Blog

Temmuz ayındaki Microsoft 365'teki yenilikler—uygulamaları entegre etme ve işletmeleri güçlendirme

Temmuz ayındaki Microsoft 365'teki yenilikler—uygulamaları entegre etme ve işletmeleri güçlendirme

Bu ay, yıllık iş ortağı konferansımız Microsoft Inspire'da 17.000 katılımcıyı ağırladık ve Microsoft 365'te , Microsoft Teams'in ücretsiz bir sürümü de dahil olmak üzere, ekip çalışmasını geliştiren bir dizi yeni özelliği duyurduk Ayrıca, ortak görevlerin yönetimini kolaylaştıran ve veri görselleştirmeyi iyileştiren güncelleştirmeler de dahil olmak üzere, kuruluşların çalışanlarını güçlendirmesine yardımcı olmak için Microsoft 365 genelinde bir dizi yeni özelliği kullanıma sunduk. Bu güncellemelerin sizin için alakalı ve yararlı olduğundan emin olabilmemiz için geri bildiriminizi de duymak istiyoruz  .
Temmuz ayındaki yeniliklere bir göz atın.
SharePoint ekip siteleri, Microsoft Planlayıcısı yetenekleri -Biz SharePoint ile Planner entegre ekip sitelerine doğrudan yeni görev yönetimi yetenekleri getirmek. Artık SharePoint içinden ekip sitenize doğrudan bir plan ekleyebilir ve bu planlardan Planner panolarını ve grafik görünümlerini SharePoint sayfalarına ve haber gönderilerine gömebilirsiniz. Bu entegrasyon, ekip üyelerinin önemli kaynakları tek bir havuzda tutarken proje görevlerine kolayca erişmesini ve bunlarla etkileşim kurmasını sağlar.
SharePoint'te bir Planner planının ekran görüntüsü.
Yeni Planner web bölümü ile plan bilgilerini doğrudan sayfalara ve haber gönderilerine ekleyin.
Microsoft Excel'de dişli yorumlar—Paylaşılan belgelerde işbirliğini geliştirerek ve Word, Excel ve PowerPoint'te tutarlı bir deneyim sağlayarak Excel'e zincirli yorumlar ekledik. Dizili yorumlar, bir belgedeki içerik etrafında gerçekleşen konuşmaları kolayca takip etmenize ve @bahsetmeler ve iç içe yanıtlar kullanarak iş arkadaşlarınızla doğrudan etkileşim kurmanıza olanak tanır. Bu iyileştirmeler, birden fazla ortak çalışanla e-tablolar üzerinde çalışmayı kolaylaştırır ve cihazlar arasında okunabilirliği ve düzenlemeyi geliştirir.
Excel'deki ileti dizili yorumlar, bu ay Office Insiders programına kayıtlı Office 365 aboneleri için önizleme olarak sunuluyor ve bu yılın ilerleyen zamanlarında tüm Office 365 aboneleri tarafından kullanılabilecek.
Excel'de zincirlenmiş yorumları gösteren bir gif.
Dişli yorumlar, Excel'de birden çok ekip üyesiyle çalışmayı kolaylaştırır.
Microsoft Power BI için Visio Visual —Power BI aboneleri artık doğrudan Power BI'da güçlü Visio görselleştirme özelliklerini kullanabilir. Visio Visual ile verileri hızlı bir şekilde göstermek ve grafikler ve diyagramlarla karşılaştırmak için Power BI veri kümelerini ve Visio görselleştirme araçlarını kullanarak etkileşimli Power BI panoları oluşturabilirsiniz.
İki Power BI çubuk grafiğinin yanında bir Visio kuruluş şemasını gösteren ekran görüntüsü.
Visio Visual, Power BI'da verileri keşfetmenin yeni ve heyecan verici yollarını sağlar.
Power BI'da Microsoft 365 kullanım analizi—Power BI'da Microsoft 365 kullanım analizinin  genel kullanıma sunulduğunu duyurduk Artık Microsoft 365 kullanım verileri, sahip olduğunuz hizmetleri daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için doğrudan Power BI'a bağlanabilir. Ayrıca sohbet, kanallar ve toplantılar gibi çeşitli işlevlerle ilgili ayrıntılarla birlikte kuruluşunuzun Microsoft Teams'de nasıl birlikte çalıştığına dair bir genel bakış sağlayan yeni bir Teams kullanım raporunu da kullanıma sunduk. Yöneticiler, Microsoft 365 kullanım analitiğini kullanarak, işletmeleri genelinde hizmetlerin daha iyi benimsenmesini sağlayabilir ve BT harcamalarından daha iyi yararlanabilir.
Microsoft 365 kişi kartında LinkedIn Satış Gezgini—Microsoft 365 kişi kartını LinkedIn Sales Navigator'dan gelen bilgileri içerecek şekilde geliştiriyoruz. Bu güncelleştirme, Office 365'te kişi kartlarının göründüğü her yerde potansiyel müşterileriniz ve müşterileriniz için profil bilgilerini ortaya çıkarmanıza olanak vererek daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.
Doğrudan Web için Outlook'ta LinkedIn Sales Navigator bilgilerinin ekran görüntüsü.
Microsoft 365 kişi kartındaki LinkedIn Sales Navigator, daha iyi ilişkiler kurmanıza olanak tanır.
Microsoft 365 kişi kartındaki LinkedIn Satış Gezgini, yakında Web için Outlook'taki Microsoft 365 ve Office 365 ticari müşterilerine sunuluyor.

Diğer güncellemeler

Devamını oku

Microsoft 365'te yeni canlı etkinliklerle çalışanların katılımını sağlamak için 4 adım

Microsoft 365'te yeni canlı etkinliklerle çalışanların katılımını sağlamak için 4 adım

Bu ayın başlarında , Microsoft 365'te herkesin ekipler ve kuruluş genelinde canlı ve isteğe bağlı etkinlikler oluşturmasına olanak tanıyan yeni akıllı etkinlik özelliklerini duyurduk Bugün sizi Microsoft 365'teki canlı etkinliklerin genel önizlemesini kullanmaya ve kuruluşunuzun her düzeyindeki liderler ve çalışanlar arasında bağlantı ve etkileşimi güçlendirmenin yeni yollarını keşfetmeye davet ediyoruz.
Modern işyerindeki çalışanlar, her zamankinden daha fazla, yaratıcılığın kilidini açan, hayatlarını daha üretken ve tatmin edici kılan ve kuruluşlarının misyon ve amacı ile bir bağlantı duygusu geliştiren çalışma ortamları arıyorlar.
Kuruluşunuzun bu yeni çalışma kültüründe başarılı olması için kritik bir ilk adım, çalışanlarınızı ortak amaç ve hedefler etrafında hizalamaktır. Liderler, bunu iyi yapan kuruluşların, bağlı bir işgücünü çekme ve elde tutma avantajına sahip olduğunun farkındadır.
Kuruluşunuzun liderlerin ve çalışanların Microsoft 365'teki yeni canlı etkinliklerle bağlantı kurmasını sağlamanın dört yolu şunlardır:

1—Kuruluşunuz genelinde etkileşimli tartışmaları başlatmak için canlı etkinlikleri kullanın

Bugün, CEO Satya Nadella da dahil olmak üzere Microsoft'taki yöneticiler, dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarla bağlantı kurmak ve iletişim kurmak için Microsoft 365'i kullanıyor. Artık Microsoft 365'e sahip herhangi bir şirket veya kuruluş, insanların liderlere ve onların mesajlarına odaklandığı ve topluluktaki konuşmaları netleştirmek veya güçlendirmek için sorular sorduğu bu yüksek katılım anlarını yaratabilir.
Microsoft Stream, Teams veya Yammer'ı kullanarak hedef kitlenizin, ekibinizin veya topluluğunuzun bulunduğu her yerde canlı bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Katılımcılar bildirimler alır ve web, mobil veya masaüstü kullanarak yüksek çözünürlüklü video ve etkileşimli tartışma ile gerçek zamanlı olarak katılabilir.
Bir etkinliğin ardından, kaydı bir etkinlik sayfasında kullanılabilir hale getirmek kolaydır, bu da etkinliği kendi programınıza göre izlemenize ve etkinlik kaydının içeriğinin kilidini açan güçlü AI özellikleriyle hızla yetişmenize olanak tanır. Kayıt otomatik olarak kopyalanır ve hoparlörlerdeki değişiklikleri algılayarak daha sonra içerik aramayı kolaylaştırır.
Farklı zaman dilimlerinde bulunan veya canlı yayına katılamayan çalışanlar için konuşma devam eder, bu nedenle liderler ve akranlarıyla bağlantıda hissetmeye devam ederler; bu da coğrafi veya kurumsal sınırların üstesinden gelmeye yardımcı olur.
Etkinlik ve kayıtlar, Office 365'teki akıllı video hizmeti olan Microsoft Stream tarafından desteklenmektedir.
Microsoft 365'te canlı bir etkinlik görüntülemek için açılan bir dizüstü bilgisayarın görüntüsü.

2-Açık topluluklarda sürekli diyalogu teşvik edin

Microsoft 365'teki bir canlı etkinlik öncesinde, sırasında ve sonrasında, işlevleri veya tüm kuruluşu kapsayan Yammer topluluklarıyla herkese söz hakkı verin. Çalışanların sesini duyurabilecekleri bir forum sağlamak, bir kültürü dönüştürmenin önemli bir parçasıdır. Bu topluluklar, insanların istedikleri zaman fikirlerini, endişelerini veya sorularını dile getirebilecekleri ve liderlerin özgün bir şekilde yanıt verebilecekleri yerlerdir.
Etkin bir Yammer topluluğu, güven, bağlantı ve aidiyet duygusu oluşturur. Ayrıca canlı bir etkinlik sırasında konuşmaktan çekinen çalışanların doğrudan liderlerle bağlantı kurabilecekleri bir forum sağlar.
Satır içi ileti çevirisi sayesinde Microsoft 365'teki canlı etkinlikler, kişilerin kendilerini kendi dillerinde ifade etmelerini sağlar.

3—Liderlerin etkinlikleri, blogları, videoları, haberleri ve kaynakları paylaşmaları için bir intranet sitesi oluşturun

Bir SharePoint iletişim sitesinde içerik, konuşma ve video kanallarını kullanarak sürekli, çevrimiçi bir varlıkla lider olarak geniş ölçekte iletişim kurun. Haber dağıtımı ve bloglar için optimize edebilir ve ilgili içerik, anketler ve anketler ve okuyucu analitiği ile etkileşimi derinleştirebilirsiniz.
Burası ayrıca daha sonra görüntülemek üzere kaydedilmiş olayları paylaşmak için harika bir yerdir. Çalışanların önceden soru ve yorum gönderebilecekleri her etkinlik için özel bir sayfa oluşturmanız yeterlidir. Liderler ve organizatörler daha sonra bu girdiyi etkinliklerin mesajlarını ve içeriğini oluşturmak için kullanabilir.

4—Kurumsal iletişimi planlayın ve etkiyi ölçün

Yönetici ve iç iletişim, bir veya birçok kişiden oluşan bir ekip tarafından yönetilebilir, ancak başarıyı sağlamak için dikkatli planlama ve yürütme gerekir. Office 365'teki ekip çalışmasının merkezi olan Microsoft Teams, etkinliklerin ve diğer yönetici iletişimlerinin oluşturulması ve üretilmesinde birlikte çalışmak için idealdir. Canlı etkinliğiniz için etkili bir sahne arkası sağlayarak, daha geniş bir kitleyle paylaşmadan önce size konuşmacılarla çalışmanız ve içeriği onaylamanız için ortak bir alan sağlar.
Hedef kitlenizle etkileşim kurmaya başladığınızda, bir Yammer topluluğundaki her ileti, gönderinizin kaç kişiye ulaştığına ilişkin görünür bir sayıya sahiptir. Bu, hem topluluk organizatörlerinin hem de çalışanların ne okunduğunu anlamalarına yardımcı olur. Grup içgörüleri, toplulukta oluşturulan bilgi ve bilgilerin, gruptaki üyelik durumlarından bağımsız olarak insanlara nasıl fayda sağladığını gösterir. Örneğin, pasif ziyaretçiler grup sohbetlerinden değer kazanabilir ve bilgileri günlük işlerinde başka bir yere uygulayabilir. Ayrıca bir etkinlik kaydının ve bir kanaldaki izlenme sayısını ve videoyu kaç kişinin beğendiğini görebilirsiniz. Sayfalar ve haber makaleleri ayrıca okuyucuları anlamak için istatistiklere sahiptir.

Bir kuruluştaki tüm liderleri güçlendirme

Liderlik, elbette, sadece örgütsel liderlere atıfta bulunmaz. Toplulukların liderleri, konu uzmanları, işlevsel yöneticiler veya uzmanlık, uygulama veya çıkar gruplarının önde gelen alanları olan tutkulu bireyler olabilir. Microsoft 365'teki bu aynı yetenekler, her düzeydeki liderlerin topluluklarıyla bağlantı kurmasını ve sürdürmesini sağlayabilir.
TDS Telecom'da Çeşitlilik ve Kapsayıcılık yöneticisi Patrick Yates, topluluk bağlantılarını ve katılımı çalışan deneyiminin önemli bir parçası ve yetenekleri işe almak için bir nimet olarak görüyor. "İşgücüne giren genç nesiller, özellikle modern, kapsayıcı bir ortam istiyor - kendilerinden daha büyük bir şeyin parçası olmak."

Çalışanlarınızı ve liderlerinizi bugün birbirine bağlayın

Microsoft 365'te canlı etkinliklerin genel önizlemesini deneyimleyin ve liderlerinizle çalışanlarınızı bugün birbirine bağlamaya başlayın. Tech Community'deki geri bildirimlerinize dayanarak ek özellikler ve işlevler ekleyeceğiz .
Canlı bir etkinlik oluşturmak için bir Office 365 E3 veya E5 lisansına ihtiyacınız olacak ve yöneticinizin bunu yapmanız için size izin vermesi gerekir. Canlı bir etkinliğe katılmak için kimliği doğrulanmış kullanıcılar için bir Office 365 lisansına ihtiyacınız vardır. Belirli konfigürasyonlarda genel (anonim) erişim mümkündür.
Daha fazla bilgi edinmek için Office.com'da Connect liderlerini ve çalışanlarını ziyaret edin  ve akıllı olay özellikleri hakkında daha fazla bilgi için Tech Community'deki Microsoft 365 canlı etkinlikler gönderisini ziyaret edin .
Devamını oku

Schlumberger, Microsoft 365 ile küresel ekip çalışmasını iyileştiriyor

Schlumberger, Microsoft 365 ile küresel ekip çalışmasını iyileştiriyor

Schlumberger logosu.
Ron Markezich'in profil fotoğrafı.Rezervuar karakterizasyonu, sondajı, üretimi ve keşfinde 80 yılı aşkın öncü yenilikçiliği ile Schlumberger, petrol ve gaz endüstrisinde yukarı yönlü ürün ve hizmetlerin lider sağlayıcısıdır. Hem dahili olarak 85 ülkede 100.000'den fazla çalışanıyla hem de harici olarak Schlumberger ürünlerine ve hizmetlerine bağlı olarak dünyanın önde gelen küresel petrol ve gaz müşterileriyle işbirliğine dayalı bir işletmedir. Verileri ve pahalı kaynakları karmaşık bir dağıtım sistemleri ağı aracılığıyla taşımak, tüm paydaşlar için güvenilir, gerçek zamanlı işbirliği ve iletişim gerektirir. Microsoft 365'te standartlaştırmanın, şirketin buluttan yararlanma ve verimli müşteri hizmetleri sağlama stratejisinde ileriye doğru atılmış büyük bir adım olmasının bir nedeni budur.
Yakın zamanda, Schlumberger'in Bilgi Teknolojileri Başkan Yardımcısı Sebastien Lehnherr, ekip çalışmasını ve üretkenliği küresel ölçekte yönlendirmek hakkında şunları söyledi:
“Operasyonel verimlilik ve çeviklik, performans ve hizmet kalitesi için çabalayan, yüksek düzeyde düzenlenmiş bir hizmet endüstrisinde gereksinimlerdir. Microsoft 365'i dijital stratejimizin temel bir unsuru olarak kullanıyoruz - Microsoft Teams, Enterprise Mobility + Security, Power BI ve Windows 10, çalışanlarımızı daha verimli bir şekilde işbirliği yapmalarına ve daha üretken olmalarına yardımcı olan sezgisel, zengin özelliklere sahip araçlarla küresel olarak güçlendiriyor ofiste veya yoldayken.”
Parmaklarının ucunda son derece güvenli, işbirliğine dayalı bulut uygulamalarıyla, sahada ve Paris, Houston, Londra ve Lahey'deki merkez ofislerinde çalışan Schlumberger çalışanları, hizmet sunumunu hızlandıran ve müşterilerin ürünlerinin pazara taşınmasını sağlayan çevik dijital bağlantılarla güçlendiriliyor. Engelsiz iletişim, Schlumberger'in liderlik merkezlerindeki büyük resim uzmanlığını üretim tesislerinde yerel deneyimle birleştirmeye yardımcı olarak müşteri ilişkilerine değer katar. Ayrıca Schlumberger'in küresel Windows 10 dağıtımının Microsoft bulut iş üretkenliği platformuna nasıl değer katacağını görmekten heyecan duyuyoruz.
Devamını oku

Office 365 ProPlus güncelleştirmeleri

Office 365 ProPlus güncelleştirmeleri

 

Office 365 ProPlus en değerli kurumsal uygulamalarımızın bulut bağlantılı ve her zaman güncel sürümlerini getirir. Bugün, ProPlus’la ilgili üç önemli duyuru yapıyoruz: Office 365 sistem gereksinimlerindeki değişiklikler; ProPlus güncelleştirme modelinde Windows 10 ile uyumu da içeren geliştirmeler; ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmeye yönelik yeni araçlar ve programlar.

Office 365 sistem gereksinimlerindeki değişiklikler

Office 365 ProPlus, Office 365 hizmetleri deneyimini yaşamanın en iyi yoludur. BT için, ProPlus mevcut en güvenli ve en eksiksiz üretkenlik uygulamaları paketini getirir. Üstelik uygulamalar bulut bağlantılı ve her zaman güncel olduğundan, yeni güvenlik özellikleri, yeni telemetri ve yeni yönetim özellikleriyle sürekli daha iyi bir duruma gelirler. Son kullanıcılar için, ProPlus Office 365 hizmetlerini canlandırır. Modern bir uygulama modern bir hizmete bağlandığında, büyü gerçekleşir. İnsanlar işbirliği yapmanın yeni yollarını bulur. Uygulamalar sıradan görevleri basitleştirebilir. Gelişmiş güvenlik hizmetleri de çalışırken kullanıcıları koruma altına alabilir.

Müşteriler Office’in eski sürümlerinden biriyle Office 365’e bağlandığında, hizmetin sağladığı tüm olanaklardan yararlanamaz. BT avantajları, özellikle de güvenlik eksik kalır. Uygulamaların son kullanıcı deneyimi ise belirli bir anda gönderilen özelliklerle sınırlı kalır. Müşterilerin Office 365 aboneliklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için, sistem gereksinimlerimizi güncelleştiriyoruz.

 • Office 365 hizmetlerine bağlanmak için Office 365 ProPlus veya temel destek kapsamındaki kalıcı Office gerekiyor. 13 Ekim 2020’den başlayarak Office 365 hizmetlerine bağlanmak için Office 365 ProPlus veya temel destek kapsamındaki kalıcı Office gerekecek. En iyi deneyimi Office 365 ProPlus sağlayacak, ama 2020’ye gelindiğinde buluta geçmeye hazır olmayan müşteriler için temel destek kapsamındaki kalıcı Office’ten bağlantıları da destekleyeceğiz.
 • Yalnızca Office 365 ticari hizmetleri için geçerlidir. Bu güncelleştirme kalıcı Office istemcilerine, şirket içi sunuculara bağlanan kalıcı Office istemcilerine veya tüketici hizmetlerinden herhangi birine yönelik sistem gereksinimlerimizi veya destek ilkelerimizi değiştirmez.
 • Üç yılı aşkın bir süre önce bildiriliyor. BT’ye bu değişikliği planlaması ve bütçe ayarlamalarını yapması için üç yılı aşkın bir süre önce bildirim sağlıyoruz. 2020’de bu yeni gereksinim geçerlilik kazanıncaya kadar, kalıcı Office 2010, Office 2013 ve Office 2016 istemcileri Office 365 hizmetlerine bağlanmaya devam edebilecekler.

Daha fazla bilgi edinmek ve uzmanlara sorularınızı yöneltmek için Office 365 Teknik Topluluğumuzu ziyaret edin.

Office 365 ProPlus güncelleştirme modelinde Windows 10 ile uyumu da içeren geliştirmeler

Office 365 ProPlus geçmek için, ilk yükseltme ve ardından düzenli güncelleştirmelerin sürekli yönetimi gerekiyor. Müşteriler geçişin avantajlarını hızla fark ediyor ama aynı zamanda bizden güncelleştirme sürecini basitleştirmemizi ve Office ile Windows arasındaki eşgüdümü geliştirmemizi istiyorlar. Bu geri bildirimlere yanıt olarak, Office 365 ProPlus ile Windows 10 güncelleştirme modelini uyumlu hale getireceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu değişiklik, Secure Productive Enterprise kullanan müşterilerin hem Office hem de Windows için güncelleştirmeleri planlama ve yönetme süreçlerini kolaylaştıracak.

Eylül 2017’de Office 365 ProPlus güncelleştirme modelinde aşağıdaki değişiklikleri yapmayı hedefliyoruz:

 • Yılda iki güncelleştirme. Office 365 ProPlus güncelleştirme temposunu düşürüp yılda üç güncelleştirmeden ikiye indireceğiz, ayrıca Mart ve Eylül aylarında Windows 10 ve Office 365 ProPlus’ta yarı yıllık özellik güncelleştirmeleri yapmayı hedefliyoruz.
 • 18 ay destek. Office 365 ProPlus yarı yıllık güncelleştirmelerinin destek süresini 12 aydan 18 aya uzatacağız (ilk sürümden başlayarak), dolayısıyla BT uzmanları yılda bir veya iki kez güncelleştirmeyi seçebilecekler.
 • System Center Configuration Manager desteği. System Center Configuration Manager, Office 365 ProPlus ve Windows 10’a yönelik bu yeni uyumlu güncelleştirme modelini destekleyecek, iki ürünü birlikte dağıtma ve güncelleştirme işlemlerini kolaylaştıracak.

Daha fazla bilgi edinmek için Office 365 ProPlus güncelleştirme yönetiminde yaklaşan değişiklikler makalesine bakın.

Office 365 ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmek için yeni araçlar ve programlar

Müşterilerin yeni Office sürümüne geçişle ilgili en önemli endişeleri uygulama uyumluluğuyla ilgilidir. Office eklentileri ve VBA çözümleri çoğu durumda önemli iş süreçlerinde ciddi bir rol oynar ve uygulama uyumluluğu hem yükseltmeler hem de güncelleştirmelerde dikkate alınması gereken önemli bir konudur. Müşterilerin ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmelerine yardımcı olmak için dört yeni yatırımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

 • Yükseltme değerlendirme araçları. Bugünden başlayarak, kuruluşunuzda kullanımda olan eklentilerle VBA çözümlerinin kataloğunu oluşturacak, Office 365 ProPlus’a yükseltmeyle ilgili sorunları tanımlayacak ve düzeltme adımları önerecek yeni araçların sınırlı bir önizlemesini sunuyoruz.
 • Uygulama uyumluluğu testi. Her yeni Office 365 ProPlus sürümünde, en yaygın üçüncü taraf eklentilerde uyumluluk testi yapacak, olası sorunları tanımlayacak ve düzeltme adımları uygulayacağız.
 • Office 365 ProPlus izleme hizmetleri. ProPlus dağıtımınızı izlemek, uygulamalarla eklentilerin kullanımı ve kararlılığı konusunda görünürlük sağlamak için yeni hizmetler getireceğiz.
 • Sorunları raporlama, izleme ve çözme. Uygulama uyumluluğu sorunlarını raporlama, izleme ve çözmeye yönelik mevcut hizmetimizi geliştirecek ve çözüm getirecek en iyi yaklaşımı bulmak için müşteriler ve ISS’lerle ortak çalışmalar yapacağız.

Bugün yükseltme değerlendirme araçları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki aylarda uygulama uyumluluk testi programımız, yeni Office 365 ProPlus izleme hizmetleri ve sorunları raporlama, izleme ve çözmeye yönelik yeni hizmet hakkında sizinle daha fazla bilgi paylaşabileceğiz.

Size yardımcı olmaya hazırız

Office’in eski sürümlerinden biriyle Office 365’e bağlanırsanız, hizmetin sağladığı tüm olanaklardan yararlanamazsınız ve burada size yardımcı olmaya hazırız. Office 365 ProPlus dağıtımı hakkında daha fazla bilgi için, Office 365 ProPlus Dağıtım Kılavuzu’na ve ProPlus Ignite On-Demand oturumlarına bakın. ProPlus’a geçmeye hazır olduğunuzda da, Microsoft FastTrack müşteri başarısı hizmeti ayrıntılarda size yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için FastTrack web sitesini ziyaret edin ve planlama, değerlendirme ve dağıtımda yardım için bir istek gönderin. ProPlus, Office 365 hizmetleri deneyiminden yararlanmanız en iyi yoludur ve yükseltmenizi güvenle yapmanız için size yardımcı olmaya kararlıyız.

Devamını oku

Eğitim için Office 365 ile modern sınıf işbirliği

Eğitim için Office 365 ile modern sınıf işbirliği

 

Microsoft olarak misyonumuz, gezegendeki her bir birey ve kuruluşa daha fazlasını başarma gücü sağlamaktır. Eğitimin potansiyeli açığa çıkardığına ve bugünün öğrencilerinin geleceğin dünyasını kurmasında teknolojinin belirleyici bir rol oynayabileceğine inanıyoruz. Bugün New York City’de gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, eğitime yönelik bir dizi yeni, stratejik yatırımımızı duyurduk. Bunların arasında Eğitim için Office 365’e yönelik heyecan verici yenilikler ve Eğitim için Microsoft Mağazası’ndaki Office önizlemesi de yer alıyordu.

Eğitim için Office 365’teki yenilikler

100 milyondan fazla etkin kullanıcıya sahip olan Office 365, bireylerin, ekiplerin ve bir bütün olarak kuruluşların iletişim kurmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanır. Bu temel üzerinde yükselen Eğitim için Office 365, OneNote Sınıf Not Defteri ve Öğrenme Araçları gibi eğitime özel yenilikler de ekleyerek eğitim ve öğrenim için en bütünlüklü, akıllı ve güvenli hizmeti sağlar. İçerik oluşturma, kişiselleştirilmiş öğrenim ve modern sınıf işbirliği için en kapsamlı ve en ayrıntılı araç setini sunar. En iyi tarafı da Eğitim için Office 365’in öğretmen ve öğrencilere ücretsiz olmasıdır!

Mart ayında, en yeni Office 365 hizmeti olarak sohbet tabanlı bir çalışma alanı olan Microsoft Teams’i kullanıma sunduk. Bugünkü etkinliğimizde, Teams’deki yeni sınıf deneyimlerini, yani Eğitim için Office 365’teki Teams’i öğretmen ve öğrenciler için tek dijital merkez yapan yeni özellikleri tanıttık. Şu anda sınırlı önizleme aşamasında olan bu yenilikler, önümüzdeki yaz genel kullanıma sunulacaktır.

 

Teams’deki yeni sınıf deneyimleri, öğretmenlerin günlük iş akışlarını hiç olmadığı kadar kolay yönetmesine yardımcı olacak. Öğretmenler Teams’i kullanarak okul bilgi sistemlerinden otomatik olarak doldurulan öğrencilerle hızla ve verimli bir biçimde sınıflar oluşturabilir; dosya ve eğitim materyalleri paylaşabilir; duyurular yapabilir; sınıfı proje gruplarına ayırıp ilerleme durumunu izleyebilir; sınavlar oluşturup bunları dağıtabilir ve notlandırabilir; OneNote Sınıf Not Defterleri ile kişiselleştirilmiş öğrenim sunabilir; ödevler verip bunları toplayabilir ve notlandırabilir. Ayrıca Teams dijital bir merkez olduğundan, öğrenciler her zaman, her yerde ve diledikleri cihazdan birlikte çalışabilir; öğretmenler Profesyonel Öğrenme Topluluklarında (PLC) meslektaşlarıyla iletişim kurarak kendi gelişimlerini sürdürebilir; okul yöneticileri tüm personelle iletişim kurup işbirliği yapabilir.

Yeni sınıf deneyimleri, Teams’i öğretmen ve öğrenciler için tek dijital merkez kılar.

Daha da heyecan verici olansa, yeni sınıf deneyimlerinin öğrencilerin geleceğe hazırlanmasına da yardımcı olmasıdır. Fairburn, Georgia’daki Bear Creek Middle School’un müdürü ve Teams’i ilk benimseyenlerden biri olan Anthony Newbold, bu sabahki etkinliğimizde yeni özelliklerin öğretmen ve öğrencilere neler katabileceğini göstermemize yardımcı oldu. “Bu yeni özellikler, rutin görevleri basitleştirmekten çok daha ötesini yapıyor. Öğrencilerin gelecekte başarılı olması için gereken iletişim ve işbirliği becerilerini geliştirmesine de yardımcı oluyor,” ifadeleriyle gözlemlerini aktardı. Word, Excel ve PowerPoint Online zaten öğrencilerin gerçek zamanlı olarak birlikte belge yazmasına imkan tanıyor. Ancak Teams’deki zengin ve tutarlı konuşma deneyimi, sınıf işbirliğini bambaşka bir düzeye taşıyor. Bu kesintisiz sınıf tartışması, herkesin sınıfta veya evde kendine belirleyeceği hızda okumasına, katkıda bulunmasına ve öğrenmesine imkan tanıyor. Düzenleme denetimleriyse öğretmenlerin kolayca bir iletiyi silmesine, bir öğrencinin sesini kapatmasına veya konuşmayı duraklatmasına imkan tanıyor. Teams konuşmaları, öğrencilerin birlikte üzerinde çalışması gereken WordExcel ve PowerPoint belgeleri, OneNote not defterleri ve grup projeleri için Planner gibi hemen her şeyi içerebilir. Ayrıca tek tıklamayla sesli ve görüntülü iletişime dönüşüp canlanan metin tabanlı tartışma, ideal işbirliği deneyimini sunar.

Öğretmenler ve öğrenciler doğrudan Teams üzerinden OneNote Sınıf Not Defterlerinde işbirliği yapabilir.

Teams, iş ortaklarıyla daha da iyi bir hal alır ve bugün, eğitim teknolojisi liderleri busuu, Canvas, Flipgrid ve Kahoot! tarafından sunulan dört yeni tümleştirmeyi duyuruyoruz. Öğretmenler artık doğrudan Teams üzerinden busuu quizbot ile öğrencilerin bir dil öğrenmesine yardımcı olabilir; Canvas’taki tüm bilgilerine ve araçlarına erişebilir; Flipgrid ile görüntülü tartışmalar ekleyebilir ve kolayca eğitici Kahoot! oyunları oluşturup paylaşabilir. Bu tümleştirmelerin dördü de bu yaz kullanıma sunulacak. Bir sonraki okul yılı başlamadan önce daha fazla iş ortağıyla çalışmaya başlamak için de elimizden geleni yapıyoruz.

Eğitim için Microsoft Mağazası’nda Office önizlemesi

Yine bugünkü etkinliğimizde, sınıfta güvenlik, kolaylık ve üstün performans sunacak şekilde özel olarak tasarlanmış yeni Windows deneyimi olan Windows 10 S, Terry Myerson tarafından tanıtıldıEğitim için Microsoft Mağazası’nda Haziran’dan itibaren bir Office önizlemesi sunulacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede öğretmenler ve öğrenciler, Windows 10 S cihazlarında tam özellikli Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının gücünden yararlanabilecek.

Bu Office önizlemesi, bildiğiniz ve güvendiğiniz Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının artık Eğitim için Microsoft Mağazası’ndan sunulan ve güncelleştirilen sürümlerini içerir. Uygulamalarda vurgulanmaya değer bazı farklılıklar var. Store’dan sunulan uygulamalar yeni Mağaza tabanlı yükleme ve güncelleştirme teknolojisini kullanacak ve uygulamalar yalnızca 32 bit biçiminde sunulacaktır. Windows 10 S sürümünde web eklentileri tam olarak desteklense de Office COM eklentileri desteklenmez. Önizleme dönemi, Eğitim için Microsoft Store’daki Office’in bu takvim yılının ilerleyen dönemlerinde genel kullanıma sunulmadan önce her şeyin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmamıza imkan sağlayacak ve uygulamalar, genel kullanım zamanı geldiğinde Store tarafından otomatik olarak güncelleştirilecektir. Ek olarak, OneNote’un şu anda Store’dan alınabileceğini ve Teams uygulamasının da 2017’nin üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacağını belirtmekte yarar var.

Okullar, Okul Bilgisayarlarını Ayarlama uygulamasını veya Eğitim için Microsoft Intune’u kullanarak önizlemeyi cihazlara yükleyebilir. Önizleme, Windows Mağazası aracılığıyla da tüketicilere sunulacak ve bir Office 365 aboneliğiyle Windows 10 S cihazlarda etkinleştirilebilecektir.

Heyecan verici bir dönemde yaşıyoruz ve değişimin hızı bazen nefes kesici olabiliyor. Eğitime alanındaki yeni yatırımlarımız aracılığıyla bugünün öğrencilerine geleceğin dünyasını kurma gücü katıyoruz. Teams’deki yeni sınıf deneyimleri, öğretmenlerin günlük iş akışlarını hiç olmadığı kadar kolay yönetmesine yardımcı olmakla kalmayıp öğrencilerin gelecekte başarılı olmak için ihtiyaç duydukları iletişim ve işbirliği becerilerini geliştirmesine de yardım edecek. Diğer yandan, Windows 10 S eğitimde yepyeni bir fırsat dünyasının kapılarını aralayacak. Bu yeni Windows deneyimi, Mağaza’dan sunulan Teams ve OneNote’un yanı sıra tam özellikli Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarıyla birlikte kullanıldığında, öğretmen ve öğrencilerden ilham alınarak tasarlanmış, performans ve kolaylık sunacak şekilde sorunsuz hale getirilmiş hesaplı ve yönetilmesi kolay bir öğrenme platformu sunacak.

Daha fazla bilgi edinmek için www.microsoft.com/education adresini ziyaret edin.

Devamını oku

Office 365 Mayıs haberleri: Yeni Surface Pro heyecan verici değerler katacak

Office 365 Mayıs haberleri: Yeni Surface Pro heyecan verici değerler katacak

 

Microsoft, bugün Surface Studio, Dizüstü Bilgisayarı ve Hololens’in Çin’de kullanıma sunulduğunu, yeni Surface Pro ve Surface Kalemi’nin de önümüzdeki ay piyasaya çıkacağını duyurdu. Shanghai’da düzenlenen etkinliğimizde Panos Panay, ilk olarak Windows’da kullanıma sunulan ve Surface’da hayat bulan Office uygulamalarındaki yeni mürekkep oluşturma özelliklerini tanıttı. Bu gelişmeler, dijital kalemin daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalışmasını ve size uygun olarak daha fazla kişiselleştirilmesini sağlayarak zengin ve yaratıcı içeriklerle kendinizi ifade etmenize yardımcı oluyor.

Office’te mürekkep oluşturma daha pürüzsüz, kişisel ve işbirliğine dayalı

Mürekkep oluşturma, insanlar için kendini ifade etmenin başlıca araçlarından biri haline geldi ve çok sayıda kişi tarafından işlerini yaparken yoğun bir biçimde kullanılıyor. Office’teki dijital mürekkep oluşturma deneyimini sürekli olarak geliştirip ilerletiyor, fikirlerinizi mürekkep kullanarak oluşturmanıza, paylaşmanıza ve başkalarıyla bunlar üzerinde birlikte çalışmanıza yardımcı oluyoruz. Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığımız duyuruların devamı niteliğindeki bugünkü duyurumuzda ilk olarak dokunmatik özellikli Windows cihazlarında kullanıma sunulacak olan ve Surface Kalemi ile çalışmaya uygun olacak şekilde tasarlanmış yeni mürekkep oluşturma özelliklerini tanıttık:

Hızlı, akıcı ve etkileyici mürekkep: Yeni Surface Kalemi’nde kullanılan sektörün en iyisi teknolojinin farkı Office uygulamalarında yazarken veya çizerken hissedilir. Yeni Surface Kalemi’ndeki sayıları 1.024’ten 4.096’ya yükseltilmiş basınç noktaları sonucunda artan basınç duyarlılığı ve kaleminizin açısına göre mürekkebin kalınlığı ve dokusunu ayrıntılı bir şekilde ayarlayan yeni eğim işlevi sayesinde mürekkebiniz kendinize özgü dokunuşunuza mükemmel yanıt verir. Yeni Surface Kalemi’ni Office uygulamalarında kullandığınızda kalem ile yazınız arasındaki gecikme süresinin neredeyse sıfır olması, mürekkebin ekranda harika ve kolay bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Surface Kalemi’nizi alın ve kendinizi tam olarak ifade etmeye başlayın!

Kullanılabilirlik: Mürekkep oluşturmaya yönelik artan basınç duyarlılığı, düşük gecikme süresi ve eğim geliştirmeleri yeni Surface Pro’da yeni Surface Kalemi’ni kullanan (cihazlar ayrı olarak satılır) Office 365 aboneleri tarafından otomatik olarak devreye girecektir.

İşbirliğine dayalı, yeni bir beyaz tahta deneyimi: İşbirliğine dayalı mürekkep oluşturma, geometri tanıma, tablo dönüştürme ve otomatik tablo gölgelendirme gibi ilk olarak Windows 10’da Microsoft Whiteboard uygulamasında kullanıma sunulacak olan geleceğin mürekkep oluşturma inovasyonlarını tanıttık. Whiteboard, şu anda Surface Hub’da özel önizleme aşamasındadır. Bu yıl sona ermeden önce, Office 365 abonelerine ayrıcalıklı özellikler içerecek şekilde başka Windows 10 cihazlarında da (bugünkü tanıtımda olduğu gibi Surface Studio ve Surface Pro dahil) kullanıma sunulması planlanmaktadır. Bu sayede her cihazda çeşitli fikirler üzerinde başkalarıyla karşılıklı çalışabileceksiniz. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

 

Microsoft Whiteboard, yaratıcılığınıza ve başkalarıyla birlikte yaptığınız çalışmalara sınırsız bir tuval sunuyor.

Kullanılabilirlik: Microsoft Whiteboard, şu anda Surface Hub’da özel önizleme aşamasındadır. Uygulama eğitim müşterileri tarafından kullanılabilmektedir. Bu yılın ilerleyen tarihlerinde diğer Windows 10 cihazlarında ve başka müşteri segmentleri için de kullanıma sunulacaktır. Office 365 aboneleri ayrıcalıklı özelliklerden yararlanabilecektir.

Kendinizi ifade etmek için daha fazla mürekkep seçeneği: Word, Excel ve PowerPoint’te kurşun kalem dokusu ve gökkuşağı, galaksi, lav, okyanus, altın ve gümüş gibi mürekkep efektleri kullanıma sunulacak. Bu sayede canlı ve dinamik yazı ve çizimlerle yaratıcılığınızı farklı şekillerde sergileyebilirsiniz.

 

Kurşun kalem dokusu ve mürekkep efektleri ile Word, Excel ve PowerPoint’te kendinizi ifade edin.

Kullanılabilirlik: Windows masaüstü platformlarında Word, Excel ve PowerPoint’teki kurşun kalem dokusu ve mürekkep efektleri, Temmuz ayında Office Insider Fast programı üyelerinin kullanımına sunulacaktır. Kurşun kalem dokusu ile gökkuşağı, galaksi, altın ve gümüş mürekkep efektleri Windows 10 için OneNote’ta zaten kullanıma sunulmuştur (mürekkep efektleri için Office 365 aboneliği gerekir).

Sizinle her yere gelen dijital bir kalem kutusu: Office uygulamaları artık en sevdiğiniz kalem, kurşun kalem ve vurgulayıcıları yerleştirebileceğiniz özelleştirilebilir bir galeri içeriyor. Bu galeri, kullandığınız tüm uygulama ve cihazlarda otomatik olarak size eşlik eder. Böylece kişiselleştirdiğiniz mürekkep oluşturma araçları hep elinizin altında olur.

 

Yeni özelleştirilebilir kalem galerisi kullandığınız tüm uygulama ve cihazlarda size eşlik eder.

Kullanılabilirlik: Windows masaüstü platformlarında Word, Excel ve PowerPoint’teki yeni özelleştirilebilir ve gezici kalem galerisi, Haziran ayındaki Office 365 güncelleştirmeleriyle kullanıma sunulacaktır. Windows 10 için OneNote’taki yeni özelleştirilebilir kalem galerisi de Haziran ayında tüm müşterilerin kullanımına sunulacaktır. Gezinme özelliği de yılın ilerleyen tarihlerinde eklenecektir.

Office 365 ticari müşterilerine yönelik güncelleştirmeler

Bu ay ticari abonelerimize yönelik olarak kuruluşlarını daha iyi anlayıp dönüştürmelerine yardımcı olacak yeni araçlar içeren güncelleştirmeler, yeni özellikler, SharePoint için vizyonumuza ve yol haritamıza bir bakış sunuyoruz:

Power BI’de Office 365’i benimseme içerik paketi: Power BI’deki Office 365’i benimseme içerik paketi, Office 365 kullanım raporlarının zeka özelliklerini Power BI’deki etkileşimli raporlama özellikleriyle birleştiriyor. Yöneticiler bu sayede kuruluşlarının Office 365 kullanım verilerini görselleştirebilir ve analiz edebilir, özel raporlar oluşturabilir, konum ve departman gibi özelliklere göre özetler oluşturarak elde edilen öngörüleri Power BI aracılığıyla paylaşabilir. Kullanıcılarının Office 365’i benimseme ve kullanma durumunu daha iyi anlayan yöneticiler de son kullanıcı eğitim ve iletişimlerinde daha etkili bir şekilde hedef belirleyebilir.

 

Power BI’deki yeni Office 365’i benimseme içerik paketi ile Office 365 kullanımını anlayın ve hedefe yönelik son kullanıcı eğitimleri yürütün.

Kullanılabilirlik: Power BI’deki Office 365’i benimseme içerik paketi, Office 365 ticari müşterileri için genel önizleme aşamasında kullanıma sunulmuştur.

SharePoint iletişim siteleri çalışanları bilgilendirin ve katılımlarını sağlayın: SharePoint Virtual Summit etkinliğinde tanıtılan SharePoint iletişim siteleri ile harika görünümlü, mobil kullanıma hazır intranet siteleri hazırlayabilirsiniz. SharePoint ekip siteleri ile grup içerisinde içerik, bilgi ve uygulama paylaşabilirsiniz. İletişim siteleri ise daha geniş bir kitleyle, kuruluş genelinde kaynak, haber ve bilgi paylaşmanıza olanak sağlar. Yammer ile tümleştirme sayesinde hedef kitlenizle etkileşime girebilir, görüşlerini isteyebilir ve en iyi yöntemlerin paylaşılmasını teşvik edebilirsiniz. İletişim siteleri kolayca oluşturulur, özelleştirilebilir ve tüm cihazlarda harika görünür. İletişim siteleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kuruluşunuz genelinde geniş bir hedef kitlesine ulaşmak için göz alıcı iletişim siteleri oluşturun.

Kullanılabilirlik: SharePoint’te iletişim siteleri, Haziran ayından itibaren Office 365 ticari müşterilerine yönelik İlk Sürüm programı üyelerinin kullanımına sunulacaktır.

Dosya Gezgini’nde tüm dosyalarınıza erişin: Build etkinliğinde tanıtılan OneDrive İsteğe Bağlı Dosyalar, işe yönelik ve kişisel tüm dosyalarınıza cihazınıza indirip depolama alanı kullanmaya gerek kalmadan bulutta erişebilmenize olanak tanır. Böylece alışkın olduğunuz şekilde, çevrimiçi dosyalarınız dahil olmak üzere tüm dosyalarınızı Dosya Gezgini‘nde görebilir ve ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz.

 

İşe yönelik ve kişisel tüm bulut dosyalarınıza cihazınıza indirip depolama alanı kullanmaya gerek kalmadan Dosya Gezgini‘nde erişin.

Kullanılabilirlik: OneDrive İsteğe Bağlı Dosyalar bu yaz başı Windows 10 Insider Preview programına sağlanıyor ve Windows 10 Fall Creators Update ile birlikte genel kullanıma sunulacak.

Dosya Gezgini’nden ve Mac’te Finder’dan paylaşım: SharePoint Virtual Summit etkinliğinde tanıtılan OneDrive’a yönelik yeni bir birleşik paylaşım deneyimi, belirli kişilerle doğrudan masaüstünüzden dosya ve klasör paylaşmanıza, kuruluşunuzun içinde veya dışındaki kişilere paylaşım bağlantıları göndermenize olanak sağlar. Ayrıca, erişimin ne kadar süreceği dahil olmak üzere verdiğiniz izinleri kolayca görüntüleyip değiştirebilirsiniz. OneDrive’a yönelik yeni birleşik paylaşım deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

OneDrive dosya ve klasörlerini, kuruluşunuzun içinde veya dışındaki meslektaşlarınızla kolayca paylaşın.

Kullanılabilirlik: Yeni birleşik paylaşım deneyimi, Haziran ve Temmuz’dan itibaren tüketicilerin ve Office 365 ticari müşterilerinin kullanımına sunulmaya başlanacaktır. Deneyim, Windows 10 ve Windows 7’deki Dosya Gezgini’nde, Mac’teki Finder’da ve web’de tutarlı olacak.

SharePoint ile Microsoft PowerApps tümleştirmesi: SharePoint Virtual Summit etkinliğinde duyurulduğu gibi yakında PowerApps’i kullanarak doğrudan bir SharePoint listesi veya kitaplığından kolayca özel formlar ve zengin, dijital deneyimler oluşturabileceksiniz. Böylece kullanıcıların varsayılan SharePoint formları yerine özel form veya uygulamalarınızdan veri oluşturması, görüntülemesi ve bu verilerle etkileşimde bulunması sayesinde şirketiniz ekiplere ve kuruluşa ilişkin süreçleri kökten değiştirebilecek. SharePoint ile PowerApps tümleştirmesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

PowerApps tümleştirmesi, kullanıcılarınızın SharePoint liste veya kitaplıklarındaki bir uygulamada veri oluşturması, görüntülemesi ve bu verilerle etkileşimde bulunmasına olanak sağlayacak.

Kullanılabilirlik: Microsoft PowerApps ile oluşturulan özel SharePoint formları, bu yazdan itibaren Office 365 ticari müşterilerinin kullanımına sunulacaktır.

Bu ayın diğer Office 365 güncelleştirmeleri

Office 365 abonelerine yönelik yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu sayfaları ziyaret edin: Windows masaüstü platformları için Office | Office Mac | Windows için Office Mobile | iPhone ve iPad için Office | Android için Office. Office 365 Ev veya Bireysel müşterisiyseniz Office üretkenliğine yönelik en son ve en etkili yenilikleri ilk kullananlardan olmak için Office Insider programına kaydolmayı unutmayın. Güncel Kanal ve Gecikmeli Kanal üyesi müşteriler de İlk Sürüm programı aracılığıyla, tam olarak desteklenen bir sürüme erken erişim elde edebilir. Bugün duyurulan özellikleri ne zaman alabileceğiniz bu sitede daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Devamını oku

Microsoft Teams’den Akıcı Çerçeve’ye: Microsoft 365’teki yenilikler ve yakında sunulacak özellikler

Microsoft Teams’den Akıcı Çerçeve’ye: Microsoft 365’teki yenilikler ve yakında sunulacak özellikler

Build etkinliği bugün başlıyor ve ilk kez yıllık geliştirici konferansımızı tamamen çevrimiçi ortamda düzenliyoruz. Her şeyin uzaktan yapıldığı bu dönemde, yüz yüze bir araya gelemesek de teknoloji sayesinde Build gibi etkinlikleri sunmaya devam edebiliyoruz. CEO Satya Nadella’nın da yakın zamanda belirttiği gibi, “Dijital dönüşüm konusunda iki ay içinde iki yıllık yol aldık.” Şirket olarak bu süreçte öğrendiklerimizi, müşterilerimizin üretkenliklerini ve bağlantılarını sürdürmelerine yardımcı olacak yeni özellik ve geliştirmelere dönüştürebileceğimiz için çok heyecanlıyız. Yeni normale uyum sağlamaya çalıştığımız bu günlerde, söz konusu deneyimler her koşulda işleri sürdürmeye devam etmenizi sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Başlamadan önce geliştiricilerle paylaşmak istediğimiz bir not var: Microsoft Teams veya Outlook’ta kullanılmak üzere tasarlanmış kendi uygulamalarınızı veya çözümlerinizi oluşturmanız fark etmeksizin, yenilikleriniz için yepyeni bir ev sunuyoruz. Bu hafta Build etkinliğinde, uygulamanızı daha bütünleşik, güçlü ve sezgisel hale getirmek amacıyla kullanabileceğiniz pek çok yeni özelliği duyuracağız. Bir şeyler oluşturup keşfetmeyi daha da kolaylaştıran, geliştiricilere ve yöneticilere yönelik araçlar da duyuracağız. Build etkinliğinde duyurulan Microsoft 365 platformunu kullanarak geliştiricilere yönelik yeni fırsatların tamamı hakkında bilgi edinin. Başlayalım!

Build 2020 Etkinliğinden Haberler

Bugün Microsoft Teams, Akıcı Çerçeve, Project Cortex, Outlook ve Microsoft Edge’deki yeni özellikleri duyurduk ve yeni Microsoft Lists uygulamasını tanıttık. Bunlar, müşterilerimizin bağlantılarını ve üretkenliklerini her yerden sürdürmelerini sağlayacak araçlar oluşturmak üzere devam eden çalışmalarımızdaki en son yenilikleri temsil ediyor.

Microsoft Teams

Teams toplantı, arama, sohbet ve işbirliğini bağlamı koruyup herkesin güncel kalmasını sağlayan tek bir araçta birleştiren ekip çalışması merkezidir.

Üretkenlik

Teams’de üretken kalmanız için, özelleştirilmiş şablonlardan yeni görev özelliklerine kadar birçok yeni özelliği kullanıma sunuyoruz.

Özelleştirilebilir şablonlarla hızla ekip oluşturma: Yeni bir ekip oluştururken, yakında pek çok özelleştirilebilir şablon arasından seçim yapabileceksiniz. Olay yönetimi ve krizle mücadele gibi yaygın iş senaryolarının yanı sıra, hastane koğuşu veya banka şubesi gibi sektöre özgü şablonlar arasından seçim yapın. Her şablon önceden tanımlanmış kanallar, uygulamalar ve kılavuz ile birlikte sunulur. Yöneticiler yeni özel şablonlar oluşturabilecek ve kurumlarındaki mevcut ekipleri şablon haline getirebilecek. Bu özellikler, yöneticilerin ekip yapılarını standart hale getirmesine, ilgili uygulamaları ortaya çıkarmasına ve en iyi yöntemleri ölçeklendirmesine olanak verir. Teams’deki şablonlar önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacak ve otomatik olarak gösterilecek.

Otomasyon

Teams ile bütünleştirmeyi ve ölçeklendirmeyi kolaylaştıran Power Platform gelişmelerini haber vermekten büyük bir heyecan duyuyoruz.

Teams’de kolayca sohbet botları oluşturma ve yönetme: Teams ile bütünleştirme her zamankinden daha kolay: Kullanmak istediğiniz botu seçip Teams’e ekle’ye tıklamanız yeterlidir. Power Virtual Agents daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla artık çoklu oturum açmayı (SSO) destekliyor. Böylece Teams’i ilk kez açan kullanıcıların yeniden kimlik doğrulaması yapmasına gerek kalmayacak.

Blog Sohbet Penceresi

Özel uygulamaları ve otomatikleştirilmiş iş akışlarını hızla Teams’e ekleme: Geliştiriciler ve yöneticiler çok yakında Teams’e ekle düğmesi sayesinde kendi özel uygulamalarını tek tıklamayla Power Apps’ten Teams’e ekleyebilecek. Kullanmaya başlamak için make.powerapps.com sayfasını açın, yayımlamak istediğiniz tuval uygulamasının yanındaki “” simgesine tıklayın ve Teams’e ekle’yi seçin.

Özel uygulamaları ve otomatikleştirilmiş iş akışlarını hızla Teams'e ekleme

Teams’e yönelik yeni Power Automate iş süreci şablonları ise içerik oluşturanların önceden oluşturulmuş şablonları kullanarak iş akışlarını kolaylaştırmasına veya bu şablonları temel alıp kendi özel şablonlarını oluşturmalarına olanak verecek. Son olarak, Teams’e özgü yeni tetikleyiciler ve eylemler özel ileti uzantıları oluşturmanıza, @bahsetmeyi ve kanallara ileti yayımlamayı otomatikleştirmenize ve bot adlarını özelleştirmenize olanak sağlayacak. Bu özellikler yakında kullanıma sunulacak.

Teams’de Power BI raporları paylaşma: Power BI kullanıcıları yeni Teams’de paylaş düğmesi sayesinde raporları veya raporlardaki belirli grafikleri Teams’de paylaşabilir. Ayrıca gönderenler, alıcının ilgisini rapordaki belirli bir grafiğe çekebilir veya bu raporu bir ekibin tamamıyla paylaşabilir. Kullanmaya başlamak için Power BI portalındaki Teams’e gönder’i seçin ve paylaşmak istediğiniz ekibin adını yazın.

Power BI raporlarını Teams'de paylaşma

Toplantılar ve etkinlikler

Kurumlarda, farklı saat dilimlerinde veya sosyal mesafe gerektiren durumlarda bulunan çalışanların büyük ya da küçük gruplar halinde bağlantı kurup birlikte çalışabilmesi gerekir. Yeni Teams özellikleri, her koşul için en iyi deneyimi tasarlamanıza yardımcı olur.

Teams’de Booking’i kullanarak sanal randevular zamanlama: Kurumlar artık yeni Microsoft Teams’de Booking uygulaması bütünleştirmesi aracılığıyla işletmeden tüketiciye sanal randevuları zamanlayabilecek, yönetebilecek ve yürütebilecek. Tek bir zamanlama deneyimi sayesinde birden çok departman veya konumu yönetebilir, aday mülakatları ve öğrenci ofis saatlerinden finansal danışmanlığa, medikal ziyaretlere kadar her şeye güvenli bir şekilde ev sahipliği yapabilirsiniz. Teams HIPAA uyumluluğunu destekler ve HITRUST onaylıdır. Yalnızca sağlık hizmetleri sektöründe, geçtiğimiz ay sanal ziyaretler de dahil olmak üzere 34 milyondan fazla Teams toplantısı gerçekleştirildi. Bugün, Sağlık Hizmetleri için Microsoft Bulut’un sağlık kurumlarının çevikliğini sürdürmelerini ve daha iyi deneyimler, içgörüler ve bakım sunmalarını, yani en iyi yaptıkları işe odaklanmalarını nasıl kolaylaştıracağını öğrenebilirsiniz.

Teams’deki bir sanal sahneden etkinlikler yayımlama ve stüdyo prodüksiyonları oluşturma: Çok sayıda kurumun uzaktan çalıştığı ve seyahat olanaklarının rekor oranda düştüğü bir ortamda, yüz yüze yapılan bir sunumun veya mülakatın etkisini tamamı uzakta olan bir kitleye nasıl yansıtırsınız? Teams için yeni Ağ Cihaz Arabirimi (NDI) desteği ve Skype TX birlikte çalışabilirlik özelliğini tanıtıyoruz. Hem genel hem de özel, özelleştirilmiş ve yüksek oranda ölçeklenebilir yayımlara yönelik daha gelişmiş prodüksiyon seçenekleri sunar.

Yakında kullanıma sunulacak olan Microsoft Teams için NDI, her bir katılımcının görüntüsünü OBS, Wirecast, Xsplit, StreamLabs gibi prodüksiyon araçlarından dilediğinizi seçerek kullanabileceğiniz şekilde ayrı bir video kaynağına dönüştürerek Teams toplantısını sanal bir sahne haline getirecek. Bu işlevsellik, profesyonel bir yayına ev sahipliği yapmak da dahil olmak üzere Teams toplantılarını farklı yollarla kullanmanıza olanak verir.

Güvenli ve uzaktan zamanlama

Vardiyalar sayesinde saha çalışanları ve bu çalışanların yöneticileri mobil cihazları kullanarak zamanlamaları yönetebilir ve bağlantıda kalabilir.

Teams’deki Vardiyalar uygulamasını genişletme: Vardiyalar uygulamasındaki yeni özellikler, işlevselliği genişletir ve mevcut sistemlerle bütünleştirmeye olanak verir. İlk olarak, Vardiyalar için Graph API’ler genel kullanıma sunuldu. Bu sayede, özel işgücü yönetim sistemleri de dahil olmak üzere herhangi bir dış işgücü yönetim aracıyla Graph API’leri bütünleştirebilirsiniz. Ayrıca, yeni Power Automate eylemleri geliştiricilerin Vardiyalar’dan bilgiler almasını sağlar ve diğer uygulamalarla özelleştirilmiş iş akışları oluşturur veya uygun ölçekte işlemler gerçekleştirir. Son olarak da yeni tetikleyiciler ve şablonlar, yönetici onayının gerekmediği durumlarda vardiya isteklerinin otomatik olarak onaylanmasını sağlama gibi zaman kazandıran ve süreçleri en verimli hale getiren çeşitli senaryoları destekler.

Akıcı Çerçeve

Ignite 2019’da, uygulamalar arasındaki bariyerleri kaldırarak işbirliğini sorunsuz hale getirmek üzere tasarlanmış yeni teknolojimiz ve deneyim kümemiz olan Microsoft Akıcı Çerçeve’nin genel önizlemesini duyurmuştuk.

Outlook ve Office.com’da Akıcı bileşenleri ve çalışma alanları ile işbirliği yapma: Akıcı Çerçeve, iş dünyasını daha uyarlanabilir ve odaklı hale getirmeyi amaçlıyor. Microsoft 365’in Outlook ve Office.com’da kullanıma sunulacak olan ilk Akıcı Çerçeve bütünleştirmeleri, dinamik içerikler üzerinde işbirliği yapmanıza ve uygulamalar arasında aynı anda, sorunsuz bir biçimde paylaşılabilecek bağlı bileşenler oluşturmanıza olanak verir. Tablolar, grafikler ve görev listeleri web için Outlook’a kolayca eklenebilir. Böylece satış rakamlarınız, proje görevleriniz ve araştırma raporlarınız her zaman güncel kalır. Akıcı çalışma alanları Office.com’daki belge etkinlik akışınız, önerilen listeniz ve @bahsetmelerinizde oluşturulup yönetilebilir veya Office.com genelinde aratılabilir. Ayrıca Akıcı Çerçeve bileşenleri basit olduklarından, düzenlemeler anlıktır ve işlerin hem hızlı hem de esnek bir biçimde yapılmasını sağlar. Bu deneyimler, önümüzdeki birkaç ay içinde Microsoft 365 Kurumsal lisansına sahip olan kullanıcılara sunulacaktır.

Uygulamalarınızda Akıcı Çerçeve’deki önemli altyapıları kullanma (üstelik artık açık kaynaklı): Akıcı’nın web tabanlı çerçevesi, uygulamalarınızı anında işbirliğine uygun hale getirmek için kullanılabilir. Çerçevede düşük gecikme süresine sahip eşitlemeler gerçekleştiren veri yapıları ve uç noktaları bağlamaya yönelik bir geçiş hizmeti yer alır. Statik veri yapılarınızı Akıcı veri yapılarıyla değiştirirseniz uygulamalarınız gerçek zamanlı işbirliğini anında destekler.

Akıcı Çerçeve’nin tüm potansiyelinden faydalanmak için çeşitlilik içeren, açık ve canlı bir geliştirici topluluğu gerekir. Bu nedenle Microsoft, Akıcı Çerçeve’yi açık kaynaklı hale getirerek geliştirici ve oluşturucuların Akıcı Çerçeve’deki önemli altyapıları kendi uygulamalarında kullanmalarına olanak veriyor. Akıcı Çerçeve kullanıma sunulduğundan, ek geliştirici belgeleri ve araçlarının yanı sıra geliştiricilere Microsoft ile birlikte çalışmaya yönelik bir davet niteliği taşır.

Project Cortex

Ignite 2019’da tanıttığımız Project Cortex’in 2020 yaz mevsiminin başlarında genel kullanıma sunulacağını duyurmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu yeni ve güçlü hizmet, Microsoft 365’teki içeriğinizi bağlayan bir bilgi ağı oluşturmak ve dış kaynaklarla birlikte tüm sistemler ile ekiplerdeki içeriği ve uzmanlığı düzenlemek üzere yapay zeka ile Microsoft Graph’ı bir araya getirir. Daha sonra, otomatikleştirilmiş iş akışlarıyla birlikte gelişmiş güvenlik ve uyumluluk denetimleri sayesinde bilgilerinizi yönetebilir ve süreçlerinizi basitleştirebilirsiniz.

Project Cortex

Özel önizleme aşamasında sunulan yeni geliştirici araçlarıyla çalışma: Microsoft Graph’teki Project Cortex ve Yönetilen Meta Veri Hizmetleri (MMS) için yeni geliştirici API’lerini ve Azure’daki Language Understanding hizmetleriyle yeni bir bütünleştirmeyi bugün kullanıma sunuyoruz. Özel önizleme programımız, milyonlarca belge ve videodaki bilgileri paylaşan, aralarında Unilever, Arla Foods ve Siemens Healthineers’ın da bulunduğu 75 kurumu daha içerecek şekilde genişletildi. Yeni kilometre taşlarına ulaşıldıkça sizi bilgilendireceğiz.

Outlook

Dünyanın her yerinden müşterilerimiz günlerini planlama ve iletişimi sürdürme konusunda Outlook’a güveniyor. Yeni özellikler sayesinde uygulamadan ayrılmadan daha fazlasını yaparak üretkenliklerini artırabilirler.

Outlook’ta tuş vuruşlarından tasarruf etme: Web üzerinde Outlook artık metin tahminleri yaparak e-posta iletileri oluşturmanıza yardımcı olabilir. Anlama ve amaca yönelik çıkarımlar yapmak amacıyla akıllı teknolojiden yararlanan Outlook daha hızlı ileti oluşturmanıza, yazım hatalarından kaçınmanıza ve şık e-posta iletileri yazmanıza yardımcı olabilir.

Yammer’daki gelişmeleri Outlook’tan takip etme: Windows için Outlook, Mac için Outlook ve Outlook Mobile kullanıcıları, Yammer konuşmaları, anketleri, soruları ve takdirlerini artık gelen kutusundan çıkmadan görüntüleyip yanıtlayabilir. Bu özellik, Yammer’dan gelen e-posta bildirimlerini açmış olan kullanıcılara otomatik olarak sunulacak.

Microsoft Edge

Bu yıl Build etkinliğinde, web geliştiricileri için özelleştirme seçenekleri ve iyileştirilmiş araçlar ekleyen birkaç yeni Microsoft Edge özelliğini duyuruyoruz.

İlgili Pinterest koleksiyonlarını hızla keşfetme: Pinterest artık benzer diğer içerikleri daha kolay bulmanıza yardımcı olmak amacıyla koleksiyonunuzun altında öneriler sunabiliyor. Bir öneriye tıkladığınızda, sizinle alakalı fikirleri hızla bulup ekleyebilmeniz için benzer ve popüler Pin’lerin yer aldığı bir pano açılır. Yakında koleksiyonlarda, OneNote sayfalarına kolayca dışarı aktarmayı sağlayacak “OneNote’a Gönder” seçeneği desteklenecek.

Arama yaparken zamandan tasarruf etme: Yeni pencere veya sekme açmadan arama yapabilmeniz için kenar çubuğunda arama özelliğini tanıtıyoruz. Microsoft Edge’den hem iş için hem de kişisel amaçlarla yararlanan kullanıcılara Otomatik Profil Geçişi özelliğini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu özellik, açmaya çalıştığınız bağlantı için iş kimlik bilgilerinin gerekli olduğunu algıladığında sizi kimliği doğrulanmış iş profilinize geçirir.

 

Önizleme aşamasında sunulan genişletilmiş geliştirici seçeneklerinden yararlanma: Geliştiricileri çok seviyoruz. Bu yüzden önizlemeye .NET ve UWP (WinUI 3.0) ile geliştirmeye yönelik yeni seçenekler ekleyerek WinForms, WPF ve UWP/Win UI 3.0 uygulamalarına Chromium tabanlı bir Edge Web Görünümü eklemenize olanak sağlıyoruz. Ayrıca DevTools’a 3B Görünüm ekledik. Kullanmaya başlamak için belgelerimize ve Kullanmaya Başlama kılavuzumuza göz atın veya Visual Studio’yu açıp WebView2 paketini indirin.

Microsoft Lists

Microsoft Lists, Microsoft 365 genelindeki akıllı bilgi izleme uygulamanızdır. Lists sayesinde son durumdan haberdar olmak için verileri ve bilgileri kolayca izleyebilirsiniz.

Microsoft Lists ile bilgileri izleme: Artık doğrudan Microsoft Teams’den, SharePoint’ten ve yakında kullanıma sunulacak olan Lists mobil uygulamasından sorun izleme ve durum raporlaması gibi verileri ve bilgileri oluşturabilir, paylaşabilir ve izleyebilirsiniz. Lists şablonlarla, renk kodlamasıyla, Eğer/İse iş akışlarıyla ve çok daha fazlasıyla bir şeyler oluşturup özelleştiren herkes için kullanması kolaydır. Microsoft Lists hakkında daha fazla bilgi edinin.

Microsoft Lists ile içeriği farklı uygulamalarda izleme

Benzersiz değişimlerin yaşandığı bu günlerde hepimiz çalışma hayatında yeni bir döneme hızla uyum sağlamaya çalışıyoruz. Birlikte veya ayrı çalışılması fark etmeksizin yazılım geliştiricilerinden sağlık hizmetleri çalışanlarına, kamu ilk müdahale ekiplerinden çok uluslu üst yöneticilere kadar herkes üretkenliğini ve bağlantısını sürdürmek için yeni yöntemler buluyor. Bugün duyurduğumuz özellik ve geliştirmelerin tamamı dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin harika başarılarını desteklemek için tasarlanmıştır. Dünyadaki işlerin kriz sırasında ve sonrasında da devam etmesini sağlayacak araçlar oluşturma misyonumuza bağlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Devamını oku

iOS ve Android için Outlook’taki Kişiler Geliştiriliyor

iOS ve Android için Outlook’taki Kişiler Geliştiriliyor

A man working on a laptop PC.


Bu gönderi, Android için Outlook’ta bu geliştirmelerin kullanıma sunulduğunu yansıtacak biçimde güncelleştirilmiştir.

iOS ve Android için Outlook, hareket halindeyken e-postanız ve takviminizle daha fazlasını yapmanıza yardımcı olma yolunda ilerliyor. Son sürümümüzle birlikte, Kişiler deneyimimize yönelik en çok istenen özelliklerden birini sunuyoruz.

Artık doğrudan iOS ve Android’deki Outlook üzerinden kişi ekleyebilir ve kişileri düzenleyebilirsiniz. Kişi kartını en son konuşmalar ve paylaşılan dosyalar dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı gösterecek şekilde tamamen yeniden tasarlamamızın yanı sıra kişilerinizi aramayı ve kişilerinizle mesajlaşmayı kolaylaştırdık.

Yenilikler hakkında daha ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Hareket halindeyken önemli kişilerinizi ekleyin veya düzenleyin

Son güncelleştirmemizle birlikte, artık Outlook.com ve Office 365 hesaplarınız için kişi ekleme ve düzenleme olanağına sahipsiniz (yakında Google kişileri de desteklenecektir).

Outlook’ta yeni kişi oluşturmak için Kişiler sekmesine gidip + işaretine dokunmanız yeterlidir. Ayrıca, doğrudan bir iletiden ya da etkinlikten bir kişinin adına dokunup Kişi Ekle’ye dokunarak da yeni kişi ekleyebilirsiniz. Son olarak, Kişiler sekmesindeki arama çubuğunu kullanarak şirket dizininizdeki kişileri bulabilir ve ekleyebilirsiniz.

Bir kişiyi ekledikten sonra, kişiyi açıp Düzenle düğmesine dokunarak bu kişinin bilgilerini düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android için Outlook’ta yapılan tüm değişiklikler eşitlenir ve tüm Outlook sürümlerinde kullanılabilir.

 

Kişilerinizle ilgili ayrıntıları tek bakışta görüntüleyin

Kişiler kartı da kişilerinizin önemli ayrıntılarını göze çarpan bir konumda gösterecek şekilde yeniden tasarlandı. İleti veya etkinliklerinizdeki herhangi bir ada dokunarak telefon numaraları, e-posta adresleri ve Skype Kimlikleri gibi ayrıntılarla kişinizin resmine erişebilirsiniz. Bir telefon numarasına dokunduğunuzda, kişinizi arama, mesajlaşma ya da FaceTime görüşmesi yapma seçeneklerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Yeni kişi kartında artık son konuşmalarınız, paylaşılan ekleriniz ve ilgili kişiyle yapacağınız yaklaşan toplantılar da görüntülenir.

 

Kişileri cihazınıza kaydedin

Kişilerinizi Outlook’ta tam olarak yönetebilmekle birlikte, iOS ve Android’de varsayılan Kişiler uygulamasına da kaydedebilirsiniz. Bu sayede, bir kişiden arama veya metin iletisi aldığınızda, doğrudan yerleşik Kişiler uygulamasında kişinin adını kolayca görebilir ve tüm kişi bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

iOS ve Android’in altyapısal özellikleri nedeniyle, bu özelliğin çalışma biçimi platforma göre küçük farklılıklar gösterir.

iOS’taki Outlook, kişi bilgilerinin Outlook’tan telefonunuza tek yönlü olarak gönderilmesine imkan tanır. Tüm yeni kişi ekleme ve değişiklik işlemleri Outlook uygulamasında yapılmalıdır. Daha sonra bu değişiklikler yerleşik Kişiler uygulamanızla ve e-posta hizmetinizle eşitlenir. Bununla birlikte, Kişiler uygulamasında yapılan düzenleme işlemleri Outlook veya e-posta hizmetinizle eşitlenmez ve Kişiler uygulamanız Outlook tarafından eşitlediğinde bunların üzerine yazılır. Düzenleme işlemlerinizi Kişiler uygulamasında yapmaktan kaçınmalısınız. Outlook kişileriniz için Arayan Kimliği’ni etkinleştirmek istiyorsanız, Ayarlar bölümünden hesabınıza gidin ve Kişileri Kaydet’e dokunun.

Android’de, Outlook’u Kişiler uygulamasıyla tam olarak eşitleyebilirsiniz. Bu nedenle, kullanıcılar yeni kişi ekleme ya da değişiklik yapma işlemlerini, Outlook uygulamasında ya da Android’deki yerleşik Kişiler uygulamasını kullanarak yapabilir. Bu iki konumdan birinde yapılan değişiklikler e-posta hizmetinizle eşitlenir. Android’de tam kişi eşitlemeyi etkinleştirmek için Ayarlar bölümünden hesabınıza gidin ve Kişileri Eşitle’ye dokunun.

Daha sonra kişileri kaldırmak isterseniz, Outlook’taki düğmenin durumunu değiştirerek kişilerin adres defterinizden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Devamını oku

SharePoint iletişim sitelerinin Office 365 müşterilerine dağıtımı başladı

SharePoint iletişim sitelerinin Office 365 müşterilerine dağıtımı başladı.

Geçen ayki SharePoint Virtual Summit sırasında, şirket içinde geniş bir hedef kitleye ulaşmanıza olanak tanıyan ve web’de, SharePoint mobil uygulamasında, PC ve Mac bilgisayarlarda harika görünen güzel ve dinamik SharePoint iletişim sitelerinin açılışını yapmıştır. Bugün, iletişim sitelerinin artık Office 365 İlk Sürüm müşterilerine dağıtılmaya başlandığını ve ardından önümüzdeki aylarda dünya genelinde tüm Office 365 müşterilerine dağıtılacağını duyurmaktan dolayı heyecanlıyız.

 

Saniyeler içinde güzel bir iletişim sitesi oluşturun

İletişim siteleri dahili şirketler arası kampanyalar, haftalık ve aylık raporlar veya durum güncelleştirmeleri, ürün lansmanları ve daha birçok etkinlik için idealdir. Mesajınızı hızla yaymaya başlamanıza yardımcı olmak için, iletişim siteleri içerdikleri site ve sayfalara yönelik yapılandırılabilir şablonlar sağlar. Office 365’te SharePoint giriş sayfasında Site oluştur’a tıkladığınızda, ilk site tasarımı olarak üç seçeneğiniz vardır:

 • Konu—Paylaşacak haberler, olaylar ve başka içerik gibi çok fazla bilginiz olduğunda Konu tasarımını seçin.
 • Gösterim—Fotoğraflar veya resimlerle bir ürünü, ekibi veya etkinliği tanıtmak için Gösterim tasarımını kullanın.
 • Boş—Boş bir siteyle işe başlayın ve tasarımınızı hızla ve kolayca canlandırın.

 

İletişim sitesi tasarımları (soldan sağa): Konu, Gösterim ve Boş.

Üstelik öykünüzü de kolayca anlatabilirsiniz. Yeni siteniz bir kez oluşturulduktan sonra, sayfada web bölümlerini sürükleyip bırakarak yeniden düzenleyebilir, kullanım örneklerinizi ve senaryolarınızı canlandırabilirsiniz. Haberler ve sayfalarda çok sütunlu düzenler kullanılabildiğinden, mesajınızı anlamlı, sezgisel bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Office 365’te iletişim sitesi oluşturmayısayfa eklemeyi ve sütun düzenleriyle çalışmayı öğrenin.

Planlarınızı ve güncelleştirmelerinizi cazip, etkileşimli yollarla paylaşın

İletişim siteleri insanların e-postanın ötesinde yinelenen güncelleştirmeler oluşturmasına ve bunları paylaşmasına olanak tanır. İletişim sitesinde bir sayfa oluşturduğunuzda, buna belgeler ve videolar ekleyebilir, Office 365 genelinde gerçek zamanlı verileri (örneğin SharePoint’ten belgeleri, Power BI raporlarını, Microsoft Stream videolarını ve Yammer tartışmalarını) dinamik olarak alabilirsiniz. Sonuçta zengin ve dinamik bir iletişim sayfası elde edilir. Üstelik sayfa sitede kalıcı olduğundan, insanlar buna kolayca başvurabilir; hatta ekibinizin üyelerinde değişiklik olduğunda yeni üyelerin hızla çalışmaya başlaması kolaylaşır.

 

Zengin bölüm düzenlerine yönelik yeni özellikler ve yeni web bölümleri SharePoint ekip sitelerinde de kullanılabilir.

Mobil cihazınızdan SharePoint uygulamaları yoluyla kullanın, oluşturun ve bağlanın

Herhangi bir cihazdan iletişim siteleriniz için içeriğe kolayca erişebilir, içerikle çalışabilir ve içerik oluşturabilirsiniz. Sitenin tamamı, sayfalar, haberler, gezinti, arama ve daha fazlası yerel olarak görüntülenebilir, işlevsel ve katılıma açıktır. SharePoint mobil uygulama deneyiminin içinden, tümüyle site bağlamında sayfaları okuyabilir, haber yazıları yazabilir, Yammer konuşmalarına katılabilirsiniz.

 

iOS ve Android için SharePoint mobil uygulamalarını bugün indirebilirsiniz ve önümüzdeki haftalarda yeni özellikler kullanıma sunulacaktır. iOS için SharePoint mobil uygulamasıAndroid için SharePoint mobil uygulaması ve Windows 10 Mobile için SharePoint uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin.

İletişim siteleri mesajınızı daha incelikli hale getirmenize ve geliştirmenize yardımcı olur

SharePoint Virtual Summit sırasında paylaştıklarımızın ötesinde, iletişim sitelerinin mesajınızı daha incelikli hale getirmenize ve geliştirmenize yönelik ek özellikleri vardır.

Giriş sayfanızın ve alt sayfalarınızın harika görünmesini sağlayın

 • Tam genişlikli düzenler—Hero ve Resim web bölümleri, sayfaya soldan sağa doğru yayılan bir bölüm düzeninde yerleştirilebilir ve size en önemli bilgilerinizi vurgulamak için yollar sağlar.
 • Özel üst bilgi resmiyle geliştirilmiş başlık bölgesi—Cazip üst bilgi grafiği ve başlığıyla giriş sayfanızı, haberlerinizi ve alt sayfalarınızı görsel olarak ortaya koyun. Resmin en önemli parçasının hangisi olduğunu siz denetlersiniz ve hem web hem de mobil deneyimlerinde amaçlandığı gibi harika görünür.

Erişimi, alıkoymayı ve katılımı sağlamak için tartışmaya bağlam içinde devam edin

 • Sayfalara yorum ekleyin—Her haber yazısının ve sayfanın kendi yorumları olabilir. Tümüyle sayfanın bağlamında kalarak izleyicilerinizi sayfadaki tek bir mesaja ve içeriğe odaklamak amacıyla, hem kapsamlı tartışma senaryoları hem de hedefi belirli yanıtlar için Yammer web bölümünü kullanmanız mümkündür.
 • Haberleri e-postayla paylaşın—İletişim sitesinden haberleri e-posta yoluyla paylaştığınızda yalnızca mavi bağlantı değil, hem e-postaya hem de haber yazısının kendisine bağlam ekleyen görsel, bilgilendirici bir önizleme de sağlanır. E-postanın içinde, alıcılar bir küçük resim, başlık, açıklama ve gönderenden isteğe bağlı bir ileti görürler.

Web bölümü geliştirmeleri aracılığıyla verileri, belgeleri ve bilgileri dinamik olarak alın ve görüntüleyin

 • Power BI ve Microsoft Stream—Power BI web bölümünü kullanarak etkileşimli raporlar sunun ve Office 365’in içinde şirket genelinde video yönetimine yönelik tek adres olan Microsoft Stream’den tek tek videoları veya kanalların tamamını ekleyin. Hem Power BI hem de Microsoft Stream artık genel kullanıma sunulmuştur.
 • GIF desteği—Haber yazısına bir Resim web bölümü eklediğinizde, artık düzeninize animasyonlu GIF’ler de ekleyebilirsiniz.
 • Yeni “Tümüne göster” sayfaları—Vurgulanan içerik ve Site etkinliği web bölümlerinde ilk görünümde gösterilemeyecek kadar çok içerik olduğunda, tam sayfa deneyimine geçip içeriğin veya etkinliğin tümünü görmek için Tümünü göster’e tıklayabilirsiniz.
 • Güncelleştirilmiş Haberler web bölümü—Önemli noktaları daha büyük bir esneklikle vurgulamak için, haberlerinizi birden çok düzen kullanarak gösterin. Varsayılan En önemli haber düzenini kullanabilir, haberleri liste olarak veya yan yana görüntüleyebilirsiniz.

sayfalarda ve haberlerde web bölümlerini kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin. Burada, SharePoint Online’da sağlanan tüm web bölümleri vurgulanır.

Takvimlerinizi işaretleyin

İletişim sitelerinin değerini paylaşmak ve keşfetmek için önümüzdeki günlerde ve haftalarda yapılacak etkinliklerinizden en az birinde bize katılın.

 • SharePoint iletişim siteleri AMA—28 Haziran 2017 Çarşamba, saat 09:00–10:00’da (PDT), sorularınızı ve geri bildirimlerinizi SharePoint için Microsoft Teknik Topluluğu’nun bu özel SharePoint topluluk alanı içindeki SharePoint iletişim siteleri AMA’ya getirin. İşle ilgili ve teknik en derin konulardaki uzmanlarımızı SİZİN yönlendirdiğiniz etkin, bilgilendirici bir saate katılmayı davet ediyoruz!
 • Jeff Teper @SharePoint’i ele alıyor—10 Temmuz 2017 Salı, saat 09:30–10:30’da (PDT), SharePoint, OneDrive ve Office’in kurumsal başkan yardımcısı Jeff Teper, @SharePoint Twitter adını üstlenecek. Sorularınızı ve geri bildirimlerinizi hem yazılı yanıtlarla hem de video parçalarıyla ele alacak ve hiçbir tweet yanıtsız kalmayacak!
 • CANLI müşteri + MVP paneli web semineri—13 Temmuz 2017 Çarşamba, saat 08:00’da (PDT), müşterilerimizden biri olan Shire’ın iletişim sitelerini de içeren dijital çalışma alanını nasıl başarıyla planladığını ve gerçekleştirdiğini dinlemek için bize katılın. Hem Shire çalışanlarını hem de Office 365 MVP’lerini dinleyeceksiniz. Bugün kaydolun.
 • İsteğe bağlı web yayını—19 Temmuz 2017 Çarşamba günü Farren Roper’le birlikte “SharePoint: Çalışanlarınızı bilgilendirme ve katılımlarını sağlama” işletme web yayınını sunuyoruz. Kullanıma sunulduğunda ilk bildirilecekler arasına katılın: bugün kaydolun. Öncesinde de, konuyla ilgili yeni “Bağlantılı çalışma alanının 4 sırrı” adlı eKitabı okuyun.

Projelerinizin, lansmanlarınızın ve şirket içi kampanyalarınızın yaşam döngüsü boyunca, SharePoint intranet’inin kavramdan başlayıp son ürüne rahatça ulaşmanıza yardımcı olmasına izin verin. Güçlü, dinamik SharePoint kullanıcı deneyimleri, mesajınızı tüm şirkete net bir şekilde iletmenize olanak tanıyor.

—Mark Kashman, SharePoint ekibi üst düzey ürün yöneticisi

 

Sık Sorulan Sorular

S. İletişim siteleri Office 365 müşterilerine nasıl dağıtılacak?

C. İletişim siteleri önümüzdeki hafta İlk Sürüm müşterilerine (önce Seçilmiş İlk Sürüm Kullanıcılarına) dağıtılmaya başlayacak ve 2–3 hafta içinde bu dağıtım tamamlanacak. Dünya genelinde dağıtımın Ağustos 2017’nin sonunda tamamlanmasını hedefliyoruz.

S. İletişim sitelerinin yerel olarak görüntülenmesi için SharePoint mobil uygulamaları ne zaman güncelleştirilecek?

C. Güncelleştirmeleri birkaç gün içinde iOS için SharePoint mobil uygulamasına ve önümüzdeki haftalarda da Android için SharePoint mobil uygulamasına sağlamayı planlıyoruz. Bugün yükleyin. Sık sık güncelleştirin.

S. İletişim sitesini bir extranet senaryosunda dış kullanıcılarla kullanabilir miyim?

C. Evet, iletişim siteleri extranet kullanım örneklerinde dış kullanıcıları destekleyecektir. Başlangıçta, Office 365 yöneticilerinin bunu PowerShell yoluyla site düzeyinde etkinleştirmeleri gerekebilir. Dış paylaşımı bugün ekip sitelerinde yapıldığı gibi etkinleştirmek için yönetici kullanıcı arabirimi üzerinde çalışıyoruz.

Devamını oku

Microsoft 365 ve Enterprise Mobility + Security

Microsoft 365 ve Enterprise Mobility + Security

Bugün Washington DC’deki Microsoft Inspire’da Microsoft Office 365, Windows 10 ve Enterprise Mobility + Security’yi (EMS) içeren yeni ticari teklif dizisi Microsoft 365’i duyurdu. Microsoft 365, çalışanları desteklemek için eksiksiz, akıllı ve güvenli bir çözüm sunuyor.

Her boyuttaki kurumun gereksinimlerini karşılamak amacıyla büyük işletmeler için Microsoft 365 Kurumsal’ı, küçük ve orta ölçekli işletmeler için de Microsoft 365 İş’i kullanıma sunduk. Bunlar BT için hizmet sunumunu ve yönetimini kolaylaştırırken kapsamlı üretkenlik ve güvenlik özellikleri de sunuyor.

Bunun bir parçası olarak kullanıcıları, cihazları ve uygulamaları koruyan EMS, kullanıcı deneyiminden ödün vermeyen bir güvenlik düzeyi sağlamak için Office 365 ve Windows 10 ile birlikte çalışacak şekilde özel olarak tasarlandı. EMS binlerce SaaS uygulamasında ve şirket içi uygulamada koruma ve yönetim sağlarken iOS ve Android cihazlarındaki verilerin de güvenliğini sağlar. Kısa bir süre önce BT için yönetim deneyimini kullanımı kolay tek bir konsolda bütünleştirdik. Tüm bunlar bir araya gelerek kurumunuzun dijital dönüşümünü destekleyecek bir akıllı güvenlik çözümü oluşturuyor.

EMS’nin kullanımda olduğu 3 yıllık süre içinde 46 binden fazla kurum EMS’yi tercih etti ve yükleme tabanımız art arda 12 üç aylık dönem boyunca yıldan yıla üç haneli büyümeye tanık oldu. Bu müşteriler yeni bir çalışma kültürüne geçiş süreçlerini güvence altına almak için EMS’yi seçti.

ABD’deki en büyük sertifikalı genel muhasebe ve iş danışmanlığı firmalarından biri olan Plante Moran üretkenliğe ve güvenliğe olanak tanımak için EMS’yi tercih etti:

Plante Moran’ın Son Kullanıcı Sistemleri Yöneticisi Sean Bulger “Mobil e-posta erişimini yönetmek ve korumak için Good for Enterprise’ı kullanıyorduk ancak bununla cihazları değil, yalnızca e-postaları yönetebiliyorduk” diyor. “Profesyonel personelimizin istediği her yerden ve her cihazdan yalnızca e-postalara değil, her türlü bilgiye erişebilmesini sağlarken güçlü bir güvenlik düzeyine de olanak tanıyabilmek için bunun ötesine geçmek istedik.”

G&J Pepsi-Cola Bottlers, cihazların yanı sıra geniş bir şirket içi ve bulut tabanlı uygulama ve hizmet portföyünü merkezi olarak yönetip korumak için EMS’yi kullanıyor:

“ADP [bordro hizmetleri], Oracle, Meraki ve sahip olduğumuz tüm bu hizmet olarak yazılım çözümleri için çoklu oturum açma özelliğini sunmamız gerekiyordu. Ayrıca mobil cihazlarımızı korumamız ve bunlar üzerinde uygulamaları kullanıma sunabilmemiz gerekiyordu. İşletmemizin çalışma biçimini tamamen dönüştürdük.”
Eric McKinney, Bulut Hizmetleri Yöneticisi, G&J

Lider bir uluslararası üretici olan Gränges’in liderliğini sürdürebilmesi için araştırma ve geliştirme olanaklarından faydalanması gerekiyor. Veri güvenliği ise Gränges için yüksek öncelik taşıyor. İşte bu nedenle İsveçli üretici, Microsoft Enterprise Mobility + Security’yi (EMS) tercih ediyor.

 

 

Devamını oku

Windows 10 Insider Preview Build 21296 Duyurusu

GÜNCELLEME 1/25/21:  Toplu Güncelleştirme  Derlemesi 21296.1010'u (KB4602812) kullanıma sunmaya başlıyoruz . Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21296'yı (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz . Bu yapı, Geliştirme Kanalındaki TÜM İçeridekilere sunulmaktadır. Dev Channel'daki tüm Insider'lar bundan böyle aynı yapıyı alacak.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Tek tek girişleri sabitlemeyi, sabitlemeyi kaldırmayı, silmeyi ve eşitlemeyi desteklemek için yakınsanmış pano geçmişi tasarımımızda (WIN + V) bir güncelleme sunmaya başlıyoruz Bunun üzerinde çalışırken sabrınız ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Bu alanda başka bir geri bildiriminiz varsa, bunu Giriş ve Dil > Pano altındaki Geri Bildirim Merkezi'ne bekliyoruz.
 • Ayarlar kısmından Depolama Spaces yönetmek ve yaratma yeteneği şimdi Dev Channel tüm İçerdekiler için yayıyoruz. Değişiklikleri keşfederken herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen bunu Geri Bildirim Merkezi'ndeki Dosyalar, Klasörler ve Çevrimiçi Depolama > Depolama alanları altında dosyalayın.

Düzeltmeler

 • Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Black Ops Cold War'un başlamasını engelleyebilecek sorun düzeltildi ve kullanıma sunulma sürecinde. Düzeltmeyi uygulamak için lütfen oyunlarınızı güncelleyin.
 • Xbox Game Bar'ın belirli oyunlar için WIN + G tuşlarına basmadan kendi kendine başlatıldığı önceki uçuştan kaynaklanan bir sorunu düzelttik.
 • Xbox Oyun Çubuğu başlatıldığında (WIN + G tuşlarına basıldığında olduğu gibi) bilgisayarın yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Program Uyumluluk Asistanının bazen beklenmedik bir şekilde son birkaç uçuşta büyük miktarda CPU kaynağı almasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • ISO'ları monte ederken explorer.exe'nin askıda kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Windows Güvenlik uygulamasının aynı anda hem güncellemeleri kontrol et düğmesi hem de bağlantı göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Belirli uygulama pencerelerini yeniden boyutlandırdıktan sonra bazı Insider'ların oluşturma / grafik sorunları yaşamasına neden olan sorunu düzelttik ve sorunu çözdük.
 • Bu yapıyı yüklemek, daha önce Yapı 21292.1010'u kurduktan sonra bozulduysa, ARM64'te x64 öykünmesini geri yükleyecektir.
 • ARM64'te x64 uygulamaları kullanan Insider'lar için, artık https://aka.ms/arm64previewredist adresinden yüklenebilen ARM64 C++ yeniden dağıtılabilir sürümünün (sürüm 14.28.29812) güncellenmiş bir önizlemesi bulunmaktadır Bu güncellenmiş redist, vcruntime140_1.dll'yi ekler ve bir dizi CAD uygulamasında meydana gelen çökmeleri düzeltir.

Bilinen Sorunlar

 • Insider'ların bildirdiği, State of Decay 2 gibi belirli oyunların veya Assassin's Creed serisinin oyunlarının başlatılırken takılabileceği veya çökebileceği bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Bu derlemeyi aldıktan sonra bazı 32 bit sistemlerin ağ bağlantısını kaybedebileceği bir sorunu araştırıyoruz. Windows'un 32 bit sürümünü çalıştırıyorsanız, sorun çözülene kadar güncellemeleri duraklatmak isteyebilirsiniz.
 • Miracast kullanıcıları bu yapıda çok düşük kare hızları yaşayabilir.
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bir önceki uçuşta başlayan Start ve diğer modern uygulamaların güvenilirliğini etkileyen bir sorunu araştırıyoruz. Etkilenirseniz, Başlat menüsü düzeninin sıfırlanmasıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Aero Shake bu yapıda devre dışı bırakılmıştır. Bunu etkinleştirmek için Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde buraya gitmeniz ve DisallowShaking adlı 0: değerinde yeni bir DWORD girişi oluşturmanız gerekir HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bu yapıya yükseltme yapmak, haber ve ilgi alanlarınız görev çubuğu ayarınızın "Simge ve metni göster" olarak sıfırlanmasına neden olur. Bu ileriye doğru sabittir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bazen haberler ve ilgi alanları kalemle kapatılamaz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Haberler ve ilgi alanları, solda beklenenden daha fazla görev çubuğu alanı kullanıyor.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğu düğmesi, kullanıcı Windows oturumunda her oturum açtığında eski bilgileri gösterebilir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Haberler ve ilgi alanları açılır penceresi, hızlı bir şekilde çift sütuna geçmeden önce içeriği tek bir sütunda gösterir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğu düğmesindeki metin, yüksek çözünürlüklü ekranlarda pikselli görünebilir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğu bağlam menüsü ile haberler ve ilgi alanları örtüşüyor.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bazı durumlarda, haberler ve ilgi alanları ilk başlatıldığında CPU'nun %100'ünü kullanır.
 • [Haberler ve ilgi alanları] İçerik paylaşmaya çalışmak açılır pencereyi kapatır.
 • [ARM64] Qualcomm Adreno grafik sürücüsünün önizleme sürümünü Surface Pro X'e yükleyen içeridekiler, ekranın parlaklığının azalmasıyla karşılaşabilir. Bu, gelecekteki bir güncellemede ele alınacaktır.

ÖNEMLİ Yapı Sona Erme Bildirimi

Dev Channel'daki daha eski yapıların süresi 31 Ocak 2021'de sona erecek . Derleme 20262 veya daha eski bir sürümdeyseniz, kötü bir duruma düşmemek için lütfen Geliştirme Kanalında sağlanan en yeni yapıya güncelleme yaptığınızdan emin olun.

HATIRLATICI: Ocak ayı web yayını için takvimlerinizi işaretleyin

26 Ocak saat 18:00 UTC'de bize katılmak için tarihi kaydedin | Bir sonraki Windows Insider web yayını için 10:00 PST.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Hangi Insider kanalında hangi yapının olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 
Devamını oku

Windows 10 Build 19042.782 (20H2)'yi Beta Olarak Yayınlamak ve Önizleme Kanallarını Yayınlamak

Merhaba Windows Insider'lar , bugün 20H2'de olan Insider'lar için Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarına 20H2 Build 19042.782'yi (KB4598291) yayınlıyoruz ( Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ).
Bu güncelleme aşağıdaki düzeltmeleri ve iyileştirmeleri içerir:
 • Aşağıdaki Internet Explorer kayıt defteri anahtarlarının varsayılan değerlerini güncelledik:
  • svcKBFWLink = “ ” (boş dize)
  • svcKBNumber = “ ” (boş dize)
  • svcUpdateVersion = 11.0.1000.
Ayrıca bu değerler artık otomatik olarak güncellenmeyecektir.
 • Yöneticilerin, Microsoft Edge'in IE Modunu kullanmaya devam ederken bir Grup İlkesi kullanarak bağımsız Internet Explorer'ı devre dışı bırakmasını sağladık.
 • Mobil cihaz yönetimini (MDM) kullanarak Microsoft Edge IE Modu'nu destekleyen belirli ilkeleri yapılandırmanıza olanak sağladık.
 • Universal C Çalışma Zamanı Kitaplığı'nda (UCRT) printf()'in kayan nokta değerlerini yanlış yuvarlamasına neden olan bir sorunu düzelttik .
 • Konuşma tanımayı açtığınızda beklenmedik bir şekilde Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) iletişim kutusu görüntüleyen bir sorunu düzelttik.
 • Paylaş menüsünde Bağlantıyı kopyala komutunu seçtiğinizde hedef uygulamaya bildirimde bulunamayan bir sorunu düzelttik.
 • 64 bit fmod() ve kalan() işlevlerinin Kayan Nokta Birimi (FPU) yığınına zarar vermesine neden olan bir sorunu düzelttik .
 • Tam ekran veya tablet modunda oyun oynarken durma hatasına veya cihazın yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows 10 sürüm 2004'e yükselttikten sonra sırasıyla Hiragana veya Katakana moduna geçmek için Ctrl+Caps Lock ve Alt+Caps Lock kullanımıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Windows masaüstünde bulunan bir belgeyi açmanızı engelleyen ve "Dizin adı geçersiz" hatasını oluşturan bir sorunu düzelttik. Bu sorun, Masaüstü Özellikleri iletişim kutusunun (Dosya Gezgini -> Bu Bilgisayar -> Masaüstü) Konum sekmesinde masaüstü konumunu değiştirdikten sonra oluşur.
 • Dosya Gezgini gezinme bölmesinde yinelenen bulut sağlayıcı klasörleri oluşturan bir sorunu düzelttik.
 • Bir kullanıcı profilini kopyaladığınızda Zorunlu Profil onay kutusu seçildiğinde oluşan bir sorunu düzelttik.
 • Alt+Tab sırasının beklenmedik bir şekilde değişmesine ve yanlış pencereye geçmenize neden olabilecek bir sorunu düzelttik .
 • Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicisi'ni (IME) kullanırken ImmGetCompositionString() 'in furigana için boşluk döndürmesini engelleyen bir sorunu düzelttik .
 • DaYi, Yi ve Array IME'lerinde kullanılan ve bir uygulamanın çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bazı özel tuş kombinasyonlarıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Bir cihaz Hazırda Bekletme modundan çıktıktan sonra boş bir kilit ekranı görüntüleyen bir sorunu düzelttik.
 • Filistin Yönetimi için geçmiş yaz saati uygulaması (DST) bilgilerini düzelttik.
 • Kayıt defterini kullanarak seri numarası denetimi desteği ekledik.
 • Windows 10 sürüm 2004'e yükselttikten sonra bazı Windows 10 Education cihazlarını yanlışlıkla devre dışı bırakan bir sorunu düzelttik.
 • Tanılama günlüklerinin Microsoft Intune gibi bir yönetim hizmetine yüklenmesinin başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Hata, yavaş bir ağda ağ zaman aşımı nedeniyle oluşur.
 • Bir yönetici, yönetilen bir cihazın konumunu bulmak için Microsoft Intune gibi bir MDM hizmetinde oturum açtığında kullanıcıya bir bildirim gösterdik.
 • Kullanıcı ipucu, etki alanı kimlik bilgisi adı (etki alanı\kullanıcı adı) olduğunda, kullanıcıların akıllı kart kimlik bilgilerini kullanmasını engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • Yerel Kullanıcı Hizmeti (S4U) kullanımının Veri Koruma API'si (DPAPI) kimlik bilgileri anahtarlarını etkilediği ve kullanıcıların beklenmedik bir şekilde oturumu kapatmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • BitLocker'ın sessiz mod dağıtımının 0x80310001 hatasıyla başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Bu sorun, BitLocker şifrelemesini Hibrit Azure Active Directory'ye (Azure AD) katılmış cihazlara dağıtırken oluşur.
 • Karma Azure Active Directory'ye katılan makinelerde siyah ekranın görünmesine veya oturum açmanın gecikmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik. Ayrıca login.microsoftonline.com'a erişim yoktur.
 • BitLocker kullanan sistemlerin 0x120 (BITLOCKER_FATAL_ERROR) hatasıyla çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Cihazda AppLocker etkinleştirilmişse Microsoft Endpoint Configuration Manager dağıtılırken cihazın çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kerberos Armoring (Esnek Kimlik Doğrulama Güvenli Tünel Oluşturma (FAST)) etkinleştirildiğinde, yoğun kimlik doğrulama yükü altındaki bir sunucuda LSASS.exe işleminin bellek sızdırmasına neden olan bir sorunu düzelttik .
 • Schannel'de çift serbest hatayla sonuçlanan bir yarış durumu nedeniyle LSASS.exe'nin çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzelttik Özel durum kodu c0000374'tür ve Olay Günlüğü Schannel olay 36888, önemli hata kodu 20 ve hata durumu 960'ı görüntüler. Bu sorun, Eylül 2020 ve sonrasındaki Windows güncellemeleri yüklendikten sonra oluşur.
 • Etki alanı denetleyicileri olarak yapılandırılmış sunucularda bir istemci sertifikasının kimliğini doğruladığınızda oluşan bir bellek sızıntısı sorununu düzelttik.
 • Virtual Interrupt Notification Assert (VINA) kesintileriyle ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Azure AD gruplarını hedefleyen kiosk modunu engelleyen HTTP önbelleğe alma ile ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Esnek Dosya Sistemi (ReFS) birimleri içeren sanal makinelerde (VM) Birim Gölge Kopyası Hizmeti (VSS) anlık görüntüsü tetiklendiğinde oluşan bir sorunu düzelttik. Tetiklenen VSS anlık görüntüsü bir zaman aşımı ile başarısız olur ve 30 dakika boyunca ReFS birimine erişimi engeller.
 • Uygulama Olay Günlüğü'nde Genişletilebilir Depolama Motoru Teknolojisi (ESENT) olayı 642'yi hatalı bir şekilde günlüğe kaydeden bir sorunu düzelttik.
 • Bir Grup İlkesi Nesnesi (GPO) kullanarak yapılandırdığınız Yönetim Şablonu ayarlarıyla ilgili bir sorunu düzelttik. İlke ayarlarının değerini YAPILANDIRILMAMIŞ olarak değiştirdiğinizde, sistem önceki ayarları kaldıramaz. Bu sorun en çok gezici kullanıcı profillerinde fark edilir.
 • Bir sürücü tam olarak yüklenmeden önce bir kullanıcı bağlantısı kesildiğinde Windows Sanal Masaüstü'nde kilitlenmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik
 • Yalnızca çevrimiçi bir ZIP dosyasına sağ tıkladığınızda kısayol menüsünde Tümünü ayıkla'yı gösteremeyen bir sorunu düzelttik .
 • Çevrimiçi konuşma tanımaya kaydolma sürecini güncelledik. Zaten kaydolduysanız, yeni ayarları gözden geçirmenizi isteyen bir mesaj göreceksiniz. İnsan incelemesi için konuşma verilerinize katkıda bulunmamayı seçerseniz, yine de çevrimiçi konuşma tanımayı kullanabilirsiniz. Yeni ayarlar, çevrimiçi konuşma tanımayı açmak için bir düğme ve ses kliplerinizin toplanmasını açan başka bir düğme içerir. Ses kliplerinizin koleksiyonunu açarsanız, yeni ayarlar sayfasındaki aynı düğmeyi kullanarak istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.
 • Başlat menüsü, Cortana ve Görev Çubuğuna sabitlenmiş kutucukların açılmasını engelleyen bir sorunu düzelttik. Bu sorun, bir yönetici Zorunlu Profil onay kutusu seçili olan mevcut bir profili kopyaladığında oluşur.
Teşekkürler,
BLB

 
Devamını oku

Windows Feature Experience Pack 120.2212.20200.0 Beta Kanalına Yayınlanıyor

Merhaba Windows İçerdekiler,
Bugün, Windows Özellik Deneyim Paketi 120.2212.20200.0'ı Beta Kanalında Windows Insider'lara sunuyoruz. Bu güncelleme aşağıdaki geliştirmeleri içerir:
 • Özellikle panoya sık sık erişen uygulamalarla, ekran alıntısı deneyiminin güvenilirliğini artırıyoruz.
Ek olarak, Windows Insiders'tan gelen geri bildirimler sayesinde keşfedilen bir sorun nedeniyle, ekran görüntüsünü doğrudan Dosya Gezgini'ndeki bir klasöre kopyalayıp yapıştırma özelliğini şimdilik kaldırıyoruz. Bu sorunu giderdikten sonra gelecekteki bir güncellemede bu özelliği yeniden etkinleştirmeyi umuyoruz.
Bu Windows Özellik Deneyim Paketi güncellemeleri, tıpkı derlemeler ve toplu güncellemeler gibi Windows Update aracılığıyla Insider'lara teslim edilir. Beta Kanalındaki kullanıcılar, bu Windows Özellik Deneyim Paketi güncellemesini almak için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güncelleme'ye gidebilir ve güncellemeleri kontrol edebilir. Lütfen bu güncellemeyi alabilmek için Beta Kanalındaki Insider'ların 20H2 Build 19042.662 veya daha üst sürümünün yüklü olması gerektiğini unutmayın . İçeridekilerin yukarıda bahsedilen iyileştirmeyi etkinleştirmek için yeniden başlatmaları gerekecek ve Ayarlar > Sistem > Hakkında'ya giderek Windows Özellik Deneyim Paketi sürümlerini kontrol edebilirler.
Önemli Windows 10 özellik güncellemelerinin dışındaki müşterilere yeni özellik iyileştirmeleri sunmak için bu yeni süreci Insider ile test ediyoruz. Şu anda, gerçekten kapsamlı bir dizi özellik ve iyileştirme ile başlıyoruz. Zamanla, gelecekte yayınların kapsamını ve sıklığını genişletmeyi umuyoruz. Sonunda, bu Windows Özellik Deneyim Paketi güncellemeleri, Windows 10 için zaten mevcut olan hizmet sürecine dahil edilecek ve bu şekilde Windows Update aracılığıyla müşterilere teslim edilecektir.
Teşekkürler,
 
Devamını oku

Windows 10 Insider Preview Build 21301 Duyurusu

GÜNCELLEME 2/1/21:  Toplu Güncelleştirme  Derlemesi 21301.1010'u (KB5000626) kullanıma sunmaya başlıyoruz . Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21301'i (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz . Bu yapı, Geliştirme Kanalındaki TÜM İçeridekilere sunulmaktadır. Dev Channel'daki tüm Insider'lar bundan böyle aynı yapıyı alacak.

Build 21301'deki yenilikler

Dokunmatik klavye tasarımının iyileştirilmesi

Geliştirme Kanalında halihazırda bulunan tasarım değişikliklerini temel alan Windows Insider'lar, geri bildirimlerine dayanarak dokunmatik klavye için kullanıma sunulan bazı iyileştirmeleri fark etmeye başlayacak. Bu iyileştirmeler şunları içerir:
 • Klavyeyi çıkarırken, artık Küçük klavye düzenine geçer ve klavyenin üst kısmındaki tutucu bölgeyi kullanarak klavyeyi kolayca hareket ettirebilirsiniz.
 • Küçük ve bölünmüş düzenler artık varsayılan düzene dayalı olarak güncellenmiş bir sembolün görünümüne sahip olacak.
 • Ayarlar menüsü artık daha iyi netlik ve daha az karışıklık için iç içe geçmiş bir yapıya sahip.
Son olarak, bir şifre alanında olduğunuzda ve dokunmatik klavyede görsel tuşa basma geri bildirimini açmak istediğinizde, boşluk çubuğunun solunda yeni bir şifre geri bildirim simgemiz var.
Yenilenen dokunmatik klavye ayarları menüsü, klavye modları arasında hızla geçiş yapmanıza, daha fazla ayara erişmenize ve geri bildirimde bulunmanıza olanak tanır.
Bazı Insider'lar, klavyenin bir ESC, Tab ve Windows tuşu ve diğer küçük ayarlamalar içeren daha geleneksel bir klavye düzenine sahip olduğu 12 inç veya daha büyük ekranlarda varsayılan klavye düzenine yönelik güncellemeleri de görebilir.
Güncellenmiş varsayılan düzen artık Esc, Tab, Windows ve Alt tuşlarını içeriyor.
Müşterilerimizden duyduğumuz bir şey, aday çubuğunun dağınık ve hızlı bir şekilde işlenmesinin zor olabileceğidir. Bilişsel aşırı yükü azaltmak için, maksimum 5 aday gösterecek ve onları klavyenin üzerindeki konumlarına ortalayacağız.
[GÜNCELLEME] Yukarıda bahsedilen aday çubuğu iyileştirmesi henüz uygulanmaya başlamadı, ancak önümüzdeki hafta başlarında kullanıma sunulacak. Karışıklık için özür dileriz.
Aday öneri çubuğu artık ortalanmıştır ve aralarından seçim yapabileceğiniz 5 aday bulunmaktadır.
Bu özellik, performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek sorunları hızlı bir şekilde belirlememize yardımcı olmak için ilk olarak Geliştirme Kanalındaki bir Insider alt kümesine sunuluyor. Geliştirme Kanalı'ndaki herkese kademeli olarak dağıtılacağından emin olabilirsiniz.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Atlama listelerinde görüntülenen yerel olarak kaydedilmiş dosyalara sağ tıkladığınızda, Aç'a ek olarak artık Dosya Konumunu Aç seçeneğine sahip olmanız için bir değişiklik yaptık.
 • Shift tuşunu basılı tutarken klavyenizin üst satırındaki tuşlara dokunarak para birimine ve diğer bazı sembollere erişim eklemek için N'Ko klavye düzenimizi güncelledik.
 • Ayarlar > Cihazlar > Dokunmatik Yüzey altındaki Dokunmatik Yüzey açma/kapama geçişini artık değiştirmek için yönetici ayrıcalıkları gerektirmeyecek şekilde güncelledik.
 • Yazım denetimi ve metin tahmini alaka düzeyini iyileştirmeye yardımcı olmak için arka uç sözlüklerimizi güncelledik.

Düzeltmeler

 • Görev çubuğu bağlam menüsü ile haberler ve ilgi alanlarının artık çakışmaması için bir sorunu düzelttik.
 • İlk başlatıldığında belirli durumlarda haberlerin ve ilgi alanlarının CPU'nun %100'ünü kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayrıntılar sekmesine geçerken Görev Yöneticisi'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • ShellExperienceHost'un beklenmedik derecede yüksek miktarda CPU kullanmasına neden olabilecek Saat ve Takvim açılır penceresiyle ilgili bazı Insider'lar için yakın zamanda bir sorunu düzelttik.
 • State Repository Service'in hizmet başlatma sırasında zamanından önce sonlandırılmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Etkilenmişseniz, olası bir belirti, oturum açarken masaüstünü yüklemenin daha uzun sürmesiydi. Oturum açarken performans sorunları yaşamaya devam ediyorsanız, lütfen bunları Yükle ve Güncelle > Oturum Açma kilitleniyor altında bir iz ile dosyalayın.
 • "Şifrenizi değiştirin" için arama yaparsanız ve sonucu Ayarlar'ı başlatmak için kullanırsanız, Ayarların çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Aero Shake'in son birkaç uçuşta beklenmedik şekilde devre dışı bırakılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir pencereyi karışık DPI monitörleri arasında taşırken, pencere kenar boşluklarının yanlış DPI ile hesaplanmasına ve büyütüldüğünde diğer monitörde pencerenin taşmasına neden olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Doğru codec bileşenlerinin yüklenmesine rağmen belirli HEIF dosyalarının oluşturulmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta Microsoft Edge'den bir web sitesini görev çubuğunuza sabitlemekle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • VPN'nin bir döngüde tekrar tekrar bağlanmasına ve bağlantısının kesilmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda bazı 32 bit sistemlerin ağ bağlantısını kaybetmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • "Wi-Fi şifresi gerekli" bildirimini tıkladıktan sonra bazen hiçbir şey olmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • State of Decay 2 veya Assassin's Creed gibi belirli oyunların başlatılırken kilitlenmesi veya çökmesi sorununu düzelttik.
 • Tarama Modundayken Ekran Okuyucusu'nun sorun gidericilerimizin öğelerini okumamasına neden olan birkaç sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Miracast kullanıcıları bu yapıda çok düşük kare hızları yaşayabilir.
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bir önceki uçuşta başlayan Start ve diğer modern uygulamaların güvenilirliğini etkileyen bir sorunu araştırıyoruz. Etkilenirseniz, Başlat menüsü düzeninin sıfırlanmasıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bazen haberler ve ilgi alanları kalemle kapatılamaz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Haberler ve ilgi alanları, solda beklenenden daha fazla görev çubuğu alanı kullanıyor.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğu düğmesi, kullanıcı Windows oturumunda her oturum açtığında eski bilgileri gösterebilir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Haberler ve ilgi alanları açılır penceresi, hızlı bir şekilde çift sütuna geçmeden önce içeriği tek bir sütunda gösterir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğu düğmesindeki metin, yüksek çözünürlüklü ekranlarda pikselli görünebilir.
 • [Haberler ve ilgi alanları] İçerik paylaşmaya çalışmak açılır pencereyi kapatır.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bazı durumlarda, görev çubuğu düğmesi tıklanana kadar açılır pencere kapanmayabilir veya fareyle üzerine gelme efekti sıkışmış görünebilir.
 • [ARM64] Qualcomm Adreno grafik sürücüsünün önizleme sürümünü Surface Pro X'e yükleyen içeridekiler, ekranın parlaklığının azalmasıyla karşılaşabilir. Bu, gelecekteki bir güncellemede ele alınacaktır.
 • [EKLENDİ 2/1] Bazı Insider'lar, 21301'e yükseltmeye çalışırken PC'lerinde bir IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hata denetimi yaşadığını bildirdi. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ve yaklaşan bir uçuşa dahil edildiğinde size haber vereceğiz.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Hangi Insider kanalında hangi yapının olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 
Devamını oku

Windows 10 Build 19042.789 (20H2)'yi Beta Sürümüne Çıkarma ve Önizleme Kanallarını Yayınlama

Merhaba Windows Insider'lar , bugün 20H2'de olan Insider'lar için Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarına 20H2 Build 19042.789'u (KB4598291) yayınlıyoruz ( Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ).
Bu güncelleme, 20H2 Build 19042.782'deki tüm düzeltmeleri ve aşağıdaki ek düzeltmeleri içerir:
 • Windows 10, sürüm 20H2'ye güncelleme yapıldıktan sonra Microsoft Exchange hesapları ve bazı Surface Hub cihazlarıyla ilgili bir sorunu düzelttik. “Bir şeyler ters gitti” mesajı görünüyor ve hata kodu 0x80131500.
 • Önceki proxy ayarı başarısız olduktan sonra, kimliği doğrulanmış bir proxy, eşitleme hizmeti için yedek olarak kullanıldığında ortaya çıkan Windows Update taramalarıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Windows 10, sürüm 1703'ten Windows 10, sürüm 20H2'ye bir güncellemenin Surface Hub cihazında başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik. “Hazırlanıyor…” mesajı ekranda süresiz olarak kalır.
Teşekkürler,
 
Devamını oku

Windows 10 Insider Preview Derlemesi 19043.844 (21H1) Duyurusu

GÜNCELLEME 3/2: 21H1, Beta Kanalındaki tüm Windows Insider üyelerine önerilen bir güncelleme olarak sunuluyor. Daha önce 21H1'i yüklemeyi seçmemiş olan içeridekiler artık Beta Kanalında 21H1'i otomatik olarak alacaklar.
Merhaba Windows İçerdekiler, bugün  Windows 10 için bir sonraki özellik güncellemesi olarak Windows 10 sürüm 21H1'i duyuruyoruz . Bugünkü duyurunun bir parçası olarak ayrıca 21H1 Build 19043.844'ü (KB4601382) Beta Kanalında yayınlıyoruz.
Bu yapıyı Windows Update'teki "arayan" deneyimimiz aracılığıyla Beta Kanalında yayınlıyoruz. Bu, Beta Kanalındaki Insider'ların Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update'e gitmesi ve 21H1'i indirip yüklemeyi seçmesi gerektiği anlamına gelir.
21H1 Build 19043.844, burada belirtilen tüm düzeltmelerin yanı sıra John Cable'ın blog gönderisinde vurgulanan aşağıdaki yeni özellikleri içerir :
 • Hem harici hem de dahili Windows Hello kameraları mevcut olduğunda varsayılanı harici kamera olarak ayarlamak için Windows Hello çoklu kamera desteği.
 • Belge açma senaryo sürelerini optimize etme dahil Windows Defender Uygulama Koruması performans iyileştirmeleri.
  • Bir Microsoft Defender Uygulama Koruması (WDAG) Office belgesini açtığınızda bir dakika veya daha fazla gecikmeye neden olan bir sorunu düzelttik. Bu, Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolunu veya Sunucu İleti Bloğu (SMB) paylaşım bağlantısını kullanarak bir dosyayı açmaya çalıştığınızda oluşur.
  • Toplam boyutu 400 MB'ın üzerinde olan dosyaları kopyalarken Robocopy'nin performansını iyileştirdik.
  • WDAG kapsayıcısının, kapsayıcı boştayken neredeyse 1 GB bellek (çalışma seti) kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC), uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans iyileştirmesini güncelliyor.
  • Active Directory (AD) yöneticisinin kullanıcı veya bilgisayar grubu üyeliğinde yaptığı değişikliklerin yavaş yayılmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Erişim belirteci sonunda güncellense de, yönetici bir rapor oluşturmak için gpresult /r veya gpresult /h kullandığında bu değişiklikler görünmez .
Bir Insider, bilgisayarını 21H1'e güncelledikten sonra, hizmet teknolojimizi (aylık güncelleme süreci gibi) kullanarak Windows Update aracılığıyla yeni 21H1 güncellemelerini otomatik olarak almaya devam edecek. 21H1'i hemen yüklemeyi seçmeyen içeridekiler, önümüzdeki haftalarda tüm Beta Kanalını 21H1'e taşıyana kadar 20H2 güncellemelerini almaya devam edecek.
21H1'i çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmek ve görmek için görev çubuğundaki Windows arama kutusuna "winver" yazmanız yeterlidir. “Sürüm 21H1” olarak gösterilmelidir.
21H1 sürümüyle ilgili tüm ayrıntılar için –  John Cable'ın blog gönderisine bakın .
Teşekkürler,
 
Devamını oku

Windows 10 Build 19042.844 (20H2)'yi Beta Sürümüne Çıkarma ve Önizleme Kanallarını Yayınlama

Merhaba Windows Insider'lar , bugün 20H2'de olan Insider'lar için Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarına 20H2 Build 19042.844'ü (KB4601382) yayınlıyoruz ( Windows 10 Ekim 2020 Güncelleştirmesi ). Yalnızca 21H1'e geçmekle ilgilenen Beta Kanalındaki Insider'lar için bu blog gönderisine bakın .
Bu güncelleme aşağıdaki geliştirmeleri içerir:
 • Çince dil paketini kullandığınızda ortaya çıkan, Internet Explorer 11'de bellek sızıntısıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Belirli uygulamalarda kilitlenmeye neden olan belirli COM+ belirtme çizgisi ilkeleriyle ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Biz kullandığınızda önler belli Win32 farklı bir kullanıcı olarak açılmasını uygulamaları bir sorunu sabit Runas
 • Windows Kullanıma Hazır Deneyimi (OOBE) sırasında beklenmeyen ekranlar görüntüleyen bir sorunu düzelttik.
 • Bir COM sunucusu bir olayı paralel olarak birden çok aboneye teslim ettiğinde kilitlenmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Gelişmiş görüntü ayarlarında, yüksek dinamik aralıklı (HDR) ekranlar için yanlış yenileme hızlarını gösteren bir sorunu düzelttik.
 • Bu uygulamalar OpenGL'ye güveniyorsa, belirli CAD uygulamalarının açılmasını engelleyebilecek bir sorunu düzelttik.
 • Belirli düşük gecikme özellikli monitörlerde oluşturulurken video oynatmanın titremesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bazen dizelerin Giriş Yöntemi Düzenleyicisi'ne (IME) girişini engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • Masaüstü Windows Yöneticisi (DWM) Uzak Masaüstü oturumlarında tanıtıcıları ve sanal belleği sızdırdığı için kaynakları tüketen bir sorunu düzelttik.
 • Başlangıçta oluşan bir durdurma hatasıyla ilgili sorunu düzelttik.
 • Ayarlar-> Hesaplar-> Oturum Açma Seçenekleri sayfasını açtığınızda Windows Hello for Business (WHfB) Certificate Trust dağıtımını geciktirebilecek bir sorunu düzelttik.
 • Ev, Ctrl veya sol ok tuşları gibi bazı klavye tuşlarının çalışmasını bazen engelleyebilecek bir sorunu düzelttik. Japonca IME giriş modunu Kana olarak ayarladığınızda bu sorun oluşur.
 • Daha önce kullanılan resimlerin geçmişini bir kullanıcı hesabı profilinden kaldırdık.
 • Sistem yerel ayarını değiştirdikten sonra konsolda yanlış dili görüntüleyen bir sorunu düzelttik.
 • Windows Uzaktan Yönetim'in (WinRM) ana bilgisayar sürecinin, bir PowerShell eklentisinden gelen iletileri biçimlendirdiğinde çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Yönetim Araçları (WMI) hizmetinde, güvenlik ayarları WMI ad alanı izinlerine her uygulandığında yığın sızıntısına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Belirli donanım yapılandırmalarıyla oyunları açtıktan sonra ekran oluşturmayla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Kullanıcı Deneyimi Sanallaştırması (UE-V) açıkken dolaşım ayarlarına sahip uygulamalar için başlatma sürelerini iyileştirdik.
 • Güvenilir bir MIT bölgesindeki bir müdürün Active Directory etki alanı denetleyicilerinden (DC) bir Kerberos hizmet bileti alamaması sorununu düzelttik. Bu, CVE-2020-17049 korumaları içeren ve PerfromTicketSignature'ı 1 veya daha yüksek olarak yapılandırılan Windows Güncellemelerini yükleyen cihazlarda meydana gelir. Bu güncellemeler 10 Kasım 2020 ile 8 Aralık 2020 arasında yayınlandı. Arayanlar USER_NO_AUTH_DATA_REQUIRED bayrağını sağlamadan kanıt bileti olarak PAC'siz Bilet Verme Bileti (TGT) gönderirse, bilet alımı da "KRB_GENERIC_ERROR" hatasıyla başarısız olur.
 • Endpoint için Microsoft Defender'da yüksek bellek ve CPU kullanımını düzelttik.
 • Microsoft 365 uç noktalarında veri kaybını önleme ve içeriden risk yönetimi çözümü işlevlerini geliştirdik.
 • Microsoft Edge kullanarak güvenilmeyen bir web sayfasını veya güvenilmeyen bir Microsoft Office belgesini açmaya çalıştığınızda hata görüntüleyen bir sorunu düzelttik. Hata, “WDAG Raporu – Kapsayıcı: Hata: 0x80070003, Dahili Hata: 0x00000001”. Bu sorun, .NET güncelleştirmesi KB4565627 yüklendikten sonra oluşur.
 • wevtutil'in bir XML dosyasını ayrıştırmasını engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması (ECDSA) 165 bayt yerine 163 baytlık geçersiz anahtarlar oluşturduğunda hata bildirmeyen bir sorunu düzelttik.
 • Yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge'i atanan erişim tek kiosk uygulaması olarak kullanmak için destek ekledik. Artık, tek uygulama kioskları için bir ara tuş dizisini de özelleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz Microsoft Edge kiosk modunu yapılandırma .
 • Maksimum iletim biriminden (MTU) daha büyük olan Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) yayın paketleriyle ilgili bir sorunu düzelttik. Bu paketleri alan aygıtlar, sağlama toplamı geçerli olmadığı için bunları atar.
 • WinHTTP Otomatik Proxy hizmetinin, Proxy Otomatik Yapılandırma (PAC) dosyasında maksimum Yaşam Süresi (TTL) için ayarlanan değere uymaması sorununu düzelttik. Bu, önbelleğe alınan dosyanın dinamik olarak güncellenmesini engeller.
 • WinHTTP Web Proxy Otomatik Bulma Hizmetinin, Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) sunucusunun döndürdüğü geçersiz Web Proxy Otomatik Bulma Protokolü (WPAD) URL'lerini yok sayma yeteneğini geliştirdik.
 • Universal Print kuyrukları için seçilebilir bir çıktı kağıt türü olarak uygun Zarf ortam türünü görüntüledik.
 • Microsoft İnternet Yazdırma Protokolü (IPP) Sınıf Sürücüsünü kullanan bir yazıcı için rastgele kağıt boyutunun görüntülenmesini sonlandırdık.
 • Kullanıcıların uygun seçilebilir yazdırma seçeneklerine sahip olmalarını sağlamak için Windows'un güncellenmiş yazıcı özelliklerini almasını sağladık.
 • Belirli yazıcılarda uzun kenardan ilk kağıt besleme yönüne sahip yazdırma işleri için delgeç ve zımbalama konumları desteğini güncelledik.
 • IKEEXT hizmetinin aralıklı olarak çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bir Uçucu Olmayan Ekspres Bellek (NVMe) cihazının uygun güç durumuna girmesini engelleyebilecek bir sorunu düzelttik.
 • Biz durdurma hatası 7E neden olabilir sorununu düzelttik sys Ağ Dosya Sistemi (NFS) hizmetini çalıştıran sunucularda.
 • Kullanıcı Profili Hizmetinin yavaş veya hızlı bir bağlantıyı güvenilir bir şekilde algılamasını engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • Çalışma Klasörlerini kullanırken bir meta veri kilidi için çekişmeye neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Aşağıda açıklandığı gibi yeni bir dfslogkey ekledik:
  • Anahtar yolu: HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/dfslog .
  • RootShareAcquireSuccessEvent alanı aşağıdaki olası değerlere sahiptir:
  • Varsayılan değer = 1; günlüğü etkinleştirir.
  • 1 dışındaki değer; günlüğü devre dışı bırakır.
Bu anahtar yoksa, otomatik olarak oluşturulacaktır. Kayıt defterinde dfslog/RootShareAcquireSuccessEvent'te yapılan herhangi bir değişikliğin yürürlüğe girmesi için DFSN hizmetini yeniden başlatmanız gerekir.
 • İstemciden sunucuya gelen istekler için bir check-in nedeni ekleyerek Open Mobile Alliance (OMA) Cihaz Yönetimi (DM) eşitleme protokolünü güncelledik. Check-in nedeni, mobil cihaz yönetimi (MDM) hizmetinin senkronizasyon oturumları hakkında daha iyi kararlar almasına olanak tanır. Bu değişiklikle, OMA-DM hizmeti, Windows OMA-DM istemcisiyle 4.0'ın bir protokol sürümü üzerinde anlaşmalıdır.
 • Windows Internet'te (WinINet) varsayılan olarak belirteç bağlamayı kapattık.
 • Furigana karakterlerinin girilmesine otomatik olarak izin veren uygulamalarda doğru Furigana karakterlerinin görünmesini engelleyebilecek bir sorunu düzelttik. Furigana karakterlerini manuel olarak girmeniz gerekebilir. Bu sorun, bu uygulamalara Kanji karakterleri girmek için Microsoft Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) kullanılırken oluşur.
Devamını oku

Dijital finans piyasasında işleri hızlandırma—KeyBank, Microsoft 365'e güveniyor

Dijital finans piyasasında işleri hızlandırma—KeyBank, Microsoft 365'e güveniyor


KeyBank'ın büyüdüğünü söylemek yetersiz kalıyor. Banka, Küçük İşletmeler İdaresi'ne göre ABD'de dokuzuncu sırada olduğunu açıkladı. Bu, 2015'ten bu yana kredi taahhüdünü ikiye katlayarak 2016 seviyelerine göre dolar hacminde yüzde 43'lük bir sıçramayı temsil ediyor.
KeyBank, ülke genelinde müreffeh topluluklar oluşturmaya yardımcı olan küçük işletmelere hizmet vermeye odaklanarak bu başarıyı açıklıyor. Bu finansal hizmetler şirketi, çalışanlarına günümüzün dijital iş ortamında müşterilerin beklediği hızlı yanıt veren hizmeti sunmak için ihtiyaç duydukları son derece güvenli, modern işyerini sağlamak için Microsoft Bulut platformunda da bankacılık yapıyor.
KeyBank'ın baş teknoloji sorumlusu Keith Silvestri, şirketinin Microsoft ile çalışma kararını şöyle açıklıyor:
“KeyBank'ta müşterilerimizin iş ihtiyaçlarını karşılamak birincil odak noktamızdır. Key, müşteri odaklı çözümler ve mükemmel hizmet aracılığıyla kalıcı ilişkiler kurarak büyür. Bu ihtiyaçları karşılamak ve rekabet avantajımızı sağlamak için, belirli uygulamalar için hem özel hem de genel bulut platformlarına yönelik yolculuğumuza başladık. Sıkı uyumluluk, güvenlik ve risk gereksinimlerimizi karşılayan Microsoft, bu yolculukta stratejik ortak olarak tercihimizdi. Office 365, Windows 10 ve Enterprise Mobility + Security Suite'i içeren Microsoft 365'i benimsemek ve Azure bulut platformuna geçmek, dijital öncelikli yaklaşımımıza uyum sağlayarak, teknoloji hedeflerimize daha hızlı ulaşmak için bizi konumlandıracak. Microsoft ile ortaklığımız aracılığıyla müşterilerimize yeni olanaklar ve gelişmiş yetenekler sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
KeyBank'ın çalışanları güçlendirmek, yasal yükümlülüklerini yerine getirmek ve müşterilerinin finansal verilerini kapsamlı, akıllı bulut koruma hizmetleriyle korumak için Microsoft Bulut hizmetlerine güvendiğini bilmek harika.
Devamını oku

Microsoft OneDrive, Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşımında Forrester Wave Lideri olarak kabul edildi

Microsoft OneDrive, Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşımında Forrester Wave Lideri olarak kabul edildi

Forrester ayrıca Microsoft OneDrive'ı The Forrester Wave™: Enterprise File Sync and Share Platforms—Hybrid, Q4 2017'de lider olarak tanıdı. Duyurunun tamamını okumak için Microsoft Tech Community'yi ziyaret edin  .
Bugün Forrester, Bulut Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşımı için Wave raporunu yayınlayarak Microsoft OneDrive'ı "Liderler" konumuna getirdi Lider olarak konumlandırılmasının yanı sıra Microsoft, mevcut teklifte en üst sırada yer aldı ve stratejide ikinci sırada yer aldı.
Forrester raporu, " Microsoft'un kapsamlı işbirliği sunduğunu " ve OneDrive'ın " kognitif içerik hizmetleri tarafından giderek daha fazla güçlendirilen işyeri üretkenliği, dosya paylaşımı ve içerik yönetimi yetenekleri sunduğunu " belirtti. Forrester, benimseme ve dağıtım hizmetimizi de not ederek, “ Microsoft, FastTrack programıyla müşterilerin şirket içi sistemlerden geçiş yapmasına yardımcı oluyor; uygun müşteriler, dosyaları ücretsiz olarak taşıyabilir .”
Bu takdir, OneDrive'ın aşağıdakiler dahil en iyi dosya paylaşımı ve işbirliği özelliklerini sağlamasını sağlayarak müşterilerimize olan bağlılığımızı göstermektedir:
 • Office 365 ile en iyisi —OneDrive, Office 365 aboneliğinize dahildir ve Microsoft Graph tarafından desteklenen akıllı keşif ve öngörülerin yanı sıra tarayıcı, mobil ve masaüstü uygulamalarında Office belgelerini düzenlemenize ve birlikte yazmanıza olanak tanıyan tek çözümdür.
 • Çok çeşitli dosya türleri için destek —OneDrive herhangi bir dosya türünü depolayabilir ve Office dosyalarına ek olarak artık Adobe Photoshop (PSD), Illustrator (AI), Acrobat (PDF) dahil olmak üzere 270'den fazla dosya türünü görüntüleyebilir. video, 3D formatlar ve DICOM görüntüleri olarak.
 • Güvenlik ve BT güveni —OneDrive, Veri Kaybını Önleme (DLP), eKeşif, Müşteri Anahtarı (BYOK) gibi Microsoft güvenlik özelliklerinden ve Office 365 genelinde tutarlı yönetimle veri saklama denetimlerinden yararlanır.
 • Dağıtım esnekliği— Müşteriler bulut, hibrit veya şirket içi dağıtım modellerini seçebilir. Buluta geçiş yapan müşteriler, ücretsiz Microsoft FastTrack dağıtım, benimseme ve geçiş hizmetlerinden yararlanabilir.
 • ISO 27001, AICPA SOC 1/2/3, FISMA, FedRAMP, FERPA, EU Model Maddeleri ve GDPR'ye yönelik sözleşme taahhütleri dahil olmak üzere uyumluluk standartlarıyla birleştirilmiş 100'den fazla küresel veri merkezi ve Microsoft'un küresel ağ ucu ile bulut liderliği ve uyumluluk— müşterilerimize güvenilir kurumsal düzeyde uyumluluk ve güvenlik sunuyoruz.
Microsoft Ignite'taki Forrester'dan bugünün harika haberlerinin yanı sıra OneDrive ekibi, geçtiğimiz yıl sağlanan 100'den fazla yeni özelliği paylaştı: İsteğe Bağlı Dosyalar , MSA olmadan güvenli harici paylaşım , 270'den fazla farklı dosya türü için dosya önizleme desteği ve yüksek puanlı mobil uygulamalarımız için güncellemeler (hem iOS hem de Android'de 4+ yıldız).
Accenture , Lowe's , Rackspace ve DBS gibi her gün daha fazla müşteri her yerden, her cihazdan güvenli dosya paylaşımı ve işbirliği için OneDrive'a başvuruyor. OneDrive'ın daha fazlasını yapmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin .
The Forrester Wave™: Enterprise File Sync and Share Platforms  Cloud Solutions, Q4 2017 raporunun kendi ücretsiz kopyasını buradan alın.
Devamını oku

Microsoft'un Office 365'teki yeni iletişim ve işbirliği vizyonu

Gartner raporu—Microsoft'un Office 365'teki yeni iletişim ve işbirliği vizyonu

Eylül ayında, Microsoft Teams'e kapsamlı arama ve toplantı yeteneklerini, Microsoft Graph'tan veri ve öngörüleri ve ekipleri daha fazlasını başarmaları için güçlendirmek için güçlü bir inovasyon yol haritası getirdiğimiz akıllı iletişim için yeni bir vizyonu duyurduk. Ekipler, zamanla Skype for Business Online'ın yerini alarak Office 365'te akıllı iletişim için birincil araç olarak gelişecektir.
Lansmanından bu yana, 181 pazarda ve 29 dilde 125.000'den fazla kuruluş, ekip çalışmasının Teams'de nasıl hayata geçtiğini keşfetti. Hız kazanmaya devam ederken, Teams artık sohbet, arama ve toplantıları da içeren Office 365'te ekip çalışması için bir merkez olarak gelişiyor. .
Gartner kısa süre önce Teams'i ekip çalışması merkezi yapma kararının etkisini analiz eden bir rapor yayınladı ve gereksinimlerini haritalarken karar vericilere önerilerde bulundu.
Gartner'ın ne önerdiğini öğrenmek için ücretsiz kopyanızı indirin .

Microsoft'un yeni akıllı iletişim vizyonu hakkında daha fazla bilgi için “ Office 365'te akıllı iletişim için yeni bir vizyon ” bölümünü okuyun veya isteğe bağlı web seminerimizi izleyin .
Devamını oku

Aralık'ta Office 365'te yeni: günlük yapay zeka ile insan zekasını genişletiyor.

Aralık'ta Office 365'te yeni: günlük yapay zeka ile insan zekasını genişletiyor

Office 365, Microsoft'un makine öğrenimi ve yapay zekadaki gelişmeleri her geliştirici ve kuruluş için erişilebilir hale getiren güçlü yapay zeka platformu üzerine kurulmuştur. Yapay zeka, belge çevirisinden akıllı tehdit algılamaya kadar 120 milyondan fazla ticari Office 365 kullanıcısının üretkenlik deneyimini şimdiden geliştiriyor.
Bu ayki yeni Office 365 AI özellikleri, abonelerin verilerden içgörüler keşfetmesine, kurumsal bilgiden yararlanmasına, etkinlikler için zamanında varmasına ve daha fazlasına yardımcı oluyor. Ayrıntılar için okumaya devam edin.

AI (önizleme) ile zengin içgörülerin kilidini otomatik olarak açın

Her gün milyonlarca Office 365 abonesi, Flash Fill ve gelişmiş veri dönüştürme gibi akıllı araçlarla karmaşık analizler gerçekleştirmek ve kuruluşlarının verilerinden değer elde etmek için Excel'e güveniyor Ancak birçokları için yeni bir veri setinden önemli içgörüler çıkarmak göz korkutucu olabilir. Bugün, algıladığı kalıpları otomatik olarak vurgulayan ve herkesin verilerini keşfetmesini ve analiz etmesini kolaylaştıran yeni bir hizmet olan Excel'deki Insights'ın önizlemesini duyuruyoruz. Makine öğrenimi tarafından desteklenen Insights, trendleri, aykırı değerleri ve diğer faydalı görselleştirmeleri belirlemeye yardımcı olarak verilere yeni ve kullanışlı bakış açıları sağlar. Öngörüler, bu ay Office çalışanlarına önizleme olarak sunulmaya başlar.
Animasyonlu bir ekran görüntüsü, Excel'de Öngörüleri gösterir.
Excel, otomatik içgörüler sağlayacaktır.

Makine öğrenimi ile ana şirket dili

Her iş yeri benzersizdir ve bir kuruluşta kullanılan dahili kısaltmaları anlamak başarı için çok önemli olabilir. Bugün, Kısaltmalar adlı yeni bir Microsoft Word özelliğini duyurduk. Makine öğrenimi tarafından desteklenen Kısaltmalar, daha önce e-postalarda ve belgelerde tanımlanmış terimlerin tanımlarını ortaya çıkarmak için Microsoft Graph'tan yararlanarak insanların kendi işyerlerinde yaygın olarak kullanılan stenografiyi anlamalarına yardımcı olur. Kısaltmalar, 2018'de Office 365 ticari aboneleri için Word Online'a sunulmaya başlayacak.
Bir ekran görüntüsü, Word Online'da kullanılan Kısaltmalar özelliğini gösterir.
Word Online'da ana şirket kısaltmaları.

Outlook ile etkinliklere zamanında ulaşın

2017'de, Outlook'ta, kullanıcıların yolculukları ve teslimatları otomatik olarak algılamasına , e-postayı öncelik sırasına koymasına , toplantı planlamasına ve daha pek çok şeye yardımcı olan birkaç yeni özelliği kullanıma sunduk Bugün, Cortana'yı Outlook mobil uygulamasına getirerek, kullanıcıların günlerini en iyi şekilde geçirmelerine yardımcı olmak için bu yapay zeka destekli araçlar setini genişletiyoruz. Randevu almak için yola çıkma zamanı geldiğinde, Outlook artık geçerli konumu, etkinlik konumunu ve gerçek zamanlı trafik bilgilerini dikkate alarak hem sürüş hem de toplu taşıma için yol tarifleri içeren bir bildirim gönderecek. Outlook'ta ayrılma zamanı, bu ay Cortana'nın kullanıma sunulduğu pazarlarda iOS kullanıcılarına sunuluyor .
Animasyonlu bir GIF, Outlook'ta "Ayrılma zamanı" özelliğini gösterir.
Outlook, bir sonraki etkinliğiniz için ayrılma zamanı geldiğinde sizi bilgilendirecektir.

Microsoft Whiteboard Preview ile insanları, fikirleri ve içeriği bir araya getirin

Bu ay ayrıca, insanların, fikirlerin ve içeriğin bir araya gelebileceği serbest biçimli bir dijital tuval olan Windows 10 cihazları için Microsoft Beyaz Tahta'nın önizlemesini de duyurduk Microsoft Whiteboard Preview, birden çok cihaz ve konumda birlikte fikir yürüten ve birlikte çalışan ekipler için oluşturulmuştur. Geleneksel beyaz tahtaların aksine uygulama, serbest biçimli çizimleri tanımak ve bunları standart şekillere dönüştürmek için yapay zekayı kullanır, bu nedenle yalnızca bir kalem kullanarak harika görünen tablolar, diyagramlar ve akış şemaları oluşturmak daha kolaydır. Kullanıcılar, paylaşılan içerik üzerinde gerçek zamanlı olarak birlikte çalışabilir ve çalışmalarını daha sonra başka bir cihazdan almak için otomatik olarak buluta kaydedebilir. Microsoft Beyaz Tahta artık Windows Mağazası'nda önizleme olarak mevcuttur .

Akıllı arama ile görsellerdeki metni bulun

Bu yılın başlarında, OneDrive ve SharePoint'in görüntülerdeki içeriği otomatik olarak tanıma ve beyaz tahtaları, ekran görüntülerini, makbuzları ve daha fazlasını algılama özelliğini kullanıma sunduk. Bugün, bu resimlerden aranabilir metinleri otomatik olarak çıkarmak için bu yeteneği genişletiyoruz , böylece makbuzlar ve kartvizitler de dahil olmak üzere geniş bir içerik yelpazesini, unutulmaz arama terimlerini kullanarak ve resimlerin nerede depolandığını bilmeye gerek kalmadan bulmayı kolaylaştırıyoruz. Görsel aramadaki metin şu anda kullanıma sunuluyor ve Aralık ayı sonuna kadar tüm Office 365 ticari abonelerine sunulacak.
Üç akıllı telefon, görüntülerde akıllı arama görüntüler.
Office 365'te depolanan görüntülerde metin arayın.
Bu ay Office 365 abonelerine yönelik yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinin: Windows masaüstlerinde Office | Mac için Ofis | Windows için Office Mobil | iPhone ve iPad için Office | Android'de ofis . Office 365 Ev veya Kişisel müşterisiyseniz,  Office üretkenliğinde en yeni ve en iyiyi ilk kullanan kişi olmak için Office Insider'a kaydolduğunuzdan emin olun  Hem Aylık Kanal hem de Altı Aylık Kanaldaki ticari müşteriler, Hedeflenen Sürüm ( İstemciler , Hizmetler ) aracılığıyla tam olarak desteklenen bir yapıya erken erişim elde edebilir Bu site, bugün açıklanan özellikleri ne zaman almayı bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi veriyor.
—Kirk Koenigsbauer
kullanılabilirlik:
 • Excel'deki Insights, bu ay ABD'de Office Insiders'a kayıtlı Office 365 ticari abonelerine önizleme olarak sunulmaya başlıyor. Bu özellik, makine öğrenimi tarafından desteklendiğinden, özelliğin kullanımı zamanla arttıkça giderek daha gelişmiş analizler sağlayacaktır.
 • Kısaltmalar , 2018'de Office Insiders'a kayıtlı Office 365 ticari aboneleri için Word Online'a sunulacak.
 • Ayrılma zamanı, bu ay Insider programımızda iOS için Outlook kullanıcılarına ve ardından önümüzdeki aylarda tüm iOS için Outlook kullanıcılarına sunuluyor. Ayrıca, Android 2018 için Outlook'ta kullanıma sunmayı planlıyoruz.
 • Microsoft Beyaz Tahta Önizlemesi artık Windows Mağazasında Windows kullanıcıları için mevcuttur  .
 • Görsel aramadaki metin şu anda Office 365 ticari abonelerine sunuluyor ve 2017'nin sonunda dünya çapında kullanıma sunulacak
Devamını oku

Office 365 Eğitim, kapsayıcı ve işbirliğine dayalı öğrenim için bir sonraki yenilik dalgasını sunar

Office 365 Eğitim, kapsayıcı ve işbirliğine dayalı öğrenim için bir sonraki yenilik dalgasını sunar


Daha kapsayıcı ve işbirliğine dayalı öğrenme ortamları oluşturmaya yönelik süregelen taahhüdümüz, Office 365 Eğitim'e yönelik bir dizi güçlü güncelleştirmenin gelmesiyle bugün de devam ediyor Bu öğretim yılının başlangıcından bu yana oluşturulan 15 milyondan fazla not defterini aşan OneNote Sınıf Not Defteri'nin ivmesi ve Eğitim için Microsoft Teams'in lansmanı üzerine, Office'in 365, en iyi öğrenme sonuçlarını sunmaya devam ediyor. Bu hafta Bett'te, Office 365 Eğitim'in öğretmenlerin her öğrencinin katılımını nasıl sağladığını paylaşacağız - tüm öğrencilerin en iyi çalışmalarını yapmalarını sağlamak için okullarda eşitlik ve katılım sağlayarak.
Office 365 Eğitim'e yönelik bugünün güncellemeleri, Microsoft Öğrenme Araçları'na katılmanın en son özelliği olan Office'te Dikte sayesinde öğrencilerin yalnızca seslerini kullanarak ödev yazabilmelerini sağlamanın yanı sıra Microsoft Teams iPhone ve Android ile ödevlere ve sınıf işbirliğine gelişmiş erişimi içerir. uygulamalar. Dahası, öğretmenlerden en çok istenen bir numaralı özellik olan OneNote Sınıf Not Defteri'nde sayfa kilitlemeyi sunarak öğretmenlerin öğrencilere salt okunur erişim sağlamasına olanak tanıyoruz ve önde gelen Öğrenme ile ödev ve not entegrasyonları aracılığıyla öğretmenlerin zamandan tasarruf etmelerine daha da yardımcı olacağız. BK Office 365 Education'daki Capita SIMS dahil olmak üzere Yönetim Sistemleri (LMS) ve Öğrenci Bilgi Sistemleri (SIS), öğretmenlere ve öğrencilere sınırsız öğrenimin kilidini açma gücü verir. Ve hepsinden önemlisi, öğretmenler ve öğrenciler için ücretsizdir.

Daha iyi öğrenci sonuçları için Kapsayıcı Öğrenme Araçları

Sınıflar çeşitlidir. Sınıfların yüzde yetmiş üçü, dört veya daha fazla sınıfa yayılan okuma seviyelerine sahip öğrencilere sahiptir ve öğrencilerin değişen ihtiyaçlarını yönetirken öğretim süresinin yüzde 50'ye kadarı kaybolabilir. Öğrenme Araçları'nın yardımcı olduğu kanıtlanmıştır ve sonuçlar bizi utandırmıştır. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, tüm yeteneklere sahip öğrenciler için okuma hızını ve anlamayı artırdığı ve Öğrenme Araçlarını kullanmayan öğrencilerden yüzde 10 daha yüksek test puanlarına yol  açtığı gösterildi.
Word, OneNote, Outlook, Edge ve Office Lens genelinde 7 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıyla Öğrenme Araçları'nın güçlü bir şekilde benimsendiğini görmekten son derece heyecanlıyız Öğretmenlerden, öğrencilerden ve velilerden gelen geri bildirimlere dayanarak Öğrenme Araçlarının özelliklerini daha da genişletmek için çalışıyoruz ve bugün birkaç güncellemeyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz.
 • Office'te Dikte - Bu basit ama dönüştürücü araç, tüm yeteneklere sahip öğrencilerin yalnızca seslerini kullanarak özgürce yazmalarına yardımcı olacaktır. Dikte, Şubat ayından itibaren Word, Word Online, PowerPoint, Outlook Desktop, OneNote Windows 10 ve OneNote Online'da ve dokuzdan fazla dilde sunulacak.
Animasyonlu ekran görüntüsü Office'te Dikte'yi görüntüler.
 • Sesli Oku —Öğrencilerin bir e-postanın içeriğini, her bir kelime eş zamanlı olarak vurgulanırken duymasını sağlar. Yakında Outlook Masaüstünde 30'dan fazla metinden konuşmaya dilde kullanıma sunulacak.
 • Tam Ekran Okuyucu— Farklı geçmişlere sahip öğrencileri daha fazla desteklemek için Tam Ekran Okuyucu artık 10 yeni dili daha destekliyor. Ayrıca 2018'de daha da fazla platforma gelecek ve yakında Mac, iPhone ve Android için Word'ün yanı sıra iPhone, iPad ve Mac için Outlook Desktop ve OneNote'ta da sunulacak.
Ekran görüntüsü, Microsoft Word'de Tam Ekran Okuyucuyu gösteriyor.

Microsoft Teams'de öğretme ve öğrenme için yeni özellikler

Geçen yıl Office 365 Eğitim için Microsoft Teams'i sunduğundan beri , dünyanın dört bir yanındaki eğitimcilerin Teams'i dijital merkezleri olarak kullanarak işbirliğini ve öğrenme sonuçlarını artırdığını gördük Yakın zamanda yaptığımız duyuruya ek olarak , Teams'de bir sınıf kurmayı, ortak çalışmayı ve yönetmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak bir dizi özelliği yayınlıyoruz.
 • Ödevler desteği - Öğrenciler, iOS ve Android cep telefonlarında veya tabletlerinde Teams uygulamasını kullanarak artık yaklaşan ödevlere erişebilir, yeni ödev bildirimleri alabilir ve çalışmalarını teslim edebilir. Öğretmenler, hareket halindeyken yeni ödevler oluşturabilir, mevcut ödevleri inceleyebilir ve üzerinde düzenlemeler yapabilir. Hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin bireysel ödevleri hızlı bir şekilde bulup bu ödevlere gitmelerini sağlamak için mobilde arama işlevini de geliştirdik.
iPhone, Microsoft Teams'de erişilen Ödevleri görüntüler.
 • İsteğe Bağlı Çeviri —Öğrenciler ve öğretmenler yakında bir sohbet veya ekip kanalındaki içeriği kiracılarının yapılandırıldığı dile çevirebilecekler. Bu güçlü özellik, öğretmenlerin ve öğrencilerin seçtikleri dilde rahatça sohbet etmelerini sağlar ve tüm dilleri kaldırır engeller.
 • Ödev Analizi - Artık öğretmenler, çalışmalarını kimlerin görüntülediğini ve teslim ettiğini görmek için bir bakışta gerçek zamanlı olarak ödev katılımını izleyebilir.
 • Join Codes— Öğrencileri bir sınıfa davet etmelerine izin vererek öğretmenlere değerli zaman kazandırır. Bu yetenek aynı zamanda personel ve PLC ekipleri için de yardımcı olacak ve iş arkadaşlarıyla işbirliğine zahmetsiz bir başlangıç ??yapılmasını sağlayacaktır.
 • Bir Takımı Şablon Olarak Yeniden Kullanma—Öğretmenler yeni bir takım oluştururken mevcut bir takımı şablon olarak yeniden kullanabilir ve kanallardan, sekmelerden, takım ayarından, uygulamalardan ve hatta kullanıcılardan kopyalamak istediklerini özelleştirebilir.
 • Ondalık Not Verme— Öğretmenler, Ondalık Not Verme özelliğini kullanarak not verme geri bildirimini tercih ettikleri şekilde sağlayabilir.

Öğretmenler için yeni OneNote özellikleri

OneNote , öğretmenler arasında popüler olacağını bildiğimiz faydalı yeni özellikler de alıyor.
 • Capita SIMS —Sınıf Not Defteri güncellemeleri , Birleşik Krallık'taki Capita SIMS dahil olmak üzere en yaygın olarak kullanılan 35'ten fazla LMS ve SIS ile ödev ve not entegrasyonunu içerir. Bu entegrasyonlar Windows 10 için OneNote, OneNote Online ve OneNote iPad'e geliyor ve idari yükü azaltmak ve öğretmenlere zaman kazandırmak.
 • Sayfa Kilitleme —Sınıf iş akışlarını daha da basitleştirmek için, öğretmenlerin Sınıf Not Defterleri için bir numaralı talebini yerine getiriyoruz - kilit sayfaları etkinleştiriyoruz . Öğretmenler artık öğrenciye geri bildirim verdikten sonra sayfaları salt okunur olarak kilitleyebilir.
 • Etkileşimli matematik hesaplayıcıları — OneNote'ta, STEM öğretmenleri için bir dizi popüler uygulama olan Desmos etkileşimli matematik hesaplayıcılarını da etkinleştiriyoruz .
 • Yeni çıkartmalar —Ayrıca dört yeni eğlenceli çıkartma paketi ekledik: Tüylü Dostlar, Bilim, Sirk Hayvanları ve Oklar.
Ekran görüntüsü, OneNote'ta bir çıkartmanın ve öğretmenin "harika iş!" övdüğü not verilmiş bir ödevi gösterir. belli olmak.

PowerPoint ve Microsoft Stream ile ekip entegrasyonu

Sınıf işbirliğine yönelik iyileştirmelerimiz burada bitmiyor. Teams ayrıca öğretmenlerin ve öğrencilerin yalnızca birkaç adımda etkileşimli içerik oluşturmasını ve paylaşmasını kolaylaştırmak için PowerPoint ve Microsoft Stream ile güçlerini birleştirdi .
Bir öğretmen, sürükleyici sınıf içeriği (mürekkep, animasyonlar ve sesli/görüntülü anlatımlar dahil) oluşturmak, bunu Akış kanalında video olarak yayınlamak ve öğrencilerine dağıtmak üzere Teams sınıfında yüzeye çıkarmak için PowerPoint'i kullanabilir. Ayrıca Stream, videolara tüm öğrencilerin erişebilmesini sağlamak için otomatik altyazı ekleyecektir.
Hareketli ekran görüntüsü, PowerPoint'te yayınlanan bir Microsoft Stream videosunu görüntüler.
Bu özellikleri ve daha fazlasını bu hafta Bett'te sergilemekten inanılmaz heyecan duyuyoruz. Kapsayıcı ve işbirliğine dayalı öğrenme ortamları aracılığıyla Office 365 Eğitim'in her tür öğrenciyi en iyi çalışmalarını yapmaları için desteklemek üzere oluşturulduğuna inanıyoruz. Microsoft Eğitim'e gelen heyecan verici güncellemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Windows bloguna bakın .
—Eran Megiddo
kullanılabilirlik:
 • Office Dikte  olacak önümüzdeki aylarda tüm Office 365 müşterilere daha sonra bu ay bizim Büro İçeriden programında sunulmaya başlar ve.
 • Outlook Masaüstü için Sesli Okuma , bu ay Office Insider kullanıcılarına sunulacak ve ardından önümüzdeki aylarda tüm Office 365 müşterilerine sunulacak.
 • Mac Word, iPhone Word ve Android Word için Tam Ekran Okuyucu, bu ay Office Insider programımıza ve önümüzdeki aylarda tüm Office 365 müşterilerine sunulacak.
 • OneNote iOS için Tam Ekran Okuyucu , Office 365 müşterilerine Şubat 2018'in başında sunulmaya başlayacak ve Mart 2018'e kadar tamamlanacak.
 • Metin-konuşma, heceler ve konuşma bölümleri dilleri için Sürükleyici Okuyucu dilleri bugün kullanıma sunulacak ve Şubat 2018'e kadar kullanıma sunulmaya devam edecek.
 • Teams iOS ve Android güncellemeleri ve Ondalık Derecelendirme bugün dünya çapında kullanıma sunulmuştur. Atama Analizi, Birleştirme Kodları ve Bir Takımı Şablon Olarak Yeniden Kullanma, Teams for Education beta programımıza kayıtlı Office 365 Eğitim müşterilerine bugün sunulmaya başlayacak. Bu yetenekler, 2018 İlkbaharına kadar dünya çapında üretime geçecek.
 • Capita SIMS ile OneNote ödev ve not tümleştirmesi Şubat 2018'de kullanıma sunulacaktır. Windows 10 için OneNote, OneNote Online ve OneNote iPad için Atama ve Not tümleştirmesi Şubat 2018'de tüm dünyada kullanıma sunulacaktır.
 • OneNote Desmos entegrasyonu , bugün dünya çapında tüm Office 365 müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.
 • OneNote Sınıf Not Defteri Sayfa Kilitleme , Şubat 2018'de önizleme testine başlar ve önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanıma sunulacaktır.
 • PowerPoint kaydetme ve doğrudan Stream'de yayınlama artık tüm Office 365 Eğitim müşterileri tarafından kullanılabilir.
Bu hafta #notatbett iseniz ve Microsoft Eğitim'e gelen diğer heyecan verici güncellemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugünün büyük haberlerinin özetine buradan göz atın !
Devamını oku

Microsoft Teams'de uygulamaları kullanmanın ve daha fazlasını yapmanın yeni yolları

Microsoft Teams'de uygulamaları kullanmanın ve daha fazlasını yapmanın yeni yolları

Microsoft Teams'deki yeni özellikler, uygulamalara komut verme ve komut kutusundan hızlı eylemler gerçekleştirmenin yanı sıra bir sohbete bir uygulamadan içerik ekleme gibi uygulamaları yeni şekillerde kullanmanızı sağlayarak onu ekip çalışması için daha da güçlü bir merkez haline getirir. . Bu, Teams'in geçen Mart ayında piyasaya sürülmesinden bu yana yeni işlevlerin en büyük tek sürümünü işaret ediyor.
Ekran görüntüsü, bir haber makalesi gibi uygulamalardaki içeriği artık doğrudan Microsoft Teams'deki bir görüşmeye nasıl ekleyebileceğinizi gösterir.
Artık bir haber makalesi gibi uygulamalardan gelen içeriği doğrudan bir görüşmeye dahil edebilirsiniz.

Favori uygulamalarınızı Teams'de yeni yöntemlerle kullanın

Teams, bir ekibin ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir yerde bir araya getirir. Excel gibi Office 365 uygulamaları ve Trello, InVision ve SurveyMonkey gibi iş ortaklarımızın uygulamaları dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz uygulama ve hizmetleri entegre edebilirsiniz.
Bugün, Teams'de uygulamaları kullanmanın yeni yollarını sunuyoruz:
Bir sohbete bir uygulamadan gelen bilgileri dahil edin - Artık bir ekran görüntüsü veya bilgilere bir köprü eklemenize gerek kalmadan bir uygulamadaki içerik hakkında sohbet edebilirsiniz. Bir emoji veya GIF ekleyebildiğiniz gibi, artık uygulamalardan gelen bilgileri basit bir tıklamayla sohbete veya kanal mesajına getirebilirsiniz. Örneğin, Trello'da belirli bir görevi, Wrike'ta bir iş öğesini veya bir hava durumu tahminini arayabilir ve bu bilgileri içeren etkileşimli bir kartı bir mesaja dahil edebilirsiniz.
Animasyonlu ekran görüntüsü, Microsoft Teams konuşmalarınıza Wrike gibi bir uygulamadan bilgileri nasıl ekleyebileceğinizi gösterir.
Görüşmelerinize Wrike gibi bir uygulamadan alınan bilgileri ekleyin.
Uygulamalarınızın kişisel görünümüne erişin - Yeni kişisel uygulamalar alanı, ilgilendiğiniz uygulamalara erişmenizi ve Planner'daki görevler, Jira Cloud'daki sorunlar veya uygulamalar gibi atanmış olduğunuz tüm öğeleri görmenizi kolaylaştırır. Bitbucket Cloud'daki filtreleriniz veya çekme istekleriniz. OneNote not defterleri veya Microsoft Stream'den videolar gibi yakın zamanda eriştiğiniz öğeleri de kolayca görebilirsiniz.
Burada ayrıca , kuruluşunuzdaki kişileri ada veya konuya göre aramanıza olanak tanıyan, Microsoft Graph tarafından desteklenen yeni bir uygulama olan Who'yu bulacaksınız Kişisel uygulama alanınıza erişmek için sol gezinme menüsündeki … öğesini tıklayın .
Animasyonlu ekran görüntüsü, Microsoft Teams'de kişisel uygulama alanınıza nasıl erişebileceğinizi gösterir.
Teams'de kişisel uygulama alanınıza erişin.
Animasyonlu ekran görüntüsü, Microsoft Teams'de iş arkadaşlarınız tarafından yüklenen videoları izlemek için Microsoft Stream'i kişisel uygulama alanınıza nasıl ekleyebileceğinizi gösterir.
İş arkadaşlarınız tarafından yüklenen videoları izlemek için Microsoft Stream'i kişisel uygulama alanınıza ekleyin.
Yeni Mağaza'da Teams için uygulamaları keşfedin - Yeni Mağaza'da Teams'de bulunan uygulama ve hizmetleri aramayı ve keşfetmeyi kolaylaştırdık. Artık uygulamaları ada, kategoriye (Proje yönetimi veya Analytics ve BI gibi) veya entegrasyon türüne (Bot'lar, Sekmeler veya Bağlayıcılar gibi) göre arayabilir ve ardından kişisel uygulama görünümünüzde veya belirli bir kanalda görünmeyi seçebilirsiniz. takımlarda.
Ekran görüntüsü, yeni Mağaza'da Microsoft Teams için uygulamaları ve entegrasyonları nasıl keşfedebileceğinizi gösterir.
Yeni Mağaza'daki uygulamaları ve entegrasyonları keşfedin.

Komut kutusundan uygulamalara komut verin, hızlı eylemler gerçekleştirin ve arama yapın

Arama, insanların aradıkları bilgilere ulaşmak için Teams'de gezinmelerinin önemli yollarından biridir. Komutu arama ile entegre ettik ve komut kutusunu ekranın en üstüne taşıdık, böylece artık kişiler, mesajlar, dosyalar ve uygulamalar arasında arama yapmanın yanı sıra uygulamaları komuta edebilir ve doğrudan kutudan hızlı eylemler gerçekleştirebilirsiniz.
Komut kutusundan uygulamalara komut verin - Bir uygulamayı doğrudan komut kutusundan sorgulama veya komut verme özelliğini kullanıma sunuyoruz. Bugünden itibaren, Adobe Creative Cloud'daki bir görüntü veya bir haber makalesi gibi bir uygulamada bilgi arayabilir ve belirli bir sonucu bir sohbete veya kanal görüşmesine kolayca ekleyebilirsiniz. Zamanla, proje yönetimi uygulamanızda görev oluşturma veya Visual Studio Ekip Hizmetleri'nde bir derleme başlatma gibi daha fazla komut işlevi ekleyeceğiz. Sorgulayabileceğiniz ve komut verebileceğiniz uygulamaların listesini görüntülemek için komut kutusuna @ yazmanız yeterlidir .
Eğik çizgi komutlarıyla hızlı eylemler gerçekleştirin — Eğik çizgi komutları , görevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek veya Ekiplerde gezinmek için komut kutusuna yazabileceğiniz kısayollardır. Örneğin, durumunuzu "dışarda" olarak ayarlamak, bir ekibe kullanıcı eklemek veya bir iş arkadaşınızı aramak için bir eğik çizgi komutu kullanabilirsiniz. Eğik çizgi komutlarına başlamak için, mevcut komutların listesini görmek için / yazın.

Teams'de hızlı bir şekilde işlem yapmak için eğik çizgi komutlarını kullanın.

Haydi ne düşündüğünü söyle!

Bu özellikler bugünden itibaren kullanıma sunuluyor ve bunları kısa süre içinde Teams istemcinizde görmeyi bekleyebilirsiniz. Yeni özellikleri deneyin ve Teams'in sol alt köşesindeki geri bildirim bağlantısını kullanarak geri bildirim sağlayın. Teams'i nasıl daha iyi hale getireceğinize dair önerileriniz varsa, lütfen fikirlerinizi UserVoice aracılığıyla gönderin veya istekleri önceliklendirmemize yardımcı olmak için mevcut fikirlere oy verin. Teams'i daha da iyi hale getirmek için aldığımız her geri bildirimi okuyoruz.
Devamını oku

Küresel ölçekte dijital dönüşüm - Accenture, işini Microsoft'ta yürütüyor

Küresel ölçekte dijital dönüşüm - Accenture, işini Microsoft'ta yürütüyor


Andrew Wilson'ı dört yıldan uzun bir süre önce Accenture CIO'su olduğundan beri tanıyorum ve ne kadar güçlü bir BT organizasyonu oluşturduğundan etkilenmeye devam ediyorum. Andrew yalnızca BT organizasyonunu motive etmekle kalmıyor, aynı zamanda şirket genelinde güçlü bir liderlik rolü üstleniyor ve herkesi işi dönüştürmek için yeni teknolojiyi benimsemeye teşvik ediyor. Sadece istatistiklere bakın. 120 ülkede 420.000'den fazla Accenture çalışanı dijital dönüşüm deneyimini somutlaştırıyor. Office 365'e geçiş yapan ilk küresel şirketlerden biri olan Accenture, 484.000 Exchange Online posta kutusuna sahiptir. Danışmanlar, yaratıcı ekipler halinde çalışır ve 20.000 SharePoint Online sitesi aracılığıyla şirketle etkileşim halinde kalır ve 25.000'den fazla çalışan, Microsoft Teams'in hevesli ilk uygulayıcılarıdır. Bulut öncelikli dosya depolama normdur, OneDrive'da 900 milyon dosyaya veya 2,2 petabayt kurumsal veriye mobil erişimin keyfini çıkaran çalışanlarla. Her ay 309 milyon dakikadan fazla Skype Kurumsal Çevrimiçi konferansı gerçekleştiren çalışanlarla, ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda herhangi bir cihazda iletişim kurma yetkisine sahip oldukları açıktır. Accenture, yaklaşık 450.000 kimliği ve 104.000 mobil cihazı yönetmek için dünyanın en büyük Microsoft Enterprise Mobility + Security dağıtımına sahip olduğundan, bu düzeyde mobilite güvenlik pahasına gelmez.
Accenture'ın genel müdürü Brad Nyers, Microsoft Ignite 2017'de şirketin Windows 10'un küresel olarak kullanıma sunulmasında bize yol gösterdi Bu, 2018'in sonunda 450.000 kullanıcıdan oluşan dünyanın en büyük Windows 10 dağıtımı olacak ve aynı zamanda Office 365 ProPlus ve OneDrive'ı da içeriyor. Accenture'ın müşterilerinin dijital dönüşüm hikayelerini yönlendirmeye yardımcı olabilmesi için kendi çevikliğini ve üretkenliğini artırmak için Microsoft teknolojisini kullandığı bu son örneğini duymak büyüleyiciydi.
Accenture, Windows 10 dağıtımını kolaylaştırmak için, yeterli disk alanı olup olmadığını ve güvenlik araçlarının güncel olup olmadığını kontrol eden Yerinde Yükseltme Aracı'nı (IPU) oluşturdu. Windows 10'a hazır bilgisayarlara sahip çalışanlara e-posta yoluyla bilgi verilir. IPU paketini OneDrive'dan almak için bir bağlantı izlerler ve kurulumu kendileri gerçekleştirirler. Accenture, cihazları hazır olmayan çalışanlar için otomatik olarak düzeltme listeleri oluşturur ve insanları dosyalarının buluta nasıl taşınacağını açıklayan belgelere yönlendirir.
Verileri OneDrive'da depolamak, yeni bir Windows 10 cihazı alan çalışanlara da yardımcı olur. Verileri bulutta olduğundan, yeni bir cihaz aldıklarında, bilgilerine erişmek ve üretken olmaya geri dönmek için tek yapmaları gereken kimlik doğrulaması yapmaktır. Accenture, şirket için büyük zaman tasarrufu sağlamak için güvenlik araçlarını ve Office 365 ProPlus'ı katmanlaştıran modern bir görüntüleme süreci oluşturdu.
Microsoft teknolojilerinin Accenture'a sağladığı değeri duymaktan heyecan duyuyorum çünkü iş gücünün (şu anda yüzde 75 bin yıllık) şirketin misyonunu gerçekleştirme şeklini gerçekten değiştiren bir dijital dönüşüme öncülük ediyor. Accenture'ın Microsoft'ta nasıl çalıştığına daha derin bir bakış için hikayenin tamamını okuyun .
Devamını oku

Kamu Sektörü kuruluşları Office 365'te daha yalın ve modern hale geliyor.

Kamu Sektörü kuruluşları Office 365'te daha yalın ve modern hale geliyor

Microsoft'un yıllık At Kamu Sektörü CIO Summit , biz memnun edildi anons Kansas City, MO City gibi Office 365 kabul ettik kamu müşterilerinin artan bir topluluk; Seattle Şehri; King County, WA; San Diego County Bölgesel Havaalanı Otoritesi, Dupage County, Miami Üniversitesi, Colorado Colorado Springs Üniversitesi, Sacramento (Sacramento Eyaleti) ve California Eyalet Üniversitesi – iletişimlerini geliştirirken BT verimliliklerini artırmak için buluta geçen ve işbirliği yetenekleri.
Günümüzün hükümet ve eğitim kurumları, benzeri görülmemiş bütçe zorluklarıyla karşı karşıya ve BT yatırımlarını en üst düzeye çıkarmak ve daha düşük maliyetler karşısında daha üretken kalmak için bulutu benimsiyor - üstelik güvenlik veya gizlilikten ödün vermeden.
Office 365, tanıdık ve güvenilir bir Office deneyimi sunarken müşterilerimizin ihtiyaçlarını benzersiz bir şekilde karşılayabilir. Aşağıda, günümüzün yeni müşterilerinin Office 365'ten nasıl yararlandığına dair bazı örnekler verilmiştir:
 • Kansas City Şehri, MO: Yaklaşık yarım milyon sakine hizmet sunma sorumluluğuyla Kansas City hükümeti, operasyonel verimliliği artırmaya ve BT yönetim maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak ve enerji ayak izini küçültmeye yardımcı olmak için Office 365'i seçti. Veri merkezi tasarımındaki en son Microsoft yeniliklerinden yararlanan Kansas City, enerji tüketimini azaltırken işgücü üretkenliğini artırıyor ve bu da vatandaşlar için gerçek bir etki yaratıyor.
 • Seattle Şehri, WA: 600.000'den fazla sakine hizmet sunmak, esnek, çevik bir BT altyapısı gerektirir ve Seattle Şehri, maliyetleri düşürürken dahili verimliliği artırmaya yardımcı olmak için Office 365'i benimsiyor. City'nin iş gücü, tümü güvenli, geliştirilmiş, güvenilir bir bulut ortamında kritik uygulamalara ve dosyalara gelişmiş uzaktan erişim ile hareket halindeyken daha üretken olacaktır.
 • King County, WA: King County, WA, mevcut BT kaynaklarından yararlanmaya yönelik daha geniş bir stratejinin parçası olarak Office 365'e taşınıyor. Kurumsal hizmet sağlama modeli aracılığıyla çalışanlar, en yeni video konferans, anlık mesajlaşma ve üretkenlik çözümlerine erişim elde ederken, kurumlar arası işbirliği için genişletilmiş fırsatlardan yararlanıyor.
 • San Diego County Bölgesel Havaalanı Otoritesi (SDCRAA): SDCRAA, Google Apps dahil olmak üzere bir dizi bulut tabanlı e-posta ve işbirliği çözümünü inceledikten sonra güvenlik özellikleri, işlevleri ve işbirliği avantajları için Office 365'i benimseme kararı aldı. Personel, yeni anlık mesajlaşma ve video konferans özelliklerinden yararlanıyor ve kuruluşun, düşük BT yönetim maliyetleriyle kuruluşa yılda 40.000 $ tasarruf sağlaması ve personelin vatandaşlara temel havaalanı hizmetlerini sunmaya odaklanmasını sağlaması bekleniyor.
 • Miami Üniversitesi: 40.000'den fazla öğrenci, öğretim üyesi ve personel buluta taşınacak, böylece kampüsteki herkes daha etkili bir şekilde iletişim kurmak ve işbirliği yapmak için ortak bir platforma sahip olacak. Tıp Fakültesi, hassas sağlık verileri nedeniyle ABD Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası (HIPAA) tarafından zorunlu kılınan bir iş ortakları sözleşmesi (BAA) sunan bir bulut çözümüne ihtiyaç duyuyordu ve Office 365, sıkı HIPAA düzenlemelerini ele alın ve müşterilere programlı olarak bir HIPAA BAA sunun.
Office 365 web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinin veya burada Office 365'i kendiniz deneyebilirsiniz
Devamını oku

Garaj Serisi: Office 365 ProPlus ile cihaz tabanlı bir Office'ten kullanıcı tabanlı bir Office'e geçiş

Garaj Serisi: Office 365 ProPlus ile cihaz tabanlı bir Office'ten kullanıcı tabanlı bir Office'e geçiş

Garaj Serisinin bu bölümünde, sunucular Jeremy Chapman ve Yoni Kirsh , Office–Office Professional Plus 2013 ve Office 365 ProPlus'ın iki ticari sürümü arasındaki en iyi kullanım senaryolarını incelemek için önde gelen güvenlik uzmanı ve Zero Day yazarı Mark Russinovich ile görüşür. kullanıcı tabanlı bir Office ile kimlik, etkinleştirme ve veri erişimi gösterme.

Emin olun yeni bölümleri için takviminize işaretleyin için ve özellikle ayarlamak için Garaj Serisi Live'da!  Supersite for Windows'tan Paul Thurrott ile gerçek dünya dağıtımı hakkında öğrenilen dersler ve yeni Office için canlı Soru-Cevap da dahil olmak üzere öğrenilen dersleri ve dağıtım sırlarını tartışmak üzere ilk benimseyenler ve Office mühendisleriyle birlikte.
Devamını oku

En yeni nesil Intel işlemcilerle donatılmış Gateway PC dizüstü bilgisayarlar Walmart'a geliyor

En yeni nesil Intel işlemcilerle Gateway PC dizüstü bilgisayarlar Walmart'a geliyor

Ağ Geçidi son 11 donatılmış dizüstü içerecek şekilde Ultra İnce Dizüstü serisi genişliyor inci Nesil Intel işlemciler. Bunlar yalnızca Walmart mağazalarında ve çevrimiçi olarak Walmart.com'da satışa sunulacak.
Bunlar hafif Windows cihazlar Intel Pentium Dört Çekirdekli İşlemci ve Intel'in Kaplan Gölü 11 sahip inci ışık hızında bağlantılar için Gen İşlemci, güç ve oyun için üstün görsel hesaplama ve yanı sıra yaratıcı projeler ve öğrenme için akış. Tuned by THX, küçük hoparlörlerden sıcaklık, ses yüksekliği ve anlaşılırlığı en üst düzeye çıkarmak için geliştirmelerle daha sürükleyici bir eğlence deneyimi sağlar.
Farklı açıklık seviyelerinde yüzen üç Gateway dizüstü bilgisayar
Microsoft Windows 10 Home önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu, kolay başlatma ve sorunsuz bağlantılar, ek güvenlik, parolasız kilit açma ve bildirimleri engellemek için Odak Yardımı anlamına gelir. Ayrıca arkadaşlarınızla anında sohbet etmek, performansı izlemek ve ekran kayıtları yapmak için Microsoft Fotoğraflar ve Xbox Oyun Çubuğu içerir. Gateway Ultra-Slim Pentium Notebook'ların bir modeli canlı bir yeşil renkte gelir ve ücretsiz güncellemeler ve topluluk kreasyonları ile Minecraft Starter Edition'ı (26,99 $ değerinde) içerir.
Intel Celeron N4020 – Çift Çekirdekli işlemci tarafından desteklenen, dönüştürülebilir 2'si 1 arada dokunmatik ekranlı başka bir dizüstü bilgisayar, yalnızca Windows 10 Home ile değil, aynı zamanda Microsoft 365 premium kişisel uygulamaları ve hizmetleriyle birlikte gelir.
Bu cihazlardan birini satın aldığınızda, kullanıma sunulduğunda yeni nesil Microsoft Windows'a yükseltebileceksiniz.
Biri çadır modunda olmak üzere yan yana iki Ağ Geçidi cihazı
Ergonomik olarak tasarlanmış bu PC'leri çeşitli canlı renklerde ve ekran boyutlarında bulacaksınız - 199,99 ABD Doları ile 699,99 ABD Doları arasında değişen bir fiyat aralığında.
Devamını oku

Windows 11 Insider Preview Build 22000.65 Duyurusu

Windows 11 Insider Preview Build 22000.65 Duyurusu

Birçoğunuzun Windows 11'in ilk önizlemesini çalıştırıyor olmanızdan dolayı çok heyecanlıyız ve gelen tüm geri bildirimlerinizi incelemekle meşgulüz. Bugün, Geliştirme Kanalındaki herkese iyi bir güncelleme ile bir güncelleme (Derleme 22000.65) yayınlıyoruz. Windows 11 deneyiminizi daha da iyi hale getirecek bir dizi iyileştirme ve düzeltme!

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Şimdi Başlat'ta aradığınızı bulmayı kolaylaştıran bir arama kutusu var.
Şimdi Başlat'ta aradığınızı bulmayı kolaylaştıran bir arama kutusu var.
Şimdi Başlat'ta aradığınızı bulmayı kolaylaştıran bir arama kutusu var.
 • Görev çubuğu artık Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu aracılığıyla etkinleştirilebilen birden çok monitörde gösterilecektir.
 • Dizüstü bilgisayarınızın pili azaldığında veya yeni Windows 11 görsel tasarımıyla ekran ayarlarınızı değiştirdiğinizde uyarı gibi birkaç sistem uyarısı iletişim kutusunu güncelledik.
 • 'Güç modu' ayarları artık Ayarlar'daki Güç ve pil sayfasında mevcuttur.
 • Artık masaüstüne sağ tıklamak, "Daha fazla seçenek göster"e tıklamanıza gerek kalmadan doğrudan Yenile seçeneğine sahiptir.
 • Dosya Gezgini'nde bir .ps1 dosyasına sağ tıklamak artık "Daha fazla seçenek göster"e tıklamanıza gerek kalmadan doğrudan PowerShell ile Çalıştır seçeneklerine sahiptir.
 • Daha küçük PC'leri dikey yönde kullanırken mevcut ek yerleşim düzenleri, bu duruş için optimize edilmiştir. Artık dört kadran yerine üç uygulamayı üst üste yerleştirmeyi seçebilirsiniz.
 • Çin'deki en popüler GIF sağlayıcısı weshineapp.com ile yapılan işbirliğine dayalı olarak, GIF seçimleri artık Çin'deki Windows Insider kullanıcıları için emoji paneli (WIN + .) aracılığıyla kullanılabilir. Konum Çin olarak ayarlanmışsa, weshineapp.com'dan GIF verileri görünecektir.
 • Görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklamak artık ses sorunlarını giderme seçeneği içeriyor.

Düzeltmeler

 • CVE-2021-34527'de belgelendiği gibi, "PrintNightmare" olarak bilinen Windows Yazdırma Biriktiricisi hizmetinde bir uzaktan kod yürütme açığını düzelttik . Daha fazla bilgi için bkz. KB5004945 .
 •  Görev çubuğu:
  • Farenizle Görev Çubuğunun en ucunda Masaüstünü Göster düğmesini tıklayamamanıza neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Görev Çubuğundaki tarih ve saatin tercih ettiğiniz biçimi yansıtmaması sorununu düzelttik.
  • Görev Çubuğunda Görev Görünümü üzerine gelindiğinde önizleme penceresinin tüm pencereyi görüntüleyememesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • ESC'ye basıldığında veya masaüstüne tıklandığında, WIN + T tuşlarına bastıktan sonra odağı ayarlarsanız, açık uygulama önizleme küçük resimleri penceresini kapatmama sorununu düzelttik.
  • Bir bilgisayarı dikey yöne ve tekrar yatay konuma döndürürseniz, yer olmasına rağmen uygulama simgelerinin Görev Çubuğunda görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar:
  • Ayarların başlatılamamasıyla sonuçlanan bir sorunu düzelttik. Önceki uçuşta etkilendiyseniz, lütfen buraya bakın .
  • Görev çubuğundaki ilgili simgelerine tıklayarak Hızlı Ayarlar ve Bildirim Merkezi'ni kapatırken animasyonda göze çarpan bir takılmayı düzelttik.
  • Hızlı Ayarlar ve Bildirim Merkezi pencerelerinde gölgelerin olmaması sorununu düzelttik.
  • Görev çubuğunda klavye odağını ayarlayarak ve Enter tuşuna basarak Hızlı Ayarlar'ı başlatmanın mümkün olmadığı bir sorunu düzelttik.
  • Ses seviyesi dışındaki tüm ayarları kaldırırsanız Hızlı Ayarların doğru şekilde oluşturulmaması sorununu düzelttik.
  • Focus Assist'in beklenmedik şekilde etkinleştirilmesini azaltan bir sorunu düzelttik.
  • Ayarlar'da yeniden boyutlandırırken dokunmatik klavyedeki animasyonla ilgili bir sorunu düzelttik.
  • Ayarlar'daki Oturum Açma Seçenekleri'nde Yüz Tanıma altında metin olmadan beklenmeyen bir onay kutusu olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Hesap Ayarları'ndaki bir iş veya okul hesabının bağlantısını kesme düğmesinin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Kilit ekranı Ayarlarının metin içermeyen bir geçiş yapmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Ayarlar'da Windows Update altındaki Gelişmiş Seçenekler sayfasının başlığının eksik olabileceği bir sorunu düzelttik.
  • Ayarlar'da Gizlilik ve Güvenlik > Arama İzinleri'nin altındaki "Windows gizlilik seçenekleri"nin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Gezinmeyi Aç düğmesinin diğer metinlerle çakışmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Kontrastlar altında bir tema uygularken Ayarların çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • İngilizce olmayan bazı diller için Ayarların bazı bölümlerinin beklenmedik bir şekilde İngilizce olması sorunu düzeltildi.
 • Dosya Gezgini:
  • Başlat'tan uygulamaların sabitlenmesine ve sabitlenmesinin kaldırılmasına, Dosya Gezgini'ndeki komut çubuğunun kaybolmasına ve bilgisayarınız yeniden başlatılıncaya kadar beklenmedik bir şekilde ek düzenlerin görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Düşük kontrast nedeniyle Dosya Gezgini'nin başlık çubuğunun öğelerinin okunamamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.<
Devamını oku

Şirketler hibrit çalışmayı benimserken, Windows 365 ile yeni bir hibrit bilgi işlem dönemi ortaya çıkıyor

Şirketler hibrit çalışmayı benimserken, Windows 365 ile yeni bir hibrit bilgi işlem dönemi ortaya çıkıyor

Bazı bölgeler son 18 ayın zorluklarından ve karmaşasından kurtulmaya başlarken, yeni bir çalışma dünyası ortaya çıkıyor. Her yerde kuruluşlar, sanal süreçler ve uzaktan işbirliği yoluyla dönüştürülmüştür.
Melez bilgisayar Microsoft'un son ektir , Windows 365 , bir bulut hizmeti olduğunu tanıtır yeni bir yol, her boyuttaki işletme için tecrübe Windows 10 veya Windows 11 ( 's mevcut bu yıl bir defa) için. Windows 365, tüm Windows deneyimini (uygulamalar, veriler ve ayarlar) herhangi bir cihaza aktararak işletim sistemini Microsoft Bulut'a taşır.
Tasarım gereği güvenli ve Sıfır Güven ilkeleriyle inşa edilen Windows 365, bilgileri cihazda değil bulutta korur ve depolar, stajyerlerden ve yüklenicilerden yazılım geliştiricilere ve endüstriyel tasarımcılara kadar çalışanlar için güvenli ve üretken bir deneyim sağlar.
Windows 365 ayrıca tam, kişiselleştirilmiş bir Windows deneyimi sağlamak için hem bulutun gücünü hem de cihazın yeteneklerini kullanan Cloud PC adlı yeni bir hibrit kişisel bilgi işlem kategorisi oluşturur.

Daha fazla ayrıntı almak için basın bültenine gidin .
On Microsoft 365 Blog , Wangui McKelvey Microsoft'tan 365 genel müdürü hisseleri neden kişisel bilgisayar bulut devrim getiren müşteriler gelecekte çalışmak ve fırsatlar bu Microsoft'un ortakları için yaratacak nasıl böyle bir dönüm noktası olacaktır.
“Cihaz ne olursa olsun Windows deneyimi tutarlı. Bulut PC'nizin durumu, cihazları değiştirseniz bile aynı kaldığı için kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Aynı işi bir otel odasındaki bir dizüstü bilgisayarda, randevular arasında arabalarından bir tablette veya ofisteyken masaüstünüzde yapabilirsiniz," diyor McKelvey. “Mevsimlik işçiler ayrıca işin ihtiyaçlarına göre hızlanıp, yeni donanım çıkarmanın karmaşık lojistik ve güvenlik zorlukları olmadan organizasyonun yoğun dönemler için ölçeklenmesine izin verebilir. Ayrıca şirketler, daha fazla bilgi işlem gücüne ve kritik uygulamalara erişime ihtiyaç duyan yaratıcı, analitik, mühendislik veya bilimsel rollerde uzman çalışanları nasıl donatacakları konusunda daha fazla hedeflenebilir.”
Üzeri de Yenilik Hikayeler , Microsoft Windows 365 nasıl geliştiğini görmek için perde arkasında gidebilir ve nasıl Nunavut Hükümeti seçti - açıklıklı üç saat dilimleri ve fiyort kesilmiş öne çıkardığına kuzeydoğu Kanada'da bir bölge kapalı Kuzey Kutup Dairesi içine streç isles Grönland'ın batı kıyısı – Windows 365'i kullanmak için.
McKelvey, Windows 365'in COVID-19'dan önceki çalışmalarda nasıl olduğunu ortaya koyarak bu hikayede de yer alıyor, ancak McKelvey, "havai fişekleri arkasına gerçekten koyan şey pandemiydi, her şeyi hızlandırdı" dedi. Müşterilerin, "'Fiziksel varlıkları olmadan şirkete bağlı hissetmelerini sağlayan insanlar için nasıl bir deneyim yaratırız?'' diye sorduklarını açıkladı.
Devamını oku

Windows 11'e Giriş

Windows 11'e Giriş

Bilgisayarın hayatımızda daha merkezi bir rol oynadığı bir zamanda, Windows 11 sizi sevdiklerinize yaklaştırmak için tasarlandı.

Windows her zaman dünyanın inovasyonu için bir sahne olmuştur. Küresel işletmelerin belkemiği oldu ve cılız girişimlerin ev isimleri haline geldiği yer. Web, Windows'ta doğdu ve büyüdü. Birçoğumuzun ilk e-postamızı yazdığımız, ilk bilgisayar oyunumuzu oynadığımız ve ilk kod satırımızı yazdığımız yer. Windows, insanların oluşturmak, bağlantı kurmak, öğrenmek ve başarmak için gittikleri yerdir - bugün bir milyardan fazla insanın güvendiği bir platform.
Bu kadar çok insan için tasarım yapma sorumluluğu, hafife almadığımız bir sorumluluktur. Geçtiğimiz 18 ay, bilgisayarlarımızı nasıl kullandığımız konusunda inanılmaz bir değişim getirdi; PC'yi hayatımıza sığdırmaktan tüm hayatımızı PC'ye sığdırmaya çalıştık. Cihazlarımız sadece toplantılara, derslere ve işlerimizi halletmek için gittiğimiz yer değil, aynı zamanda arkadaşlarımızla oyun oynamaya, en sevdiğimiz programları aşırı derecede izlemeye ve belki de en anlamlısı olarak birbirimizle bağlantı kurmaya geldiğimiz yerlerdi. Bu süreçte kendimizi ofis şakalarını, koridor sohbetlerini, antrenmanları, mutlu saatler ve tatil kutlamalarını dijital olarak yeniden yaratırken bulduk.
Bu kadar güçlü olan şey, gördüğümüz ve hissettiğimiz bilgisayarda pratik ve işlevsel bir şeyden kişisel ve duygusal bir şeye geçişti. Yeni nesil Windows'u oluştururken bize ilham veren şey buydu. Size tanıdık gelen, yaratabileceğiniz, öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve en önemlisi yepyeni yollarla bağlantı kurabileceğiniz bir yer inşa etmek.
Bugün sizi sevdiklerinize yaklaştıran Windows 11 ile tanıştırmaktan onur ve heyecan duyuyorum.
Üretkenlik, yaratıcılık ve kolaylık için yeniden tasarlandı
Verimliliğinizi güçlendirmek ve yaratıcılığınıza ilham vermek için tasarımı ve kullanıcı deneyimini basitleştirdik. Modern, taze, temiz ve güzel. Yeni Başlat düğmesi ve görev çubuğundan her bir sese, yazı tipine ve simgeye kadar her şey kontrolü size vermek ve sakinlik ve rahatlık hissi vermek için bilerek yapıldı. Start'ı merkeze aldık ve ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde bulmayı kolaylaştırdık. Start, bir Android veya iOS cihazında olsa bile, daha önce hangi platformda veya cihazda görüntülemiş olursanız olun, en son dosyalarınızı size göstermek için bulutun ve Microsoft 365'in gücünü kullanır.
Windows, birden çok pencerenin esnekliğini ve uygulamaları yan yana ekleme olanağı sunarak her zaman istediğiniz gibi çalışmanıza yardımcı olmuştur. Windows 11'deki bir yenilik olarak, çoklu görevler için daha güçlü bir yol sağlamak ve yapmanız gerekenleri takip etmek için Snap Düzenleri, Snap Grupları ve Masaüstlerini sunuyoruz. Bunlar, pencerelerinizi düzenlemenize ve ekran gayrimenkulünüzü optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış yeni özelliklerdir, böylece ihtiyacınız olanı görsel olarak temiz bir düzende tam istediğiniz gibi görebilirsiniz. Ayrıca hayatınızın her bölümü için ayrı Masaüstü Bilgisayarlar oluşturabilir ve bunları beğeninize göre özelleştirebilirsiniz; iş, oyun veya okul için bir Masaüstünüz olduğunu hayal edin.
Windows 11 karmaşıklığı ortadan kaldırır ve size basitlik getirir.
Önem verdiğiniz insanlarla bağlantı kurmanın daha hızlı bir yolu
Sizi sevdiğiniz şeye yaklaştırmanın bir diğer kritik kısmı da sizi sevdiğiniz insanlara yaklaştırmasıdır. Son 18 ay, insanlarla dijital olarak nasıl anlamlı bağlantılar oluşturduğumuza dair yeni davranışlara yol açtı. Daha fazla yüz yüze etkileşime geri dönmeye başlasak bile, nerede olurlarsa olsunlar insanların birbirleriyle yakın kalmasını kolaylaştırmaya devam etmek istiyoruz. Ve üzerinde bulunduğunuz cihazın veya platformun bir engel olmasını istemiyoruz.
Windows 11 ile, görev çubuğuna entegre edilmiş Microsoft Teams Chat'i sunmaktan heyecan duyuyoruz. Artık Windows, Android veya iOS üzerinden, platform veya cihaz ne olursa olsun, her yerde tüm kişisel kişilerinizle metin, sohbet, ses veya video aracılığıyla anında bağlantı kurabilirsiniz. Diğer uçta bağlandığınız kişi Teams uygulamasını indirmediyse, yine de iki yönlü SMS yoluyla bu kişiyle bağlantı kurabilirsiniz.
Windows 11 ayrıca Teams aracılığıyla arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmanın daha doğal bir yolunu sunarak anında sessize alıp açmanıza veya doğrudan görev çubuğundan sunum yapmaya başlamanıza olanak tanır.
Şimdiye kadarki en iyi PC oyun deneyimlerini sunmak
Bir oyuncuysanız, Windows 11 sizin için yapılmıştır. Oyun, Windows'un neyle ilgili olduğu konusunda her zaman temel olmuştur. Bugün, dünya çapında yüz milyonlarca insan Windows'ta oyun oynuyor ve oyun yoluyla sevdikleri ve arkadaşlarıyla neşe ve bağlantı kuruyor. Windows 11, sisteminizin donanımının tüm potansiyelini ortaya çıkararak en yeni oyun teknolojilerinden bazılarının sizin için çalışmasını sağlar. Gibi: Yüksek kare hızlarında nefes kesici, sürükleyici grafikler sağlayan DirectX 12 Ultimate; Daha hızlı yükleme süreleri ve daha ayrıntılı oyun dünyaları için DirectStorage; ve gerçekten büyüleyici bir görsel deneyim için daha geniş, daha canlı bir renk yelpazesi için Otomatik HDR. Donanım uyumluluğu taahhüdümüzde hiçbir şey değişmedi – Windows 11, en sevdiğiniz PC oyun aksesuarlarını ve çevre birimlerini destekler. PC veya Ultimate için Xbox Game Pass ile,
Windows 11'in oyuncular için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Xbox Wire'a göz atın .
Önem verdiğiniz bilgileri almanın daha hızlı bir yolu
Windows 11, AI tarafından desteklenen yeni bir kişiselleştirilmiş özet akışı ve Microsoft Edge'in sınıfının en iyisi tarayıcı performansı olan Widget'lar ile önemsediğiniz haberlere ve bilgilere daha hızlı yaklaşmanızı sağlar. En odaklanmış ve yaratıcı olduğumuzda bile hala molalara ihtiyacımız var - dış dünyayı kontrol etmek veya kendimize zihinsel bir sıfırlama yapmak için bir an. Bugün, haberleri, hava durumunu veya bildirimleri kontrol etmek için sık sık telefonlarımızı alıyoruz. Artık, benzer şekilde seçilmiş bir görünümü doğrudan masaüstünüzden açabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş feed'inizi açtığınızda, yaptığınız şeyi kesintiye uğratmaması için bir cam levha gibi ekranınızda kayar. İçerik oluşturucular ve yayıncılar için Widget'lar, kişiselleştirilmiş içerik sunmak için Windows içinde yeni gayrimenkuller de açar. Hedefimiz, hem küresel markalar hem de yerel içerik oluşturucular için canlı bir boru hattı oluşturmaktır.
Favori uygulamalarınızın ve eğlencenin bir araya geldiği yepyeni bir Microsoft Mağazası
Yeni Microsoft Mağazası, uygulama ve içeriğin izlenmesi, oluşturulması, oynatılması, çalışılması ve öğrenilmesi için tek güvenilir konumunuzdur. Hız için ve güzel ve kullanımı basit yepyeni bir tasarımla yeniden inşa edildi. Size sadece her zamankinden daha fazla uygulama getirmekle kalmayacak, aynı zamanda tüm içeriği (uygulamalar, oyunlar, şovlar, filmler) küratörlü hikayeler ve koleksiyonlarla aramayı ve keşfetmeyi daha kolay hale getiriyoruz. Microsoft Teams, Visual Studio, Disney+, Adobe Creative Cloud, Zoom ve Canva gibi önde gelen birinci ve üçüncü taraf uygulamalarını yakında Microsoft Store'da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz - hepsi sizi eğlendirmek, ilham vermek ve bağlantı kurmak için inanılmaz deneyimler sunuyor. Store'dan bir uygulama indirdiğinizde, güvenlik ve aile güvenliği açısından test edildiğini bilmenin rahatlığını yaşarsınız.
Ayrıca Android uygulamalarını ilk kez Windows'a getirdiğimizi duyurmaktan da heyecan duyuyoruz. Bu yılın ilerleyen saatlerinden itibaren, insanlar Microsoft Store'da Android uygulamalarını keşfedebilecek ve bunları Amazon Appstore üzerinden indirebilecekler - TikTok'tan bir video kaydedip yayınladığınızı veya doğrudan PC'nizden sanal öğrenme için Khan Academy Kids'i kullanmayı hayal edin. Önümüzdeki aylarda bu deneyim hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak. Amazon ve Intel ile Intel Bridge teknolojilerini kullanan bu ortaklığı dört gözle bekliyoruz.
Geliştiriciler ve içerik oluşturucular için yeni fırsatların kilidini açan daha açık bir ekosistem oluşturma
İçerik oluşturucular ve geliştiriciler için daha fazla ekonomik fırsatın kilidini açmak üzere Microsoft Store'u daha da açmak için adımlar atıyoruz. Geliştiricilerin ve bağımsız yazılım satıcılarının (ISV'ler) uygulamalarını Win32, Aşamalı Web Uygulaması (PWA) veya Evrensel Windows Uygulaması (UWP) veya başka bir uygulama çerçevesi olarak oluşturulmuş olmalarına bakmaksızın getirmelerini sağlayarak bir fırsat yaratıyoruz. Daha fazla kişiye ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için. Ayrıca, uygulama geliştiricilerinin artık kendi ticaretlerini Mağazamıza getirebilecekleri ve gelirin %100'ünü elinde tutabilecekleri gelir paylaşımı ilkelerimizde aşamalı bir değişikliği duyuruyoruz - Microsoft hiçbir şey almıyor. Uygulama geliştiricileri, 85/15'lik rekabetçi gelir payıyla ticaretimizi kullanmaya devam edebilir. Daha açık bir ekosistem oluşturmanın, müşterilerimize, uygulamalara, oyunlara, filmlere güvenli ve sorunsuz erişim sağlayarak, nihayetinde fayda sağladığına inanıyoruz.
Microsoft Store'daki değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu Windows Blog gönderisini ziyaret edin .
Windows 11'in geliştiriciler için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Windows Developer Blog'u ziyaret edin .
BT için daha hızlı, daha güvenli ve tanıdık
BT için Windows 11, bildiğiniz tutarlı, uyumlu ve tanıdık Windows 10 temeli üzerine inşa edilmiştir. Tıpkı bugün Windows 10'da yaptığınız gibi Windows 11'i planlayacak, hazırlayacak ve dağıtacaksınız. Windows 11'e yükseltmek, Windows 10 güncellemesi almak gibi olacaktır. Microsoft Endpoint Manager, bulut yapılandırması, Windows Update for Business ve Autopilot gibi bugün sahip olduğunuz tanıdık yönetim deneyimleri, Windows 11'i mülkünüze entegre ederken yarının ortamınızı destekleyecektir.
Sadece, Windows 10 ile olduğu gibi, biz derinden Biz uygulamaları Windows 11 çalışacağını sözümüzün arkasındayız, Windows 11 bir çekirdek tasarımı ilkesidir uygulama uyumluluğu, kararlıyız sağlayın App , 150 ya da daha fazla yardımcı müşterileri ile bir hizmeti kullanıcılar, karşılaşabilecekleri uygulama sorunlarını hiçbir ek ücret ödemeden düzeltir.
Windows 11, üretkenlik ve yeni deneyimler sağlarken çipten buluta koruma ekleyecek yeni yerleşik güvenlik teknolojileriyle de tasarımı gereği güvenlidir. Windows 11, verileri korumak ve cihazlar arasında erişim sağlamak için Sıfır Güvene hazır bir işletim sistemi sağlar. Gelişen tehdit ortamının ve yeni hibrit çalışma dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak için güvenlik temellerini yükseltmek için OEM ve silikon ortaklarımızla yakın bir şekilde çalıştık.
Microsoft 365 blogunda hibrit çalışma ve öğrenim için işletim sistemi olarak Windows 11 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .
PC almanın tam zamanı
Windows 11'i geliştirmeye başladığımız ilk günden beri, yazılım ve donanım arasında sorunsuz entegrasyon için donanım ve silikon ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bu ortak mühendislik, silikondaki yenilikle başlar. AMD ve Ryzen işlemcilerin getirdiği inanılmaz grafik derinliğinden Intel'in 11. nesil ve Evo İşlemci
Devamını oku

Yerleşik mobil cihaz yönetimi artık Office 365 ticari planları için genel kullanıma sunuldu

Yerleşik mobil cihaz yönetimi artık Office 365 ticari planları için genel kullanıma sunuldu

 

Birkaç ay önce TechEd Europe’da Office 365’e mobil cihaz yönetimi (MDM) özelliklerinin geldiğini duyurmuştuk. Bugün, Office 365 için MDM özelliklerini genel kullanıma sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Office 365 için MDM ile, iOS, Android ve Windows Phone cihazları gibi çok çeşitli telefon ve tabletler arasında Office 365 verilerine erişimi yönetebilirsiniz. Üstelik bugün daha da güzel haberler var: yerleşik MDM özellikleri İş, Kurumsal, Eğitim ve Kamu gibi tüm Office 365 ticari planlarına hiçbir ek ücret alınmadan ekleniyor.

Bu kısa videoda, Office 365’e eklenen başlıca MDM özellikleri açıklanıyor:

 

Office 365’in MDM özellikleri verilerinizi güvenli tutmak için üç yoldan çalışıyor:

 • Koşullu Erişim—Office 365 kurumsal e-posta ve belgelerine yalnızca şirketiniz tarafından yönetilen ve uyumlu olan telefon ve tabletlerde erişilebildiğinden emin olmak için, Office 365’e bağlanan cihazlarda güvenlik ilkeleri ayarlayabilirsiniz. Office 365 bu özelliği sağlamak için sahne gerisinde Microsoft Intune ve Microsoft Azure Active Directory‘den yararlanır. Word, Excel, PowerPoint gibi Office uygulamalarında ve diğer iş uygulamalarında geçerli olan Koşullu Erişim ilkeleri, yöneticilerin yönetim işlerini kolaylaştırırken kullanıcıların da tercih ettikleri üretkenlik araçlarıyla güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlar.
 • Cihaz yönetimi—Kaybolan veya çalınan bir cihazda yetkisiz kullanıcıların şirket e-postasına ve verilerine erişmesini önlemeye yardımcı olmak için, cihaz düzeyi PIN kilidi ve kilit kırma algılaması gibi güvenlik ilkeleri ayarlayabilir ve bunları yönetebilirsiniz. Office 365 yönetim merkezinin içinde ek ayarlar ve zengin raporlama özellikleri de sağlandığından, şirket verilerinize erişen cihazlar hakkında kritik öngörüler elde edebilirsiniz.
 • Seçmeli silme—Çalışanın cihazından, kişisel verilerine dokunmadan Office 365 şirket verilerini kolayca kaldırabilirsiniz. Telefonlar ve tabletlerde “kendi cihazını getir” (KCG) yaklaşımını benimseyen işletmelerin sayısı arttıkça, bu gereksinimin önemi de giderek artıyor.

Office 365’te sağlananlardan daha fazla koruma arıyorsanız, Microsoft Enterprise Mobility Suite’in bir parçası olan Microsoft Intune‘a abone olabilir, bu yolla telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için ek cihaz ve uygulama yönetim özellikleri ede edebilirsiniz. Bu, şirket bilgilerini daha da güvenli tutmaya yardımcı olmak için, Intune tarafından yönetilen uygulamalarda kesme, kopyalama, yapıştırma ve farklı kaydetme gibi eylemleri kısıtlama olanağı da içerir.

Bu yeni özellikler bir yandan Office 365 verilerini daha iyi yönetmeye ve erişimi korumaya yardımcı olurken, diğer yandan da kullanıcıların mobil çalışmasına ve her yerde üretken olmasına da olanak tanır. Bu yeni özelliklerini seveceğinizi umuyoruz ve Office 365’te size daha fazla gelişmiş özellik sağlamak için sabırsızlanıyoruz.

Sık sorulan sorular

S. Office 365 için yerleşik MDM hakkında daha fazla teknik kaynağı nerede bulabilirim?

Y. Ayrıntılı teknik bilgiler için bu TechNet makalesini gözden geçirin.

S. Office 365 için yerleşik MDM’den farklı olarak Intune’la hangi özellikler geliyor?

Y. Hem Intune hem de Office 365 için MDM ile ilgili ayrıntılar bu TechNet makalesinde bulunabilir.

S. Bu özellikleri kiracımda ne zaman görebilirim?

Y. Bu özelliklerin dağıtımına bugün başlıyoruz ve önümüzdeki 4-6 hafta içinde dünya genelinde dağıtımı tamamlayacağız.

S. Hangi abonelikler bu MDM özelliklerini alacak?

Y. MDM özellikleri İş, Kurumsal, Eğitim ve Kamu planlarını içeren tüm Office 365 ticari aboneliklerine dahil edilecek.

S. Office 365 bu yerleşik MDM özelliklerini nasıl sağlıyor?

Y. Office 365’teki yerleşik MDM özellikleri, Microsoft Intune ve Microsoft Azure Active Directory ile destekleniyor.

S. Mobil uygulama yönetimi gibi ek koruma özelliklerini nasıl elde edebilirim?

Y. Office 365’te sağlanan korumanın ötesinde korumaya ihtiyacı olan kuruluşlar, daha kapsamlı mobil cihaz ve uygulama yönetimiyle bilgisayar yönetimi gibi ek özellikler için Intune’a abone olabilir.

S. Office 365 için MDM hangi uygulamaları destekliyor?

Y. Desteklenen uygulamaların tam listesi TechNet‘te bulunabilir.

S. Windows cihazlarında durum nedir?

Y. Windows Phone ve tabletlerde koşullu erişim, seçmeli silme ve cihaz ilkesi için ActiveSync desteği sağlıyoruz. Gelecekte Windows Phone Office uygulamalarını da bu özelliklerin kapsamına alacağız.

Devamını oku

Güvenebileceğiniz bulut hizmetleri: Office 365 kullanılabilirliği

Güvenebileceğiniz bulut hizmetleri: Office 365 kullanılabilirliği

Microsoft Office 365’i “buluttaki eksiksiz ofisiniz” olarak düşünüyoruz. Bir milyar kişinin Office kullanıyor olmasından dolayı inanılmaz gurur duyuyor olsak da, her gün müşterilerimizin beklentilerini karşılama ve aşma sorumluluğunu da kesinlikle taşıyoruz. Üretkenlik uygulamalarının iş açısından kritik önem taşıdığının farkındayız; bunların nasıl kullanıldığı işlerin nasıl yapıldığını belirliyor. Office 365’e yeni özellikler eklemeye devam ederken, hizmetimizin sağlam ve güvenilir olması bizim için bir zorunluluk. Bunu, hizmet kullanılabilirliği ile ölçüyoruz.

Office 365 kullanılabilirliği

Office 365’in iki yıl önce kullanıma sunulmasından bu yana, yüksek kullanılabilirliğe sahip bir hizmeti garanti etmek için altyapımıza büyük ölçüde yatırım yapmayı sürdürdük.  Bu bilgiler mevcut müşterilerimize ayrıntılarıyla sunulmuştu ve bugün bu bilgileri Office 365’i düşünen tüm müşterilere sunuyoruz.   Kullanılabilirliği bir takvim ayı içinde Office 365 hizmetinin kullanılabilir olduğu dakika sayısının o ayın toplam dakika sayısına oranı olarak ölçüyoruz.  Bu kullanılabilirlik ölçüsünü çalışma süresi sayısı olarak adlandırıyoruz. Bu hesaplamaya iş, kamu ve eğitim hizmetlerinizi dahil ediyoruz. Temmuz 2012’de başlayan ve Haziran 2013’te biten son dört çeyrekte Office 365 için dünya genelinde çalışma süresi sayısı sırasıyla %99,98, %99,97, %99,94ve %99,97’ydi.  Bundan sonra da çeyrek dönemler temelinde çalışma süresi sayılarını Office 365 Güven Merkezi’nde açıklayacağız.

Şimdi çalışma süresi sayısıyla ilgili birkaç ayrıntı daha verelim:

 1. Çalışma süresi sayısına ExchangeSharePoint, Lync ve Office Web Apps hizmetleri, bu hizmetlerin her birini kullanan kişilerin sayısına göre ağırlıklı olarak dahil edilir. Müşteriler bu hizmetleri birlikte kullandığından, çalışma süresi hesaplanırken bunların tümü hesaba katılır.
 2. Bu çalışma süresi sayısı Office 365 iş, eğitim ve kamu için geçerlidir. Müşteri hizmetlerini bu hesaplamaya dahil etmiyoruz.
 3. Office 365 ProPlus hizmet teklifimizin tümleşik bir parçasıdır ama büyük ölçüde kullanıcıların cihazları üzerinde çalıştığından bu çalışma süresi hesaplamasına dahil edilmez.
 4. Tek tek müşteriler, konuma ve kullanım modellerine bağlı olarak genel çalışma süresi sayılarından daha yüksek veya daha düşük çalışma süresi yüzdeleri elde edebilir.

Yüksek kullanılabilirliğe sahip bir hizmet çalıştırma taahhüdü olarak, mali desteğe sahip %99,9’luk bir Hizmet Düzeyi Sözleşmemiz vardır.

Kullanılabilirlik tasarımı ilkeleri

On yıllardır kurumsal sınıf çözümler oluşturuyoruz. Buna ek olarak, Microsoft bir dizi bulut hizmeti çalışıyor: Office 365, Windows Azure, CRM Online, Outlook.com, SkyDrive, Bing, Skype ve Xbox Live bunlardan yalnızca birkaçı. Bu hizmet çeşitliliğinden yararlanıyor, her hizmetin en iyi yöntemlerini diğerlerinde de kullanarak hem yazılımların tasarımını hem de işlem süreçlerini geliştiriyoruz.

Office 365 için geçerli olan tasarım ve işlem süreçlerinin bazı örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yedeklilik. Fiziksel, veri ve işlevsel her katmanda yedekli çalışma:

 • Hatalara karşı korunmak için sunucular içinde disk/kart düzeyinde, veri merkezi içinde sunucu düzeyinde ve coğrafi olarak ayrılmış veri merkezleri arasında hizmet düzeyinde fiziksel yedeklilik oluşturuyoruz. Her veri merkezinin tesis ve güç yedekliliği var. Her bölgede hizmet veren birden çok veri merkezimiz bulunuyor.
 • Veri merkezi düzeyinde yedeklilik oluşturmak için, coğrafi olarak ayrılmış veri merkezleri arasında verileri sürekli çoğaltıyoruz. Tasarım hedefimiz aktarımdaki veya bekleyen verilerin birden çok kopyasını tutmak ve yük devretme özellikleriyle hızlı kurtarmaya olanak tanımaktır.
 • Fiziksel yedeklilik ve veri yedekliliğine ek olarak, en güçlü yanlarımızdan biri de işlevsel yedeklilik sağlamak üzere Office istemcileri oluşturmak, böylelikle ağ bağlantısı olmadığı durumlarda çevrimdışı işlevselliği kullanarak üretken olabilmenizi sağlamaktır.

Dayanıklılık. Hatalı alanlar arasında etkin yük dengelemesi ve sürekli kurtarma testleri:

 • Son kullanıcılara otomatik olarak mümkün olan en iyi deneyimleri sağlamak için etkin bir şekilde yük dengelemesi yapıyoruz. Ayrıca bu mekanizmalar dinamik olarak öncelik belirlemesi yapıyor; düşük öncelikli görevleri etkinliğin düşük olduğu dönemlerde gerçekleştirip yük fazla olduğunda bunları erteliyor.
 • Donanım ve yazılım arızaları sırasında sağlıklı kaynaklara hem otomatik hem de manuel yük devri yapıyor ve uyarıları izliyoruz.
 • Yük devri gerektirecek durumlara hazırlıklı olmak için hatalı etki alanları üzerinde düzenli olarak kurtarma işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Dağıtılmış Hizmetler. İşlevsel olarak dağıtılmış bileşen hizmetleri:

 • Office 365’teki Exchange, SharePoint, Lync ve Office Web Apps gibi bileşen hizmetleri işlevsel olarak dağıtılıyor ve bir alandaki hatanın kapsamı ve etkisinin yalnızca o alanda kalması ve diğer alanları etkilememesi güvence altına alınıyor.
 • Dizin verilerini bu bileşen hizmetleri arasında çoğaltıyoruz; böylelikle bir hizmette sorun yaşandığında kullanıcılar rahatça diğer hizmetlerde oturum açabiliyor ve çalışabiliyor.
 • Operasyon ve dağıtım ekiplerimiz hizmetimizin bakım ve dağıtımı, tanılamayı, onarımı ve kurtarmayı her açıdan basitleştiren bu dağıtılmış doğasından yararlanıyor.

İzleme. Kapsamlı izleme, kurtarma ve tanılama araçları:

 • Dahili izleme sistemlerimiz herhangi bir hata için hizmeti sürekli izliyor ve hizmette otomatik kurtarma yapacak şekilde oluşturuluyor.
 • Sistemlerimiz, hizmet davranışındaki sapmaları çözümleyerek, proaktif önlemler almak üzere hazır bekleyen mühendisleri uyarıyor.
 • Ayrıca, uyarılarda bulunmak için dünyanın her yanındaki çeşitli konumlarda hem güvenilir üçüncü taraf hizmetleri (bağımsız SLA doğrulaması için) hem de dünya genelinde kendi veri merkezlerimizden sürekli olarak yürütülen İçten Dışa izlememiz de var.
 • Tanılamaya yönelik olarak kapsamlı günlük oluşturma, denetleme ve izleme işlemleri yapıyoruz. Ayrıntılı izlemeler sorunları yalıtıp nedenin kökenine inmemize yardımcı oluyor.

Basitleştirme. Karmaşıklığın azaltılması öngörülebilirliği destekliyor:

 • Mümkün olduğunca standartlaştırılmış bileşenler kullanıyoruz. Bu hem dağıtım ve sorun yalıtma karmaşıklığını azaltıyor hem de hataların ve kurtarmanın öngörülebilir olmasını sağlıyor.
 • Mümkün olduğunca standartlaştırılmış süreçler kullanıyoruz. Yalnızca otomasyona değil, kritik süreçlerin yinelendiğinden ve yinelenebilir olduğundan emin olmaya da odaklanıyoruz.
 • Yazılım bileşenlerinin mimarisini gevşek çiftler oluşturacak şekilde hazırladık; bu şekilde dağıtımları ve sürekli sağlıklı çalışmaları için karmaşık düzenlemeler gerekmiyor.
 • Değişiklik yönetimimiz, dünya çapında dağıtıma geçmeden önce gelişen, aşamalı, izlemeli kapsam ve doğrulama kademelerinden geçiriliyor.

İnsan yedeği. 7/24 hazır bekleyen destek:

 • Kurtarma eylemlerini mümkün olduğunca otomatik hale getirmiş olsak da, sizi desteklemek için 7×24 hazır bekleyen bir uzman ekibimiz de var. Bu ekip destek mühendisleri, ürün geliştiriciler, program yöneticileri, ürün yöneticileri ve üst düzey liderlerden oluşuyor.
 • Ekibin tamamı hazır beklediğinden, hızla yanıt verebiliyor ve sorun çözümüne yönelik bilgileri toplayabiliyoruz.
 • Hazır bekleyen uzmanlarımız otomatik sistemlere yedek sağlamanın yanı sıra, yardım için her arandıklarında bu sistemleri geliştiriyor.

Sürekli öğrenim

Bazı durumlarda hizmet kesintileri yaşayabildiğinizi anlıyoruz. Her olay gerçekleştiğinde, olayın etkisinin boyutuna bakılmaksızın kapsamlı bir olay sonrası incelemesi yapıyoruz. Olay sonrası incelemesi neler olduğunun, bizim nasıl yanıt verdiğimizin ve gelecekte benzer olayları nasıl engelleyeceğimizin analizinden oluşuyor. Saydamlık ve sorumluluk adına, kuruluşunuzu etkileyen önemli hizmet olaylarının olay sonrası incelemesini paylaşıyoruz. Büyük bir işletme olarak biz de burada Microsoft’ta gündelik işleri yürütmek için kendi üretim öncesi hizmetimizi kullanıyoruz. Sürekli geliştirme, yüksek kullanılabilirliğe sahip, birinci sınıf bir hizmet sağlamanın önemli bileşenlerinden birini oluşturuyor.

Tutarlı iletişim

Saydamlık için, özellikle de işlerinizi yürütmek için çevrimiçi üretkenlik hizmetlerini kullandığınız durumlarda tutarlı iletişim şarttır. E-posta, RSS akışları ve Hizmet Durumu Panosu gibi bir dizi iletişim kanalımız vardır. Bir Office 365 müşterisi olarak, kuruluşunuza uygun hizmetlerin kullanılabilirliğiyle ilgili ayrıntılı bir görünüm elde edersiniz. Office 365 Hizmet Durumu Panosu, hizmetlerinizin ve lisanslarınızın geçerli durumuna açılan pencerenizdir. Hizmet durumunuzla ilgili eksiksiz bir fikir sahibi olabilmeniz için, Hizmet Durumu Panosu’na, güncelleştirmelerin zamanında yapılıp yapılmadığını izleme gibi yeni geliştirmeler eklemeye devam ediyoruz.

 

Ayrıca hizmeti yakından izleyebilme becerinizi geliştirecek bazı şaşırtıcı yeni araçlarımız da vardır.  Geçen hafta, yönetim portalında “İleti Merkezi” adlı yeni bir özelliği kullanıma sunduk. İleti Merkezi hizmet iletişimleri, kiracı raporlaması ve yöneticilerin yapması gereken eylemler için merkezi bir konumdur.  Ayrıca, bu yılın sonunda yöneticiler hem hizmet durumu bilgileri hem de hizmetle ilgili diğer iletişimleri sağlayacak yeni bir mobil uygulama bekleyebilirler.

Giderek artan ölçekte kapsamlı ve gelişen bir hizmet çalıştırmak kolay değildir ve tüm çabalarımıza rağmen kesintiler olacaktır. Sürekli ders çıkardığımıza ve size beklentilerinizi karşılayacak, güvenilir ve yüksek kullanılabilirliğe sahip bir hizmet sunma konusundaki sarsılmaz kararlılığımıza inanmanızı istiyoruz.  Hizmet sürekliliği bir mühendislik ilkesi olmanın ötesinde, SLA’mızda yer alan müşterilerinize yönelik bir taahhüttür ve Office 365 Güven Merkezi’nin temel direklerinden biridir (diğer dört temel direği Gizlilik, Güvenlik, Uyumluluk ve Saydamlıktır). Office 365 çalışma süresine ilişkin bu genel açıklama, hem Hizmet Sürekliliği hem de Saydamlıkla ilgili devam eden kararlılığımızın bir kanıtıdır.

Devamını oku

Microsoft 365’e geçmenin tam zamanı

Microsoft 365’e geçmenin tam zamanı

Windows 7 için sunulan desteğin sona ermesine bir yıldan az kaldı. Birçoğunuz, kullanıcılar ve BT departmanları için en üretken, güvenli ve uygun maliyetli deneyimi sağlayan Windows 10 ve Office 365’e geçiş yolculuğunuza çoktan başladınız. Ticari cihazların yarısından fazlası Windows 10’a geçti ve bu da dönüşümün çok hızlı olduğunu gösteriyor.

Yolculuğunuz boyunca her adımda yardımcı olmaya hazırız. Modern Masaüstü Dağıtım Merkezi tarafından geçişle ilgili ayrıntıların adım adım açıklandığı bir kılavuz sunulur. Gözlemlerimize göre Windows 7 ile uygulama uyumluluğu yüzde 99,9 olduğundan, Windows 10’a yükseltirken veya yeni Windows 10 cihazları satın alırken içiniz rahat olur. Desktop App Assure programı, karşılaşabileceğiniz uygulama uyumluluğu sorunlarını gidermenize yardımcı olması için yalnızca bu konuyla ilgilenen mühendislik kaynakları sağlar.

Güvenlik hala en büyük önceliğimiz ve Windows 10 en güvenli deneyimi sağlıyor. Desteğin sona ereceği 14 Ocak 2020 tarihine kadar tüm uygulamalarını ve cihazlarını Windows 10’a geçiremeyecek olup ek zamana ihtiyacı olanlara yönelik yeni seçeneklerimiz var:

 • Eylül 2018’de duyurduğumuz gibi, Windows 7 için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri sağlayacağız.
 • Microsoft Windows Sanal Masaüstü (yakında), Ocak 2023’e kadar ücretsiz Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri alacak bir Windows 7 cihazı sunarak Windows 10’a geçiş sürecinde eski uygulamaları destekleme konusunda daha çok seçeneğe sahip olmanızı sağlayacak.
 • Eski Windows 7 cihazları olan müşteriler için son bir kaynak olarak Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri 1 Nisan 2019’dan itibaren satışa sunulacaktır. Bunlar uygun müşterilere cihaz başına olacak şekilde satılacak ve fiyat her yıl artacaktır.

Bunlara ek olarak, Ocak 2023’e kadar etkin Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmelerinin bulunduğu cihazlarda Office 365 ProPlus desteklenecek. Başka bir deyişle, Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri sürümünü satın alan müşteriler Office 365 ProPlus’ı çalıştırmaya devam edebilecek.

Diğer ayrıntıları öğrenmek veya ek bilgi edinmek için Microsoft hesap ekibinize ulaşın veya SSS belgemizi indirinMicrosoft 365’e geçmenin tam zamanı.

Devamını oku

Microsoft 365 ile üretimdeki yetenek eksikliklerinin giderilmesi

Microsoft 365 ile üretimdeki yetenek eksikliklerinin giderilmesi

Industry 4.0 olarak da bilinen yeni dijital endüstri teknolojisindeki gelişme ile üretim endüstrisi dönüşüm yaşıyor. Yeni teknolojiler, üretimin her aşamasını değiştirerek verimliliğin artmasını, işlemlerin iyileştirilmesini ve yeni büyüme alanlarının açılmasını sağlıyor. Bu teknolojinin getirdiği değerleri elde etmek için üreticilerin işgücünün doğru yeteneklere ve araçlara sahip olması gerekiyor.

Bu, kurumların saha çalışanlarıyla ilgili olduğu için daha fazla geçerlilik kazanıyor. Saha çalışanları, üretimde ürünleri ve malzemeleri müşterilere sunan, ürün kalitesini arttıran ve önemli ekipmanların çalışmasını sağlayan personellerdir. Üreticilere dijital dönüşümlerinde yardımcı olmak amacıyla, saha çalışanlarının daha etkili bir biçimde öğrenmelerini, iletişim kurmalarını ve işbirliği yapmalarını sağlamak için Microsoft 365 ile yeni çalışma yöntemleri oluşturuyoruz.

Saha çalışanlarına beceri kazandırma ve ekipman sağlama

Industry 4.0’ın geliştirilmesiyle üreticilerin kurumlarındaki işlerin dönüştürülmesi için yeni rolleri, becerileri ve araçları keşfetmesi gerekiyor. Bu, teknik olmayan ve dijital becerilerin öğretilmesi, çalışanların modern araçlarla güçlendirilmesi ve yeni kapsayıcı deneyimlerle teknolojinin sınırlarının kaldırılması anlamına geliyor. Gittikçe dijitalleşen ve karmaşık bir hale gelen endüstride çalışanların ihtiyaç duyduğu beceriler hızla değişiyor ve işgücünün buna ayak uydurması da aynı oranda zorlaşıyor.

Saha çalışanlarının öğrenmesini, iletişim kurmasını ve işbirliği yapmasını sağlayan Microsoft 365 çözümlerine şunlar dahildir:

 • Üreticiler, Microsoft Teams ve SharePoint Online’ı kullanarak eğitim çalışmalarını güvenli bir şekilde tek merkezde toplayabilir, katılım ve eğitim malzemelerini kolayca dağıtabilir, en iyi yöntemleri bulmak ve paylaşmak için kurumun tüm düzeyleri arasında bağlantı oluşturabilir.

 

 • Microsoft Stream sayesinde kurumlar dinamik, rol tabanlı içerik ve videolar sunabilir, eğitim programlarını daha etkileşimli ve daha akılda kalıcı bir hale getirebilir, meslektaşlar arası bilgi paylaşımını destekleyebilir.

Çalışanların dijitalleştirilmiş üretim ortamında çalışabilmesi için gereken donanımı sağlamayı amaçlayan Teams, mühendislikten fabrikada imalata kadar üretimin her aşamasında iletişim kurmak, işbirliği yapmak ve koordinasyon sağlamak için tek bir ekip çalışması merkezi sunar.

 • Kurumların daha güvenli ve verimli bir işyeri oluşturmasına yardımcı olacak acil mesajlaşma, konum paylaşımı ve resim ek açıklamaları gibi yeni özellikleri bu yılın başlarında duyurduk. Örneğin, bu özellikler iş kesintilerini azaltmak için çalışanların tehlikeli madde dökülmesi gibi durumlar yaşandığında bunu belirlemelerine, diğer kişileri haberdar etmelerine ve ilgili konumu paylaşmalarına yardımcı olabilir.

Acil mesajlaşma, konum paylaşımı ve resim ek açıklamalarını gösteren üç telefonun resmi.

 • Genişletilebilir olma özelliğini de taşıyan Microsoft Teams, şirketlerin Microsoft Flow ve PowerApps kullanarak iş süreçlerini dönüştürmesine imkan sağlar. Kalite denetimi esnasında belgeleme, veri yakalama ve stok yönetimi gibi günlük etkinliklerin dijitalleştirilmesine ve maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olacak bu hizmetler, saha çalışanlarının daha değerli etkinliklere odaklanması için zaman yaratabilir.

Industry 4.0 üretim endüstrisini yeniden şekillendirirken, öte yandan çalışanların öğrenmesi, iletişim kurması ve işbirliği yapması için farklı yeniliklerin bulunması da öncelikli konulardan biri olmaya devam ediyor. Microsoft, donanım tasarımında çığır açan yenilikler, yapay zeka (AI) deneyimleri, HoloLens 2 ile karma gerçeklik gibi olanakların yanı sıra Dynamics 365 ve endüstri iş ortakları ile birlikte iş için hazır çözümler sunarak bu zorluklara karşı koymanızı sağlıyor.

 • Dynamics 365 Remote Assist sayesinde teknisyenler, sorunları çözmek için Microsoft Teams’i kullanarak başka bir yerdeki uzmanları arayıp bağlantı kurabilir. Bu sayede bu uzmanlar karma gerçeklik aracılığıyla açıklamalar sunarak, diyagram ve şema paylaşarak onarım işlemleri esnasında yardım sağlayabilir. Dynamics 365 Guides sayesinde ise çalışanlar, adım adım talimatlarla kendilerini ihtiyaç duydukları araçlara yönlendiren kılavuzlarla yeni beceriler edinip bunları gerçek iş durumlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenebilirler.

 

Müşterilerimizin başarısına katkıda bulunma

Öncü üreticiler, tüm düzeylerdeki çalışanlarını hazırlayıp güçlendirmek ve onlara gereken ekipmanı sağlamak için Microsoft 365’i seçiyor:

Üretkenliği ve bilgi akışını hızlandırmayı amaçlayan Cummins, mevcut üretkenlik ve işbirliği araçlarını Microsoft 365 ile değiştirerek, beceri eksikliklerini azaltmak ve yeni bir iş kültürü oluşturmak için modern bir yönetim ve işbirliği çerçevesi geliştirdi.

Modern ve teknoloji temelli işyerlerimiz, çalışanlarımızın yenilik üretmek için ihtiyaç duyduğu araçları sağlıyor. Bu sayede pazara yeni enerji ürünleri ve teknoloji çözümleri sunabiliyoruz. Bu strateji, en iyi yetenekleri kurumumuza çekme konusunda da önemli bir yer tutuyor.”
Sherry Aaholm, Cummins Başkan Yardımcısı ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan

Goodyear, yeniliklerin hızlandırılması ve şirket içinde yeni yetkinliklerin oluşması için Microsoft 365’teki bütünleşik ve uyarlanabilir araçları kullanıyor. Örneğin, Teams gibi araçlarla işgücünü bağlayan Goodyear üretkenliği arttırıyor ve doğru zamanda, doğru yerde, doğru ürünleri sunmak için verimlilik oluşturuyor.

“Hem lastiklerimizle ilgili hem de diğer konularda daha iyi karar almak ve yenilik üretebilmek için işbirliğinin iyileştirilmesi bizim için çok önemli… Birden fazla nesli ve kültürü kapsayan küresel işgücümüz, bakış açılarını ve fikirlerini hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay bir biçimde paylaşıyor.”
– Sherry Neubert, The Good Year Tire & Rubber Company Bilgi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür

Üreticilerin dönüşümlerine yardımcı olma şansını elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Üstelik daha yeni başlıyoruz!

Hannover Messe’de bize katılıp daha fazla bilgi edinin

Microsoft ekibi üyeleri, önümüzdeki hafta yıllık üretim konferansı Hannover Messe’de olacak. C40 numaralı Microsoft standında bizi ziyaret ederek Microsoft’un Akıllı Üretim’i nasıl mümkün kıldığını öğrenin.

Devamını oku

Hibrit çalışmanın zamanı geldi. Buna hazır mısınız?

Hibrit çalışmanın zamanı geldi. Buna hazır mısınız?

Microsoft olarak, geleceğe hibrit çalışmanın hakim olacağını düşünüyoruz. Dahası, her kurumun hibrit çalışma için 8 saatlik 9-5 iş günü gibi eski normlara dayalı olmayan yeni bir operasyon modeline ihtiyacı vardır. Çalışan Beklentileri bütünüyle değişti: Yöneticilerin yüzde 80’den fazlası pandemiden sonra evden çalışma konusunda daha esnek ilkelerin ortaya çıkacağını, çalışanların yüzde 70’inden fazlası ise bu ilkelerden yararlanmayı planladığını söylüyor. Bu yeni dünyada rekabet etmek için liderlerin, insanların ne zaman, nerede ve nasıl çalıştığı konusunda üst düzey esneklik benimsemesi gerekir.

Konuştuğum her müşteri, dinamik, akıcı ve buluta dayalı bir dünya için insanları desteklemek istiyor. İnsanların hem zaman uyumlu hem de zaman uyumsuz işbirliğine olanak tanıyan çözümlerle yalnızca istedikleri yerden değil, aynı zamanda istedikleri zaman çalışmasını sağlayacak yollar arıyorlar. Bu, tüm kurumu etkisi altına alan bir değişim. BT’den İK’ya, operasyondan pazarlamaya ve üretime bu, kurum genelindeki liderlerin bir araya gelerek çalışma biçimini yeniden değerlendirmesini gerektiren bir konu. 

Yeni dünyanın öğrencileri olarak, çalışma biçimi dönüşüme uğradıkça, öğrendiğimiz şeyleri deniyor ve paylaşıyoruz. Bugün ise dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarınızı esnek bir çalışma dünyası için desteklemeye yönelik yaklaşımımızı paylaşmak istiyorum. Bu, üç parçalı bir strateji: İlk parçası, çalışanları üst düzey esneklik için desteklemeye yönelik ilke oluşturmak. İkincisi, fiziksel alanları yeniden tasarlamak. Üçüncüsü ise insanların her yerde ve her zaman bağlantı kurmasını sağlayan teknolojilere yatırım yapmak.

Şimdi bunların her birine göz atalım.

Çalışanları üst düzey esneklik için desteklemeye yönelik ilke oluşturmak

Bugün yaptığınız seçimler kurumunuzu ileriki yıllarda da etkileyecektir. Bu, net bir vizyon gerektiren bir an. Sizi üst düzey esnekliğe taşıyacak bir plana ve ilkelere ihtiyacınız var. Bu kararlar, kültürü nasıl şekillendireceğinizden nasıl yetenekli çalışanlar çekip bağlılıklarını sürekli kılacağınıza, ortamdaki değişikliklere nasıl tepki vereceğinizden gelecekte gerçekleşecek yeniliklere kadar her şeyi etkileyecektir.

Kurumların birçoğu esnek çalışma biçiminde güçlü tutumlar benimsemeye yönelik ilk adımlarını çoktan attı. Twitter, çalışanlarının “sonsuza kadar” uzaktan çalışabileceğini bildirdi. Dropbox, fiziksel konumları toplantı ve işbirliği gereksinimlerini sağlayacak şekilde dönüştürerek ofis alanını odaklı çalışma için büyük ölçüde ortadan kaldıracağını duyurdu. Spotify, dünyanın herhangi bir noktasında uzaktan iş yapan çalışanlar için New York ve San Francisco düzeyinde maaşlarla yetenekli çalışanları cezbetmeyi umuyor. Microsoft’ta ise artık çalışanlar zamanın yüzde 50’sinde evden çalışabiliyor. 

Çalışanları üst düzey esneklik için destekleme şu kritik soruları yanıtlamakla başlar: Kimler uzaktan çalışabilir? Kimlerin ne kadar süreliğine ofise gelmesi gerekiyor? İnsanlar odaklı çalışma yapacağında bunu nerede yapacak? İşbirliğine dayalı çalışma ne olacak? Doğal afetler, jeopolitik olaylar ve küresel sağlık krizleriyle sürekli aksaklığın yeni normalin bir parçası olduğu bu dünyada ani değişikliklere yanıt vermek için hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bu soruları yeni esnek ilkeler yanıtlayıp sistemleştirebilir ve bu esnek ilkeler, çalışanlar deneyip öğrendikçe onlara netlik sağlayıp yol göstermelidir. 

Fiziksel alanlarınızı yeniden tasarlamak

Üst düzey esnekliğe yönelik ilkelerinizi belirledikten sonra fiziksel alan yaklaşımınıza yön vermek için bunları kullanın. Şu andan itibaren işbirliği yapmak, bağlantı kurmak ve sosyal sermaye oluşturmak için artık yalnızca fiziksel alanlara bağımlı değiliz. Ancak alan, önemini koruyor. Sosyal varlıklar olarak bir araya gelmek, birbirimizle fikirlerimizi paylaşmak ve yüz yüze etkinliklerin enerjisini hissetmek isteriz. Ayrıca ofis alanlarının fiziksel ve dijital dünyalar arasında köprü oluşturması, her ekibin ve rolün benzersiz gereksinimlerini karşılaması gerekir.

Amaca göre tasarım

Microsoft olarak çalışanlara anketler uyguluyor, sosyal grafiklerden çalışan trafiği düzenlerine kadar şeyi inceliyoruz. Böylece, bu gereksinimlerin zaman içinde değişeceğinin bilinciyle ekiplere ihtiyaç duydukları alanları nasıl sunacağımızı tespit ediyoruz. Ofise nadir olarak gelmesi gereken satış ekipleri bir günlüğüne veya bir saatliğine iş istasyonları kiralamak için bir rezervasyon modeli kullanırken mühendislik ekiplerinin özel işbirliği alanlarına ve iş istasyonlarına ihtiyacı olabilir. Uzaktan çalışanların işini kolaylaştırmak için şirket dışında birlikte çalışabilecekleri merkezleri inceliyoruz. Çalışma biçimimizin dönüşmeye devam edeceğini bildiğimizden tasarladığımız her alana esneklik katıyoruz.

Microsoft Teams tarafından sunulan Surface Hub ve Dijital Beyaz Tahta kullanılarak yapılan dijital işbirliğini gösteren bir ofis alanının görüntüsü

Fiziksel alanı dijital alana bağlama

Yüz yüze ve uzak deneyimler arasında köprü oluşturmak da kritik önem taşır. Herkes ofisteyken birlikte çalışmak son derece basit bir eylem. Ayrıca son 12 ay içinde herkes evdeyken işlerin nasıl halledileceğini çözdük. Asıl zorluk, bazı çalışanların fiziksel olarak birlikte olduğu, bazılarının da sanal olarak katılım gösterdiği durumların üstesinden gelmek. 

Günümüzün en gelişmiş çözümlerinden Microsoft Teams Odaları herkesin görülmesini ve sesini duyurmasını sağlamak için yüksek kalitede ses ve görüntü özellikleri içeriyor. Yüksek tanımlı video akışları sunan toplantı odası kameraları odadaki kişileri çerçeveleyerek veya etkin konuşmacıyı takip ederek izleme deneyimini iyileştiriyor. Akıllı hoparlörler odada kimin konuştuğunu algılarken toplantı transkriptlerinde tek tek adlar ve profiller gösteriliyor. Canlı alt yazılar, canlı transkripsiyon, el kaldırma, tepkiler ve sohbet gibi özellikler, katılımcıların toplantıyı takip etmesine yardımcı olurken sözel olmayan bir şekilde veya konuşmacıyı bölmeden toplantıya dahil olma fırsatları sunuyor. Hem toplantı odasında hem de evde erişilebilen dijital beyaz tahtalar işbirliğini ve ortak üretim sürecini destekliyor. Şirket içindeki kişiler kendi telefonlarından veya dizüstü bilgisayarlarından doğrudan Surface Hub’da mürekkeple düzenleme yapabilir, uzaktan çalışanlar ise paylaşılan dijital tuval üzerine çizim yapabilir. Ayrıca Akıllı Yakalama kameralarımız analog beyaz tahta resimlerini ve metinlerini yakalar, odaklar, yeniden boyutlandırır ve iyileştirir. Böylece, beyaz tahtanın önünde duran biri olsa bile uzaktan katılımcılar, beyin fırtınasını gerçek zamanlı olarak ner bir şekilde görebilir.

Microsoft Teams’deki Mola odalarıyla dijital olarak ve yüz yüze işbirliği yapan kişileri gösteren görüntü

Bunların tümü Microsoft Teams Odaları’nda hemen kullanılabilir. Ancak daha yeni başlıyoruz. Toplantıların, istediğimiz yerde ve istediğimiz zaman “orada var olmamızı” mümkün kılan kapsayıcı deneyimlere dönüştüğü, çok da uzak olmayan bir gelecek görüyoruz. Geleceğe yönelik vizyonumuz, uzak katılımcıların toplantı akışını takip etmesine ve toplantıya dahil olmasına yardımcı olmak için toplantı odası düzenlerinde yapılacak değişiklikleri, birden fazla ekran eklemeyi, katılımcıların, sohbetin, beyaz tahtaların, içeriklerin ve notların dinamik görünümlerini oluşturmayı, toplantı odası içindeki teknolojilerde yapılacak iyileştirmeleri içeriyor. 

 

İnsanların her yerde ve her zaman bağlantı kurmasını sağlayan teknolojiye yatırım yapmak

Fiziksel alanlarla birlikte üst düzey esnekliğe yönelik planınız, ekip çalışmasına olanak tanıyan ve çalışanlarınızı gittikleri her yerde takip edebilecek yeni dijital çalışan deneyimi oluşturan bir teknolojiyi barındırmalıdır.

Pandemi her yerde insanları uzaktan çalışmaya geçmeye zorladığında, görüntülü konferans, insanların bağlantı kurup çalışmayı sürdürmek için kullandığı birincil araç oldu. Aylar içinde insanlar, COVID-19 öncesiyle karşılaştırıldığında yüzde 55 oranında daha fazla dijital toplantıya katılıyordu ve hepimiz bununla ilgili stres ve tükenmişlik durumları yaşıyorduk. Görüntülü konferans önemini her zaman koruyacak ancak bu yalnızca bir araç ve hibrit çalışmayı desteklemek için gereken iletişim ve işbirliği altyapısını sağlamıyor. Office uygulamaları ve iş süreci otomasyonu araçlarıyla tamamen bütünleşik olan Microsoft Teams, toplantıyı, sohbeti, aramayı ve işbirliğini tek bir noktada bir araya getiren tek çözümdür. Üstelik bilgi çalışanları ile ön saflarda çalışanlar arasında işbirliğine olanak tanırken zaman uyumlu ve zaman uyumsuz çalışmayı doğal bir şekilde harmanlar. Bunların tümünü yaparak kurum genelinde çalışma akışını destekleyici bir düzen katmanı sunan tek uygulamadır. 

Microsoft Teams’deki Mola odalarının ve Dijital Beyaz Tahtalar’ın işleyişini gösteren GIF.

Geçtiğimiz yıl Teams’de 100’den fazla yeni özellik kullanıma sunduk. Bunların tümü üst düzey esneklik göz önünde bulundurularak tasarlandı ve yakında yenileri de eklenecek. Ancak dağıtılmış çalışmanın yeni ortaya çıkan düzenlerini desteklemek için daha da ileri gitmemiz gerekiyor. Microsoft Viva hibrit çalışma için tasarlanmış ilk bütünleşik çalışan deneyimi platformudur. Teams ve Viva bir araya geldiğinde, çalışanlarınız arasında bağlantı kuran ve onların yeni gerçekliği benimsemesine yardımcı olan bir teknoloji platformu sunar.

İş dünyası hızla dönüşüme uğruyor ve artık pandemi öncesi dünyaya geri dönüş söz konusu değil. Aşı tüm dünyaya yayılmaya başlarken iş liderlerinin de yeni operasyon modeli olan üst düzey esneklik için bir plana ihtiyacı vardır. Öğrenmeye devam ediyor olsak da her kurumun üç unsura ihtiyacı olduğu açık: yeni ilkeler, yeniden yapılandırılmış fiziksel alanlar ve tüm bunları birbirine bağlayan teknoloji. Önümüzde bizi bekleyen zorluklar var ancak insanların istedikleri her yerden, istedikleri her zaman bağlantı kurmasına, her gün en iyi işlerini ortaya koymasına olanak tanıyan bir gelecek inşa etme konusunda umutluyuz.

Devamını oku

Microsoft Office LTSC’nin yaklaşan ticari önizlemesi

 

Microsoft Office LTSC’nin yaklaşan ticari önizlemesi

Manufacturing business owner wearing a mask and reviewing schedule in Shifts within Microsoft Teams.

Microsoft olarak geleceğin iş dünyasına bulutun yön vereceğine inanıyoruz. Müşterilerimiz büyük bir çoğunlukla, ön saflarda çalışanlardan üretim noktasındaki personele, hareket halindeki satış ekiplerinden evde uzaktan çalışan ekiplere kadar çalışanlarını desteklemek için bulutu tercih ediyor. Her sektörde bulutun inanılmaz oranlarda benimsendiğini gördük ve yeni iş dünyası için en iyi çözümleri oluşturmak amacıyla her yerden kurumlarla iş ortaklığı kurup buluta yatırım ve yenilik yapmaya devam edeceğiz. Ancak bazı müşterilerin geniş çapta kabul görmüş avantajlara rağmen buluta geçemeyeceklerini düşündüklerinin de farkındayız.

Bugün erken saatlerde, müşterilerin bazı dönemlerde aylarca çevrimdışı olması gereken, paylaşılan iş istasyonlarını veya cihazları kullanıyor olsalar bile Microsoft 365’in değerinden yararlanmalarına olanak tanıyan yeni özelliklerin duyurusunu yaptık. Geçtiğimiz 18 ay içinde Microsoft 365’te kullanıma sunulan ve BT yöneticilerinin işletmelerinin güvende olmasını, çalışanlarının istedikleri her yerden güvenle çalışabilmesini sağlamalarına yardımcı olan yeni yönetim özelliklerini de gözden geçirdik. Şu anda ise Office’in yeni kalıcı sürümü Microsoft Office Long Term Servicing Channel’da (LTSC) bir güncelleştirme sunmaktan mutluluk duyuyorum. Microsoft Office LTSC’nin ticari bir önizlemesi Nisan ayında kullanıma sunulacak.

Özel senaryolar için özel bir ürün

Office LTSC’yi sınırlı sayıdaki özel durumlar için oluşturduk: belirli bir dönemde yıllar boyunca özellik güncelleştirmesi kabul edemeyen, düzenlemeye tabi cihazlar, üretim katında internete bağlı olmayan süreç denetim cihazları, sürekli olarak kilitli kalması gereken ve uzun vadeli bir hizmet kanalı gerektiren özel sistemler.

Office LTSC’yi kullanan çoğu müşterinin bu kurum genelinde değil, yalnızca belirli senaryolarda uygulayacağını düşünüyoruz. İyi haber şu: Office LTSC’yi ve Office’in Microsoft 365 sürümünü aynı dağıtım araçlarıyla dağıtabilirsiniz.

Bu sürüm hakkında

Bu sürümle, söz konusu sınırlı sayıdaki senaryoyu destekleme sürecinde Office ve Windows’u paralel hale getireceğiz. Hem Office LTSC hem de Windows 10 LTSCDüzeltilen Yaşam Döngüsü İlkesi’ne tabi olmaya devam edecek. Her iki ürün de beş yıl boyunca desteklenecek. Office LTSC ve Windows 10 LTSC’nin sonraki kalıcı sürümü bu takvim yılının ikinci yarısında kullanıma sunulacak.

Bulut erişimi olmadan Office LTSC, Microsoft 365 Uygulamaları’nda sunulan değerlerin yalnızca bir alt kümesiyle önceki sürümlerde bulunan özellikleri içerecek. Yeni Office LTSC özellikleri erişilebilirlik iyileştirmelerinin yanı sıra Excel’deki Dinamik Diziler ve XLOOKUP, birden fazla uygulamada koyu mod desteği, Word, Excel, Outlook ve PowerPoint’te performans iyileştirmeleri gibi özellikler içerecek. Office’in bir sonraki sürümü, Microsoft İndirme Merkezi’nden indirilebilecek olan Skype Kurumsal istemci uygulamasıyla birlikte gönderilmeyecek. Bu, Microsoft Teams uygulamasıyla birlikte gönderilerek müşterilerin tercih ettikleri takdirde bu deneyimden yararlanmasını sağlayacak.

Diğer taraftan Microsoft 365, modern işbirliği, gelişmiş güvenlik ve akıllı özelliklerde en son yenilikleri almaya devam edecek, bunları kullanıma sunuldukları anda gönderecek.

Önceki sürümlerde olduğu gibi Office LTSC cihaz tabanlı bir “kalıcı” lisans olarak kalacak. Bunu belirli senaryolara yönelik özel bir ürün olarak tasarladık ve genel kullanılabilirlik zamanı geldiğinde Office Professional Plus, Office Standard ve diğer uygulamalardan bazılarının fiyatını yüzde 10’a kadar artıracağız. Yeni sürüm kullanıma sunulduğunda her zaman başka bir sürüm daha olup olmayacağı sorusunu aldığımızdan, ileride bir başka sürümün daha yayınlanacağına ilişkin onay vermekten mutluluk duyuyorum.

Önümüzdeki aylarda şirket içi Visio, Project, Exchange Server, Skype Kurumsal Sunucu, Project Server ve SharePoint Server’ın yeni sürümüyle ilgili ek bilgiler vereceğiz.

Tüketiciler ve küçük işletmeler için Office 2021

Bu yılın sonlarına doğru kişisel kullanım ve küçük işletme kullanımı için Office 2021’i kullanıma sunmayı da planlıyoruz. Office 2021 de geleneksel “bir kerelik satın alım” modeliyle beş yıl boyunca desteklenecek. Yeni sürüm kullanıma sunulduğunda bu ürünlerin fiyatını değiştirmeyi planlamıyoruz. Genel kullanım zamanı yaklaştığında Office 2021’de yer alan yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi duyuracağız.

Müşterilerimize verdiğimiz önem

Geleceğin iş dünyasına yön vermek için bulutun gücüne ihtiyacımız var. Bulut, hepimiz yeni iş dünyasına uyum sağlarken müşterilerimizin, kurumlarındaki herkesi desteklemesine yardımcı olan çözümlere yatırım yaptığımız, yenilediğimiz ve keşfettiğimiz bir noktadır. Bazı müşterilerimizin sınırlı sayıdaki sürekli olarak kilitli kalma senaryosuna olanak tanıması gerektiğinin de bilincindeyiz ve bu güncelleştirmeler, bu gereksinimi karşılamalarına yardımcı olma taahhüdümüzü yansıtıyor.

SSS

S. Office’in bir sonraki sürümünün bir Mac sürümü de olacak mı?

C. Evet. Office’in hem ticari kullanım hem de tüketici kullanımı için Windows ve Mac sürümleri olacak.

S. Office’in bir sonraki sürümünde OneNote olacak mı?

C. Evet. Office’in bir sonraki sürümü OneNote uygulamasıyla birlikte gönderilecek.

S. Bir sonraki sürüm hem 32 bit hem de 64 bit sistemleri destekleyecek mi?

C. Evet. Office’in bir sonraki sürümü hem 32 bit hem de 64 bit sürümleri destekleyecek.

Devamını oku

Microsoft, 2020 Gartner İçerik Hizmetleri Platformları Magic Quadrant Raporunda bir kez daha Lider olarak kabul edildiğinden, 200 milyondan fazla kullanıcı SharePoint'e güveniyor

Microsoft, 2020 Gartner İçerik Hizmetleri Platformları Magic Quadrant Raporunda bir kez daha Lider olarak kabul edildiğinden, 200 milyondan fazla kullanıcı SharePoint'e güveniyor

2006 yılında, SharePoint ekibinin bir parçası olmak için Microsoft'a katıldım. Ürünün bir yerlere gideceğini biliyordum ama bu kadar etkili olacağını asla hayal edemezdim. Bugün SharePoint, Microsoft 365 genelinde giderek artan sayıda deneyime güç veriyor. Masaüstünde, web'de, mobilde ve giderek artan bir şekilde Microsoft Teams içinde, dosyalardan, listelerden ve videolardan ilgi çekici sitelere, özel uygulamalara ve bilgi çözümlerine kadar, SharePoint en çok sektördeki esnek içerik işbirliği platformu. Microsoft, üst üste dördüncü yıldır , Gartner İçerik Hizmetleri Platformları Magic Quadrant'ta Lider olarak kabul edildi. 2020 için. Müşterilerimizin ve ortaklarımızın coşkusu karşısında alçakgönüllüyüz ve SharePoint ekosistemi her zamankinden daha hızlı büyüyor ve bulutta aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıyla yeni bir kilometre taşını geçiyor. Mott Mac onald , Arla Foods , Gap Inc. ve TransAlta gibi yenilikçi şirketler bu büyümeyi sağlıyor ve onların hikayelerini paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
Daha detaylı bakalım.

Gartner İçerik Hizmetleri Platformlarında Lider Magic Quadrant

Bugün için onur duyuyoruz üst üste dördüncü yıl Gartner Magic Quadrant kez daha 2020, Microsoft en üst sırayı İçerik Hizmetleri Platformlar Lider Olarak Microsoft'u tanıdı yürütme yeteneğine ve hem üst sırada yer alan Vision Bütünlük ve Liderler kadranındaki diğer tüm şirketlerden daha fazla yürütme yeteneği .
Yer tutucu
Gartner ekibi, Microsoft 365 genelinde SharePoint'teki inovasyonumuzu besleyen içerik hizmetleri arenasında ortaya çıkan bazı trendleri öngördü.
“Piyasadaki ürünler arasında gerçek bir farklılaşma sağlamaya başlayan sıkı bir şekilde entegre edilmiş akıllı hizmetlerin dahil edilmesi. Bu, çeşitli şekillerde su yüzüne çıktı; sınıflandırmada (içerik zekası), üretkenlikte (üretkenlik zekası) ve içerik korumasında (güvenlik zekası).”
Gartner raporunun bir kopyasını indirerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Microsoft 365 genelinde yenilikçi deneyimleri güçlendirme

Yer tutucu
Müşterilerimize yenilikçi içerik işbirliği ve koruma yetenekleri sunmak için her zamankinden daha fazla yatırım yapıyoruz - giderek artan bir şekilde Microsoft AI tarafından desteklenmektedir.
 • SharePoint güçler O doküman paylaşımı senaryoları temelini Microsoft 365. genelinde içerik işbirliği onedrive ile Word, Excel, PowerPoint ve 320 diğer dosya türleri. Yeni Microsoft Listeleri deneyimlerimizi yönlendirir. Bu video ile güzel sayfaları ve portalları oluşturmak için son kullanıcılara sağlar Microsoft Çayı'nın ve gelen konuşmaları Yammer olarak çalışanları meşgul Arla Foods onların 20,000 çalışanı için yaptı. Teams Toplantı Kayıtlarına güç sağlar ve yakında video akışı sağlar. Son olarak SharePoint, milyonlarca geliştiricinin en son SharePoint Çerçevemiz (“SPFx”) ve Power Platform ile çözümler oluşturmasını sağlar .Tüm bunlar hem bağımsız SharePoint sitelerinde hem de Microsoft Teams'de barındırılıyor. Gap Inc. gibi müşteriler , bulut tabanlı dosya paylaşımıyla birleşik bir dijital çalışma alanını güçlendirmek için SharePoint ve OneDrive'ı kullanır.
 • SharePoint, belge yönetimi ve içerik koruması için benzersiz çözümler sunar Kullanıcı deneyimimiz, dosya paylaşımını, sürümleri, şablonları, kopyalama veya taşımayı, otomasyonu, uyarıları ve etiketlemeyi yönetmek için kolay ve güçlü araçlar sunar. ISO 27001, FISMA ve AB Model Maddeleri dahil olmak üzere uyumluluk standartlarının yanı sıra 100'den fazla küresel veri merkezi ve Microsoft'un küresel ağ kenarı, yeni duyurulan SEC 17a4 uyumluluğu ve otomatik saklama ve Kayıt Yönetimi için bilgi yönetimi gibi güvenlik araçları ile , veri kaybı koruması (DLP), eDiscovery ve Microsoft Bilgi Koruması tabanlı şifreleme—müşterilere güvenilir uyumluluk ve güvenlik sunuyoruz TransAlta'nın eski kritik içerik platformlarını Microsoft 365'te birleştirmesine yardımcı olmak için VersaFile gibi iş ortaklarıyla birlikte çalışabildiğimiz için gurur duyuyoruz .
 • En son yatırımımız, Microsoft Search , SharePoint Syntex ve Project Cortex Topics ile size içerik zekası getiriyor SharePoint, dosya paylaşımları, SQL veya ServiceNow gibi 130'dan fazla uzak konumdaki verileri endekslemek için Grafik tabanlı içerik bağlayıcılarımızı kullanan Microsoft Arama'nın temel bir parçasıdır İnsan uzmanlığını güçlendirmek, içerik işlemeyi otomatikleştirmek ve içeriği bilgiye dönüştürmek için gelişmiş yapay zeka ve makine öğretimini kullanan SharePoint Syntex'i piyasaya sürdük . Ayrıca sınıflandırma hizmetlerimizi (yönetilen meta veriler) eşanlamlılar, makine çevirisi, içe aktarma işlevi, analitik ve önceki ölçeğimizin beş katıyla modernize ettik .
Yine SharePoint'e dayanan Project Cortex , toplu bilgiden yararlanmak ve insanları ve ekipleri daha hızlı öğrenme, becerilerini geliştirme ve yenilik yapma konusunda güçlendirmek için her gün kullandığınız uygulamalarda bilgi ve uzmanlık sunar. Küresel mühendislik firması Mott Macdonald'ın bilgi paylaşımını ve keşfi dönüştürmek için Project Cortex'i nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinin .

Her zamankinden daha hızlı büyümek ve geleceğe yatırım yapmak

SharePoint'te ilk günden itibaren içerik işbirliği için cesur bir vizyona sahip olduk ve bunu 2011'de Microsoft bulut hizmetlerinin geniş kullanılabilirliği ile çok daha fazla müşteriye ve iş ortağına getirdik. Son on yılda geri bildiriminiz ve desteğiniz bize en çok yatırım yapmamızı sağladı. Microsoft Azure ve Microsoft Graph üzerine kurulu esnek bulut içerik hizmetleri platformu ve birçok yeni deneyim sunuyor. Geçen yıl, dünya uzaktan çalışmaya dönerken, her büyüklükteki kuruluş Microsoft 365'i ve SharePoint destekli tüm deneyimlerimizi hızla kullanmaya başladı: SharePoint siteleri, Microsoft Teams, OneDrive, Office, özel PowerApps ve SPFx uygulamaları, ve dahası.
Bu dönemde müşterilerimize destek verme ayrıcalığına sahibiz ve SharePoint kullanımının geçen yıl ikiye katlandığını ve bulutta aylık 200 milyon aktif kullanıcıyla yeni bir kilometre taşını geçtiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz .
Ve işimiz bitmedi. Ne münasebet. Son birkaç yılda, saniyede milyonlarca isteği ve eksabaytlarca veriyi destekleyen 60'tan fazla bölgesel veri merkezinde dağıtılan yeni bir SharePoint depolama, platform ve deneyim mimarisine yatırım yaptık. Bu yeni platform, yenilikleri size daha hızlı sunmamızı sağlıyor ve 2021'de işbirliği, medya, koruma, zeka, özel çözümler ve daha pek çok yeni SharePoint destekli deneyimi pazara sunduğumuzu göreceksiniz.

Daha fazla bilgi edin

Devamını oku

WorkLab ile tanışın: İşin geleceğine adanmış yeni bir dijital yayın

WorkLab ile tanışın: İşin geleceğine adanmış yeni bir dijital yayın

Çalışma şeklimiz COVID-19'dan çok önce değişmeye başladı. Kuruluşlar ve ekipler, yıllardır hepimizin işbirliği yapma, yenilik yapma ve sorun çözme yöntemlerimizi geliştirmek için teknolojiyi kullanıyor. Ancak 2020'nin başlarında sokağa çıkma yasağı tüm dünyada norm haline geldiğinde, her şey hızlandı.
Pek çoğumuz, yeni çalışma yöntemleri konusunda aşırı hızlı hızlandırılmış bir kursa katıldık. Bugün net olan bir şey var - daha öğrenecek çok şey var. Yıllar geçtikçe, teknoloji daha verimli olmak için binlerce yol sundu. Ancak pandeminin benim için büyük bir dersi, verimliliğin tek başına yeterli olmadığıdır. İlk gerçek dijital iş gücü , insan yaratıcılığını artırarak yaşamlarının her boyutunda insanları güçlendiren teknolojiye ihtiyaç duyar .
İşte bu nedenle , çalışmanın geleceğini aydınlatmaya adanmış, araştırmaya ve bir yıl içinde pandemi derslerine dayanan yeni bir dijital yayın olan WorkLab'ı piyasaya sürüyoruz. Yaratıcılığı güçlendirmek , teknolojiyi insanların odaklanma, topluluk, yaratıcılık, ve esenlik. Bizi yalnızca "her zaman açık" tutmakla kalmayan, aynı zamanda durup düşünmemize yardımcı olan araçlara ihtiyacımız var. Kuruluşların, gerçek değer yaratan çalışmalara kendilerini kaptırabilmeleri için ekiplerini dikkat dağınıklığından ve kesintilerden kurtaracak süreçlere ihtiyacı vardır.
WorkLab'ı bilime dayalı içgörüleri ve işin nasıl değiştiğine dair düşünceli, ikna edici hikayeleri paylaşmak için bir hedef haline getirmeyi amaçlıyoruz - pandemi tarafından dayatılan iş gerçekleri bize yeni dersler öğretiyor olsa bile. Microsoft'ta ve başka yerlerde onlarca yıl süren araştırmalar, sahiplenme, amaç ve aidiyet duygusuna sahip mutlu, sağlıklı çalışanların daha büyük bir etkiye sahip olduğu konusunda kristal netliğinde sonuçlara yol açtı İnsan yaratıcılığı, her kuruluş için büyümeyi sağlayan yeniliği besler. Bu anın en büyük fırsatı, öğrendiğimiz her şeyi kullanmak ve herkesin daha fazlasını başarması, daha fazlasını yaratması ve elinden gelenin en iyisini yapması için yetkilendirmek için yaratıcılığın geniş ölçekte gelişebileceği koşulları teşvik etmektir. 
Bu fırsatı değerlendirmeye yardımcı olmak için WorkLab'ı başlatıyoruz . Öğrendiklerimizi paylaşarak , işin geleceği hakkında daha geniş sohbetler başlatmayı ve bu süreçte müşterilere yardımcı olmayı umuyoruz . Özellikle insanların, sağlıklı olmanın iyi yapmakla bir araya geldiği, işi daha insancıl ve düşünceli hale getirme konusunda konuşmalarını sağlamak istiyoruz. Bu zorlu zamanlarda şirket ve insan olarak en büyük umudumuz herkesin gelişmesine yardımcı olmaktır. Bize ilham veren işin geleceği budur, umarız size de ilham verir.
Birlikte oraya nasıl gideceğimizi bulmaya çalışırken bize katılın .
Devamını oku

Microsoft Teams'deki Starbucks uygulaması—bu tatil sezonunda ve sonrasında iş arkadaşlarınıza takdir göstermenin yeni bir yolu

Microsoft Teams'deki Starbucks uygulaması—bu tatil sezonunda ve sonrasında iş arkadaşlarınıza takdir göstermenin yeni bir yolu

Müşterilerimizin bir ekip olarak üretken ve bağlı kalmak için her gün Microsoft Teams'i nasıl kullandığını görmek beni her zaman heyecanlandırıyor. Birçoğumuz uzaktan çalışmaya devam ederken, yüz yüze kahve sohbetleri, gündelik bağlantılar ve mentor oturumları Microsoft Teams'e taşındı.
Bu nedenle, Starbucks'taki ortaklarımızdan yeni bir uygulamayı, Microsoft Teams'deki Starbucks uygulamasını tanıtmaktan daha heyecanlı olamazdım. Artık ABD ve Kanada'da kullanılabilen uygulama, doğrudan Microsoft Teams sohbeti içinde kişiselleştirilmiş bir Starbucks eHediyesi göndererek Starbucks içeceği, pasta, sandviç ve daha fazlasının keyfini paylaşmanıza olanak tanır. İster bir tatil hediyesi olsun, ister iyi yapılan işler için takdir göstermek istiyorsanız, Teams'deki Starbucks eHediye kartları, takım arkadaşlarınızı tanımanın basit bir yoludur.
Bu uygulama, iki şirket arasındaki uzun vadeli bir ortaklığın ve Starbucks Teknolojisi ile Microsoft arasındaki işbirliğinin bir sonucudur Starbucks Technology, bu yeni hediye deneyimini hayata geçirmek için uygulamayı oluşturdu ve Microsoft'un incelemesini ve entegrasyonunu sağladı.
Ve Microsoft Teams'de Starbucks hediyesini vermenin bu yeni yolu, bu ay heyecan verici bir dönüm noktası olan Starbucks Card'ın evriminin bir parçası - 20 yıl ve Starbucks Card'ın 1.100 tasarımı .
Starbucks eGift kartını Microsoft Teams aracılığıyla paylaşmanın ekran görüntüsü

Microsoft Teams'de Starbucks uygulamasını kullanmaya başlama

Microsoft Teams'deki yeni Starbucks uygulamasını kullanarak, doğrudan Teams'den iş arkadaşlarınıza ve ekip üyelerinize bir Starbucks eHediye kartı verebilirsiniz.
 1. Başlamak için , Starbucks uygulamasını Microsoft Teams'e indirmek için bu bağlantıya tıklayın .
 2. Starbucks® Rewards hesabınızda oturum açın (veya bir tane oluşturun).
 3. Bir Microsoft Teams sohbetinin veya kanalının Yeni Konuşma bölümündeki Starbucks Simgesine tıklayın.
 4. Kişiselleştirilmiş bir mesajla bir kart tasarımı ve hediye tutarı (5 ila 100 ABD Doları) seçin.

Starbucks'tan tatil Takımları geçmişiyle tatil tezahüratını yayın

Geçen hafta, Microsoft Teams'de bir dizi yeni tatil temalı Birlikte modu sahneleri ve özel arka planların yanı sıra sanal bir tatil partisine ev sahipliği yapmak için ipuçları yayınladık Bugün, Teams'deki iş arkadaşlarınızla tatilleri anmak için size daha da fazla seçenek sunan , Starbucks tarafından tasarlanan ve Teams ile uyumlu , özel olarak seçilmiş başka bir özel arka plan grubunu paylaşıyoruz Arka planlar arasında en sevdiğiniz Starbucks tatil kupalarının yanı sıra evde rahat bir Starbucks anı, karlı bir Starbucks mağazası ortamı ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli sahneler bulunur.
Yeni bir özel arka plan eklemek için beğendiğiniz arka planları indirmeniz yeterlidir. Ardından, bir toplantıya katılmadan önce videonuzu ve sesinizi ayarlarken Arka plan efektleri'ni seçin Yeni ekle'yi tıklayın ve ardından bilgisayarınızdan yüklemek için bir arka plan seçin. Burada daha ayrıntılı rehberlik .
Starbucks uygulaması, Microsoft Teams mağazasındaki proje yönetimi ve ekibinizi yoklamadan gider tablolarının, satın alma siparişlerinin ve daha fazlasının hızlı onaylanmasına kadar her konuda size yardımcı olan diğer yüzlerce uygulamadan biridir. Daha fazlasını buradan öğrenin .
Bu tatil sezonunda ve sonrasında Microsoft Teams'de takım arkadaşlarınıza en sevdikleri Starbucks içeceklerini vermekten keyif alacağınızı umar ve yeni deneyimle ilgili görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz. Şerefe!
Devamını oku

Bu sonbaharda bireyler ve aileler için Microsoft 365'teki yeni uygulamalar ve özellikler

Bu sonbaharda bireyler ve aileler için Microsoft 365'teki yeni uygulamalar ve özellikler

Bu yılın başlarında bireylere ve ailelere Microsoft 365'i tanıttığımızdan beri, sizin ve ailenizin zamandan tasarruf etmesine ve bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için uygulamalarımız ve hizmetlerimiz arasında yeni yenilikler sunmaya devam ettik. Aşağıdaki yeniliklere bakın.

Microsoft Aile Güvenliği ile sevdiklerinizi bulun ve daha iyi sürüş alışkanlıkları oluşturun

Yer tutucu
Microsoft Family Safety uygulamasıyla ayrı olduğunuzda bile bağlantıda kalın Ücretsiz bir Microsoft hesabıyla konumunuzu sevdiklerinizle paylaşın, onları bir harita üzerinde belirleyin ve en çok ziyaret ettikleri yerleri kaydedin. Microsoft 365 Aile aboneliğiyle, aile üyeleriniz belirli bir konuma geldiğinde veya belirli bir konumdan ayrıldığında da uyarı alırsınız. 1Ayrıca, sürücünün telefonunu kaç kez kullandığı, en yüksek hızları ve hatta kaç kez sert fren yaptıkları da dahil olmak üzere, ailenizin yolda nasıl olduğu hakkında bilgi edinin. Konum uyarıları, Japonya, Çin ve sağdan sola yazılan dillerin kullanıldığı ülkeler dışında, dünyanın her yerindeki Android ve iOS kullanan Microsoft 365 Ailesi abonelerine sunulur. Sürücü güvenlik raporları ve sürücü geçmişi, ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya'daki Microsoft 365 Ailesi abonelerine Android ve iOS'ta sunulur.

Money in Excel'de harcamalarınıza ilişkin daha bütünsel bir görünüm elde edin

Yer tutucu
Excel'de Money , harcama alışkanlıklarınızın daha iyi bir resmini elde etmek için artık iki yıllık işlem geçmişini çekiyor; bu, başlattığı üç aylık işlem geçmişine göre büyük bir artış. Ayrıca, Money in Excel artık finans kurumu başına birden çok kimlik bilgilerini desteklemektedir, böylece siz ve ortağınız hesaplarınızın birleşik bir görünümünü elde edebilirsiniz. Artık Windows, macOS ve web için Excel'de ABD'deki Microsoft 365 Bireysel ve Aile aboneleri tarafından kullanılabilir.

Word, Excel ve PowerPoint için yeni şablonlarla hızla başlayın

Yer tutucu
Son birkaç ayda, daha hızlı başlamanıza ve en iyi şekilde görünmenize yardımcı olan Word, Excel ve PowerPoint için 30'dan fazla premium şablon yayınladık Bir sonraki yaratıcı projeniz için Aile Bütçesi Planlayıcısı şablonuna , Mood Board şablonuna ve her evde bulunması gereken Acil Durum Kişileri şablonuna göz atın Web, Windows ve macOS için Word, Excel ve PowerPoint'te artık Microsoft 365 Bireysel ve Aile aboneleri tarafından kullanılabilir. 4

Galaxy telefonlarda Your Phone uygulaması ve Link to Windows ile akışınızda kalın

Yer tutucu
Ağustos ayında Microsoft ve Samsung, nerede olursanız olun üretkenliğinizi korumanıza yardımcı olacak yeni deneyimleri duyurdu . Bugün, Windows 10 PC'nizde birden fazla Android mobil uygulamasını yan yana çalıştırabilmeniz için Telefonunuz uygulamasında yeni bir çoklu uygulama 5 deneyimi sunuyoruz. Uygulamalar, Telefonunuz uygulamanız açık olmasa bile aynı anda birden fazla uygulamayla etkileşim kurmanıza olanak tanıyan ayrı pencerelerde başlatılacaktır. Hızlı ve kolay erişim için uygulamalarınızı Sık Kullanılanlara, Windows 10 görev çubuğuna veya Başlat menüsüne sabitleyin. Ayrıca, artık Başlat uygulama listenizden Windows araması yoluyla önceden sabitlenmiş uygulamalarınızı arayabilirsiniz.
İster aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalın, ister sosyal akışınızı takip edin veya yemek siparişi verin, hepsini aynı anda, uygulama yüklemeye veya tekrar oturum açmaya gerek kalmadan bilgisayarınızın rahatlığında yapabilirsiniz. Telefonunuz çoklu uygulama deneyimi artık desteklenen Samsung cihazlarına sunuluyor. Daha fazlasını buradan öğrenin .

Galaxy telefonlarda Samsung Notlarını ve Hatırlatıcıları Outlook, OneNote ve Yapılacaklar ile senkronize edin

Ayrıca kullanıma sunulan Samsung Notes, Web üzerinde Outlook'ta OneNote özet akışınızla otomatik olarak eşitlenebilir. Samsung Anımsatıcılar, Microsoft To Do, Outlook ve Microsoft Teams ile otomatik olarak eşitlenebilir. Artık hareket halindeyken Samsung Galaxy telefonunuzla not alabilir veya hatırlatıcı ayarlayabilir ve eve döndüğünüzde bunlara Windows 10 PC'nizden erişebilirsiniz. Web üzerinde Outlook'ta OneNote akışına Samsung Note eşitleme, artık Microsoft 365 Bireysel ve Aile aboneleri ve bu yılın sonuna kadar Microsoft hesabı olan herkes tarafından kullanılabilir. Samsung.com'da bu deneyim hakkında daha fazla bilgi edinin .

OneDrive ailesi ve grup paylaşımı ile fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı kolayca paylaşın

Yer tutucu
OneDrive, belgeleri, fotoğrafları, videoları, albümleri ve klasörleri paylaşmayı her zaman kolaylaştırmıştır. Ancak şimdiye kadar bir grup insanla paylaşmak, paylaşmak istediğiniz tüm kişilerin adlarını yazmak anlamına geliyordu. Geçen ay, aile ve gruplarla tek tıklamayla paylaşım ile süreci basitleştirdik. Ailenizi veya arkadaş grubunuzu önceden tanımladıktan sonra, tek bir tıklamayla grubunuzla bir fotoğraf, albüm veya önemli belge paylaşabileceksiniz. Aile ve grup paylaşımı , Web için OneDrive'da ücretsiz Microsoft hesabı olan herkes tarafından kullanılabilir.

Resmi mi yoksa gündelik mi? Microsoft Düzenleyici'de yazma hedeflerinizi belirtin

Yer tutucu
Artık Microsoft Düzenleyici'nin yazınız için ilgili eleştirileri sağlarken dikkate almasını istediğiniz formalite düzeyini seçebilirsiniz Yazınızın doğru tonda olmasını sağlamak için "resmi", "profesyonel" veya "gündelik" stiller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu deneyim, şimdi Web için Word'de Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelerine sunuluyor. Hedef yazma şu anda yalnızca İngilizce dil kullanıcıları için mevcuttur; ancak önümüzdeki haftalarda Web için Word'de ek dilleri destekleyecektir. 6 İngilizce dışındaki diller için iki hedef arasından seçim yapabilirsiniz: "resmi" veya "gündelik".

Web için Word'de Yazıya Dönüştür ile notlarınız yerine konuşmanıza odaklanın

Yer tutucu
Ailenizin tarihini yazmak için bir aile üyesiyle röportaj yapıyor, sanal bir ebeveyn-öğretmen birliği toplantısı düzenliyor veya herhangi bir büyük video konferans platformu aracılığıyla bir üniversite dersine "katılıyor" olun, not alma endişesi duymadan konuşmaya odaklanmak istersiniz. Artık konuşmalarınızı doğrudan Web için Word'e kaydedebilir ve otomatik olarak yazıya dökebilirsiniz. Transcribe, farklı konuşmacıları algılar, böylece kaydı bitirdikten sonra, dökümün akışını kolayca takip edebilirsiniz. Web için Word'de Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelerinin kullanımına sunulmuştur. Şu anda yalnızca Microsoft Edge veya Chrome web tarayıcılarını kullanan İngilizce kullanıcıları için mevcuttur.

Microsoft Forms ile arkadaşlarınızı ve ailenizi araştırın veya test edin

Yer tutucu
Ekim ayında Microsoft Forms'u kişisel kullanım için kullanıma sunduk Kullanımı kolay araçlar ve net tasarım önerileriyle girdi toplayabilir ve çeşitli etkinlikler için planlar yapabilirsiniz - mahalle arkadaşlarınızla haftalık çalışma süresi için anket yapın, ailenizle sanal tatil toplantınızı koordine edin, hatta sanal bir trivia gecesine ev sahipliği yapın. herhangi bir yerden arkadaşlarla. Microsoft hesabı olan herkes artık web'de ve Office mobil uygulamasında kullanılabilir. Microsoft 365 Bireysel ve Aile aboneleri, daha fazla sayıda katılımcıyı yoklayabilir ve daha fazla şablona erişebilir.
Devamını oku

Yalnızca bir haftalığına: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için Microsoft 365 İş Ekstra için yüzde 25 indirim

Yalnızca bir haftalığına: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için Microsoft 365 İş Ekstra için yüzde 25 indirim

2020'nin küçük işletmeler için zorlu bir yıl olduğunun farkındayız ve yardım etmek için buradayız. Cumartesi Küçük İşletme kutlamalarında, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki küçük ve orta ölçekli işletmelere , sohbet edebilmeleri, arama yapabilmeleri, çevrimiçi toplantılar düzenleyebilmeleri ve gerçek anlamda işbirliği yapabilmeleri için 25'e kadar Microsoft 365 İş Ekstra lisansı için yüzde 25 indirim sunuyoruz. uzaktan çalışma için yerleşik güvenlik özellikleriyle birlikte gelen gönül rahatlığıyla. 1
Küçük İşletme Cumartesi, küçük işletmeleri kutlama ve destekleme zamanıdır ve 2020'nin zorluklarını aşarken müşterilerimizin dayanıklılığından ilham aldık.
 • At Tony'nin Chocolonely , takım “Flip-flop biçimsel Cuma” ve fitness sınıfları-tüm Microsoft 365 çözümün bir parçası olarak Microsoft Ekipleri üzerinde çalışan gibi sanal kitap kulüpleri ile bağlantılı çalışanı temalı haftalık toplantılar tutmak için yeni yollar buldular.
 • Howden Insurance Brokers , dosyaları gerçek zamanlı olarak birlikte yazarak ve Microsoft Teams'de sohbetler, çağrılar ve toplantılarda işbirliği yaparak, teklif oluşturma ve inceleme süresini yarım günden bir veya iki saate indirmeyi başardı. Daha da iyisi şirket, Microsoft 365 ile daha güvenli bir çözüme geçerken aynı zamanda maliyetlerden tasarruf etti.  
 • AMAAD Enstitüsü , kağıt tabanlı süreçlerini çevrimiçi olarak Microsoft Teams'e taşıyarak personele dosyalar, iş akışı ve işbirliği için güvenli, paylaşılan bir çalışma alanının yanı sıra birlikte çalıştıkları toplulukların bir araya gelmesi için güvenli bir çevrimiçi toplantı ortamı sağladı. 
Müşterilerimizin Microsoft 365 ile yeni normale nasıl uyum sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinin.
Microsoft 365 İş Ekstra , aygıtları ve verileri çoğalan siber tehditlerden korumak için tasarlanmış gelişmiş güvenlik içerir ve tüm bunlar BT karmaşıklığını minimumda tutar, böylece işletme sahipleri özel bir BT personeli olmadan bile şirketlerini koruyabilir. Word, PowerPoint, Excel ve Outlook gibi Office uygulamaları, gerçek zamanlı uzaktan işbirliği için dahil edilmiştir ve dosyalar bulutta güvenli bir şekilde saklanabilir.
İşinizi Microsoft 365 ile yeni normale uyum sağlayacak şekilde kurarken yüzde 25 tasarruf etmek için şimdi harekete geçin. Hükümler ve koşullar geçerlidir. 1
Teklifi şimdi alın .
Küçük ve orta ölçekli işletmeler için dört faydalı kaynak
 1. Güvenilir Microsoft Danışmanları : İş gereksinimlerinizi değerlendirmekten kuruluma yardımcı olmaya kadar, size yardımcı olmak için buradayız - formu doldurun, sizi arayalım.
 2. Kuruluşunuz için profesyonel gelişim : Ürün uzmanlarımız tarafından verilen ücretsiz çevrimiçi eğitim oturumları ve etkileşimli sanal atölyeler, ekibinizin Microsoft ürünlerini ve çözümlerini yönetme becerilerini geliştirmesine yardımcı olabilir. Profesyoneller için sanal atölyeler için şimdi kaydolun .
 3. Küçük ve Orta Ölçekli İşletme COVID-19 Kaynak Merkezi: Çalışanlarınız uzaktan çalışırken işletme operasyonlarını etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak kapsamlı bir kaynak kitaplığı .
 4. Microsoft Small Business Community: Bir çevrimiçi forumu küçük işletme sahipleri için, BT yöneticileri ve çalışanları küçük işletme toplumda başkalarının deneyimlerinden konuşmaları, fikir alışverişinde ve fayda başlatın. Microsoft 365 ürünlerinizden ve hizmetlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için katılın.
Devamını oku

Calibri'nin Ötesinde: Microsoft'un bir sonraki varsayılan yazı tipini bulma

Calibri'nin Ötesinde: Microsoft'un bir sonraki varsayılan yazı tipini bulma

Beş yeni özel yazı tipini görevlendirdik – bir sonraki varsayılan yazı tipi hangisi olmalı?
Varsayılan yazı tipleri, yaptıkları izlenimin yokluğunda belki de en dikkate değerdir Onları nadiren çok düşünürüz ve onların en büyük armağanı da burada yatar. Bir yazı tipi, bir kullanıcı deneyiminin arka planına karıştığında, insanlar doğrudan yaratıcı sürece atlayabilir ve bu düşüncelerin aldığı biçim hakkında düşünmek yerine, düşüncelerine bağlı kalabilirler.
Yine de, varsayılan yazı tipleri daha göz alıcı bazı kuzenleriyle aynı yeteneğe sahip olmasa da (size bakıyoruz, Bauhaus 93 ve Showcard Gothic), kendi sessiz yollarıyla farklı bir kişilik iletiyorlar - bir kişilik uzantısı da kişiliğimiz olur. Varsayılan yazı tipi genellikle yaptığımız ilk izlenimdir; özgeçmişlerimiz, belgelerimiz veya e-postalarımız aracılığıyla diğer insanlara sunduğumuz görsel kimliktir. Ve tıpkı insanlar ve çevremizdeki dünya yaşlanıp büyüdükçe, ifade biçimlerimiz de öyle olmalıdır.
Calibri, Microsoft Office genelinde Times New Roman'ın yerini almak üzere devreye girdiği 2007'den beri Microsoft'un her şeyi için varsayılan yazı tipi olmuştur. Hepimize iyi hizmet etti, ancak gelişme zamanının geldiğine inanıyoruz. Yeni bir yön belirlememize yardımcı olmak için, sonunda varsayılan olarak Calibri'nin yerini alacak beş orijinal, özel yazı tipini görevlendirdik. Bu yepyeni yazı tiplerini bugün sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz ve katkılarınızı çok isteriz. Sosyal medyaya gidin ve bize favorinizi söyleyin .