mobil cihazlarda yeni deneyimler sağlama ve geliştiricilerin üretkenlik ortamını dönüştürebilecek güçlü ve kişiselleştirilmiş bulut hizmetleri oluşturmalarına olanak sağlama ile ilgili olmuştur. Bugün, New York'taki Connect() konferansında, Office Extensibility ve Azure Active Directory ekipleri, Microsoft Graph'ın  (bu yılın başlarında //build adresinde önizlendiği şekliyle eski adıyla "Office 365 Unified API") genel kullanıma sunulmasıyla ileriye doğru büyük bir adım attı. ). 

Microsoft Grafiği

Son kullanıcı deneyimini merkezde tutan Microsoft Graph, aşağıdakileri yaparak yeni üretkenlik senaryolarının kilidini açar:
 • Kurumsal BT'nin çalışanlar için hızla çözümler oluşturmasını sağlama.
 • Geliştiricilerin satır içi sosyal deneyimler oluşturmasını sağlamak.
 • İş ortaklarını Office deneyimlerini özelleştirmeleri ve uygulamalarını Office 365 verileriyle genişletmeleri için güçlendirme.
graph.microsoft.com adresinde bulunan Microsoft Graph, uygulamaların akıllı Microsoft bulutu üzerinden dijital çalışma ve dijital yaşam verilerine erişmesine olanak tanır.
Bu, geliştiriciler için daha önce bulunmayan üç büyük avantajı temsil eder:
 • Microsoft bulutunun özelliklerine erişmek için birleşik Microsoft API uç noktası.
 • Microsoft bulutunda yaşayan verilere birleşik erişim.
 • Microsoft bulutundan gelen istihbarat ve içgörülere birleşik erişim.
Bugün Connect'te
Başka bir deyişle, Microsoft Graph, akıllı makine öğrenimi algoritmalarını çok sayıda veri ve kullanıcı davranışıyla bir araya getirerek akıllı içgörüleri ortaya çıkarır - hepsi yalnızca tek bir yetkilendirme simgesiyle.

Microsoft bulutunun özelliklerine erişmek için birleşik Microsoft API uç noktası

Microsoft Graph bugün, Office 365 ve Azure AD genelinde API'leri, verileri ve zekayı ortaya çıkarıyor. Microsoft genelindeki birden çok grafiğin ve tüm API'lerin Microsoft bulutunun gücüne tek bir birleşik ağ geçidi aracılığıyla katkıda bulunduğu ve bu ağ üzerinden erişilebildiği yakın bir geleceğe doğru inşa ediyoruz.
HTTP isteği yapabilen herhangi bir geliştirici, herhangi bir platformdan API'yi arayabilir ve bir zamanlar silolanmış Office 365 hizmetlerinde artık doğrudan Microsoft Graph aracılığıyla gezinilebilir. Geliştiriciler için, eskiden 50+ satır olan kodlar şimdi beşe indirildi.
Microsoft Graph'ı geliştiriciler için mümkün olduğunca yararlı hale getirmek için SDK'ları da yayınlıyoruz. .Net, iOS ve Android ile başlıyoruz ve ardından Node.js, Python, Java ve Ruby gibi diğer platformlara genişliyoruz. Çeşitli platformlar için kod örnekleri GitHub'da mevcuttur .

Microsoft bulutunda yaşayan zengin verilere birleşik erişim

Microsoft Graph'ı, geliştiricilerin Microsoft bulutunda yaşayan zengin verilere erişmeleri için bir ağ geçidi olarak da düşünebilirsiniz.
Geliştiricilerin dünyanın çalışma şeklini şekillendirme fırsatları sonsuzdur. Yalnızca Office 365 yüzey alanı içinde sahip olduğumuz veri miktarını göz önünde bulundurun:
 • 18 milyondan fazla tüketici Office 365 abonesi.
 • 60 milyon ticari Office 365 aylık aktif kullanıcı.
 • Yarım milyardan fazla kişi belgelerini ve fotoğraflarını OneDrive'da yönetiyor.
 • 200 milyondan fazla Office mobil indirmesi (iOS ve Android mobil cihazlarda WXP, Outlook, OneNote).

Microsoft bulutundan gelen istihbarat ve içgörüye birleşik erişim

Microsoft Graph olan Microsoft bulut içinde inşa erişimin akıllı anlayışlar geliştiriciler için tutarlı uç nokta.
Microsoft Graph etkinliklerinize (örneğin belgeler, takvimler, toplantılar) erişebildiği için, aşağıdakiler gibi bir dizi kritik iş ve üretkenlik sorusunu ele almak için kullanılabilir:
 • Kullanıcı kiminle yakın çalışıyor?
 • Şu anda meslektaşlarım için hangi belgeler ve konular önemlidir?
 • Patronum için en önemli olan nedir?
Microsoft Graph ile geliştiriciler, modern çalışmanın tüm temas noktalarından gelen verilerle kolayca etkileşim kurabilen akıllı, insan merkezli uygulamalar oluşturma yetkisine sahiptir.
Gibi Yenilikçi ortaklar Do.com ,  Skyhigh ağları ,  officeatwork ,  Smartsheet ,  TechnologyOne  ve  CloudLock zaten kendi endüstrileri dönüştürmek için Microsoft Graph'ı kullanmaya başladılar. İlginç kullanım örneklerini buradan okuyabilirsiniz .
 

17.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.