Bir hackathon kazananı taç giydi, bir girişimcinin içten motivasyonu ve bazı ilham verici kariyerleri — Weekend Reading: Ağu 12 edition

Gerçekleri organize etmekten, sevdiği kadını kurtarmaya yardımcı olmak için iflası göze alan bir girişimciden ve bir erkeğin Microsoft'ta kariyer yapmak için zorlu yolculuğundan kurtaran yenilikçi bir fikir - Microsoft'ta ilham verici haberlerin olduğu bir hafta oldu.

Hafta Sonu Okuması'nın bu son baskısı için öne çıkanları topladık.

Salı günü, Microsoft çalışanlarından oluşan bir ekip, yazarlara, araştırmacılara ve gerçeklere hızlı bir şekilde ihtiyaç duyan herkese yardımcı olmak için oluşturdukları çözüm için bu yılki //oneweek Hackathon'un büyük ödülüne aday gösterildi. Office eklentileri InstaFact, aradığınız gerçekleri çıkararak, bunları elde etmek için büyük miktarda bilgi mayınlar ve ardından bunları Word ve Excel dosyalarınıza otomatik olarak tamamlar. Tek gereken birkaç tıklama.

InstaFact ekibi, dünyanın dört bir yanındaki Microsoft çalışanlarının teknoloji aracılığıyla 3.800'den fazla projeye hayat vermek için çalıştığı etkinlikte yarışan 1.560'tan fazla takım arasındaydı.

InstaFact ekibinin beş üyesi parlak yeşil sandalyelerde poz veriyor.

Microsoft'un yeni araştırması, birden fazla taraf arasında güvenli veri işlemleri gerçekleştirmek için bulutun kullanılarak şifrelenmiş verilerin tam değerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır - hepsi de kullanıcılara borsanın ne kadar bilgi ortaya çıkardığı üzerinde tam kontrol sağlar.

Microsoft'un araştırma organizasyonu içindeki Kriptografi Araştırma grubunda araştırmacı olan Ran Gilad-Bachrach, "Yapmaya çalıştığımız şey verileri gizli tutmak ve aynı zamanda bundan değer elde etmek" diyor. Haziran ayında yayınlanan ve bu sistemin güvenli bir şekilde veri alışverişi protokolünü açıklayan bir makalenin ortak yazarını yaptı.

Gilad-Bachrach'ın jestlerini konuşurken tek bir eliyle yürüttüm.

Geçen hafta, hayatının aşkını meme kanserinden kurtarmak için her şeyi riske atan bir girişimciyi de öğrendik. Jorge Cortell, icatlarını en çok ihtiyaç duyan doktorların kullanımına açmak için İngiltere'nin Ulusal Sağlık Servisi ve Microsoft ile birlikte çalıştı.

Cortell birkaç program oluşturdu ve doktorların insan vücudundaki tümörlerin görüntülerini kolayca paylaşmasına, hastaların tıbbi geçmişini kontrol etmesine ve hangi ilaçların işe yarayacağını görmesine izin vermek için Microsoft Azure'ı kullandı. Hikayesinin devamını Microsoft News Centre UK'deokuyun.

Jorge ve Stephanie, kırmızı ışıklarla noktalanmış bir gece geçmişine karşı gülümserler.

Microsoft JobsBlog'da,inatçı iyimserliğiyle, sol bacağını motosiklet kazasında ve hapishanede kaybetmek de dahil olmak üzere çok karanlık zamanlardan geçen ve şimdi Microsoft'ta mühendis olarak kariyerine devam etmesine yardımcı olan Ed Sproullyer aldı.

JobsBlog ayrıca Lauren Tran'ın hikayesini paylaştıBilgisayardaki Kadınların Yıllık Grace Hopper Kutlaması'nda beklenmedik bir şekilde Microsoft teknoloji evangelisti olarak hayalindeki işi bulan ve o zamandan beri bir dizi yeni beceri ve gelecek vaat eden bir kariyere başlamak için ihtiyaç duyduğu güven geliştirdi.

Lauren Tran, Microsoft kampüsündeki bir göletin yanında poz verirken gülümsüyor.

Ayrıca bu hafta, Microsoft FacebookTwitter ve Instagram sayfası Patrick "Duffy" De Armas tanıttı, Pasifik Kuzeybatı'nın önde gelen sanatçılarından. De Armas, hot-rod dükkanından sanat galerisine kadar Amerikan araba kültürüne olan sevgisini kişisel sanatına ve kurduğu yaratıcı tasarım stüdyosu Electric Coffin için yaptığı çalışmalara aşılar. Surface Pro 3 de dahil olmak üzere Microsoft araçları, yol boyunca onu güçlendirdi ve insanları güzellik ve zeka ile meşgul eden sanat yaratmasına yardımcı oldu.

Hikayesinin devamını Microsoft News Center'da okuyun.

https://www.youtube.com/watch?v=qeQ3BQZ4VCg

Bu hafta da oyuncular için eğlenceli haberler getirdi. Microsoft Studios ve Remedy Entertainment Çarşamba günü, " QuantumBreak: Timeless Collector's Edition" ve Steam için "Quantum Break"in dijital sürümüyle 14 Eylül'de daha da fazla Windows PC oyununa hit aksiyon oyunu "Quantum Break" getirdiklerini duyurdu.

Forza Garage'ın bu haftaki sayısında, "Forza Horizon 3"teki Outback'te gezinmenize yardımcı olan üç sağlam aracın yanı sıra seçebileceğiniz diğer birçok harika yeni sürüş vurgulanıyor.

Ve 11 Ekim'i dünya çapında başlatan "Gears of War 4" için ön siparişinizi almak için harika bir zaman, böylece The Brothers to the End Elite Gear Pack'i puanlayabilir ve üç bonus karakter ve diğer harika şeyleri elde edebilirsiniz.

Birkaç karakter silah fron "Gears of War" ile poz veriyor.

Artık Microsoft ve ötesinde haftanın haberlerini takip edersiniz. Hafta sonunun tadını çıkarın ve hafta sonu okumasının en son sürümü için her Cuma burayı kontrol edin.

Tarafından gönderildi Tracy
Ith 
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler