Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Bu işletme grubu, dünyada en sık saldırıya uğrayan gruptur. İşte size şu şekilde yardımcı olduk


Dünya çapında 300 veya daha az çalışana sahip “küçük veya orta ölçekli işletme” (KOBİ) tanımını karşılayan 79 milyon işletme var ve bu işletmeler dünyadaki tüm şirketlerin yüzde 95'ini temsil ediyor - bu da dünya işgücünün şaşırtıcı bir yüzde 63'üne tekabül ediyor. . Bu rakamlar ne kadar devasa olursa olsun, dünya çapındaki istihdama gölge düşüren diğer rakamlar yalanlıyor: Geçen yıl KOBİ'lerin yüzde 55'i siber saldırılardan kurtuldu, bu ihlallerin yüzde 52'si insan hatasından kaynaklandı ve dörtte birinde Bu durumlarda, hassas müşteri verileri ihlal edildi. Ortalama bir siber saldırı bir KOBİ'ye 190.000 ABD Dolarına mal olacak ve bir fidye yazılımı saldırısından sonra KOBİ'lerin yalnızca üçte biri kârlı kalabilir .
Bu yıl, bu rakamlar yalnızca KOBİ'lerin yüzde 90'ının şu anda herhangi bir veri korumasına sahip olmadığı için artacaktır.
Neredeyse her şirketin bir bakıma bir teknoloji şirketi olduğu bir çağda, Windows 7 için 14 Ocak 2020'de yaklaşan desteğin sona ermesi, yalnızca bu işletmeler üzerindeki baskıyı artırıyor.

Bu topluluğa karşı sorumluluğumuzu düşündük

Microsoft Ignite'taki açılış konuşmamda, uygulama uyumluluğuyla ilgili zorluklardan uzun uzun bahsettim ve Microsoft'un uyumluluk konusunda nasıl bir sorumluluk üstlendiğini paylaştım Bunun arkasındaki mantık basittir: Diğer nedenlerin yanı sıra, daha fazla kuruluş modern altyapıları işlettiğinde, saldırıların dünyaya yayılmasını önlemek çok daha kolaydır. Benzer şekilde, ekibim KOBİ topluluğunun ihtiyaçlarına bakarken, onların güvenlik duruşlarına karşı sorumluluğumuzu düşündük . Bazı analizlerden sonra, Microsoft 365'in (büyük şirketlerin ihtiyaçlarına göre ince ayarını yaptığımız bir ürün) kurumsal teklifinde olmayan bir yol keşfettik.
Cevap Microsoft 365 İş oldu ve KOBİ'lere mümkün olan en düşük maliyetle güvenli ve üretken olmak için mümkün olan en iyi fırsatı sunduğuna inanıyorum. Microsoft 365 İş, birçok banka, hükümet ve çok uluslu şirket tarafından kullanılan güvenlik araçlarının aynısını ve Office 365'teki aynı üretkenlik araçlarını sunar.
Son zamanlarda, bu konuyu farklı düşünmek ve konuşmak için çaba sarf ettik .
Birçok KOBİ'nin kendilerine ait bir Baş Güvenlik Görevlisi (CSO) tutacak kaynaklara sahip olmamasına rağmen, bu topluluğun Microsoft 365 İş'i bir STK gibi kullanabileceğini düşünüyorum. Bu kaynakları hemen nasıl kullanacağınızı öğrenmek için YourNewCSO'da birkaç dakika geçirmenizi tavsiye ederim Güvenlik yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, site ve bu sekiz hızlı (ve komik?) video size işinizi daha iyi güvence altına almak için gerekli adımları gösterecektir.
Verilerimiz, güvenliğin  üretkenlikte büyük bir artışla birleştirilmesinin , bir KOBİ'yi rekabet ortamında farklı kılacak inovasyon türü olduğunu açıkça göstermektedir Qualtrics'in iki müşterisi üzerinde yakın zamanda yapılan bir araştırma, modern araçları kullanan çalışanların müşterilerine daha iyi hizmet verebileceklerini söyleme olasılıklarının yüzde 50 daha yüksek olduğunu ve şirketleri tarafından değer verildiğini hissetme olasılıklarının yüzde 121 daha fazla olduğunu buldu. üretkenlik, sadakat ve pozitif bir organizasyon kültürü.

Zaten sahip olduklarınızı tam olarak kullanın

Bu gönderi boyunca basitçe bir şeyler satmaya çalışmak yerine, Office 365'e zaten sahip olan KOBİ'lerin ek para harcamadan güvenliklerini artırabileceklerine dikkat çekmek istiyorum. Aşağıda, güvenliğinizi hiçbir ekstra ücret ödemeden iyileştirmeye yönelik yedi adım yer almaktadır; ayrıca bunun nasıl yapıldığını okuyabilir veya bu hızlı genel bakışı izleyebilirsiniz .
  1. Microsoft Güvenli Puanınızı kontrol edin .
  2. Çok Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (MFA) ayarlayın. MFA'yı kurmak, kimlik saldırılarının yüzde 99'unu önleyecektir.
  3. Office 365'teki yerleşik mobil uygulama yönetimi araçlarını kullanın.
  4. Yönetim görevlerini gerçekleştirmek için ayrı bir hesap oluşturun.
  5. En son tehditlerden korunmak için buluttan yararlanan bir virüsten koruma çözümü kullanın. Microsoft Defender, Windows 10'da , kuruluşların yüzde 50'sinden fazlasının kullandığı bazı kullanıma hazır harika özellikler sağlar .
  6. Dosyaları OneDrive İş'te depolayın ve bulut sizin yedeğiniz olsun. Artık zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan manuel PC yedeklemesi yok. Daha da iyisi, saldırıya uğradıysanız ve belgelerinizi düzenli olarak OneDrive'a kaydediyorsanız, dosyalarınızı saldırı gerçekleşmeden önceki duruma geri döndürebilirsiniz.
  7. E-posta otomatik yönlendirmeyi durdurun.
Yüzlerce KOBİ ile yaptığımız görüşmelerden anladığımız gibi, bir güvenlik kültürü oluşturmak , atabileceğiniz en büyük ilk adımlardan biridir. Şu anda çalışanlarınızı güvenlik tehditlerini nasıl tespit edecekleri konusunda eğitmenin zamanıdır ( örneğin , o şüpheli bağlantıya tıklamayın ve yaparsanız, lütfen birisine bildirin ) ve Windows 7 çok hızlı bir şekilde destek sonuna ulaştığında bunu kullanın. mevcut en iyi, en güvenli platformumuza geçmek için bir fırsat olarak. Microsoft 365 İş yardımcı olabilir.

25.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.