Birinci gün haber özeti oluşturun: Windows 8.1 Preview, yeni Bing uygulamaları, Sprint'in yeni Windows Phone 8 cihazları ve daha fazlası

Microsoft'un geliştiriciler için Build konferansı bugün San Francisco'da başladı ve bu sabahki açılış konuşması steve Ballmer, Julie Larson-Green ve Antoine Leblond'un önemli haber duyurularıyla doluydu. İşte bir özet:

Artık Windows 8.1'in ücretsiz bir genel önizlemesini indirebilir ve Başlat düğmesinin geri dönüşü, doğrudan masaüstüne önyükleme yeteneği, Internet Explorer 11'in önizleme sürümü, iki yeni Canlı Kutucuk boyutu , yeni bir Posta uygulaması ve Bing tarafından desteklenenyeniden tasarlanmış bir arama deneyimi de dahil olmak üzere bu yılın sonlarında gelen en son özelliklere ve geliştirmelerebir göz atabilirsiniz. Oh evet, ve Microsoft'un Startup Business Group'undan Shanen Boettcher'ın bu sabah bir blog gönderisinde belirttiği gibi "her masaüstünde bir fabrika" koyacak yerleşik 3D baskı desteği. Yowza. Windows 8.1 hakkında daha fazla bilgiyi Bloglama Windows'taki bu yazıda okuyabilirsiniz. Ücretsiz önizlemeyi indirmek ve kendiniz görmek için resmi indirme sayfasınagidin .

Windows 8.1, 3D yazdırma için yerleşik destek içerir.


Windows uygulama cephesindeFlipboardNFL ve Facebookdahil olmak üzere en sevdiğiniz uygulamalardan daha fazlası yakında Windows 8'e geliyor. Bing ayrıca, her ikisi de Windows 8.1 önizlemesinde yer alan yiyecek ve içecek ve sağlık & fitness olmak üzere iki çarpıcı yeni uygulamasını da tanıttı. Bu uygulamalar ve daha fazlası tamamen yeniden tasarlanmış bir Windows Mağazası'nda tüketicilere sunulacak. Geliştiriciler ayrıca Visual Studio 2013 ve .NET 4.5.1 Önizlemeleride dahil olmak üzere Windows uygulamalarını tasarlamalarına, geliştirmelerine ve para kazanmalarına yardımcı olacak yeni araçlara sahip olacaktır.

Bing Food &Drink, Bing'in bugün Build'de tanıttığı iki yeni Windows 8 uygulamasından biridir.


Geliştiriciler için havalı yeni araçlardanbahsetmişken, Bing ekibi, Varlık API'si, Optik Karakter Tanıma Denetimi, Çevirmen Kontrolü, Konuşma Denetimi, Metin Okuma API'si ve Bing Haritalar SDK'ları da dahil olmak üzere üçüncü taraf geliştiricilere daha fazla API ve kontrol açtığını duyurdu. Windows için Kinect ekibi, yakında güncellenen Windows sensörü ve SDK için geliştirici seti programı hakkında yeni ayrıntılar da paylaştı.

Bing'in yeni Geliştirici Topluluğu sitesi, geliştiricilerin Bing API'lerini ve denetimlerini bulmasına ve kullanmasına yardımcı olur.


Sprint müşterileri nihayet bu yaz Windows Phone 8 cihazlarını ele geçebilecekler. Taşıyıcı bugün HTC 8XT ve Samsung ATIV S Neo'nun 4G LTE ağında bulunan ilk iki Windows Phone 8 modeli olacağını açıkladı. Bugünün Windows Phone Blog gönderisine ve Sprint'ten basın bülteninegöz atarak her iki telefonla da yakınlaşıp kişisel olabilirsiniz. E-posta güncellemelerine kaydolmak için www.sprint.com/windows8gidin.

HTC 8XT (yukarıda) ve Samsung ATIV S Neo, Sprint için mevcut ilk Windows Phone 8 cihazları olacak.

27.10.2021

Diğer Haberler