p

Birleşik Güncelleme Platformumuzda (UUP) bir güncelleme

Kasım ayında, Birleşik Güncelleme Platformu (UUP) adı verilen yeni nesil dağıtım teknolojilerimizi duyurduk . Windows Insider'lar, Insider Preview derlemeleriyle UUP'yi ilk deneyimleyen kişilerdir. İlk olarak Kasım ayında Derleme 14959 ile başlayarak UUP to Mobile cihazlar kullanarak yeni Insider Preview derlemelerini yayınlamaya başladık Ardından , Aralık ayının başlarında Derleme 14986'dan başlayarak UUP kullanan PC'lerde yeni Insider Preview derlemeleri yayınlamaya başladık UUP ile bugün geldiğimiz nokta hakkında ufak bir güncelleme yapmak istedim.
Özetlemek gerekirse, UUP'nin müşterilerimize sağladığı en büyük avantajlardan biri, PC'lerdeki derleme güncellemelerinin indirme boyutunun küçülmesidir. Hem PC hem de Mobil için farklı indirmeleri etkinleştirmek için derleme ve yayınlama sistemlerimizde teknolojileri birleştirdik.
Bir diferansiyel indir paketini içeren tek ziyade tam bir yapı yerine, cihazınızı güncellenen son zamandan bu yana yapılan değişiklikleri. Diferansiyel indirme paketleri, daha yeni işletim sistemini yeniden yapılandırmak için mevcut işletim sisteminizdeki dosyaları yeniden kullanmaya dayanır. Bu, yapılar arasında değişmeyen dosyaları olduğu gibi kopyalamayı içerebilir veya “ikili deltalar” uygulanmasını içerebilir mi? veya “farklılıklar”?? daha yeni dosyalar oluşturmak için eski dosyalara. Diferansiyel indirme paketleri daha küçüktür ve indirilmesi daha kısa sürebilir.
Tam bir yapı için buna kurallı indirme paketi diyoruz. Güncelleme için tüm dosyaları içeren ve cihazınızdaki herhangi bir dosyaya bağlı olmayan bağımsız bir güncellemedir. Kurallı indirme paketleri boyut olarak daha büyük olma eğilimindedir ve indirilmeleri daha uzun sürebilir.
Farklı indirme paketleri kullanarak PC derlemelerini Windows Insider'lara sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz! Kasım ayında tartıştığımız gibi, perakende sürümümüzde UUP'yi kullanıma sunduğumuzda, kullanıcılar bir büyük Windows güncellemesinden diğerine geçerken indirme boyutlarının yaklaşık %35 oranında azalmasını bekleyebilirler. Perakende kullanıcılar için, UUP istemci kodunu ilk aldıklarında Creators Update'in bir parçasıdır, bu nedenle Creators Update'ten Windows'un bir sonraki özellik güncellemesine geçtiklerinde farklı indirme paketlerinin faydasını göreceklerdir.
Windows Insider'lar bir süredir UUP bitlerini çalıştırıyor ve aşağıda görüldüğü gibi farklı paketlerin faydalarını şimdiden deneyimliyorlar.
Fark İndirme Grafiği
NOT: Insider uçuşlarının sıklığı göz önüne alındığında, Insider derleme güncelleme farkları, perakende kullanıcılarının özellik güncellemesinden özellik güncellemesine geçerken deneyimlemesini beklediğimizden çok daha küçüktür (<1 GB).
Windows Insider'ların, biz onları göndersek bile farklı indirme paketleri alamayabileceğini de unutmamak gerekir. Farklı indirme paketleri için bir temel yapı ayarlanmalıdır ve bu temel yapı, Windows Insider'ların güncellediği yapıdan daha yeniyse (en son uçuşta olmadıkları durumda) daha büyük bir indirme alırlar.
Bu yolculuğa katıldığınız ve gelecekte Windows cihazlarını güncelleme yöntemimizde bu nesiller arası değişimi tamamlamamıza yardımcı olacak geri bildirimde bulunduğunuz için teşekkür ederiz!
Teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.